Nejlepší mobilní aplikace pro záznam sportovních aktivit

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Filip Kůžel 11. 6. 2013 22:07

Konečně začíná léto a teplé počasí přímo vybízí k outdoorovým aktivitám a sportu. Existuje přitom nespočet aplikací, které zaznamenávají a vyhodnocují výkony. Jaká je podle vás ta nejlepší mobilní aplikace pro záznam sportovních aktivit?

Vaše tipy poslouží při tvorbě článku na MobilManii. Ve svých odpovědích se, prosím, držte jednoduchého schématu:
    Operační systém:
    Můj tip (jméno aplikace, odkaz na stažení):
    Cena:
    Proč právě tato aplikace:
Filip Kůžel
Redaktor MobilMania.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Batgod 14. 6. 2013 13:10

Operační systém: Android
Můj tip: Sports Tracker (www.sports-tracker.com)
Cena: free
Proč právě tato aplikace: Jsem na ní zvyklý, již ze Symbianu. Pěkné GUI, někomu může vadit flashové rozhraní v prohlížeči na PC. Integruje vyfocené fotky během aktivity a zaznamenává je do ujeté/uběhnuté tratě. Lze využít další příslušenství jako je sporttester a spárovat ho s Androidem.
Batgod
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lop456 14. 6. 2013 13:14

Android, asi i WP7 a WP8

Smartmaps
https://play.google.com/store/apps/deta ... .smartmaps
http://www.windowsphone.com/cs-cz/store ... 387fb9c8fa

online zdarma, offline Navigator který využívám stojí 990,- Kč

Aplikace pro Android zaznamenává prošlou projetou trasu a poskytuje všemožné statistiky. Všechny zaznamenané stopy je možné exportovat a dále s nimi pracovat na PC případně sdílet. Import stop od jiných lidí, aby bylo možné se vydat v jejich stopách také bez problémů..Pro orientaci pak super offline mapy, takže ideální spojení - používám především na kole, když máte dobrý držák na představec na mobil, je jízda na kole ještě větší požitek. Objevuji podle mapy nové cesty, kam by se jinak nevydal, protože nejsou nijak značené. Druhé největší využití je pro geocaching.. Pro mne aplikace č.1 využívaná několikrát týdně..
lop456
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jan Gottwald 14. 6. 2013 13:42

Operační systém: iOS / Android
Můj tip: Sports Tracker
Cena: Zdarma
Proč právě tato aplikace: Vyzkoušel jsem Endomondo, RunKeeper a Sports Tracker mi vyhovuje nejvíc díky absenci placených PRO verzí a neustálého obtěžování se zakoupením nějakého vylepšeného účtu, který mi je ve výsledku k ničemu. Endomondo jsem si koupil na obě platformy a časem začala obtěžovat i PRO verze, ať si pořídím nějaký vylepšený účet, plno reklam na stránkách atd... Sports Tracker nabízí maximálně čidla na tělo a tato reklama mě neobtěžuje. Také má velice příjemný web, který by se měl zanedlouho zbavit náročného Flashe. Nevýhoda toho že je zdarma je ta, že má celkem pomalý vývoj, ale na druhou stranu to není nic, co by v tomto případě nějak extrémně vadilo. Co se přesností aplikací týče, tak jsem ji nikdy nijak neporovnával a neměl jsem se Sports Trackerem jediný problém. Stejně všechny slouží k zaznamenání pouze přibližných údajů a proto je nejdůležitější zvolit tu, která se mi nejlépe ovládá a je pro mě v terénu a při sportu nejpřehlednější...
Jan Gottwald
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mimonaut 14. 6. 2013 13:47

Endomondo [free]
Windows Phone 8
Mám tam spoustu přátel a umožňuje background Tracking.
Aplikace je rychlá a hezká, spolehlivá. Využívám eventy kamarádů, líbí se mi mapa přímo v aplikaci.
Naposledy upravil mimonaut dne 14. 6. 2013 14:49, celkově upraveno 1
mimonaut

Odeslat příspěvekod hudys 14. 6. 2013 13:48

Runtastic - používám na WP8 i Android
iP 13 pro/AWU
hudys
Junior

Odeslat příspěvekod Manek49 14. 6. 2013 13:49

WP8
Runtastic http://bit.ly/19yW1ke, případně Runtastic PRO http://bit.ly/143Nyj4
Zdarma, verze PRO je za zhruba 100,- Kč

Prostě mi ze všech dostupných nejlépe sedla :-)
Z Trutnova od 1582 :-)
Manek49
Junior

Odeslat příspěvekod Mises 14. 6. 2013 13:56

Android: ENDOMONDO

A vedle toho (bohužel nespolupracující) hodinky Polar 725 a s nimi propojené:
- senzor tepové frekvence
- akcelerometr v botě
- rychloměr na předním kole
- senzor kadence na předním "tácu"

Nicméně chtěl bych se zeptat, zda má někdo zkušenost s ANT+
V budoucnu bych na tuto platformu chtěl přejít, ale zajímá mne, zda existují i jiné senzory, než tepovka (hlavně ten akcelerometr) a zda existuje androidí SW, který ty senzory umí dobře využívat. A tím "dobře" myslím alespoň úroveň aplikace Polar ProTrainer.
Mises
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomsi81 14. 6. 2013 13:59

Operační systém: Android
Můj tip: sports-tracker
Cena: Free
Proč právě tato aplikace:
-symaptcké, že je zcela zdarma.
-funguje na všech platformách. Masivní rozšíření mezi lidmi, zvlášť v ČR z dob Nokia sports-trackeru, kdy alternativy nebyly.
-skvěle a poutavě zpracovaná funkce Explore, pro prohlížení cizích veřejných tras v mapě.
-příjemná aplikace i web
-očekává se velký update, se spousty vylapšení webu i aplikace.
-funkce voice feedback při běhu v té nejlepší podobě. žádné speciální tréninky, ale v nastavvené vzdalenosti od 0,5km do nevim kolik km to pravidelně hlásí info o workoutu: celkový počet zdolaných km a čas. čas za poslední úsek, tempo za poslední úsek a průměrnou rychlost.
tomsi81
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kalich. 14. 6. 2013 14:16

Operační systém: iOS
Můj tip: Sports-tracker
Cena: FREE
Proč právě tato aplikace: Používám už od Symbianu, sympatické prostředí jak v mobilu tak i na internetu. Všichni kamarádi to mají taky
Dell XPS 15 Touch, Windows 10 64Bit
Samsung Galaxy Note III 32GB + 64GB karta + Galaxy Gear
kalich.
Junior

Odeslat příspěvekod medd14 14. 6. 2013 14:46

Runtastic. Placený, ale nejlepší. Prošel jsem snad všechno, co se tady už přede mnou objevilo. :-)
medd14
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Poltergeist 14. 6. 2013 14:52

žádnou, k čemu ? max kdo je vrcholovej sportovec a ten si spíš kupuje vybavení na sledování tepové frekvece nebo speciální hodinky, můj názor je že ty tzv. aplikace na sport to jsou jen pro takovéty přizdisr**e co patří k té dnešní facebookové generaci, už jenom tolik toho nastavování, ten čas snad zabere víc než samotná sportovní aktivita :D , taky jsou tady sociální sítě kam si můžete zadávat údaje - super a k čemu to je, pak si navíc všichni stěžují že je odposlouchvávaji američani, nepoužívám nic, byl jsem vrcholový sportovec a nikdy nikdo z nás nic nepotřeboval za celých 5 let závidního na škole ani dalších 6 let aktivního sportování, nyní při příležitostném už vůbec ne, max kdybych byl líný si to psát, čili stačí tužka + papír, pořád nikdo nic lepšího nevymyslel
Poltergeist
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bigg.I 14. 6. 2013 14:57

Sportstracker
Belle FP2 Refresh
Zadarmo, funguje skvěle, je na Belle!
www.sportstracker.com
Oldschool lover
Nokia 6.1
ex. Sony Xperia X compact, BlackBerry Z10, Nokia 808, Nokia 5630 XpressMusic...
Bigg.I
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emu1 14. 6. 2013 15:06

OS: Symbian
aplikace: Sports-Tracker

Jediná věc mne mrzí, že pokud svou Nokii 5230 vložím do pouzdra na ruce, nevím jak udělat, aby displej šel probudit bez šoupátka na boku telefonu.
emu1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stm01 14. 6. 2013 15:14

SportsTracker
OS: Nyní opět Android.Chvilku WP7.5.
Mám zakoupený i dvě konkurenční aplikace,ale stejně používám právě SportsTracker,který je kupodivu stále zdarma :-)) . Líbí se mi rozhraní webové i mobilní,dost známých ho používá a hlavně jako jediná umí pořizovat fotky přímo v aplikaci. Jsem pouze rekreační sportovec,ale rád zkouším nové stezky,cesty či silnice(3 a 4 třídy) a je dobré mít přehled,kde všude již člověk projížděl a díky tomu plánovat nové trasy. Za sebe mohu jen a jen doporučit.
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků