Samsung G600 a G800 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod AiR 11. 7. 2007 19:53

http://mobil.idnes.cz/novy-vysouvaci-fotomobil-s-5-mpix-fotoaparatem-samsung-g600-pns-/mob_denik.asp?c=A070710_171453_mob_denik_ada

tak co na nej rikate?

//matho83: doplnene obrazky a udaje
Obrázek
Obrázek

G600
specifications
konstrukcia : slider 14.9 mm
rozmery: 102 x 47.8 x 14.9mm
hmotnost: 105g
5mpix+AF 4x digital zoom LED flash
USB, BT2.0
2.2″ 320×240 px , 262K color TFT QVGA display
55 MB Built in Memory + micro SD
radio s RDS
Bluetooth 2.0 with A2DP
TV out
Pictbridge,
Personalised skins
NetFront Browser
Offl ine mode

3G chyba

G800
Obrázek
Obrázek

konstrukcia : slider
rozmery: 103 x 51 x 16.8 mm
5mpix+AF 4x digital zoom LED flash
2.4″ 320×240 px , 262K color TFT QVGA display
micro SD
radio s RDS
USB, Bluetooth 2.0
3G, HSDPA
xenonovy blesk
Naposledy upravil AiR dne 26. 7. 2007 18:58, celkově upraveno 1
AiR
Pokročilý

Odeslat příspěvekod darth_swer 11. 7. 2007 20:23

to ze zas sa bije nokia so SE a ticho zvitazi zas samsung..tak ako aj pri 3mpx tak aj teraz...kebyze to ma xenonovy blesk a trosku by sa popracovalo na tych prepaloch nie je co riesit... :wink:
Snažíme sa učiť od každého, kto nás niečomu naučiť môže. Sledujeme, čo robia, ako to robia a prečo to práve tak robia.
darth_swer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mANGEL 12. 7. 2007 09:21

Myslim, ze coskoro sa dockate nielen toho Xenonoveho blesku, ale aj 3x optickeho zoomu. A este aby som nezabudal, velkeho displeja, HSDPA 3.6, vstavaneho bloggingu cez flickr a tak :-)
Keby niekoho zaujimalo, co mam na obrazku, tak je to doska z D500E ;-)
mANGEL
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod darth_swer 12. 7. 2007 13:57

len aby samsung nezacal byt taky ako v azii lebo ptoom bude hanba mat nokiu alebo SE... :lol: ale to sa asi nestane vzdy tu budu len aoutlety od samsungu...co uz ked to vyhovuje ostatnym v EU...
Snažíme sa učiť od každého, kto nás niečomu naučiť môže. Sledujeme, čo robia, ako to robia a prečo to práve tak robia.
darth_swer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mANGEL 16. 7. 2007 13:34

Myslim, ze Samsung ma co ponuknut do buducna, len keby sa v tychto nasich krajinach aj nasli ludia co si to kupia...tu su totiz vacsinou lenivci zvyknuty na Nokie a SE a tym padom sa Samsungu neoplati vypustat na trh nejaky peckovy telefon ak sa tu z neho preda 50ks. Vid napriklad i600, U700...Do buducna i450, i550, G800...
Keby niekoho zaujimalo, co mam na obrazku, tak je to doska z D500E ;-)
mANGEL
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod darth_swer 16. 7. 2007 13:37

to mas tak ked ludia su hlupi..a to mylsim vazne...lebo si myslia ze simooki ze zle..ale neuvedomuju si ze prave sikmooki su na tom technicky o niekolko dlhych rokoch lepsie ako my...je sice pravda ze asi prejdem teraz od samsungu k nokii :oops: :roll: ale nedokazem mat dve veci rovnake po sebe..ale vyskusal som aspon a nelutujem...a je este mozne ze skoncim pri asuse co su tiez sikmooki..ale nokia je istejsia...
Snažíme sa učiť od každého, kto nás niečomu naučiť môže. Sledujeme, čo robia, ako to robia a prečo to práve tak robia.
darth_swer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mANGEL 17. 7. 2007 08:53

Nemozem povedat ani slovko na dominantne postavenie Nokie na nasom trhu. Oni maju v podstate prefektne prepracovany system co sa tyka vyvoja a servisovania telefonov, v tom sa na nich Samsung ani zdaleka nechyta, ale co sa tyka napriklad dizajnu a inovacii...myslim, ze tam su kusok za Samsungom...a tiez co sa tyka kazovosti je na tom Samsung lepsie...Mne osobne sa uz menu Nokii prestalo pacit a myslim si, ze Samsung ho ma ovela prehladnejsie...Ale toto je uz odbocenie od temy :lol:
Co sa G600 tyka, tak vo finalnej HW verzii ma trosku iny finish krytov, nez je v tom clanku, krytka na fotak nie je a nema ani podporu 3G...zatial nema ani podporu RDS, ale to by sa mohlo zmenit novym SW...
Keby niekoho zaujimalo, co mam na obrazku, tak je to doska z D500E ;-)
mANGEL
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod darth_swer 17. 7. 2007 15:55

v USA a v EU jednoznacne len nokia...tu nema zmysel velmi rozmyslat nad tym lebo tu lepsie ako toto nie je maximalne rovnake..ale v azii byt tak sa na nokiu nai nepozriem...samsung jednoznacne..ale tu zial nie je z coho az tak vyberat...
Snažíme sa učiť od každého, kto nás niečomu naučiť môže. Sledujeme, čo robia, ako to robia a prečo to práve tak robia.
darth_swer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mANGEL 18. 7. 2007 08:13

Dovolim si s tebou nesuhlasit. V zapadnych krajinach, napriklad vo Francuzsku zacala Nokia uz klesat a Samsung stupa. Tam sa im proste oplati launchovat viac modelov, aj drahsich, pretoze tam je dostatocna sila trhu a kupuju to ludia...ale tu :-( ...

G600 mal by byt od oktobra na trhu...na Slovensku urcite nebude...
Keby niekoho zaujimalo, co mam na obrazku, tak je to doska z D500E ;-)
mANGEL
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod darth_swer 18. 7. 2007 14:18

no to som len rad ze to takto je...ale myslel som to skor v zmysle tom ze vsetky top modely od nokie tu bezne dostanes a nemas s nimi problemy..ale co sa tyka celeho portfolia samsungu a inych aziskych mobilov tak len ista cast sa tu dostane..aj ked ako vravis do francuzka viac ale ajtak si myslim ze tie uplne top modely su zatial len v azii...
Snažíme sa učiť od každého, kto nás niečomu naučiť môže. Sledujeme, čo robia, ako to robia a prečo to práve tak robia.
darth_swer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mANGEL 19. 7. 2007 08:16

Ale musis to zobrat aj z toho hladiska, ze v azijskych krajinach je ina mentalita, ludia tam inac pristupuju k praci a k zivotu a inak k technologiam. Proste ked si azijec kupi mobil, tak si ho kupi ako hracku a ked si slovak kupi mobil, tak si ho kupi ako investiciu...na 2-5 rokov...ja osobne striedam telefon raz za pol roka, teraz vzhladom na moje zamestnanie uz castejsie ;-) ale vacsina SLovakov si kupi mobil na minimalne dva roky (kym im nepadne akcia) alebo na velmi dlhu dobu (poznam dievca ktore ma N3100, ktoru ked prudsie polozi lavou stranou dole, tak sa vypne, ale za nic na svete by ten telefon nevymenila ;-)
Keby niekoho zaujimalo, co mam na obrazku, tak je to doska z D500E ;-)
mANGEL
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod darth_swer 19. 7. 2007 08:24

no to je pravda...ale to tiez nepochopim preco este doteraz ludia beru mobil(so vsetkym co k tomu patri) ako sluchadlo ktore vola a smskuje...ked nasim hovorim o mobile v spojitosti s niecim inym ako s volanim tak na mna pozeraju ci som spadol z gurunu...mnoho ludi vyrastajucich pred 89 si nechce priznat ze na tom boli o dost horsie a ignoruje to co mozu mat teraz...
prial by som si aspon trochu azijskej mentality v nasich koncinach...

a ta nasa mentalita je aj tym ze napr nie kazdy aj keby chcel tak si moze po polroku zmenit mobil a musi pockat...respektive radsej slovak da peniaze do niecoho ineho co v konecnom dosledku aj menej vyuzije ale je zvyknuty...
Snažíme sa učiť od každého, kto nás niečomu naučiť môže. Sledujeme, čo robia, ako to robia a prečo to práve tak robia.
darth_swer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AiR 26. 7. 2007 18:59

vice o G800 zde: http://mobil.idnes.cz/pripravovany-samsung-g800-5-mpix-fotoaparat-a-rychla-data-hsdpa-pud-/mob_denik.asp?c=A070725_225643_mob_denik_ada
AiR
Pokročilý

Odeslat příspěvekod darth_swer 26. 7. 2007 22:55

tak toto uz hej 8) k850 nie ze moze ale toto je viac nez konkurent...k850 koci pri 3g a vynechava edge..toto ma aj lepsiu krytku len to bude slider a to nemusi kazdemu vyhovovat...a snad uz zmenia to prostredie ubohe pri obrazkoch co ma snad kazdy samsung...
Snažíme sa učiť od každého, kto nás niečomu naučiť môže. Sledujeme, čo robia, ako to robia a prečo to práve tak robia.
darth_swer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slávista 28. 7. 2007 10:40

Jaká bude cena? :hm
Slávista
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků