Nokia 301 / 301 DS - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod suplik 29. 12. 2013 19:06

Ahoj, moc prosím o radu. Mám nokii 301DS a před měsícem se začala sama připojovat na internet, takže výdrž baterky tak 1/2 dne. Když jsem zakázal připojení na internet, tak mě pořád otravuje hláška "Chcete-li,aby aplikace zůstala připojena, musíte vybrat preferovanou SIM kartu. Chcete pokračovat?"
Když dám ne, tak za chvíli to tam mám zase. Taky se chci zeptat jaký je bezpečnostní kód k restartování telefonu, protože jsem ho nikde nenašel.
suplik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 29. 12. 2013 19:32

Bezpečností kód je v základu 12345.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod suplik 29. 12. 2013 20:55

Dík, zatím to vypadá, že se to urovnalo po továrním nastavení.
suplik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vocapmen 30. 12. 2013 16:35

Ahojte, poprosil bych o pomoc. Mamka dostala 301DS a jde nejak nastavit aby se cisla na sim1 volali jenom z teto sim a cisla na sim2 z druhe sim nebo se musi pred kazdym volanim nastavit priorita sim? S DS nemam zadnou zkusenost, tak netusim, jak to presne funguje. :-) Diky moc
vocapmen
Junior

Odeslat příspěvekod nod32 7. 1. 2014 16:02

Ahoj,pokud zvolim prehravani hudby primo ze slozky zhasne po chvili displej??
Ted mam Asha 200 a displej mi porad sviti pokud zvolim prehravani ze slozky.Dekuji za odpoved.
nod32
Junior

Odeslat příspěvekod Akly 11. 1. 2014 18:06

Ahoj, chci se zeptat, vyšel už update pro 301DS nebo je nějaký pokrok v řešení problému s baterkou? Chci si tento telefon pořídit hlavně kvůli výdrži a tato diskuze je celkem odrazující. Díky.
Akly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Akly 12. 1. 2014 09:41

Fíla: děkuji za odpověď. To pak můžu vzít rovnou X2-02. Nebo je ještě podobný telefon s velkou výdrží? Na 301 mě zaujala hlavně výdrž, použitelný foťák a 3G. Samozřejmě co se týká DS nesmartphonu. Ještě jednou díky.
Akly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Akly 12. 1. 2014 21:19

Fíla: Mno to já vím :-) Ale má pro mě úžasnou funkci integrované antény rádia, které se těžko odvyká a tlačítka ovládání přehrávače na boku. Taky je o něco levnější. Nebo se vykašlu na rozhodování a zařadím se do stáda s Galaxy S duos a bude. Ale ta výdrž... :-|
Akly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bigg.I 14. 1. 2014 15:49

Koupil jsem si ho jako záložní k 808 PV, když ho porovnám se Samsung 5610 co je v rodině a za stejné peníze tak -

Nokia 301

+ lepší materiály
+ hezčí grafika
+ lepší výdrž
+ větší výkon v java aplikacích
+ lepší zvuk ( jak sluchátka tak i repro)
+ s40 prostředí
+ klávesnice


- nemá blesk ( neřeším)
- nemá AF
- nejsou takové možnosti jako u 5610 s upraveným FW
- nelze minimalizovat aplikace

Osobně mi jako záložní telefon k 808 PV stačí, pořídil jsem si ji jako fanda Nokie
Pokud by si někdo kupoval jako primární mobil tak bych asi koupil Samsung skrz focení a víc možností :-)
Oldschool lover
Nokia 6.1
ex. Sony Xperia X compact, BlackBerry Z10, Nokia 808, Nokia 5630 XpressMusic...
Bigg.I
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mpolan 15. 1. 2014 13:05

Samsung 5610 jsem používal skoro dva roky a marně jsem tam hledal ten kov. Telefon byl rozvrzaná herka, klávesnice u něj odcházela rychlostí blesku... V tomhle ohledu si myslím, že 301 je opravdu z lepších materiálů, jakkoli je plastová.
Není důležité zvítězit, ale pořádně si to užít!
Mám o osm koleček víc!
mpolan
Junior

Odeslat příspěvekod Bigg.I 15. 1. 2014 15:08

Fíla:
tak rozhodně mi přijdou na 301 materiály příjemnější - tělo je z takového bytelného plastu, něco jako 808PV + lesklá klávesnice.
Samsung má sice kovový zadní kryt, zbytek je taková náhražka, nemám rád, když si něco hraje na něco, co není ;). Design a materiály jsou věc však subjektivní....
Nokiu jsem ještě nijak neupravoval - ani nepřidával žádné aplikace, to až později tak uvidíme.
Oldschool lover
Nokia 6.1
ex. Sony Xperia X compact, BlackBerry Z10, Nokia 808, Nokia 5630 XpressMusic...
Bigg.I
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mpolan 15. 1. 2014 21:17

Fakt je to u S5610 kov? Ať jsem na to koukal jakkoli ze všech stran, působil dojmem tenkého a pochybného plastu. Navíc mi kolem výřezu pro foťák začal praskat. U klávesnic jsem měl problém nejen já se stiskem tlačítek - někdy to znak napsalo, někdy ne, i když tlačítko cvaklo. Asi záleželo od místa stisku, ale systém jsem v tom nevypozoroval. No co budu povídat, byl jsem rád, že mi tenhle "benefit" v práci vzali.
S tou kvalitou zadního krytu Nokie jsi mě ale taky nepotěšil. Uvažuju, čím nahradit aktuální Lumii 610, zda pokračovat v době pádlovité a vzít zase větší telefon, než mám, nebo zda jít zpět ke tlačítkům. Lákalo mě mít znovu tlačítkový telefon, ale asi bych si nepomohl.
Není důležité zvítězit, ale pořádně si to užít!
Mám o osm koleček víc!
mpolan
Junior

Odeslat příspěvekod Naecken 15. 1. 2014 21:59

620 má obdobné rozměry jako 610.
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bigg.I 15. 1. 2014 23:17

Fíla:Jinak Nokia 301 také podporuje minimalizaci java aplikací, ale vyžaduje to úpravu nastavení telefonu přes Phoenix a doplnění informací do souboru JAD.

Nějaký návod jsem našel, ale phoenix mi 301čku nenašel, měl bys prosím číslo verze?
Díky
Oldschool lover
Nokia 6.1
ex. Sony Xperia X compact, BlackBerry Z10, Nokia 808, Nokia 5630 XpressMusic...
Bigg.I
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bigg.I 18. 1. 2014 14:47

Zdravím, setkal se někdo s tím, že se nemůže připojit na internet?
zkoušel jsem 2 SIM a vestavěný prohlížeč i operu a nic :(
Oldschool lover
Nokia 6.1
ex. Sony Xperia X compact, BlackBerry Z10, Nokia 808, Nokia 5630 XpressMusic...
Bigg.I
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků