Nokia 701 – k dispozici Belle FP2 (říjen 2012)

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Naecken 13. 4. 2012 12:46

Když akumulátor vybiješ na doraz, tak žádný telefon nejde spustit. Často to ale nedělej nebo mu zkrátíš životnost.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alesx 13. 4. 2012 16:28

Tak jsem taky updatoval. Telefon je sviznejsi. Na disku C pribylo trochu mista, ale asi je to tim ze se ztratily nektere tony napr. nemohu najit ton na sms a vyzvaneni, ktere jsem tam mel pred tim. Aplikace Editor videa zustava viset na pozadi po ukonceni a nejde odstrelit. Nejdou vypnout efekty motivu.
Rovnez nektere aplikace nefunguji napr. X-plore.
Jinak PhoNetInfo ukazuje takt processoru stale na 1 Ghz, takze se pretaktovani mozna nekona, ale treba to jen spatne ukazuje.
Na Allaboutsymbian.com si v diskuzi nekteri stezuji, co vse jim tam vadi a chybi najednou.
Nokia 701
Alesx
Junior

Odeslat příspěvekod inclite 14. 4. 2012 08:39

No ta ztáta některých tónů mě dost naprdla, po aktualizaci SW zvonil telefon jinak, tak jsem to chtěl vrátit, ale můj ton byl fuč.
inclite
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 14. 4. 2012 10:17

alesx: některé programy ukazovaly i v minulosti špatný takt procesoru. pokud tam máš FP, tak bude i vyšší takt procesoru.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k0n0p 14. 4. 2012 20:56

Rád bych se vrátil k tomu gps. Nevíte někdo, jak řídit jeho činnost ?
Začíná mně to celkem prudit, že to jednou funguje a jednou ne a pořádně nevim, čim to je. Restart mobilu pokaždý, když se něco sekne mně už nebaví.

Už jsem teda udělal aktualizaci nokia maps, ale mám zato, že to dělalo již dřív.
Siemens S25 -> Nokia 6120 -> SE k700i -> Nokia 6300 -> Nokia 701 -> Samsung Galaxy J5(2016) Duos
Canon 350D -> Canon EOS 700D
k0n0p
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kady1 17. 4. 2012 21:43

Ahoj potvrzuji že i mě nejde X-plore a chtěl b\ch se zeptat zda stím někdo neco bude dělat nebo máme smulu?
kady1
Junior

Odeslat příspěvekod pavek.1 20. 4. 2012 09:41

Ahoj, chci si tento mobil pořídit, někde jsem četl, že displej který použila nokia u tohoto modelu (IPS), nepodporuje trvale podsvícený spořič hodin jako je to u modelů s amoled displejem. Je to pravda....? telefonem chci nahradit mojí dosluhující N97.

Jo ještě jeden dotaz, na hendymobilu nabízejí tento mobil za slušnou cenu, na dotaz jsetli je mobil určen pro český trh mi bylo sděleno, že jsou to mobily z německa a jsou určeny pro EU, tudíž mají český jazyk. Je tento telefón šedivka...?
Mám do něj jít...? Záruka je 24 měsíců.

Díky za odpověď. ;-)
pavek.1
Junior

Odeslat příspěvekod Naecken 20. 4. 2012 11:25

Hodiny jako spořič si aktivovat můžeš, ale zvyšuje to zbytečně spotřebu. AMOLED má daleko nižší energetické nároky, protože rozsvítí pouze určité body, naopak IPS aktivuje všechny nebo žádný.

Nejsem si na 100% jistý, ale dovoz z Německa normálně češtinu neobsahuje, takže tam musí být dohraný způsobem, který porušuje podmínky záruky...
Normálně mají češtinu telefony ze Slovenska, Slovinska, Chorvatska a Maďarska...

-- 20. 4. 2012 12:27 --

X-plore byl aktualizovaný na verzi 1.58 a nyní je kompatibilní s Belle FP1.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k0n0p 23. 4. 2012 17:21

Ahoj...
Na nokiastore se objevil Netquin, tak jsem si ho nainstaloval, abych měl alespoň nějakej antivir v mobilu. Během instalace to ale spadlo, pak se to nějak zmátořilo a netquin běžel. Provedl jsem nějaký clean a ejhle... Internet nejde. Navíc, netquin zmizel. Jelikož se nemohu píchnout na net, nemůžu ho zkusit nainstalovat znova a pokusit se, jestli mu někde v mobilu nezbyl backup soubor.

Nemáte s tím někdo zkušenosti.

Btw: Jak se vyřešil problém nefunkčních SIMkaret v Belle FP1 ?? Plánuju, že to stejně přeinstaluju, takže bych výše zmíněný problém spláchnul jedným vrzem.
Siemens S25 -> Nokia 6120 -> SE k700i -> Nokia 6300 -> Nokia 701 -> Samsung Galaxy J5(2016) Duos
Canon 350D -> Canon EOS 700D
k0n0p
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 23. 4. 2012 17:23

Chyba nebyla pravděpodobně v SIM, ale někde jinde. Teď to řeší servis :-|
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k0n0p 23. 4. 2012 23:59

A mám cihlu za 6tis...

FP1 update se povedl, ale něco mi tam nesedělo. Zůstali tam nainstalovaný data, tak jsem si řekl, že to chce factory reset, abych to pročistil a nainstaloval si tam jen nový věci. Navíc mi stále nefungoval net (viz předchozí pokus o zprovoznění netquina, kterej mi to rozstřelil)
Po delší době co telefon nereagoval (asi 15min) to dopadlo až tak, že jsem holt vyndal baterku. Po této srandě se mobil odporoučel a metody "dead flash" apod nezabírají. Mobil naskočí, nahodí se nápis nokia, chvilku blikají ty 4 (nebo 5) tečky na displayi a pak už jen display jen lehce svítí a nereaguje (až na vyklepnutí baterky).
Pravděpodovně se factory settings zasekl a já ho dorazil :(

Sám to asi nezmáknu. Kdo ste po ruce, kdo to umíte ??? (Praha, Benešov a okolí)
Siemens S25 -> Nokia 6120 -> SE k700i -> Nokia 6300 -> Nokia 701 -> Samsung Galaxy J5(2016) Duos
Canon 350D -> Canon EOS 700D
k0n0p
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 24. 4. 2012 06:51

Proč jsi vůbec ten antivir instaloval? Je k ničemu.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k0n0p 24. 4. 2012 07:41

Protože až to přijde, bude pozdě...
To je teď vedlejší a už s tim nic neudělám.
Jak se dělá trojhmat u 701? Nikde to nemohu najít.
Siemens S25 -> Nokia 6120 -> SE k700i -> Nokia 6300 -> Nokia 701 -> Samsung Galaxy J5(2016) Duos
Canon 350D -> Canon EOS 700D
k0n0p
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merlin-007 24. 4. 2012 09:25

Trojhmat na N701 se provádí následovně (jednou jsem ho musel použit a fungovalo to):
Při vypnutém telefonu stisknout a držet : tlačítko snížení hlasitosti + spoušť fotoaparátu + prostřední tlačítko pod displejem (menu) a při držení telefon zapnout a ta 3 tlačítka stále držet až naskočí požadavek na PIN nebo volba země.

S FP1 jsem měl stejné problémy, které tu popisujete. Telefon se sekal, některé aplikace nešly spustit, některé z telefonu zmizely úplně (Nokia store) a nešly doinstalovat zpět. Telefon jsem musel odnést do servisu Nokie a tam mi technik řekl, že jsem ten den už asi desátý člověk, který tam 701 přinesl. Říkal, že hard reset, který je schopen udělat uživatel, ať už trojmat nebo *#7370#, je k ničemu, z telefonu se prý odstraní jen část poškozených souborů a při reinstalu se tam nahrají znovu a jsou tam pak víckrát a dělá to neplechu.
V servisu kompletně mobil smazali a nahráli tam Nokia Belle s FP1. Od té doby je mobil v pohodě.
Samsung Galaxy S10, Galaxy Watch 4
merlin-007
Junior

Odeslat příspěvekod k0n0p 24. 4. 2012 21:35

to merlin: Trojhmat, vámi uváděný je prý pro starší verze symbianu.
Už jsem pokukoval po servisu. Poslat to na reklamaci se mi moc nechce, jelikož by to taky mohlo trvat několik týdnů +poštovný za balík tam. Bohužel mám šedivku (dokonce mi řekli, že mám verzi pro bulharsko, což podle jazyků na výběr moc neodpovídalo, ale budiž), takže mně to bude stát 500 za přehrání novýho systému, jestli to bude jen tím. Prý se o tom ví. Ušetřil jsem asi 2tis oproti český lokalizaci, tak jen doufám, že těch investic nebude víc. :)

edit:
Co řikáte vůbec na FP1? Jak jsem to měl možnost asitak 5min poznat, tak mně zarazilo, že tam již chybí volba "konec" a vše se musí vyklikat zpět. Třebas, je-li člověk hluboko v nastavení mobilu, tak nejde jednoduše vypnout "aplikaci nastavení" a musí se proklikat zpátky několik kroků nebo přes ven přes menu tlačítko a následně dlouhým podržením to v běžících aplikacích vypnout. Na tohle budu asi chvilku nadávat, než si zvyknu.
Nebo se mýlím a jen se mi FP1 blbě nainstaloval?
Siemens S25 -> Nokia 6120 -> SE k700i -> Nokia 6300 -> Nokia 701 -> Samsung Galaxy J5(2016) Duos
Canon 350D -> Canon EOS 700D
k0n0p
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků