Nokia 701 – k dispozici Belle FP2 (říjen 2012)

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Naecken 25. 4. 2012 11:28

Stačí zmáčknout tlačítko pro ukončení hovoru a aplikace se automaticky zavře. Pro rychlý vstup do multitaskingu zkus aplikace jako Extra Buttons nebo Quick Apps Panel. Případně existují jejich freeware obdoby, ale ty jsou zatím jen unsigned ;-)
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 25. 4. 2012 16:00

k0n0p píše:to merlin: Trojhmat, vámi uváděný je prý pro starší verze symbianu.

Howby s woctem, trojhmat je odlišný jen díky HW daného modelu, s verzí symbianu to nemá nic společného, těžko budeš trojhmatit stejně na modelu s HW klávesnicí jako např. E52 a bez např. N8 atd. SW se dá přehrát i doma zdarma pomocí Phoenixu, jen to chce pohledat slušný návod.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skream 25. 4. 2012 17:40

Jak to tak čtu, tak bude asi nejlepší se vyhnout FP1 velkým obloukem.
Četl jsem už že funguje špatně tlačítko spouště fotáku, ted že zmizelo tlačítko konec, seká se to, GPS nejede v režimu offline...
Je někdo opačného názoru?
skream
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Naecken 25. 4. 2012 17:51

FP1 přidala na plynulosti ovládání, prohlížeč přehraje daleko více flash videí, máš tam novou verzi QT a javy. Celkově ten se ten systém choval svižněji a to zejména rychlost instalování aplikací, načítání knihoven hudby a obrázků. Taky nyní po změně motivu není nutné telefon restartovat. Problém s klávesou fotoaparátu jsem neměl. Naopak skutečně některé aplikace (kupříkladu Pottery) měly zvláštně posunuté spektrum barev.

Osobně bych znovu aktualizoval, pokud bych měl tu možnost :-)
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 25. 4. 2012 19:21

k0n0p, merlin Trojhmaty su popisane tu.
viewtopic.php?p=321237#p321237
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kady1 30. 4. 2012 11:52

Ahoj prosím o radu.Drnčí vám někomu při plne hlasitosti v reproduktoru?Např.už při vytačecím tonu když volam třeba T-mobile?
kady1
Junior

Odeslat příspěvekod k0n0p 1. 5. 2012 22:47

doporučte mi někdo nějakej spolehlivější a promakanější upozorňovač na zmeškané události. Slabé problikávání menu-tlačítka postačuje pouze v noci a přes den, pouze z pohledu přímo.

ad FP1: odnesl jsem to do servisu. Za 1hod a 500,- mi to zprovoznili.

to kady1: nevšiml jsem si ničeho.
Siemens S25 -> Nokia 6120 -> SE k700i -> Nokia 6300 -> Nokia 701 -> Samsung Galaxy J5(2016) Duos
Canon 350D -> Canon EOS 700D
k0n0p
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Capricho 3. 5. 2012 19:13

zdravím, chci se zeptat
nainstaloval sem poslední aktualizace a od te doby se mi mobil hrozne vybiji vydrzi mi sotva jeden den a to na nej ani nesahnu. pred aktualizaci vydrzel nejmin dva dny. a taky dalsi novinka neustale se mi nekam chce pripojovat, docela to otravuje a ve chvili kdyz se objevi hlaska ze se neda pripojit tak se mobil chvilku seka.

nevite cim to je pripadne jak se toho zbavit?

dekuji
Capricho
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Naecken 3. 5. 2012 19:45

Provedl bych hard reset a pak přeinstalovat telefon. Případně si zkontroluj, jestli ti neběží nějaká aplikace v pozadí.
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Capricho 3. 5. 2012 23:31

aplikace na pozadi by zadna bezet nemela. spis predpokladam ze to bude nastaveni mobilu ktere melo souvislost s aktualizaci. nikomu se nic podobneho nedeje?
nasel jsem v telefonu nejake zlepsovani produktu pod tim si predstavuju ze mobil odesila informace o pouzivani tu jsem deaktivoval ale stale se pripojuje
Capricho
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šulda 4. 5. 2012 01:22

Nic si nepředstavuj a zapátrej co se ti chce připojit k síti, jako majitel bys o tomhle měl mít přehled, může to být počasí, email atd.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Capricho 5. 5. 2012 02:30

tak nakonec to byl opravdu asi nejaky program. odmazal jsem programy od microsoftu ktere byli v nejakych aktualizacich a uz je to v poradku a baterka uz taky drzi paradne. diky
Capricho
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pazuzu 6. 5. 2012 13:31

Čus,jak je na tom 701 potažno c7 s focením textu?Nemá AF to vím,ale kdybych třeba vyfotil z pul metru a poté přiblížil,šlo by to třeba rozeznat?dík
pazuzu
Junior

Odeslat příspěvekod romo.11 6. 5. 2012 14:26

Pazuzu, ked fotis z 50 cm tak by to uz malo byt ostre (mozno radsej o kusok dalej). Z blizsej vzdialenosti to ale uz bude rozmazane, takze napriklad keby si chcel z toho ziskat text, tak by asi OCR malo problem rozoznat ho. Zalezi na co to chces pouzit, clovek rozozna aj nezaostreny text.
Ak fotis napriklad celu stranu A4 na jedenkrat, aj tak mobil musis dat do vzdialenosti asi 35-40 cm, aby sa do zaberu zmestila cela stranka, takze 50 cm oproti tomu velky rozdiel nie je. Pri 8Mpix cipe si mozes dovolit zvacsit obraz, alebo jednoducho iba orezat okraje, pismo bude roroznatelne - aspon tlacene pismo beznej velkosti. 8Mpix je 3264 x 2448. Povedzme 2/3 z 3264 je 2000 pixelov na vysku stranky A4 (pocitam zo zmensenim). Jeden znak pomerne maleho tlaceneho znaku ma na vysku cca 3 mm, celkova vyska stranky ma asi 30 cm, takze 3mm/300mm*2000 je asi 20 pixelov na vysku. To je uz dost na to, aby OCR zafungovalo a spravne rozoznalo znak.
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hamulka 12. 5. 2012 14:02

Zdá se mi, že se telefon dost zahřívá (při jakémkoli používání a ani ne moc dlouhém), žádný předchozí tel. mi to nedělal (akorát u Skypu, tam jo) - dělám vám to taky? může to být tím kovem?
Taky nejsem spokojená s výdrží baterie, sotva 1 den.
Může se to lišit kus od kusu? Váhám, jestli nemám tento vrátit a zkusit jiný (mám ho pár dní, ještě by to šlo), jinak jsem se vším spokojená.
hamulka
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků