Poradna: Jaký tarif si mám vybrat?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mikemiky 22. 12. 2019 22:52

Tak to je možné, ale to jsem se ani nedozvěděl, protože mě přesvědčoval, že nekoukat se na provolane minuty, je to nejlepší co můžu mít, a když jsem namital, že teď je mám taky a neprovolam ani 100 minut, tak mám pry začít volat, když je to v cene:-))
mikemiky
Junior

Odeslat příspěvekod lada t5 22. 12. 2019 23:05

cz.hook píše:Zdravím mám možnost získat firemní tarif v síti VDF za 880 Kč - neomezené volání, sms i data. Data bez omezení rychlosti. +45GB dat v roamingu zóna 1.

Je to dobrá nabídka?

Děkuji a pěkný den všem


Tady jen nerozumím, co je myšleno 45Gb v roaming zoně 1 - tam už přece žádný roaming není, ne?
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 23. 12. 2019 00:27

Regulace RoamLikeAtHome je závazná pro koncové spotřebitele ne pro firemní zákazníky kde je to na (zlo)vůli jednotlivých opů.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod legaly 16. 1. 2020 13:18

Ahoj, brzy mi končí tarif od t-mobilu za 499 Kč - 10gb dat, 100 sms, 100 minut.

Půjde z operátora vytřískat něco podobného v rámci retence? Našel jsem to samé od t-mobilu, jen 12gb dat za 675 Kč a to se mi nechce úplně dávat za tak málo.

Měli byste případně nějakou alternativu? Potřebuju asi 0-20 sms, 10 gb+ dat a 100 minut zůstává.

Díky moc!
legaly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gotzinger 16. 1. 2020 17:10

TMobile na tento tarif v retenci uměl 40-procentní slevu, takže to vyšlo na 299 Kč. Později, myslím, už dávali jenom 30-procentní slevu, ale pořád to šlo. Řešil jsem tu nabídku za 299 v březnu, ale vzal jsem radši za 299 Kč neomezené volání, 100 SMS, 4.5 GB dat.
gotzinger
Junior

Odeslat příspěvekod XLADI 16. 1. 2020 19:32

Jo bejvávalo. Taky jsem předloni dostal 40% slevu za dotaz a letos.. mi napsali "K internetu už bohužel žádné slevy neposkytujeme, proto bude možné používat internet nadále pouze za standardní cenu" Už jsem se zařídil jinak, takže další 2 roky přežiju. Jen doufám že za ty 2 roky už bude 4 operátor a ceny se pohnou do normální hladiny.
XLADI
Junior

Odeslat příspěvekod PierreUSA87 26. 1. 2020 21:14

Dobry dotaz,
chci se zeptat, kteri operatori pripadne tarify po vycerpani datoveho balicku internet pouze zpomali?
Dekuji
PierreUSA87
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 26. 1. 2020 23:38

Kaktus pouze u jednorázových balíčků po projetí se zvolí pokračovat zpomalenou rychlostí. 64/32 kbit. Sazkamobil to má u paušálu i předplacenky 32kbit. Díky regulaci EU roamingu to většina ostatních operátorů zrušila.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Klamerka 27. 1. 2020 11:31

Zdravím

Já a manželka telefonujeme velmi zřídka a jsme nyní u společnosti Sazkamobil a jejich tarifu Šťastných 47. Já většinou platím kolem 50 Kč měsíčně, manželka řekněme 100-200 Kč měsíčně, takže nejsme pro operátora žádné terno.

Dozrál čas a rád bych pořídil telefon našemu synovi, takže zvažujeme, co bude pro nás nejvhodnější. Proti sazkamobil nic nemáme, ale rád bych u nového čísla měl pod kontrolou výdaje, což si nejsem jistý zda udělám v samoobsluze.

Neřešil někdo něco podobného a neporadí?
Klamerka
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 27. 1. 2020 13:49

Pro volání v rodině mi přijde nejlepší Emtéčko tarif mini 3,63kč měsíčně/sim máte neomezené volání a SMS v Emtéčku za tu nejnižší možnou cenu. Pokud by vadil paušál (u Emtéčka se dá nastavit měsíční strop), pak Kaktus je taky celkem zajímavý za min. 200 Kč dobití kreditu je neomezené volání v Kaktusu na 30 dní, pokud dítko probendí kredit dá se přeposlat už od 10Kč, a navíc pokud si člověk počká na dobíječku pak má bonus 100% dobitého kreditu a ceny jsou za půlku. Další výhoda Kaktusu je dobití už od 50 Kč většina predplacenek má dobití minimálně za 200.Jinak ta Sazka má i předplacenku.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Klamerka 28. 1. 2020 11:50

Emtéčko vypadá dobře. Děkuji za tip
Klamerka
Junior

Odeslat příspěvekod stafhaf 28. 1. 2020 16:43

Skončil mi dvouletý tarif u Tmobile, vybírám něco nového, chci to nyní bez úvazku na dva roky.
Měsíčně provolám cca 300 min do Tmobile (je tam celá rodina), sms řádově v desítkách (max do padesáti sms), hovory mimo síť max do 100 minut.
Data plánuju minimálně, přístup na wifi takřka celý den.

Z Tmobile nabídnuto:
400 Kč/měs
data 1GB
T-mobile hovory/sms zdarma
100 min + 100 sms kamkoliv gratis

Co jsem se díval, oproti standardní nabídce za 375 Kč/měsíčně jsou tam ty hovory a sms do T-mobile gratis. Data mi klidně zvednou dle domluvy, k ceně paušálu je to cca 50 Kč za 500 MB (tedy 1,5 GB by bylo celkově za 450 Kč, atd.)

Jde z toho někde vytřískat řádově něco lepšího, nebo vzít? Hovory a sms mi stačí, max zvažuji třeba navýšit data kolem 2 GB.
Díval jsem se i na neomezené nabídky jiných klasických poskytovatelů co do hovorů a sms, ale tam je to většinou okolo 600 Kč a to zas moc dávat nechci. Respektive jsou tam třeba 4 GB dat.
stafhaf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hauzz 28. 1. 2020 21:11

Dejte si poptávku do šedivek.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ip Man 2. 2. 2020 13:04

Jsem ve stejné situaci jako stafhaf, skončil mi dvouletý tarif a teď vůbec nevím co si mám vybrat. Měl jsem tarif Data 10 GB internet a k tomu zdarma100 min hovory + 100 SMS za 499, - Kč před dvěma lety na to byla akce tak jsem to vzal. A bohatě mi to stačilo moc toho neprovolám a SMS ani nevím kdy jsem naposledy poslal, když si s někým píšu tak přes messenger nebo WhatsApp. Smlouvu jsem měl do 1.2.2020 a dneska mi přišla zpráva od T-mobile že mi to automaticky přeply na tarif Data bez závazku ovšem už bez 100+100 a samozřejmě také dražší za 649, - Kč což já právě vůbec nechci platit více. Z nových tarifů je to to samé, třeba by se mi líbil Můj svobodný tarif M a 12GB dat a volání a SMS neomezeně za 825,- Kč a zase tady se mi nelíbí ta částka 825. Asi nejvíc by mi vyhovovalo tarif student Můj Student 100 a 17 GB a 100 + 100 za 575, - Kč a tady je kámen úrazu už mi dávno není 27 a dávno nejsem student. Tak jestli by to šlo udělat? má to někdo bez toho aniž by byl student? Stejně nepochopím proč taková cena nejde nastavit pro normální tarify, ale to by jsme nebyli mi Češi aby jsme neměli nejdražší tarify v unii.
Ip Man
Junior

Odeslat příspěvekod blázen-74 5. 2. 2020 17:19

stafhaf píše:........tedy 1,5 GB by bylo celkově za 450 Kč......

A co za 445 Kč flat s 4GB bez smlouvy a bez časového závazku ?
https://o-mobil.cz/ tarif: NoStress 2
blázen-74
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků