Samsung I8190 Galaxy S III Mini - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod neni21 5. 11. 2012 11:25

Sice jsou střeva skoro stejá jako u SGA, ale jde o design S3 což osloví spoustu lidí kteří nechtějí 4,8 palcové monstrum. že se kritizuje 2-jadrový procesor?? když dnešní TOP modely 4-jádrový procesor ani zcela nevyužijí je 2-jádrový při dobrém nataktování spolu s touto pamětí RAM více než dostatečný jak pro hraní her tak pro ostatní aplikace. pokud si počkáme s koupí po novém roce cena bude rapidně nižžší, jelikož se vyhneme vánočnímu šílenství... je to super mobil s moderním designem a kdo si počká tak i slušné ceny se dočká...
neni21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dollinek7 12. 11. 2012 13:30

Koupil jsem si u O2 Samsung Galaxy SIII mini, na který jsem čekal a vybral jsem si ho mimojiné pro poměrně solidní výkon, relativně nízké rozměry a podporu NFC. Předtím jsem zkoušel (hlavně kvůli NFC) HTC Desire C, ale jednak byl výkonově naprosto žalostný a druhak neměl NFC! Po koupi SGS3mini jsem však obrovsky rozčarován, protože se chová jakoby NFC taky neměl... Nevíte někdo, jestli je třeba jen softwarově zakázáno (ve verzi od O2) nebo ho tam (s)prostě Samsung oproti původním plánům nedal?
Mám Google Nexus 7 a liboval jsem si, jak si pomocí NFC přenesu odkaz pouhým dotykem z telefonu a budu koukat na Nexusu. Tohle mi však zkazilo plány...
N3210-> Er. T10-> N6510-> Si. S65-> Si. C35i-> N6310i-> N6233-> HTC Touch Cruise -> N3120 -> a teď Samsung ze 100000 mobilů od T-Mobilu (teda jen pár zkušebních dnů)
dollinek7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod daveman01 12. 11. 2012 14:03

Ahoj na jiném servru jsem viděl video recenzi tohoto tel. Říkali tam, že NFC momentálně telefon nemá. K dispozici bude ve verzi, která dorazí až v lednu do ČR. Údajně má Samsung nějaké problémy s NFC u tohoto modelu. Tak doporučuji vrátit tel. a počkat do ledna.
daveman01
Junior

Odeslat příspěvekod dollinek7 12. 11. 2012 14:07

Takže zase mají u rozměrově středního telefonu problém s NFC. Děkuji za info.
N3210-> Er. T10-> N6510-> Si. S65-> Si. C35i-> N6310i-> N6233-> HTC Touch Cruise -> N3120 -> a teď Samsung ze 100000 mobilů od T-Mobilu (teda jen pár zkušebních dnů)
dollinek7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod t.dudis 12. 11. 2012 19:05

Takže u O2 je již dostupný? Jestli jo, tak už se na něj může mladá těšit :)
Nexus 5
t.dudis
Junior

Odeslat příspěvekod Pitrs81 14. 11. 2012 09:43

No mně z O2 psali, že jej tam již mají (v kamenném obchodě) a že NFC má. Ale prodavač to určitě ani pořádně nevyzkoušel, takže kdo ví jak to je.

Protože jak jsem tu už psal, na ofic. stránkách Samsungu je uvedená verze bez NFC. Celosvětově jsou 4 varianty tohoto tel. a to 8GB, 16GB a s NFC, bez NFC. Na samsung cz je varianta 8GB bez NFC.

PS: Já si nakonec koupil SGSA za 6.500 z EW i s NFC. Ale když jsem zkoušel s kamarádovou S3 přenést soubor pouhým dotykem jako je to v reklamě, tak to neklaplo a to proto, že je na to potřeba speciální funkce od Samsungu zvaná SBeam (využívá Wifi direct) a tu má zatím jen S3. Takže NFC mi bude fungovat na placení a NFC štítky, ale na přenos souborů nikoliv.
Pitrs81
Junior

Odeslat příspěvekod curdas 17. 11. 2012 11:51

Prosím o radu. Včerá jsem koupil přítelkyni S3 Mini - docela dobrý. Když listuju mezi plochami, tak mi to anglicky říká plocha jedna, dva atd. Bože, jak to mám vypnout? Nemůžu na to přijít.
Je tam JB.
curdas
Junior

Odeslat příspěvekod Lexx 17. 11. 2012 13:24

Zkus Nastavení / Usnadnění a tam si s tím někde pohraj.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod curdas 17. 11. 2012 14:16

Bohužel. Tam jsem nic nenašel. Vše je nastavený stejně jak u mě na S3. Napadlo mě, jestli to nedělá nápověda. Ale tu taky netuším jak vypnout.
curdas
Junior

Odeslat příspěvekod Lazar33 17. 11. 2012 16:12

curdas píše:Prosím o radu. Včerá jsem koupil přítelkyni S3 Mini - docela dobrý. Když listuju mezi plochami, tak mi to anglicky říká plocha jedna, dva atd. Bože, jak to mám vypnout? Nemůžu na to přijít.
Je tam JB.


Nastaveni/usnadneni a vypni TalkBack(asi ho mas zaply), Jestli je to teda ono.
PS: Kde prosim zapnu hlasove ovladani spouste fotaku(smile, cheese atd..) a prehravace hudby??
Naposledy upravil Fíla dne 18. 11. 2012 11:22, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněny nadbytečné mezery
Lazar33
Junior

Odeslat příspěvekod curdas 17. 11. 2012 16:22

TalkBack je vypnutý. Tím to není.
https://www.youtube.com/watch?v=dVL7PID ... ata_player
Pomohou. Já se z toho už zbláznil.

EDIT: Teď jsem TalkBack zakázal i ve správci aplikací a žádná změna.
Zoufalství.

EDIT 2: S3 mini už zakoupený. U O2. NFC nemá. Ale jinak dobrý. Oproti S3 telefon není moc softwarovĕ ořezaných. Takze pokud se někomu telefon líbí, tak není důvod váhat.

// Fíla: příště nepiš o S3 mini do diskuze o "dospělé" S3
Naposledy upravil Fíla dne 18. 11. 2012 11:24, celkově upraveno 2
Důvod: citovat vlastní příspěvky je to skutečné zoufalství
curdas
Junior

Odeslat příspěvekod toma_s 19. 11. 2012 21:23

Čau hledám náhradu za svojí Nokii N82 a chtěl jsem se zeptat rozhodoval jsem se mezi SGS III mini a SG W protože můj známej má SGS III a je supéér akorát mi na něm vadí ta velikost takže menší v uvozovkách S III by nebyla špatná.Kterej byjste mi doporučili?Ještě by mě zajímala kvalita videií a fotek protože jsem koukal na srovnání s SG W a ten má rozhodně lepší video a pro ty co jim chybí NFC pořádně nevím co to je a v ČR o níčem takovym nevím,že by zde fungovalo jsem zvyklí na bluetooth a ten mi bohatě stačí.díky :-D

1.SGS III mini http://www.youtube.com/watch?v=jM_A_SAkc9g
2.SGS III mini http://www.youtube.com/watch?v=M71pnLo6G5A

Galaxy W http://www.youtube.com/watch?v=THdaXbd50x8
toma_s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mates15 19. 11. 2012 23:39

Pitrs81 píše:No mně z O2 psali, že jej tam již mají (v kamenném obchodě) a že NFC má. Ale prodavač to určitě ani pořádně nevyzkoušel, takže kdo ví jak to je.

Protože jak jsem tu už psal, na ofic. stránkách Samsungu je uvedená verze bez NFC. Celosvětově jsou 4 varianty tohoto tel. a to 8GB, 16GB a s NFC, bez NFC. Na samsung cz je varianta 8GB bez NFC.

PS: Já si nakonec koupil SGSA za 6.500 z EW i s NFC. Ale když jsem zkoušel s kamarádovou S3 přenést soubor pouhým dotykem jako je to v reklamě, tak to neklaplo a to proto, že je na to potřeba speciální funkce od Samsungu zvaná SBeam (využívá Wifi direct) a tu má zatím jen S3. Takže NFC mi bude fungovat na placení a NFC štítky, ale na přenos souborů nikoliv.

ahoj, ohledně toho sdílené přes NFC: není to tím, že by tato možnost byla jen u SIII, ale je to androidem.. tato funkce se dá využít až od 4,1..

Co se týče SIII mini, tak jsem upřímě zaražen.. jak můžou prodávat v podstatě stejný telefon jako je SGSA až na to, že nemá NFC a automatickou regulaci jasu za mnohem vyšší cenu? Mám SGSA za 6500 u EW a naprostá spokojenost.. už jen čkám na aktualizaci, která snad dorazí začátkem roku. Ono je v podstatě jedno, jaké číslíčko se píše u androidu, jedinou S III mini byl právě S beam společně s NFC, ale k čemu to je, když tam není NFC? :D 2.3.6 na SGSA je dobře optimalizován, takže rychlost je dobrá, takže proč trvat na vyšším číslíčku.. jak říkám, mně jde jen o pořádné využití toho NFC, jinak je to v podstatě jedno..
mates15
Junior

Odeslat příspěvekod Pitrs81 20. 11. 2012 23:10

mates15: Jo máš pravdu... spletlo mě to pojmenování S Beam u Samsungu. Ale využívá to opravdu technologii Android Beam z ICS.
Jak píšeš, prostě není to o čísle, to nepotřebuju, ale třeba ten Beam by se mi líbil a také jsem u narazil na pár aplikací které chtějí Android 4+ (Chrome, Nova Launcher, nějaké hry atd.).
Ale shodneme se na tom, že S3m teď není příliš výhodná "investice" :-)
Pitrs81
Junior

Odeslat příspěvekod curdas 23. 11. 2012 07:36

Samsung Galaxy S3 mini od O2 NFC nemá. Telefon už máme 14 dní doma, tak to musím vědět. Jinak max spokojenost.
curdas
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků