Nokia 701 – k dispozici Belle FP2 (říjen 2012)

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Naecken 7. 4. 2012 10:02

Díky, GPS jsem v nastavení vypnul a už se to neukazuje :)
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k0n0p 7. 4. 2012 22:28

Taky se mi to občas stává. Teď mám zapnutý počasí, tak to přisuzuju tomu. Ale kdyby byla nějaká aplikace, co umí vypnout/zapnout gps, bral bych jí.

Neznáte někdo nějakýho programátora pro belle ? :-)
Siemens S25 -> Nokia 6120 -> SE k700i -> Nokia 6300 -> Nokia 701 -> Samsung Galaxy J5(2016) Duos
Canon 350D -> Canon EOS 700D
k0n0p
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 7. 4. 2012 22:36

Čemu vadí, že se zapne/vypne GPSka?
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Naecken 8. 4. 2012 06:47

Protože stačilo přijít k oknu a baterka mi klesla o pár procent. Když jsem vyšel na půl hodiny ven, tak bylo 20 procent pryč a ani jsem na telefon nešáhnul. Všechno v tu chvíli bylo vypnuté, nepoužívám žádný widget typu počasí nebo Místa nedaleko a stejně se mi spustilo vyhledávání polohy přes GPS.
Vypnutí GPS narozdíl od wifi nebo bluetooth nejde provést pomocí nativních přepínačů z výchozího displeje a musí se vypnout zdlouhavější cestou přes nastavení. Jelikož akumulátor zatím neprošel dostatečným počtem nabití, tak ještě nedosáhl ideální kapacity a výdrž 22 hodin na nabití mě jaksi neuspokuje, tak hledám možnosti jak výdrž prodloužit.
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k0n0p 8. 4. 2012 17:05

dejv: Mně osobně spíš vadí, že se dějě něco, co nechci. Ikdyž jsem nemíval zapnutý widgety, co by to mohli vyžadovat, stejně se to občas zaplo.
Naopak se mi občas stává, že se GPSka nezapne. Zvlášt, když pustím rovnou aplikaci "drive". Když navigaci spouštim přes "maps" tak to funguje bez problémů.
Siemens S25 -> Nokia 6120 -> SE k700i -> Nokia 6300 -> Nokia 701 -> Samsung Galaxy J5(2016) Duos
Canon 350D -> Canon EOS 700D
k0n0p
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 10. 4. 2012 17:22

Nainstaloval už někdo úspěšně Microsoft Apps 2.0? Vždy mi hodí Nokia Suite chybu a OTA mi žádný update nenajde.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 10. 4. 2012 20:46

Pokud bych instaloval MA2.0, tak bych zazálohoval telefon a kompletně přehrál firmware :-)
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Naecken 11. 4. 2012 19:16

Dejv: Určitě to udělám, až bude FP1 dostupná přes Nokia Suite.

Jinak po aktualizaci na FP1 telefon je opravdu svižný a plynulý. Zrychlení je znát hlavně na přecházení mezi obrazovkami, vstupem do menu, nastavení a foťáku. Opraveno bylo pár bugů a změnila se podoba kontextových nabídek. Taktéž přibylo pár nových widgetů a rychlejší prohlížeč. Při natáčení videa je nyní možné mít rozsvícené přisvětlovací diody, ale nejsem si příliš jistý, jestli to nešlo už dřív :hm
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jojr 12. 4. 2012 11:43

Jak se vypnou efekty motivu (ty plynulý přechody mi vadí)? Udělal jsem update na FP1, a nemůžu tam tu volbu najít... :(

Jinak - player ve FP1 umí AC3 zvuk. 3x sláva!
jojr
Junior

Odeslat příspěvekod messy 12. 4. 2012 14:09

Pribudlo pocitadlo dat. :tleskani Este by to chcelo pocitadlo hovorov, kde sa da nastavit fakturacne obdobie.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inclite 13. 4. 2012 06:41

Dá se nějak deaktivovat tlačítko na vypnutí mikrofonu při hovoru??? Už se mi párkrát při zvyšování hlasitosti stalo, že jsem vypnul mikrofon a než ho zase stihl zapnout tak mi to druhá strana položila...
inclite
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kolda55 13. 4. 2012 09:07

Umí mobil po nainstalování FP1 přehrávat videa potřebující flash player ? Např. pořady z internetových archívů TV apod. ?
kolda55
Junior

Odeslat příspěvekod petk00 13. 4. 2012 12:29

Ja mam nokiu 700, ale par veci bude asi podobnych. Takze profily to ma, ja som presiel z E51, tak to je asi rovnake. Vydrz baterie, no 3 dni je asi strop ked sa naozaj malo vola a mas zapnuty setriaci rezim, vypnute wifi, vypnute data, vypnute gps. Ja to pouzivam na firemne mejly cez Exchange Active Sync server, synchronizacia kazdu hodinu, na hudbu, radio, mp3, synchronizacia kalendara, obcas nejaka webstranka, TV program. pripajam sa cez 3G a wifi. pri beznom dni mi to vydrzi ledva 24 hodin.
Casto sa stava ze rano je mobil vypnuty a nezobudi ho ani nastaveny budik, ale to este musim otestovat aby som nesiril paniku. Inak sa mobil vie zapnut pri budeni, ak ma dostatok baterky. Zobudi ma aj pri tichom rezime. Zdielanie z PC som neskusal, ale mp3 z webu si to zacalo tahat do mobilu a zaroven som to mohol pocuvat. Hlasitost hudby je na sluchadlach KOSS Porta Pro az moc silna, s original sluchadlami som obcas jazdil na plno aby som prehlusil hluk ulice.
Ak pouzivam aj navigaciu WAZE v aute, tak to sa bez nabijacky vymlati do dvoch hodin. Koli tomu som si kupil externu bateriu Power Bank ktorou si mobil nabijam v terene aj viac krat denne, ak treba. Pri zapnuti rezimu setrenia energie sa znizi jas displeja, vypne GPS, vypne Data a tie sa pripajaju len ak to nejaka aplikacia potrebuje. v normalnom rezime to zerie dost aj ked tam nic nemam spustene, len data a mejly. Ale v normal rezime zas v noci pekne svietia hodiny na displeji ... :)

internetove archivy som neskusal, ale je tam aplikacia youtube downloader, ktorym si viem video stiahnut na kartu a pozriet neskor aj v HD kvalite
Naposledy upravil petk00 dne 13. 4. 2012 12:38, celkově upraveno 1
petk00
Junior

Odeslat příspěvekod Naecken 13. 4. 2012 12:35

Téma o Nokii 700 je kousek vedle ;-)

Telefon ale ve vypnutém stavu určitě budí a po potvrzení budíku dá možnost zapnout telefon. Mrkni se, jestli nemáš nastavené ztlumení budíku po otočení telefonu na bok.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petk00 13. 4. 2012 12:41

budenie odlozim ak mobil pretocim displejom na dol, to je super vec, lebo v spanku som bezne namiesto odkladu budenie zrusil uplne a potom zaspal. pri vybitej baterke sa ale 700 neda vobec zapnut a ani budik mi nesiel, ale musim to znovu otestovat. Vecer som mal este 16% energie a rano tma, pritom som vypol vsetky aplikacie, zapol setrenie, len budik som nastavil.
petk00
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků