Poradna: Jaký tarif si mám vybrat?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod hauzz 21. 6. 2020 17:09

Ještě je jedna možnost a to Laudatio mobile za 300 měli v akci neomezené volání (bez SMS) a 1 GB dat. Ale šel bych do T-mobile koukněte na zdejší vlákno Retenční nabídky T-mobile. Po 3 měsících vyjednat stálou slevu nebo o dům dál.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mojmax 22. 6. 2020 20:46

O2 Family neomezená data a SMS + 1 GB dat za 299 Kč bude asi nejvýhodnější. Hledejte ve vlákně Šedí operátoři a pak ještě ve Virtuální operátoři --> O2 Family (Bonerix).
mojmax
Junior

Odeslat příspěvekod sova.m 7. 7. 2020 21:24

Zdravím,

Sháním primárně datový tarif. Momentálně pobývám na chatě a místní obecní wifi občas téměř nefunguje z různých důvodů (nejspíše vytíženost, kvalita, plus počasí). Tedy se musím připojovat přes pracovní telefon s 12GB FUP, bohužel to nejde navýšit a občas ten FUP stačí sotva na práci.

V bytě mám UPC, tedy bych měl mít pravděpodobně nárok na Vodafone Neomezený za 800 Kč (10Mbit). Dále jsem pak zahlédl O2 Data+ Zlatý za 999 Kč (20Mbit). Popravdě těch 10Mbit by mi stačilo, hlavně aby byla stabilita. Existuje něco jiného, lacinějšího co jsem přehlédnul? Lze nějak využít retenčních nabídek i v případě že nemám žádný jiný tarif (někde bych asi i vyštrachal kreditovou simku od T-Mobile co jsem měl minulý rok)? Jde mi hlavně o neomezená data (dost často sleduji videa a steam taky občas něco sežere) volání plus SMS řeším na pracovním. Nebráním se šedým operátorům atd. Díky za pomoc
sova.m
Junior

Odeslat příspěvekod stanedav 9. 7. 2020 15:43

Sháním tarif požadavky:

Číslo 1

T-Mobile - neomezené volání, sms a 12 GB - za 830,- (víc dat by se klidně hodilo mám tam nabídku na neomezená data, volání, sms za 805,-

Číslo 2 a Číslo 3
2x O2 předplacenka - do 100 min a 100 sms, hodily by se data, cca 2-4 GB

Tmobile mi nabídl tohleto (u Č2 a Č3 2 GB dat) za 1425,- zdá se mi to hodně, seženu to jinde levněji?
stanedav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod harmiczek 7. 8. 2020 07:45

Zdravím, v současné chvíli mám tarif přes krajský úřad kdy jsem do nedávna měl neomezené volání+SMS a 10GB dat za ~150Kč. Protože se ale vykašlali na vyjednání nových smluv, zvedlo to O2 na mnohem více takže nyní mám 50 minut(poté 0,61Kč/min)+SMS za 0,61Kč+20GB dat za 370Kč. Což je stále docela dobrá cena si myslím, ale je k tomu třeba počítat s tím že současný tarif má své omezení kdy si nemohu provést žádné nastavení ale musím je provádět přes pověřenou osobu, což třeba znamená při cestě do ciziny a požadavku na aktivaci datového balíčku jsem poslal v pondělí a aktivace proběhne až v pátek například.
Hledám tedy tarif který by splňoval následující a byl do 500Kč vč. DPH:
-SMS stačí <10 měsíčně zdarma nebo 0 s cenou do 2Kč/SMS
-volání ~50 minut nebo 0 s cenou do 4Kč/min - budu mít firemní telefon v brzké době a 70% hovorů co udělám je firemních takže budu využívat k tomu druhou SIM
-Data více jak 20GB, při 10GB jsem neměl problém po 2/3 měsíce být na nule, neomezené by byly pěkné, ale tam mi zase vadí omezování rychlosti
-aby fungoval roaming - důvod proč nejdu do Datamánie kromě jiného.

Variantou je i spojení s pevným internetem pokud by byl cenou pod 650Kč, ale tam by se muselo jednat o připojení které by nabízelo veřejnou IP adresu a rozumný upload tj. 15+, Download co mi ukáze Cetin na svých stránkách je u mě 50 což by oproti současným 60 nebylo takový rozdíl.
harmiczek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Izibia 7. 8. 2020 09:12

sova.m píše:V bytě mám UPC, tedy bych měl mít pravděpodobně nárok na Vodafone Neomezený za 800 Kč (10Mbit).

Jedna možnost je srazit VF neomezený na 600, pokud jsou aspoň tři SIM.

Nebo "přetahovací" nabídka t-mobile, za polovinu ceny na 3 měsíce, pak lze uhádat i větší slevu (nebo taky ne)
https://www.t-mobile.cz/prejdete/
Internet HD, který je o něco lepší než VF neomezený, by vyšel myslím na na 635 Kč
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod Ludmila.Stanova 20. 8. 2020 12:53

Prosím o doporučení tarifu pro dítě, které využívá hlavně WhatsApp. Jinak hovory v podstatě jen přijímá, zavolá úplně výjimečně, SMS nepoužívá vůbec a na web jde na WiFi.
Takže by naprosto dostatečně posloužil nějaký tarif s velmi malým a levným FUP, který po vyčerpání úplně nevypne data, ale zpomalí třeba na rychlost edge.
Ludmila.Stanova
Junior

Odeslat příspěvekod m4rk3J 20. 8. 2020 13:00

Kéž by na rychlost edge, to bylo dřív u o2.
Z nejlevnějších mě napadá Tesco Mobile (29Kč/měsíc, 16/16kbps), Kaktus to bohužel zrušil, pak ještě Sazka po vyčerpání zpomaluje (myslím na 32/32kbps), ale tam je nejlevnější 200MB za 70Kč a pak zpomalení. Dál o nikom nevím.
m4rk3J
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 20. 8. 2020 13:03

Kaktus stale zpomaleni ma - u JEDNORAZOVYCH balicku.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ludmila.Stanova 20. 8. 2020 13:16

Na WhatsApp by snad mohlo stačit i 16/16 kbps. Díky
Ludmila.Stanova
Junior

Odeslat příspěvekod m4rk3J 20. 8. 2020 13:59

ze.us píše:Kaktus stale zpomaleni ma - u JEDNORAZOVYCH balicku.

Jednorázové balíčky nejdou na nových sim aktivovat
m4rk3J
Junior

Odeslat příspěvekod Ludmila.Stanova 20. 8. 2020 14:20

U toho Tesco mobile se podle všeho musí aktivovat balíček internet na dosah za 49 Kč. Ten je na měsíc a zajišťuje připojení 16/16kbps. Za těch 29 Kč mají internet na den (100MB), který by se ale každých 24hod aktivoval znovu.

I za těch 49 Kč je to ale asi nejvýhodnější možnost.
Ludmila.Stanova
Junior

Odeslat příspěvekod m4rk3J 20. 8. 2020 14:42

m4rk3J
Junior

Odeslat příspěvekod Ludmila.Stanova 20. 8. 2020 16:27

Máš pravdu. Já stáhla ten první ceník od shora a to je nejstarší, květnový. Snížili cenu na 29 Kč. Tím lépe.
Ludmila.Stanova
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 20. 8. 2020 22:37

Ještě Oskarta má za 77kč 1GB (sice akce ale snad jí prodlouží) a po projetí zpomalí. Jinak lidi psali že s nonstop chat od Tesco se nedá ani stáhnout přes WhatsApp fotka. Takže jenom ten chat no. SIM Tescomobile v akci za myslím 69 Kč se 150 úvodního kreditu nebo za 199 7,5GB na měsíc. Dá se objednat i online. To by se vyplatilo nakoupit jich několik a po spotřebování úvodního kreditu za balíčky nonstop chat prostě dát novou SIM.
hauzz
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků