MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Vodafone omezuje 3G?

Offline - Junior Profil 
26. 11. 2017 10:53 Odeslat příspěvek
Zdravim,

dostal se mi zpatky do rukou muj stary mobil Moto G 2013 a jsem prekvapeny, ze i pres deklarovane pokryti 3G/H na rade mist, kde se pohybuju, mam vetsinu casu jen E. Zacal uz Vodafone omezovat svoje 3G vysilace? Jsem na trase Praha-Plzen a pred par lety jsem s timhle telefonem tenhle problem nemel ...

Diky, mejte se fajn!
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 11. 2017 11:03 Odeslat příspěvek
3G zatím neomezují ani nevypínají, není k tomu moc důvod. Od doby, co používám VoLTE jsem tohle neřešil, ale když jsem jezdíval třeba Studentem trasu Plzeň - Praha, tak 3G až tak moc nebylo. Spíše EDGE.
Na druhou stranu, LTE je celou cestu.


Offline - Trvalý BAN Profil 
26. 11. 2017 12:03 Odeslat příspěvek
On je problém jinde, respektive není to problem, při prestavbě BTS na LTE se nezachovává 3G, proto uživatel, který má telefon s podporou max 3G, má logicky jen E.


Offline - Junior Profil 
26. 11. 2017 12:04 Odeslat příspěvek
Diky za odpoved! :-)
Mne to porad vrta hlavou a rikam si, ze jsem mozna prve, v te dobe s Moto G, byl u O2, coz by ten rozdil v pokryti 3G asi vysvetlovalo ... :-O


Offline - Trvalý BAN Profil 
26. 11. 2017 13:11 Odeslat příspěvek
Proto dnes kupovat telefon s LTE, přestavba probíhá u všech operátorů stejně a upgradem na LTE 3G zaniká na dané BTS.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
3. 12. 2017 10:10 Odeslat příspěvek
uiqjirka píše
Proto dnes kupovat telefon s LTE, přestavba probíhá u všech operátorů stejně a upgradem na LTE 3G zaniká na dané BTS.

to je nesmysl, pridanim lte rozhodne nema 3g duvod zaniknout...


Offline - Trvalý BAN Profil 
3. 12. 2017 11:58 Odeslat příspěvek
Nesmysl to neni, pri upgradu se 3G nezachovava.Je to praktikovana realita u vsech opetatoru.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
3. 12. 2017 12:56 Odeslat příspěvek
a z jakeho duvodu by se nezachovalo? proc demontovat funkcni hw, ktery slouzi a jeste slouzit muze(a bude) pro LTE2100?


Offline - Junior Profil 
3. 12. 2017 14:43 Odeslat příspěvek
uiqjirka: Zdroj? Neříkám, že Ti nevěřím, jen se o tom nikde na netu nemůžu dočíst... Jen, že Téčko chce vypínat 3G v roce 2018:

https://www.mobilmania.cz/bleskovky/t-m ... fault.aspx


Offline - Junior Profil 
3. 12. 2017 16:08 Odeslat příspěvek
Omezuje se pouze sirka pasma (mensi propustnost), 3G hromadne nevypinaj.


Offline - Junior Profil 
3. 12. 2017 17:41 Odeslat příspěvek
Zatím nikdo nic cíleně nevypíná, pouze se případně při spouštění LTE dle lokálních možností kanibalizují použitelné části technologie či frekvence na úkor stávající 3G.


Offline - Junior Profil 
3. 12. 2017 19:26 Odeslat příspěvek
Pro přehled o BTS (nové a případně i zrušené) všech operátorů doporučuji web http://gsmweb.cz/ , případně aplikaci NetMonster, která využívá databáze právě z tohoto webu.


Offline - Zástupce operátora Profil 
7. 12. 2017 10:10 Odeslat příspěvek
Hezký den,
3G síť nevypínáme a dál ji můžete hlavně ve městech využívat :-) Jak už tu bylo naznačeno, část kapacity, kterou dřív využívala 3G síť, je dnes dána ve prospěch LTE, to ale nezmenšuje plošné pokrytí. Pouze jde o to, že dnes už tolik kapacity v 3G síti nepotřebujeme, když jde většina datového provozu přes novější LTE. Ondra


Offline - Mírně pokročilý Profil 
7. 12. 2017 13:50 Odeslat příspěvek
uiqjirka: meleš z hladu, nic takového není pravda, tak tu alespoň nešiř bludy. Žádné 3G se neruší, maximálně se odebere kousek pásma pro LTE na 2100MHz. Pokrytí je stále stejné a nikde se nevypíná.


Offline - Moderátor Profil 
19. 12. 2017 08:32 Odeslat příspěvek
Do roku 2020 budou u nás vypnuty 3G sítě
https://www.cnews.cz/soumrak-3g-siti-v- ... 7230480452
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 16 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies