Alza.cz a jejich pojištění telefonů

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod martinchylek 5. 12. 2012 18:02

Zdravím vás!

uvažuji o koupi telefonu z Alza.cz, už jsem u nich kupoval tablet a bylo mi nabídnuto pojištění, za celkem rozumnou částku. Konkrétně se jedná o telefon Samsung Galaxy Ace II, pojištění na 2 roky by stálo cca 900, což je pro mne přijatelné. Chci se vás ale zeptat - máte s tím pojištěním někdo zkušenosti? Na stránkách prodejce je napsáno, že ať se mi telefon rozbije, ukradnou mi ho apod., o peníze nepřijedu. Představuji si situaci, kdy mi telefon prostě spadne, rozbije se mu displej, v rámce pojištění by mi měl být zdarma opraven. Je tomu opravdu tak? Nebo až jim ho tam přinesu, začnou se vymlouvat apod.?

Předem děkuji za vaše názory a hlavně zkušenosti,

Díky!
Auto: Škoda Rapid SB 1.2TSI (77kW) (2014), Škoda Fabia I 1.2HTP (47kW) (2005)
Moto: Suzuki V-Strom 650 (2007)
MMania: Honor 10 Lite
Živě (PC): Acer V15 Nitro Black Edition
martinchylek
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 5. 12. 2012 18:18

Je to neco jako pojistka na blbost v praci, bezne komercni pojisteni.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lexx 5. 12. 2012 19:03

Zeptej se jich na podrobnosti nebo ať ti nechají přečíst smlouvu. Je možný, že tam bude spoluúčast.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marseb 5. 12. 2012 19:51

ja mam treba v datartu spoluucast 10% jestli si dobre pamatuju
marseb
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 9. 12. 2012 20:44

Proč si proboha nepřečtete podmínky toho pojištění? Je to běžné pojištění jako čehokoliv jiného, tzn. s podmínkami a povinnostmi, které pro tebe jako pojištěného z pojistky vyplývají....
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod scripta 9. 12. 2012 23:47

Možná proto, že ty podmínky tam nejdou nikde dohledat. :D
scripta
Junior

Odeslat příspěvekod anonymousCZ 10. 12. 2012 07:55

Ale kecy:

http://img.alza.cz/Foto/Download/pojisteni_vop_full.pdf

Stacilo zadat do Google:

alza pojištění

par sekund.
anonymousCZ
Junior

Odeslat příspěvekod scripta 10. 12. 2012 08:49

Hmmm, tak do toho bych nešel. Pojištění je jen vyhazování peněz z okna.
martinchylek píše: Na stránkách prodejce je napsáno, že ať se mi telefon rozbije, ukradnou mi ho apod., o peníze nepřijedu.

Na krádež obecně se to pojištění dle těch výše odkazovaných pojistných podmínek nevztahuje, pouze na vloupání nebo loupež, takže alza lže jako všichni pojišťováci. Pojišťovákům zásadně nevěř ani nos mezi očima!!!

Článek 1 - LIM/10
Rozsah pojištění, pojistná nebezpečí
1. Pojištění se sjednává pro případy, kdy na pojištěné věci došlo ke škodě:
a) krádeží vloupáním;
b) loupežným přepadením;
c) loupežným přepadením při přepravě pojištěných věcí;
d) vandalismem.



martinchylek píše: Představuji si situaci, kdy mi telefon prostě spadne, rozbije se mu displej, v rámce pojištění by mi měl být zdarma opraven. Je tomu opravdu tak? Nebo až jim ho tam přinesu, začnou se vymlouvat apod.?

V případě poškození (např. pád telefonu) se to pojištění nevztahuje na skleněné díly, takže jestli má ten telefon skleněný displej nebo skleněný kryt displeje, tak se to na to dle těch výše odkazovaných pojistných podmínek nevztahuje.

Článek 2 - UCZ/Ele/10
Předmět pojištění
...
5. Pojištění se nevztahuje na poškození nebo zničení :
...
d) skleněných dílů a částí, ...

8-P
scripta
Junior

Odeslat příspěvekod koblih.jr 10. 12. 2012 09:27

Nevím, kde jste čelí informace, že se to nevztahuje na skla a tedy i na displeje, ale nechce se mi věřit, že by to takto, obzvlášť v elektronice, selektovali...

Každopádně bych v tom nehledal nic pofidérního. Pojistka je abstraktní název a popravdě nevím, jak jinak tuto službu nazývat. Jde o to, že tato pojistka je službou, která vám zaručuje, že žádný produkt bude zcela vždy funkční i za cenu vaší viny. Tedy utopený ve vaně, rozkousaný psem, oslintaný od mimina nebo přejet autem. Pojistkou se víceméně rozumí bezplatná oproto. Proto se mi nechce zdát, za by lišácky vynechali právě tolik hojné opravy displejů...

No, jsou zde i extrémy, že? Jednak opava, když nejde provést. Třeba telefon na půl. Tam bude asi výměna kus za kus. Pak ztráta. Tam taky nic. Protože dle výše uvedených podmínek akceptuje pojišťovna odcizeny telefon. Podmínkou pro vydání nového kusu, je potvrzeníod policie a protokol o tom, že pachatel je neznámý. U aut je to stejně. Když auto ztratíte, nic pojišťovna nevyplácí. Když je auto/telefon odcizen, musíte mít papír, kde je uveden imei, barva a info o tom že produkt je zablokován.

Prostě při ztrátě pak na policajtech musíte opakovaně tvrdit, že v tramvaji 18 vám někdo vyčistil celý batoh... Ne vaše vina, cizí zavinění... Ovšem chce to mít i krabicku nebo doklad, kde jsou imei.

Na pojištění poslední rok beru ke všemu, naposledy k notebooku. Nikdy jsem jej nevyužil, ale dle slov alza prodejců je to aktivita několik alza ale pojišťovny. Takže nevidím důvod tahat lidi za fusekli.

O klíčkách nevím,pokud na ně narazíte, dejte vědět. Sám jsem podmínky nečetl.
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod scripta 10. 12. 2012 09:33

koblih.jr píše:Nevím, kde jste čelí informace, že se to nevztahuje na skla a tedy i na displeje, ale nechce se mi věřit, že by to takto, obzvlášť v elektronice, selektovali...

Možná, že nevidíš modrou barvu, tak zkusím červenou. :D

Článek 2 - UCZ/Ele/10
Předmět pojištění
...
5. Pojištění se nevztahuje na poškození nebo zničení :
...
d) skleněných dílů a částí, ...



koblih.jr píše:Prostě při ztrátě pak na policajtech musíte opakovaně tvrdit, že v tramvaji 18 vám někdo vyčistil celý batoh... Ne vaše vina, cizí zavinění... Ovšem chce to mít i krabicku nebo doklad, kde jsou imei.
... Sám jsem podmínky nečetl.

No je opravu vidět, že jsi se jako ... pojistil a pojistné podmínky nečetl. Mohl jsi ty peníze rovnou vyhodit z okna. Krádež z batohu pojištěna není. Pouze vloupání a loupež.

Článek 1 - LIM/10
Rozsah pojištění, pojistná nebezpečí
1. Pojištění se sjednává pro případy, kdy na pojištěné věci došlo ke škodě:
a) krádeží vloupáním;
b) loupežným přepadením;
c) loupežným přepadením při přepravě pojištěných věcí;
d) vandalismem.


http://img.alza.cz/Foto/Download/pojisteni_vop_full.pdf


Jinak to co nám tu veřejně radíš (lhát při oznámení škodní události kvůli získání pojistného plnění) je už samo o sobě trestně stíhatelné, neboť nás navádíš k trestnému činu "Pojistný podvod", pokud se někdo podle tvé rady opravdu zařídí, tak můžeš i ty sám očekávat trestní stíhání.

§ 210 tr. zákoníku
Pojistný podvod
(1) Kdo uvede nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje nebo podstatné
údaje zamlčí
a) v souvislosti s uzavíráním nebo změnou pojistné smlouvy,
b) v souvislosti s likvidací pojistné události, nebo
c) při uplatnění práva na plnění z pojištění nebo jiné obdobné plnění,
bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo
propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.

§ 24/1b) tr. zákoníku
Účastníkem na dokonaném trestném činu nebo jeho pokusu je, kdo
úmyslně vzbudil v jiném rozhodnutí spáchat trestný čin (návodce),

§ 24/2 tr. zákoníku
Na trestní odpovědnost a trestnost účastníka se užije ustanovení o
trestní odpovědnosti a trestnosti pachatele, jestliže trestní zákon
nestanoví něco jiného.
scripta
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 10. 12. 2012 10:14

Uzavírat pojistku a nečíst podminky ... :oboze
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod koblih.jr 10. 12. 2012 10:21

Nikoho nenávidím, ovšem pokud jsem bytostně přesvědčený , že mi byl batoh vykraden, tak v dobře víře udávám toto tvrzení. Nikdo mi nechce tvrdit opak a to i následně dokázat, pokud on není právě tím pachatelem.... Pokud si zaplatím za službu, tak nechci se spálit tím, že třeba mi přístroj někdo skutečně odchozí a já nahradu škody nezískám jen kvůli tomu, že neznám postup. Proto, až mi bude telefon odcizen, vím že potřebují protokol od policie, aby pojistna událost mohla být řešena ...

Toho skla je škoda. Bylo by dobré se zeptat v alza, jestli to není míněno třeba jen pro plasma televize a jejich velmi velká skla.

Službu nikomu nevnucuji, jen konstatuji , že jsem ji zakoupil a zatím spokojenost. Pravdou zůstává, že jsem ještě neměl možnost ji využívat.
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 10. 12. 2012 10:27

A pokud ty podminky jsou někde schované nebo mi přijdou moc složité tak prostě takovou smlouvu nepodepisuji. Ono totiž pořád platí, že pokud vám někdo nějaký výhodný produkt nabízí tak bude výhodný hlavně pro něj.
Takže těžko mi někdo nabídne pojistku která půjde jednoduše ošidit, třeba že se bude vztahovat na ztrátu věci nebo zničení bez dalších podmínek.
Stačí se trochu zamyslet a zkusit se podívat na věc z druhé strany.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod scripta 10. 12. 2012 10:41

koblih.jr píše:Nikoho nenávidím, ovšem pokud jsem bytostně přesvědčený , že mi byl batoh vykraden, tak v dobře víře udávám toto tvrzení. Nikdo mi nechce tvrdit opak a to i následně dokázat, pokud on není právě tím pachatelem....

Že ty jsi stejně ještě nepochopil, že se to pojištění ani na ten vykradený batoh nezvztahuje? Víš vůbec, co to je vloupání a co to je loupež? Ani jedno není krádež z batohu, které si sám nevšimneš. :D
scripta
Junior

Odeslat příspěvekod Nighthawk 10. 12. 2012 11:23

mně to pojištění taky nabízeli (2×- poprvé telefonicky, podruhé na výdejním místě)asi za 2200-2500 korun. A na tom výdejním místě to ještě doprovodili názornou ukázkou, kdy mi předvedli prasklý displej sgs III. A teď se dočítám, že se nevztahuje na skleněné díly. Já věděl, proč jsem tohle "výhodné" pojištění nevyužil. Stejně tak ho nevyužil ani kolega.
Nighthawk
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků