Předplacené karty: platnost kreditu a SIM

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod milanBrno 16. 1. 2012 23:27

POZOR - Nezaměnovat platnost kreditu a platnost simkarty.
U O2 je platnost kreditu jen 6 měsíců (pouze pokud dobiješ kredit nad 500kč, tak je jeho platnost 12měs.). A tyka se to vsech karet i tech starych.
Platnost karty zůstává stejná a to 12měs. + 1 měs. (jako u T-mobilu).
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ngrcat 15. 3. 2012 18:01

Zdravím,
nevím jestli tohle správné místo,ale nechtělo se mi zakládat nový topic. Mám tu Vodafone předplacenou kartu, která se hlásí jako neaktivní SIM, dovolat se na ni nejde. Nevím kdy se na ní naposledy dobijel kredit, ale ještě tak 3 týdny zpátky prý fungovala. Zkoušel jsem na ni dobit kredit kuponem, co mám doma, přes jejich web stránky, ale hlásí, že to nejde. Nevíte jestli se dá ještě zachránit nebo už je ztracená?
ngrcat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 15. 6. 2012 21:10

Mam tu tri nerozbalene O2 internet karty a je na nich jen jedno datum, vzadu je "SAP kod xxxx, verze 07/2011". Do kdy je tedy musim aktivovat?
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Reku 15. 6. 2012 22:42

Pravděpodobně by to mělo být do 7/2013.
Alespoň tak to uvádí jako nejvhodnější nejdelší dobu pro aktivaci při popisech na aukro.cz u tohoto data.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zivan 16. 6. 2012 07:43

Tak jsem testnul i O2 linku a podle nich je platnsot neomezena a kdyby to nahodou po x letech neslo aktivovat, tak si ji pry mohu na prodejne zdarma vymenit :)
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milanBrno 16. 6. 2012 10:53

To datum je datum vyroby simkarty a platnost je neomezena. Na aukru pisi nesmysly (vychazi z domenek atp.)
U roku 2010 neni FUP limit (sam vyuzivam).
milanBrno
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OtGo 28. 12. 2012 18:59

Ahoj,

potřeboval bych prosím poradit. Potřebuji SIM kartu, z které budu de facto pouze přijímat hovory, volat naprosto minimálně (kredit postačí 20,- Kč). Takže zadání celkem jasné - co nejdelší platnost kreditu při co nejnižší částce nabití. Jde mi i o počáteční náklady (nejlépe SIM zdarma + platba za dobití).

Mám doma O2 SIM z internetu (http://www.simzdarma.cz), ale jestli jsem to dobře pochopil, musel bych nabít za 500,- Kč, abych měl platnost 12 měsíců.

A poslední dotaz - pokud by nejlépe vyšel Vodafone - jak je na tom s pokrytím i v hustých lesích? Už se zlepšíl?

Díky a hezký Nový rok!
OtGo
Junior

Odeslat příspěvekod zajDee 28. 12. 2012 19:22

Neomezená platnost SIM karty u O2? Předvčírem jsem vyhazoval dvě, které se ani nepřihlásily do sítě. Další mám v peněžence. To k té neomezenosti... (Aktivovány byly v průběhu let 2009 - 2010 - 2011).

Nejlevnější řešení na příjem hovorů je paušální tarif O2 zero (náklady jsou pouze na aktivaci tarifu), příp. Vodafone tarif na míru, bez jakýchkoli balíčků - oba vyjdou na 0 Kč měsíčně, jediná podmínka je alespoň jednou za rok provést nějakou placenou akci (odchozí SMS, odchozí hovor, ...).
-= Nic není tím, čím se zdá být =-

Jsem mobilní maniak :-)
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 28. 12. 2012 19:34

Zdarma jsou na t-mobile.cz simky s kreditem 10 korun a platností rok.....
Ta O2 simkarta s 500 kč kreditem jde bez dobití používat přes rok, ale jen pro příchozí hovory a sms....

-- 28. 12. 2012 19:36 --

Jinak z té Tmobile sim můžeš neomezeně volat přes backcall, například voocall.cz nebo klikniavolej.cz.
Z kreditu Tmobile se ti nic nestrhne a hovory stojí cca 2 koruny za minutu přes backcall .....

-- 28. 12. 2012 19:37 --

Když ale chceš dobíjet sim, tak proč chceš co nejmenší počáteční kredit? To nedává logiku....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Honzik85 28. 12. 2012 20:14

ngrcat: U VF je platnost kreditu 10 měsíců po posledním dobití kreditu, platnost SIM 13 měsíců po posledním dobití kreditu. Takže by to pro Tebe bylo ideál, pokud nechceš dávat nacionále kvůli nulovému tarifu u TO2/VF ;-)
Honzik85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OtGo 28. 12. 2012 22:42

Tak všem moc děkuji za rady, objednám tu SIMku od T-Mobilu.

Reku: Chci jí udržovat při životě a přeci jen občas asi bude nutnost z ní i zavolat (počítám tak max. 2x do měsíce). A počáteční kredit mi je celkem ukradenej, mě spíš šlo o to, jak dlouho ten kredit bude platit, aby nepropadl.
OtGo
Junior

Odeslat příspěvekod jeany81 15. 1. 2013 17:58

Dobrý den, omlouvám se, pokud tady podobný dotaz je. Koupila jsem před vánocemi tablet Samsung Galaxy a jako bonus jsem dostala O2 Mobilní internet kartu s internetem zdarma na 3 měsíce. Potřebuji zjistit, jak dlouho platí SIM karta když není aktivovaná. Ptala jsem se na O2, kde mi odpověděli, že pokud není karta aktivovaná platí standardně 12 měsíců od zakoupení či získání. Ale jak se dá zjistit, že jsem ji koupila třeba 15. prosince?
Děkuji za odpověď
jeany81
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Reku 15. 1. 2013 19:24

Tak teoreticky platí dlouho. Ze zadu na obalu je nápis verze a u toho nějaké datum. Tak od toho tak ty dva tři roky .... Vyzkoušeny mám cca dva roky.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 1. 2013 10:53

Možná se už to tu někdy v minulosti řešilo, ale ono se to občas mění a tak nyní to může být i trochu jinak.
Dnes 16.1.2013 mi po půl roce končí platnost kreditu na kartě od O2 a zajímá mne do kdy nejpozději si ten kredit musím dobit, tak aby mi nebyla zablokována SIM karta nebo zrušené tel. číslo. Jde mi o to, že mobil využívám hlavně pro příjem hovorů a jen velmi málo na odchozí hovory. Když potřebují vyjímečně někam telefonovat a jsem v dosahu WiFi internetu tak telefonují přes VoIP což je o hodně levnější. Pokud kredit dobiju co nejpozději tak mi od dobití (200 Kč) bude platit déle (další půl roku). Telefonoval jsem dnes na informace O2 a tam mi paní tvrdila, že pokud kredit nedobiju hned tak mi tel. číslo bude fungovat ještě půl roku s tím, že já nebudu moct nikam telefonovat, ale ke mne se půjde dovolat bez problémů a až pak po tom půl roku pokud kredit do této doby nedobiju se zablokuje číslo úplně. Před blokací čísla by mi pak ještě měli zaslat informační varovnou SMS.
Zajímalo by mne zda je to skutečně tak a zda máte s tím někdo nějaké konkrétní zkušenosti.
Ono je to dost blbé když pouze za udržování tel. čísla aby se lidí mohli ke mne dovolat musím minimálně 2x ročně dobíjet kredit minimálně částkou 200 Kč což ani celé nepřetelefonují. Takto je provoz toho tel. čísla dost drahý, ale asi nic se s tím nedá dělat. Jiný tarif u O2 kde by mi kredit platil neomezeně dlouho nebo alespoň déle než těch půl roku asi neexistuje.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod Well-being 16. 1. 2013 11:37

Informace podané paní z info O2 platí. Doporučuji přejít s číslem na tarif Zero s nulovým poplatkem.
~ dubium est initium sapientiae ~
Well-being
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků