Prodej smluv operátorů přes dealery na ulici/po telefonu

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod teri.eli 6. 1. 2009 22:05

Dobrý den,
chtěla bych upozornit na problém, který je velice častý a bohužel stále akceptovaný! Moje 60letá maminka se v dubnu 2008 nechala zlákat sladkými slovy dealera sjednávajícího smlouvy pro Telefónicu O2 a podepsala smlouvu na nový tarif Neon S. V této době měla maminka ještě smlouvu na jiný tarif a nebylo možno tedy uzavřít nebo prodloužit smlouvu. Jelikož jsem v té době pro tuto společnost pracovala, ihned jsem k této smlouvě zaslala výpověď, protože jedinou možností bylo zaslání nového čísla, které jsme nechtěli, nikdo by ho nevyužil.. Po celou dobu mého dalšího působení v této společnosti k žádné změně tarifu nedošlo ani nedošlo k žádnému zaslání nové sim apod.
Nyní se maminka rozhodla změnit operátora, jelikož má neustálé nejasnosti ve vyůčtování (např.každý měsíc min. 10 min na pevné linky, přesto, že na žádné nevolá......). Ovšem jaké bylo naše překvapení, když při návštěvě autorizované prodejny, za účelem sdělení kódu pro přenos, nám bylo sděleno, že dané číslo má úvazek na další dva roky, jelikož v červenci 2008 byl její tarif změněn na Neon S. Marně jsme vysvětlovali, že tam byla zaslána výpověď na tuto službu ještě v zákonné lhůtě pro zrušení. Jelikož v době, po tom co maminka smlouvu podepsala, žádná smlouva založena v databázi nebyla, nebylo tedy k čemu výpověď přiřadit a tak je bezpředmětná. Ale jakým pak zázrakem se na dané smlouvě objevilo datum 16.7.2008 a místo podpisu Pardubice (mimochodem v Pardubicích maminka byla asi tak před 20 lety naposledy) je nám záhadou.
TAKŽE PONAUČENÍ: DÁVEJTE SI PROSÍM POZOR KOMU A CO PODEPISUJETE, A ZDA SMLOUVA OBSAHUJE VEŠKERÉ NÁLEŽITOSTI JAKO JE DATUM A MÍSTO PODPISU. HLAVNĚ STARŠÍ LIDÉ LEHCE NALETÍ PODVODNÍKŮM!!!!!!!!!A TAKÉ SI PRAVIDELNĚ KONTROLUJTE VÁŠ TARIF NA FAKTUŘE!!! A ruku na srdce, kdo si to hlídá? :pozor
Nás to bude stát 3700,-kč, které těžko kdy uvidíme. A pak že není jednoduché vydělat peníze. Na slušných a důvěřivých lidech se přece vydělávají snadno a společnost Telefónica O2 se neštítí ničeho, a pokud by někdo chtěl argumentovat tím, že dealeři nejsou zaměstnanci Telefónica O2, samozřejmě má pravdu, ale tato společnost si je najímá, placeni jsou z prodeje jejich služeb, takže se na tom podílí, ačkoli jde etika stranou. :-S
teri.eli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dix_ 8. 1. 2009 10:07

Včera jsem je zase viděl v Tescu v Prostějově,konkrétně nabízeli T-Mobile.
Bez bodů
Auto jedině v elektrice
Je putna kolik je koní pod kapotou.Záleží,kdo je za volantem.
Dix_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teri.eli 8. 1. 2009 10:54

Já myslím, že je úplně jedno pro kterého operátora jsou najati, ale jejich praktiky se každopádně nemění, co hůř, jsou kryty a legalizovány. Přijde mi neuvěřitelné, že tyto praktiky se používají již mnoho let a stále s tím nikdo nic nedělá. Moc dobře vím, jak obrovské množství lidí je každý týden podvedeno stejným, nebo podobným způsobem. A nejde pouze o starší nebo nevzdělané lidi, je mezi nimi spousta mladých, vzdělaných lidí. Pracovala jsem nějaký čas pro jednoho z operátorů jako konzultant call centra, takže to opravdu vím. A toto místo jsem opustila přesně z těchto důvodů, prostě jsem neměla žaludek na to, abych ze slušných lidí dělala blbce!!!!!
teri.eli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zhelwack 28. 9. 2009 12:37

Protože podobné informace na internetu pomohly mně, sdělím sem na oplátku svůj příběh:

Koncem srpna potkávám v Liberci pouličního dealera O2 (jak já říkám vzhledem k jejich majoritnímu intelektu, pouličního zpatlance - dále PZ). Vysoký, vtíravý, rádoby vtipný, rychle mluví, nazrzlý (potkat ho ještě jednou, vesele se tvářit nebudu). Jykýsi "Dakouš", tel (z razítka): 539008333. Myslím si, že mu klasicky řeknu svou historku o spokojenosti s O2 Pohodou a to ho odpálkuje, ale on že prý má něco lepšího. Tak si to poslechnu, řeknu si (vyprávěl o O2 cool, zmiňoval třeba že jsou zdarma SMS, ale už k tomu nepřipojil, že jen do sítě O2 - klasika), a poptám se ho, kde se na internetu o tom něco dá najít. On mi narychlo ukáže papír s popisem tarifu (abych si ho moc neprohlížel), ptá se na blbosti okolo, ale o službě moc nemluví, no a už chce občanku.
Tak si myslím, no co, NIC mu nepodepíšu, ale občanku mu pučuju (KRAVINA!!!), on si ji ofocuje a opisuje údaje a já sem netrpělivej, kde sou ty informace. On mi jen podá smlouvu k podpisu a já jasně říkam NE, NEchci to a podepisovat to nebudu, on mele, že je to jen nezávazná žádost, že mi pak zavolaj a já to aktivuju, že jenom on má tuhle výhodnou nabídku a ble ble ble, ale to už naštvaně řeknu: "Dáte mi k tomu nějaký informace?", tak mi nabubřele dá do ruky dvě obálky a mizí (už sem ho pak nikdy neviděl).
Říkal sem si, jak sem ho neoblafnul, ale milý PZ dostal mě - stačily mu moje osobní údaje (podpis si asi pan kriminálník dopsal sám) a od tohoto dne mi jela dvě nová čísla O2 Cool - bez mého vědomi, podpisu a vůle.
Odjíždím, vracím se za týden, kdy mi blahopřejí k novým službám. Jen díky duchapřítomnosti táty to nevyhazuju do koše, všimnu si, že idiot PZ mi zabalil do obálek 2 simky (a vtipně 2 kopie MNOU NEPODEPSANÝCH smluv :-D :-D) a prodíráme se nepoužitelnou telefonní zákaznickou podporou. Sbírám informace - mám 14 dnů na beztrestné odstoupení od smlouvy, takže čas kvapí (potom bych platil asi tak 12000 Kč pokuty, kdybych to chtěl zrušit!). V kamenné prodejně obě čísla rušíme (do ruky dostanu dokument "žádost u zrušení smlouvy"), bez poplatku. Jediné, co mi z nich nyní přišlo na účet, je podílný paušál za těch pár dnů aktivace (dohromady asi 50 Kč).
Je to hnus, žere to čas, nervy a důvěru v lidi! Ten PZ - nejsem odborník na právo - rozhodně porušil zákon, a to dvakrát - když mi podal mylné a klamavé informace o produktu a poté, když zfalšoval můj podpis.

NEzastavujte se s PZ! Rána pěstí do tváří těchto lidí z vaš strany je morálně správnější než to, co jsou vám někteří z nich schopni provést!
zhelwack
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lutzi 28. 9. 2009 19:40

No ja tohle resim tak ze si je poslechnu a tvarim se jak kdyby me to zajimalo,no a pak jim reknu ze maji smulu ze si stejne ten tarif nemohu vzit protoze tady nemam trvali pobyt a jsem obcanem jineho statu.No nekdy to dopadne tak ze je s toho jak kdyby ho/ju polili verou vodou :lol: a nekdo me jeste extra dava vizitku,kdyby neco.Ale kamaradka odeme to resi tak ze na ne promluvi nemecky nebo anglicky a oni se nezmuzou na nic. :lol: :lol:
Lutzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 29. 9. 2009 08:27

Pokud je nekdo neumi okamzite poslat...tak staci odpovedet, ze mesicni ucet za telefon je okolo 2000 (to se jim rozsviti ocicka a zacnou pocitat mozny vydelek) a pak dodat, ze to plati zamestnavatel a me to nestoji ani korunu (a to jim zase poklesne brada) :D
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mladoboleslavak 29. 9. 2009 08:44

Já jim vždycky řeknu, že mám měsíčně 1000 minut a 250 sms zs 300,- a jestli maj něco lepšího :-) a čuměj jak tele na nový vrata. (Onehdá jsem to totiž dostal od O2, když jsem chtěl odejít, 1000 minut na rok do všech sítí, nevyužitý minuty se převáděj. Tak jsem si k tomu dal Neon SMS basic bez smlouvy na neurčito, a v dubnu podávám žádost znova :-D)
mladoboleslavak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SuSEr 16. 10. 2009 12:51

Zdravim vsechny mobilmaniaky,

dneska me zase otravovali nahaneci externi agentury TMCZ (273034034).
Jsem zakaznikem TMCZ 8 let, ale uz mi zacina dochazet trpelivost,
kdyz mi naivni pani zacne nabizet naprosto standardni Pratele v siti,
(ty ktere tak hezky osekali) a jeste se u toho tvari, ze mi nese modre
z nebe a temer samozrejme predpoklada, ze si vezmu dalsi simkartu s uvazkem
na dva roky.

Cely rozhovor koncil asi takto:

"Jak se Vam libi takova nabidka volani?"
"No jak se mi libi? Je to naprosto standardni nabidka T-mobile."
"A nemate nekoho v rodine, kdo by to vyuzil?"
"Ne, v rodine krome meho TM mame dve Dohody s Vodafonem."
"Aha, dekuji vam za vas cas."

Uz toho mam plne zuby. Jak si muze T-mobile vubec dovolit poskytnout
cislo tak pochybne agenture?
Cowon iAudio 10
Jays j-jays --> Klipsch Image S3 --> Etymotic Research hf2
SuSEr
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 16. 10. 2009 13:06

Já jsem naopak rád, že mě otravují občas. Řeknu jim vždy něco nepěkného :)
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SuSEr 16. 10. 2009 13:14

No rikal jsem si, jestli nemam rict neco ve stylu

"To myslite ten tarif, ktery TM tak pekne osekal a obdaril uctovanim 60+60 po vzoru O2?"
"TM by se mel misto otravovani svych zakazniku starat o 3G."

Ale nemam na to nervy.
Cowon iAudio 10
Jays j-jays --> Klipsch Image S3 --> Etymotic Research hf2
SuSEr
Junior

Odeslat příspěvekod SuSEr 16. 10. 2009 13:30

Jsem zvedavy, jestli dostanu nejakou typickou odpoved.

Dobrý den,

jsem dlouholetým zákazníkem TMCZ (cca. 8 let). V poslední době se rozmáhá velmi nepříjemná móda obtěžování vlastních zákazníků prostřednictvím externích agentur,
které nabízejí služby vaší společnosti a vystupují jménem vaší společnosti. Jen v poslední době jsem byl podobnými agenturami 3x kontaktován. S těmito praktikami zasadně nesouhlasím a chtěl bych se zeptat, jak je vůbec možné, že bylo mé číslo dáno k dispozi pochybné třetí straně.

Děkuji
Cowon iAudio 10
Jays j-jays --> Klipsch Image S3 --> Etymotic Research hf2
SuSEr
Junior

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 16. 10. 2009 13:34

No já nevím, ale dělat z toho takovou vědu? Řeknu, že nemám zájem a hovor končí do 10s...
Vyslechnout si naprosto všechno a pak tady brečet jak mě obtěžují je trošku divné :lol:
m.a.x.i.m.u.s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SuSEr 16. 10. 2009 13:38

Jestlize Tobe nevadí, ze Tvoje cislo ma k dispozici kdejaka agentura, je to postoj, na ktery mas pravo. Me to vadi. Silne pochybuju o tom, ze by neco takoveho bylo mozne v zahranici.
Cowon iAudio 10
Jays j-jays --> Klipsch Image S3 --> Etymotic Research hf2
SuSEr
Junior

Odeslat příspěvekod ondraschoffka 16. 10. 2009 13:43

SuSEr: jak víš, že číslo agentuře poskytl TMCZ? náhodný výběr nepřipadá v úvahu? (tak si totiž taky některé tyto firmy vybírají své ´oběti´)
ondraschoffka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SuSEr 16. 10. 2009 13:45

Pokud by melo jit o nahodu, tak asi zacnu sazet :lol: Obavam se, ale ze pri sazeni by slo opravdu o nahodu.

EDIT: Nehlede na to, ze bych strasne nerad, aby mobil zacal pripominat pevnou linku.
Cowon iAudio 10
Jays j-jays --> Klipsch Image S3 --> Etymotic Research hf2
SuSEr
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků