Air Telecom (U:fon) GSM

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod myšpulín 29. 5. 2013 06:06

Takže se blíží nějaká změna a Air už nebude fungovat jako šedý GSM operátor v síti T-Mobile? Nějak Lúcii nerozumím.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod havros 29. 5. 2013 07:28

myšpulíne, to asi nikdo... :-)
havros
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas1107 29. 5. 2013 11:14

havros píše:Lúcio, klid a nohy v teple.
Jde o pouhý přeprodej firemních SIM. Nic víc, nic míň. Z Air Telecomu nic nebude


Ono neni ani o co stat, protoze ten jejich pristup k zakaznikum je otresny
lukas1107
Junior

Odeslat příspěvekod Roger73 29. 5. 2013 15:54

Tak jsem si asi podobně jako mnozí další myslel, že už asi měsíc od jejich oznámení fungují ty neomezené a další GSM tarify od Air Mobile a lidi to běžně používají, i když to nemá zcela čistý právní základ. Tak totiž vypadá inzerovaná nabídka na stránkách ufon.cz
No a teď jsem volal na tu bezplatnou infolinku Ufona, abych se informoval o neomezených tarifech, a celkem mě paní šokovala, že to je prý pozastaveno resp. že ty GSM tarify ještě nikomu neaktivovali. Hlavně že to ale nabízejí bez přestání na svých webových stránkách - a pak vám řeknou, že si máte znovu zavolat za 14 dní. Zajímavé pojetí serióznosti vůči klientům.
Roger73
Junior

Odeslat příspěvekod pedro-81cz 28. 6. 2013 08:52

Air Telecom podepsal dohodu s GTS Czech o velkoobchodním přístupu k infrastruktuře T-Mobilu. GTS bude figurovat jen jako prostředník, Air Telecom má vlastní technické zázemí i zákaznickou infolinku.

Zdroj: cnews.cz


http://www.ufon.cz/cs/novinky/reakce-mo ... ace-dtestu
pedro-81cz

Odeslat příspěvekod pedro-81cz 22. 7. 2013 13:57

Web pěkné. Je zvláštní, že i když jsou v síti T-Mobile, tak neomezený AIR UNLIMITED nezahrnuji neomezené SMS + má pouze 1 GB dat a je na stejné cenové úrovni jako u T-Mobile - 749,- Kč/24 měsíců. :shock: Bez závazku AIR to má o 50,- Kč levnější než TM, ale stejně o 500 MB dat méně a bez SMS. To moc konkurenční není.

Jinak koukám, že přidali i Studentský tarif, respektive Junior do 26 let.
pedro-81cz

Odeslat příspěvekod tomikm 23. 7. 2013 21:00

to snad ani nemuseli tvořit takové ceny, to nikdo nekoupí
tomikm
Junior

Odeslat příspěvekod radim 23. 7. 2013 21:54

Bohužel musím souhlasit, došlo k dost brutálnímu zdražení oproti původním tarifům Air, kde bylo neomezené volání v síti a nejnižší stál 140 Kč, teď je za 169 Kč (zdražení o 21 %) a v síti je JEN 100 minut. Žalostné a nekonkurenceschopné. :-( Přitom jsme k nim rodina chtěli přejít, byly to nejlepší tarify pro méně volající. Teď už to bohužel nejde, toto nekoupíme.
A účtování je stále 60+60? Nějak se mi nedaří najít ceník. Což je podle mě dost problém, nabízet služby bez ceníku.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Speeedik 8. 8. 2013 09:25

Přešel jsem k Air Telecom se třemi simkami a zkušenosti jsou naprosto neskutečné. Negativní na sto procent.

Mají pouze nano sim, které jsou i s redukcí v části mobilů nepoužitelné - minimálně v těch, kam se karta zasouvá, nikoli jen zaklapne, což mi bohužel potvrdili ve třech servisech. Poskytují odlišné informace po telefonu ("samozřejmě máme všechny typy karet, vyměníme ji") a po mailu ("máme pouze nano sim karty, bohužel"). Přihlásil jsem se do samoobsluhy a ačkoli jsem sim karty vrátil k údajné výměně a nikdy je nepoužil, na všech třech číslech je dohromady 15 uskutečněných hovorů. Neuvěřitelné.. nikdy, opravdu nikdy k nim nechoďte.
Speeedik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Akreol 14. 8. 2013 16:35

Zdar,

mě od nich SIMka přišla, nedávno jsem si objednal ten jejich tarif Relax, a je to v pohodě.. Měl jsem obavym, aby nebylo něco divný, ale telefon zvládá co má - volá a píše zprávy :-) a za slušný ceny. Ještě jsem nezkoušel data, musím poladit svůj Samsung, tak uvidíme.

-- 14. 8. 2013 17:39 --

Btw. k těm tarifům - ten neomezenej takhle podle mýho udělali schválně, protože tam prostě konkurovat nemůžou, a jedou na ty nižší tarify - Mini, Relax, a ten studetskej. Souhlas, že pro spoustu lidí je absence volných SMS problém, ale já mám ve founu nonstop zaplej skype a textový věci řeším v 90 procentech tekhle nebo mailem, takže je pro mě důležitá spíš cena volání, která je fajn (1,50 Kč). Na druhou stranu je škoda že víc netlačej na data, ty balíčky by mohly být obsáhlejší, ale na maily a zprávy to celkem jde.
Akreol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marekhnatek 7. 9. 2013 00:08

Od U:fona respektive Air Telecomu ruce pryč: http://blog.mefistofeles.cz/ufonovo-vol ... la-sluzba/
marekhnatek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hes26 23. 1. 2014 21:45

Přidám se k Akreolovi. I já mám s Ufonem pozitivní zkušenost. Jeho služby v síti CDMA využívám už od roku 2009, asi rok a půl mám tarif volání za korunu, což je perfektní cena. A problémy se zatím nikdy žádné nevyskytly.
hes26
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 17. 5. 2016 14:21

Air Telecom chce zastaralé CDMA do roka přepnout na LTE

http://www.mobilmania.cz/bleskovky/air- ... fault.aspx
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 17. 5. 2016 17:14

Kdyby radeji snizili ceny za neomezene datove pripojeni pres CDMA pod 100 Kc mesicne, tak si jejich modem rad koupim.
osobne2
Junior


Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků