Výběr virtuálního operátora

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod trencherman 22. 8. 2013 20:10

Ahoj, chtěl bych poprosit o radu. Po zrušení starých čísel potřebuji pro sebe a členy rodiny nové čísla. Přemýšlím o nějakém virtuálním operátorovi, jelikož ceny jsou výhodnější než u standartní trojice hamižných :-) Omlouvám se, že se tady takhle vyptávám, když si vše mohu pročíst, ale docela na nová čísla pospíchám a nemám mnoho času vše pročítat. Navíc když mi už něco nějak zaujme, tak zjistím že operátor teprve chystá nabídku, ale já něco potřebuji hned. Ceny za přechody, změny a výpovědi neřeším, chci stálé řešení. Jde mi jen o výhodné volání a sms mezi členy rodiny, na ostatní čísla volám minimálně. Samozřejmě dobrá cena na ně se také hodí. Posílám cca 50 sms měsíčně a provolám cirka dvacet minut v rámci rodiny a minimálně kamkoli jinam. Hlavně mi jde o to, abych zvolil operátora, jehož nabídka vydrží, který za rok nezanikne, či tak něco. Máte nějaké zkušenosti? Děkuji.
trencherman
Junior

Odeslat příspěvekod petyo 22. 8. 2013 20:44

Tesco mobile, Go mobile. Oba bez paušálu a výhodné volání mezi tvými čísly. Možná ještě Odorik, ale tam je 30,- Kč paušál, ale zase výhodné účtování 1+1.
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod Lumcak02 22. 8. 2013 20:57

Tesco mobile by mohla být dobrá nabídka s jejich clubcard paušálem za 300 Kč měsíčně (dvojnásobnej kredit při nabití), ale je tam celkem dost minut mimo, to nevím jestli využiješ. Ale jinak mi to přijde jako velice slušná nabídka. Nevím, jestli má Gomobil nějaký tarif pro volání s rodinou, ale jinak ceny v síti jsou víc než slušný..:)
Nokia 5110> Nokia 3310> Motorola V50> Nokia 6510> SE T630i> Nokia 3510i> Moto V3 Razr> SE W800i> Nokia N95> Iphone 3g> iPhone 3Gs 16 GB JB RedSn0w> Nokia Lumia 800> Samsung Galaxy S III> Nokia Lumia 925
Lumcak02
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petyo 22. 8. 2013 21:01

No on ten paušál vyjde momentálně na 150,- Kč. Ale obsahuje toho fakt hodně.
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod vat. 22. 8. 2013 21:25

Gomobil má za 100 kc u nizsich tarifu a za 80 kc u tarifu za 200 volání na urcite cislo v sítí neomezeně, ale vzhledem k tomu ze jsou ceny v rámci gomobil tak nízké, tak to nemá cenu aktivovat, protože to jen tak neprovola.
vat.
Junior

Odeslat příspěvekod Terminator3 22. 8. 2013 21:27

S provozem 20 minut měsíčně to fakt bude brutální úspora :)
Terminator3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 22. 8. 2013 23:10

Chybi udaje, on sice provola 20 minut, ale nepise nic o dalsich z rodiny. Jestli tam mezi sebou dve zensky provolaji 3h mesicne, tak je jeho volani nezajimave :)

Edit:
Pri volani 20 minut je tarif za 300/mesic blbost. U Tesca nabije 200 a dostane 200 jako bonus. Prvni mesic vola ten bonusovy a cast propadne. Zbytek mu vydrzi cca na 2 mesice. Takze ma 200Kc/3 mesice, tj. 66Kc/mesic. S nejaky hovory mimo sit je pod 100/mesic.

Pri takovem volani vychazi slusne i CD tarif, ale nesmi se provolavat nad kredit.

A s tim zanikem...Tesco to asi nezabali, u mensich operatoru to zalezi na tom, jak to bude vydelavat, kolik sezenou zakazniku a to ted nikdo nerekne
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 8. 2013 23:48

Co nulovy nebo 100 tarif od GoMobil-u?200 uz by byl zbytecne moc.
anonymni

Odeslat příspěvekod noneis 23. 8. 2013 00:24

Jak píše zivan, tak by bylo dobré sepsat požadavky každého člena rodiny - kolik se volá/smskuje v rodině/mimo + data, až potom se jde dobře rozhodnout.
U Tesco mobile není nikde garance že bude dvojnásobný kredit i po novém roce, a pak by vyšlo Tesco dost nevýhodně.
ČD tarif nebude z pohledu celé rodiny ideální, protože neobsahuje žádná zvýhodnění pro ostatní členy.
Kromě těch zaštítěných velkou značkou jako Tesco, mobil.cz to ještě určitě nezabalí původně VOIP poskytovatelé(Odorik, Voocall,...), protože již staví na vlastní infrastruktuře a GSM pro ně představuje pouze další službu.
Když zhodnotím pouze vaše požadavky(tj. volání a sms pouze v síti) a ne ostatních členů rodiny tak vyjde úplně nejlépe Connectica, ale jestli je u vás někdo kdo volá trochu víc, tak se její výhodnost rychle vytratí a taky bych se tam bál o tu dlouhodobost.
Myslím, že pro vás vyjde nejlépe Odorik či Voocall případně GoMobil(pokud vám nevadí zvláštnosti jeho obchodních podmínek), pokud však někdo bude potřebovat větší objemy dat může být nejvýhodnější řešení i přes několik virtuálů.
noneis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trencherman 24. 8. 2013 11:50

Děkuji za rady. Asi vyzkouším ten odorik, jeví se spolehlivě a ceny jsou dobré. V rodině toho nikdo mnoho neprotelefonuje, jde nám spíše o vzájemný kontakt, občasné nutné zavolání, sms.. nabídka odoriku je vyhovující, děkuji.
trencherman
Junior

Odeslat příspěvekod ousteen 25. 8. 2013 12:12

Já jsem řešil podobnou situaci nedávno a vybrali jsme Tescomobile. S bonusovým kreditem vychází ClubCard balíček na 150 kč měsíčně a je tam neomezené volání a sms v rámci vlastní sítě, 120 minut a 60 SMS do ostatních sítí. Za tu cenu je to výborné. Navíc Tesco je zaběhnutá firma a to riziko případného zrušení tam bude malé. ;-)
ousteen
Junior

Odeslat příspěvekod hovasty 24. 9. 2013 13:58

Zdravím :)
Som zo Slovenska a momentálne študujem v Čechách takže potrebujem vybrať nejakého operátora. Chvíľu už sledujem vašu scénu s operátormi a asi mám šťastie že som začal študovať práve tento rok lebo oproti minulým rokom máte omnoho lepšie ceny a aj trh s virtualmi sa dosť rozšíril :)
Na slovensku som mal O2. Veľa netelefonujem a správy od kedy mám Facebook messenger viber atd už používam stále menej a menej. Preto bol pre mňa dôležitý internet. Na SVK som prežíval už s 2 roky starým balíčkom DATANEOBMEDZENE to znamenalo žiadny FUP ale rýchlosť len EDGE čiže okolo 200-240 kbps. Na bežný internet v mobile mi to stačilo dalo sa ísť na internet prehliadať stránky všetko šlo pomalšie ale za 6 eur (150 korún) to bolo bezkonkurenčné... Posledné tri mesiace som balík omylom zrušil a balík sa uz nedal znovu aktivovať a tak som začal používať denný internet teda 400MB na den a po precerpani sa len znížila rýchlosť, za 0.5 eura na den teda keďže internet používam denne za 15 eur (375 korún) na mesiac som mal vlastne 12 GB dát.
Dosť dôkladne som pozeral ponuky vašich operátorov a nič podobné som bohužiaľ nenašiel. :(
V podstate jediné 2 ponuky ktoré ma zaujali boli ponuky mobil.cz a studentfone.
Obe su dosť podobné len pri studentfone som nikde nenašiel ako je to s internetom po precerpani tých 300 MB že ci sa zníži rýchlosť alebo sa za ďalší MB platí a ak sa zníži tak na akú rýchlosť . A bohužiaľ mobil.cz má dosť drahé volanie na slovensko.
Najradšej by som mal možno aj nejakého virtuálna v sieti o2 pretože ten má po precerpani dát vyššiu rýchlosť 64 kbps čiže teoreticky aj virtuali by mali mať rovnakú ale žiadneho výhodného virtuálna v jeho sietí som nenašiel :/
Nevedeli by ste mi poradiť ktorý z tých dvoch operátorov sa oplatí viac? Prípadne nejakú inú ponuku.
Vďaka :)
Naposledy upravil Fíla dne 1. 10. 2013 18:31, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu
hovasty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod speedy 24. 9. 2013 15:21

Ještě nabízím www.bleskmobil.cz

Kde se za data platí 100Kč za 100MB a potom 50Kč za 100MB když by sis chtěl "dokoupit" FUP. Po vyčerpání běží internet 200kb/s. Volání na slovensko je 10Kč/min.

K tvé činnosti možná ještě www.odorik.cz je to Voip operátor, ale nyní nabídí i GSM služby. Přes NET bys domů mohl volat za 0,59-3Kč a přímo z mobilu max za 5Kč za minutu. Účtuje 1+1 po sekundách. A každý den za provoz SIM se ztrhne 1Kč.
Internet mají 1Kč za 1MB účtováno po kB.
speedy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hovasty 24. 9. 2013 16:29

[url][/No tak to vyzerá super :)
Len škoda tohto [url]dotekomanie.cz/2013/03/po-prekroceni-fup-si-rychlosti-200-kbits-si-uzijete-jen-nekdy-o2/[/url] hlavne TuneIn ale skúsim to vyzerá to najlepšie asi :)
Prípadne po mesiaci zmením :)
hovasty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fred 24. 9. 2013 17:26

Zarid si Clubcard v Tescu a muzes mit 1GB za 175,- mesicne + obnoveni FUP za 50,-... U tescomobile.cz
Xiaomi Mi9
fred
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků