MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Pevná linka - výpisy hovorů

Offline - Junior Profil 
16. 1. 2010 14:07 Odeslat příspěvek
Zdravím,
neví někdo, jestli se na výpisu z Pevné linky zobrazí i mobilní čísla, která byla jen prozvoněná?
Poslední příspěvek


Offline - Pokročilý Profil 
16. 1. 2010 16:22 Odeslat příspěvek
Když nedošlo ke spojení, tak tam těžko budou, ne?


Offline - Junior Profil 
16. 1. 2010 19:29 Odeslat příspěvek
To já nevím, pevnou linku nemám už několik let, proto se ptám :)


Offline - VIP uživatel Profil 
18. 1. 2010 00:01 Odeslat příspěvek
Na výpisech hovorů (mobily i pevná) jsou vždy jen uskutečněná volání v odchozím směru.


Offline - Junior Profil 
23. 1. 2010 12:57 Odeslat příspěvek
Citace
Zásadní změnou v novele z letošního roku (2008) je povinnost operátorů uchovávat informace i o - slovy zákona - „neúspěšných pokusech o volání". Lidově řečeno se jedná o prozvonění, tedy když operátor spojí hovor, ale ten není uskutečněn.


Offline - VIP uživatel Profil 
23. 1. 2010 13:38 Odeslat příspěvek
A? Co jsi tím jako chtěl říct? Určitě ta povinnost neznamená že budou na výpisu ;-)


Offline - Junior Profil 
23. 1. 2010 21:24 Odeslat příspěvek
Jo takhle, špatně jsem přečetl dotaz.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
24. 5. 2017 09:22 Odeslat příspěvek
Ahoj, nevím jestli je tohle to správné místo, ale zkusím to, chtěl bych pořídit babičce pevnou linku, ale nevím od jakého operátora, vím že to teď dělá Nordic Telecom, ale koukal jsem , že něco má i O2, zabývá se tím ještě někdo dneska? Máte někdo nějaké zkušenosti nebo rady? Případně hoďte odkaz, díky. Michal


Offline - Pokročilý Profil 
24. 5. 2017 09:55 Odeslat příspěvek
Chces telefon, ktery bude napojeni na telefonni kabel, ktery mas zavedeny v baraku? Nebo mobilni telefon vypadajici jako klasicky pevny telefon (to dostanes od Nordicu, jeste navic na nestandardni frekvenci a planuje se prechod na LTE se kterym ten co ted dostanes nebude kompatibilni)? Nebo VOIP, tedy telefon fungujici pres internet?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
24. 5. 2017 10:53 Odeslat příspěvek
Uvažoval jsem o klasické pevné lince na kabel, něco jednoduchého aby se s tím uměla babička poprat, asi by bylo fajn, kdyby tam měla uložené nějaké čísla, které by mohla mít v předvolbě. Takže říkáš, že Nordic pro mě nebude správná volba?


Offline - Pokročilý Profil 
24. 5. 2017 12:06 Odeslat příspěvek
No ja bych se Nordicu radeji ted vyhnul. Predpokladam, ze babicka nema internet, ze?

U klasicke pevne je casto celkem vysoky mesicni pausal. Pak existuji telefony, ktere vypadaji jako pevna, ale vlozi se do nich SIM a tu ji pak muzes dobitej i ty.

Treba:
https://klasicke-telefony.heureka.cz/f:q:gsm/


Offline - Junior Profil 
24. 5. 2017 13:44 Odeslat příspěvek
Pořiď ji klasickou pevnou linku s neomezeným voláním za 300 Kč měsíčně klasicky od O2.
Nemá absolutně žádný smysl někomu, kdo se sotva popere s klasickým telefonem, cpát nějaké VoIP nebo mobily co vypadají jako pevná, to je prostě pro takového člověka nesmysl.

-- 24. 5. 2017 14:45 --

Jo a tady je odkaz:
https://www.o2.cz/osobni/volani-z-domov ... &gclsrc=ds


Offline - Junior Profil 
24. 5. 2017 14:25 Odeslat příspěvek
Gheneral: Úplně bych nesouhlasil. Třeba já využívám v rodině asi 5x službu 802.cz - paušál je 20 Kč a tento kredit se dá navíc ještě provolat. Řešením je klasická VoIP brána, ke které jde zapojit většina běžných telefonů. Pro uživatele tedy není žádná změna patrná.

Druhou variantou by bylo např. řešení UPC telefon, kde nejnižší paušál stojí 25 Kč. Opět lze zapojit klasický tlačítkový telefon.

Ono zaplatit za 24 měsíců využívání v podstatě stejné služby 480 Kč u 802.cz nebo 7.200 Kč u o2 je dost velký a podstatný rozdíl.


http://www.802.cz/sluzby-telefon/#vox
http://www.802.cz/cenik-volani/

https://www.upc.cz/telefon/tarify/
https://www.upc.cz/telefon/tarify/telefon30/


Offline - Junior Profil 
24. 5. 2017 14:31 Odeslat příspěvek
Jo asi máš pravdu, záleží jak hodně ta babička bude volat.
Každopádně, k VoIP ještě potřebuješ internet, což předpokládám, že jeho babička nemá.
K UPC je zas potřeba platit navíc modem. Takže to chce propočítat kolik bude volat a co se víc vyplatí. Každopádně, klasická pevná linka je pro důchodce nejspolehlivější, tam se máloco může pokazit.


Offline - Moderátor Profil 
24. 5. 2017 15:59 Odeslat příspěvek
cross182 píše
Zdravím,
neví někdo, jestli se na výpisu z Pevné linky zobrazí i mobilní čísla, která byla jen prozvoněná?


Záleží na tom, jak to má poskytovatel "pevné" vyřešeno.
Já používám jako náhradu pevné VoIP (Odorik) a tam ve výpisu vidím i nespojené hovory - jak příchozí, tak odchozí. Oboje včetně délky vyzvánění. 8-)


Michal658 píše
Ahoj, nevím jestli je tohle to správné místo, ale zkusím to, chtěl bych pořídit babičce pevnou linku, ale nevím od jakého operátora, vím že to teď dělá Nordic Telecom, ale koukal jsem , že něco má i O2, zabývá se tím ještě někdo dneska? Máte někdo nějaké zkušenosti nebo rady? Případně hoďte odkaz, díky. Michal


O2 chce nyní za pevnou 300 Kč - za to je neomezené volání po ČR a na ČR mobily.
Alternativa jsou různí VoIP operátoři. Ti obvykle nechtějí žádný paušál (nebo jen symbolický) a ceny za volání se pohybují i pod 1 Kč (konkrétně Odorik - 0,59 Kč /min je strop ceny tuzemského provozu = volání na mobily). Volání ve vlastní síti často může být zcela zdarma.

Pokud je to ale pro babičku, je nutno zvážit zda vůbec jít do VoIP - zda má internet a zda je alespoň trochu schopná řešit případné technické komplikace (jako například při utírání prachu omylem vytažený kabel z routeru nebo napájení). A zda se po sečtení nákladů VoIP pro ni vyplatí (pokud provolá víc jak 500 minut měsíčně na různé mobily, je pevná od O2 lepší řešení).

Pokud je ta pevná zamýšlena jako bezpečnější a spolehlivější spojení než mobil - pak asi nemá smysl o VoIP uvažovat. Kombinace internet - modem - router - telefonní adaptér - telefon (zejména, pokud je bezšňůrový) nabízí mnohem víc možností poruch než obyčejný mobil (který se může jen vybít nebo mu dojít kredit).

Ale moje osobní zkušenost je ale taková, že s občasnou podporou VoIP zvládá (a výrazně ušetří) i babičkovská část mojí rodiny. Tchyně dokonce zvládla kombinaci Odorik/zpětné volání jen pomocí mobilu - internet a "pevnou" vůbec nemá (platí za hovor max. 1,18 Kč, z adresáře prozvání "kódová" čísla, jejichž prozvoněním se automaticky vyvolá spojení mezi ní a druhým skutečným účastníkem).
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 24 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies