Poradna: Jaký tarif si mám vybrat?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Reku 10. 8. 2014 20:41

viewtopic.php?style=2&f=1&t=1218151
Údajně to má být 14.8.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod defie 17. 8. 2014 07:45

Zdravíčko :)

Doposud jsem měl za operátora Bonerix (O2), dostupnost sítě i rychlost dat byla ucházející. Bohužel jsem se s nimi na ceně za neomezený tarif a tak bych rád přešel jinam. Nyní můžu výhodně přejít pod Vodafone (499,- Kč za neomezený tarif s 1,5GB dat).

99% času jsem v Praze, důležitá jsou pro mě rychlá data (stačí 3G). Co vy na to? Neudělám chybu?
defie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod djdekl 17. 8. 2014 08:38

V Praze to prezijes...
Samsung S7 7.0 ETL + T-Mobile
djdekl
Junior

Odeslat příspěvekod Terminator3 17. 8. 2014 08:39

Tak Vodafone je 2. jakost, proto je levnější. Dle toho je třeba se rozhodnout. ...
Terminator3
Junior

Odeslat příspěvekod malda 17. 8. 2014 10:12

Hezký den všem,
cca za měsíc mi končí smlouva u T-Mobile. Číslo už prakticky nevyužívám (dostal jsem služební telefon s flatem i pro soukromé využití), ale chci jej udržovat, ideálně s minimálními náklady. Občas na něj jdou hovory, které mám přesměrované na číslo v síti O2 (řádově jednotky minut měsíčně). Jaký tarif na něj hodit? Vodafone ČD za 30Kč, který by mi pokryl i ty přesměrované hovory, případně existuje ještě nějaká podobná/lepší varianta?

EDIT - upravena informace o přesměrování

Díky za tipy,
malda
Naposledy upravil malda dne 17. 8. 2014 11:10, celkově upraveno 2
malda
Junior

Odeslat příspěvekod GymmiCZ 17. 8. 2014 10:38

malda: pozor nevím sice jak Vodafone ČD funguje, ale třeba u T-Mobile se za přesměrování platí i když je to do stejné sítě přesměrované! Takže nevím zda tarif za 30 Kč to umožňuje.
GymmiCZ
Junior

Odeslat příspěvekod malda 17. 8. 2014 10:49

GymmiCZ: u Vodafone ČD je to tarif Nabito 119 a je tam kredit 120 Kč. Přesměrování mám na číslo v síti O2, takže je to zpoplatněné jako hovor do O2.
malda
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 17. 8. 2014 10:51

Za přesměrování se u všech operátorů platí stejným způsobem, jako za hovor na to číslo na které přesměrováváš.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod GymmiCZ 17. 8. 2014 11:14

Takže 20 minut a přesměrování? No jedině, že to budeš vytípávat a volat zpět jinak já ti nevím.
GymmiCZ
Junior

Odeslat příspěvekod malda 17. 8. 2014 11:48

GymmiCZ: těch pár minut přesměrovaného hovoru ale vůbec není to co hlavně řeším - hlavní je vybrat rozumný "udržovací" tarif ;) pokud mi chceš poradit, tak se prosím problematikou mého přesměrování už nezabývej - ber to jako pár minut měsíčně do sítě O2...
malda
Junior

Odeslat příspěvekod smajlik2 17. 8. 2014 12:08

ČD tarif je asi nejlepší volba, navíc nespotřebovaný kredit se převádí do dalšího období, lze se podívat kolik kreditu je aktuálně spotřebováno a jde tam pro jistotu nastavit FlexiStrop.
Předplacenky asi nepůjdou, tam myslím přesměrovat hovory většinou nejde.
Ale třeba něco i nabídne T-Mobile, když budeš odcházet :-)
smajlik2
Junior

Odeslat příspěvekod malda 17. 8. 2014 12:14

Jo, retence je taky možnost, ale nevidím to moc reálně, když teď chtějí převádět vše na tarify "S námi" nebo jak se jmenují. Nulový tarif nebo podobný nízký taky nemají. Na té končící smlouvě mám retenci na Přátelé v síti s 50% slevou a 100% slevu na Internet v mobilu Klasik, ale to je už je OT, asi teď nedokážou nabídnout nic v ceně blížící se 0 :-)
malda
Junior

Odeslat příspěvekod Kafacisko 17. 8. 2014 23:34

Zdravím ve spolek,
řeším problém s přechodem na tarif a vzhledem k tomu, že se moc v těchto vodách neorientuji, chtěl bych Vás požádat o radu. Situace není totiž tak jednoduchá, jak vypadá :)
V rodině fungují momentálně 3 simkarty T-mobile, které jsou ještě na klasickém kreditu.
Celkově se za všechny mobily utratí měsíčně cca 2000 Kč, což už je hodně a chtělo by to změnu ( a to už asi před nějakým rokem).
1. simkarta je využívána v rámci podnikání - dost se volá, sms do všech sítí. Internet není třeba. Z celkových nákladů si ukrojí asi 1000,- Kč
2. simkarta je soukromá, sms a volání do všech sítí, celkově asi 500,- Internet není zapotřebí
3. simkarta je na tom stejně jak druhá, Internet je však podmínkou.

V kanceláři i v doma je VOIPko.
Narazil jsem na celkem zajímavej tafif u mBanky...ten 300kovej by měl pro 1, 2. a 3. (možná jen malý FUP by mohl být problém) simku stačit, nicméně nevím jestli by šel dát do nákladů podnikání....
Řeším tedy co a jak vybrat. Jako jednu možnost vidím zavolat /zajít do T-mobilu a zkusit na ně zatlačit a zjistit co mi nabídnou s tím, že jim případně odejdou 3 telefonní čísla.

Btw. od dvou simkaret pravděpodobně nenajdu doklad o koupi, byl by to problém?
Děkuji

Zdraví Kafáč
Kafacisko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zdenda321 18. 8. 2014 05:28

zavolej do T-Mobile, rekni jim co jsi nasel jinde a at to dorovnaji, prepis vsechny SIM na podnikani.
zdenda321
Junior

Odeslat příspěvekod ramses33 18. 8. 2014 05:49

Kafacisko

Asi se v tarifech a možnostech opravdu neorientuješ.
Svědčí o tom poznámka, že za jednu kartu na volání utrácíš 1 000 Kč. Tam je jasná potřeba použít neomezený tarif, který nabízí společnosti okolo 550 Kč vč. DPH. Pokud máš doma pevnou linku od O2 tak dostaneš ještě další slevu. I ostatní dvě karty na příležitostné volání u kterých píšeš že tě stojí po 500 Kč jsou velmi drahé.

Já jsem podobnou záležitost vyřešil neomezeným tarifem u O2 se slevou na pevnou a zbytek jsem převedl na předplacenky Tesco s osobním zainteresováním uživatele ale pod mojí kontrolou přes webovou samoobsluhu Tesco. Náklady šli dolů a to podstatně. Samozřejmě vše zahrnuto do nákladů podnikání. :-]

http://www.tescomobile.cz/
ramses33
Uživatel deaktivován

Předchozí stránkaDalší stránka