Výpověď smlouvy s operátorem

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod snowboarder 6. 4. 2007 11:57

Časté téma diskuzí, výpovědi smluvních vztahů u mobilních operátorů:

Obrázek
u O2 je několik možností smluvních vztahů, a to:
s mobilním telefonem, s tarify Neon, Max tarifem, nebo simple tarifem.

a) pokud uzavřete smlouvu s dotovaným mobilním telefonem na 24 měsíců, odstoupení od ní KDYKOLIV je možné tím, že vyrovnáte rozdíl plné ceny mobilního telefonu a dotované ceny telefonu v době prodeje. V tuto chvíli se vám ruší závazek.

b) Dotace na tarif (NEON, Podnikání, Simple, Max): smlouva je uzavřená na 24 měsíců.
odstoupení od smlouvy s max tarifem (NEON) je možné rovněž kdykoliv, ovšem jako smluvní pokuta se vypočítává částka 150 Kč násobeno počtem neuskutečněných měsíců, včetně započatého.

c) Dotace na tarif i telefon: (Neon, smlouva 36 měsíců).
odstoupení od ní je možné kdykoliv tím, že zaplatíte pokutu 250 Kč za každý nesplněný měsíc závazku


možnosti výpovědi:
klasická - výpověď trvá 1 kalendářní měsíc a počíná běžet od 1.dne v měsíci následujícím po měsíci, v němž byla výpověď doručena, telefonicky, písemně nebo na prodejně
přechod na předplacené služby - pouze na prodejně, operátor vymění sim za předplacenkovou, převod bývá hotový nejpozději k půlnoci, datum převodu nelze nastavit (na kartu se dobíjí 300 Kč, je naúčtováno v posl. faktuře),
přechod k jinému operátorovi - standardní lhůty pro přechod mezi operátory, telefonicky, písemně nebo na prodejně

Obrázek
u T-Mobile je možné uzavřít smlouvy 2; s HIT variantou, nebo s dotovaným telefonem. T-Mobile neumožňuje klasicky ukončit smlouvu, je třeba ji nechat "dojít". Ovšem pokud se vám podaří docílit výpovědi "dohodou", řídíme se následovně:
a) smlouva s mobilním telefonem:
doplácí se počet nedokončených smluvních měsíců, včetně započatého a násobí se výší aktuálního tarifu /proto je dobré provést změnu na čistě nejnižší před ukončením smlouvy/. Pokud je smlouva ukončena v prvním roce její existence, je nutné uhradit minimální plnění za počet měsíců, kdy nebylo splněno.

b) smlouva s HIT variantou:
doplácí se počet nedokončených smluvních měsíců a je násoben paušálem, v té době aktivním /vhodné je ho před ukončením smlouvy snížit na nejnižší, např. Kredit 150/

možnosti výpovědi:
klasická - výpovědní lhůta činí 30dní
přechod na twist - dle dohody, výpovědní lhůta až 30dní
přechod k jinému operátorovi - klasické lhůta pro přechod mezi operátory

Operátor T-Mobile nikdy telefonní číslo neruší přímo, pokud si jej nepřenášíte k jinému operátorovi, tak vždy je převedeno na Twist a záleží na vás, zda jej využijete či nikoliv. Simkarta má platnost 12 měsíců, čímž prakticky poskytnete operátorovi další 12měsíční "smlouvu"

Obrázek
Vodafone nabízí smlouvu jednu, pokud si pořizujete mobilní telefon a to jen na 6 měsíců.
Zrušením před skončením závazku vzniká povinnost doplatit MMP.

možnosti výpovědi:
klasická - probíhá k nejbližšímu dni účetního období (specifikem je zadání nejpozději 4 dny před ukončením období)
přechod na Vodafone kartu - k následující půlnoci, do tří dnů, nebo k účetnímu období
přechod k jinému operátorovi - standardní lhůty pro přechod mezi operátory

Výpověď jakýmkoliv způsobem je možná vždy na zákaznické lince *077 nebo *007 (firemní)

toto téma je pravidelně aktualizované při změnách, aktualizaci vždy vidíte ve spodní části příspěvku

:idea: Vizte též: Uzavřeli jste smlouvu na ulici? Můžete odstoupit.
Naposledy upravil Snekac dne 2. 12. 2011 21:29, celkově upraveno 15
Důvod: Aktualizace
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pepik007 7. 4. 2007 07:17

Mam za to, ze u O2 je v pripade vypovedi MAX ci Simple 150 x pocet zbyvajicich mesicu (vc. DPH)... :?
pepik007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobilní muffin 7. 4. 2007 09:12

Mám kamaráda u T-Mobilu, zrovna nedávno jsme se o těchto věcech bavili, takže bych rád korigoval několik špatných informaci. MM

T-Mobile:
u T-Mobile je možné uzavřít smlouvy 2; s HIT variantou, nebo s dotovaným telefonem. T-Mobile neumožňuje klasicky ukončit smlouvu dohodou, nicméně, pokud smlouvu vypovíte "natvrdo"


co je to vypovědět na tvrdo? U T-Mobilu, pokud je doba určitá, nejde smlouvu vypovědět! Možná se najdou jednotky případů, kdy na základě stížnosti tomu bylo jinak, ale to není předmětem tohoto shrnutí
Mobilní muffin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DarkLady 7. 4. 2007 09:36

přechod k jinému operátorovi - klasická lhůta pro přechod mezi operátory


Toto platí pouze, pokud má zákazník smlouvu na dobu neurčitou. Jinak je jeho žádost o převod čísla obvykle zamítnuta právě kvůli trvání smlouvy na dobu určitou.
+ 23.6.2007
DarkLady
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 7. 4. 2007 09:54

pepik007: nezlobte se, ale takto to tam přesně napsané je

mobilni muffin: proto je tam napsáno, že smlouvu klasicky vypovědět nelze, přesto však existují případy, kdy, pokud jste ochoten uhradit zbývající tarify, si smlouvu vykoupíte, podáním výpovědi. Takto mi poradil zaměstnanec T-Mobile a sám jsem to tak prováděl před 2 měsíci. Po "vykoupení" doplatkem paušálů jsem byl převeden na twist "dle dohody" za 3 dny. Proto uvádím všechny případy, se zaměstnancem t-shopu se dá domluvit na postupech.

DarkLady: možnosti výpovědi jsou pak již samozřejmě popsány pro případ, kdy je uživatel "vykoupen".
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod esquire 7. 4. 2007 10:06

snowboarder: Také si myslím, že pokuta za předčasnou výpověď u O2 je 150 Kč s DPH x počet zbývajících měsíců, nikoli 178,50 Kč, jak píšeš ty.
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 7. 4. 2007 10:10

jj, tady je skutečně chyba, také jsem to měl za 150Kč a nechal jsem se zmást alešem, který uváděl, že je to bez DPH. Je to opravdu s DPH. Díky ;-)

//ales76: Taky mě musel někdo zmást, kopíroval jsem to určitě přímo z webu O2 :? No nic, už je to opraveno i zde.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod N3o21 7. 4. 2007 12:31

Měl bych dotaz...
Když uzavřete smlouvu s O2 na třeba rok, je potom možné změnit si u nich tarif, aniž by se rušila smlouva? tedy bez nějakých pokut?
N3o21
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aleš P. 7. 4. 2007 12:35

N3o21 :

1) U O2 je smlouva buď na dobu neurčitou, 6 měsíců a nebo 24 měsíců.
2) Tarif si můžeš zdarma změnit 1x za účtovací období.
externí redaktor e15.cz/finexpert a mobilmania.cz
Aleš P.
Redaktor MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod N3o21 7. 4. 2007 12:38

No, kamarádka má nějaký SMS MAX, nebo co to je...
No, a zjistila že já mám Student, a že je to daleko výhodnější. Takže mi jde o to jestli to může změnit. A podle toho co píšeš tak to jde ;)
N3o21
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esquire 7. 4. 2007 12:39

N3o21: V případě koupě dotovaného telefonu je ale nutné dodržet zvolené minimální plnění po dobu 1 roku, nehledě na to s jakým tarifem.

ales76: Ale nejsem si jistý, zda Max tarif lze změnit. Dříve to bylo tak, že se musela podepsat nová smlouva. Aspoň doufám, že se nepletu.
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RedeeMrd 7. 4. 2007 12:48

A jak to bude v mém případě? Loni v létě jsem bral dotovaný telefon a teď nedávno jsem změnil tarif na Pohodu Simple. Ale při změně tarifu mi nikdo žádnou smlouvu nenabízel, ani na 6 ani na 24 měsíců. Tak by mě zajímalo, jestli je u mě možné odstoupit ze smlouvy tím, že doplatím cenu telefonu.
RedeeMrd
Junior

Odeslat příspěvekod N3o21 7. 4. 2007 13:00

Takze kdyz ma ten tarif, ma 24m, ale nebrala si k nemu telefon, muze bez problemu prejit na studenta? :)
Pokud sme to pochopil spravne je to tak...
Diky moc ;) ja se chtel zeptat primo v prodejne, ale kdyz se tu zacalo resit odstupovani, tak proc se nezaptat ;)
N3o21
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esquire 7. 4. 2007 13:10

*****: Myslím, že doplatit cenu telefonu a zbývající minimální plnění. Ale jistý si zcela nejsem. Tyto výpovědní podmínky nemá O2 moc dobře formulované. :hm

Vyrovnání při předčasné výpovědi smlouvy na dobu určitou

Pokud společnost Telefónica O2 Czech Republic, a.s. uzavře s účastníkem Smlouvu na dobu určitou a účastník tuto Smlouvu vypoví před uplynutím sjednané doby trvání Smlouvy, má společnost Telefónica O2 Czech Republic, a.s. nárok na přiměřené vyrovnání. Nestanoví-li Smlouva jinak, určí se toto vyrovnání jako součin sjednaného minimálního měsíčního plnění za Služby poskytované na základě Smlouvy a počtu (byť i započatých) měsíčních zúčtovacích období zbývajících do uplynutí sjednané doby trvání Smlouvy.


U tarifů Simple a smlouvy na 6 měsíců je toto:

V případě deaktivace tarifu v období 6 měsíců, je požadována smluvní pokuta ve výši 150,00 Kč, za každý měsíc zbývají do konce 6-ti měsíční smluvní lhůty.
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RedeeMrd 7. 4. 2007 13:48

No tak ty 3 měsíce toho plnění snad ještě vydržím, ale šlo mi o to, že u nás v rodině se koná teď hromadný exodus k Vodafonu a chceme si dát tu službu Rodina nebo jak se to přesně jmenuje tak že bych se taky co nejrychleji připojil :)
RedeeMrd
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků