Nokia 701 – k dispozici Belle FP2 (říjen 2012)

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod olgoj 22. 3. 2012 07:15

Ahoj, mám na Vás dotaz. Mám tento telefon asi 14 dní a ty spodní tlačítka pro příjem a ukončení hovoru se strašně rozvrzaly. Jak jste na tom vy?
olgoj
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod omezenec 22. 3. 2012 07:27

Nazdar kolegové..taková zvláštnost..v Londýně mi bylo divné, že nejde odeslat MMS..nechal jsem to tak . Po návratu jsem volal na 4603 kvůli nastavení. Mám si prý sám sobě poslat MMS. Nešlo to. Ctěl jsem si poslat nastavení přes konfigurátor..nedošlo. Podle automatu mám vše aktivní. Známej mi poslal SMS..ani ta nedošla..telefon funguje a já jsem někde. :grr: .nevím, do čeho šáhnout..jestli má někdo podobnou zkušenost..dík za radu

-- 22. 3. 2012 07:32 --

olgoj píše:..tlačítka pro příjem a ukončení hovoru se strašně rozvrzaly. Jak jste na tom vy?

..mám ho podstatně déle a nic..někde na YOTUBE najít třeba rozborku a podívat se, jestli tam nejde vstříknout kapánek Kontoxu..to by snad nemělo ublížit, pokud to neutopíš..
Alcatel,Philips,Siemens,Ericsson...N8,E 701
omezenec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod omezenec 22. 3. 2012 09:07

:-D problém vyřešen..sice nevím jak, ale po připojení k PC-suite se po chvilce nabíjení najednou přihnalo 22 SMS a MMS.. :!: jakoby se uvolnil nějakej špunt..zhruba 10 dnů to nefungovalo, tak se to dneska rozběhlo. Za odměnu jsem tam nainstaloval nějaké nabídnuté aplikace a už zase spokojeně chrochtám :lol:
Alcatel,Philips,Siemens,Ericsson...N8,E 701
omezenec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnik987 29. 3. 2012 22:49

Ahoj mám takový problém: Když spustím složku aplikaci tak to trvá 5 sekund než poprvé najede pak dám šipku zpět a poté už to jede plynule ale vadí mi že vždy musím tak dlouho počkat a to přitom tam mám jen 9 aplikací

2- jak dám menu tak poté kliknu na hledání a trvá to také 5 sekund než načte a poté mohu hledat je to dost o nervy

nevíte co s tím? pište na jenulajz@seznam.cz
johnik987
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kady1 2. 4. 2012 13:04

Ahoj prosím o radu nastavení email klienta.Jakej rozdíl v nastavení je u Hodiny synchronizace a Frekvence synchronizace?Jinak se chci zeptat při přijetí emailu mi někdy přijde zprava na ikonce a někdy ne.jak to vlastně přesně má fungovat a jak to mate nastavené vy? Poslední otazečka zda je u klienta stale aktivní připojení na internet když nepoužívám wiget nebo jen když klienta otevřu a obnovím přichozí?
kady1
Junior

Odeslat příspěvekod Kniter 2. 4. 2012 16:31

Hodiny synchronizacie emailu znamena, ze mozes nastavit aby sa to synchronizovalo napr len od 7 do 15 hodiny. A frekvence je, ze mozes nastavit ako casto sa ma synchronizovat. Napr kazdych 30min.
Ani ja som si mail nedal ako widget. Ale ked som nastavil synchronizovanie, tak sa pripajalo na net a zistovalo nove maily, ale aplikaciu email neotvorilo. Az ked prisiel mail, tak sa zobrazilo ze mam mail. (tak isto ako ked pride smska). Idem do mailu a stiahnem rucne. Lebo mam synchronizovanie len hlaviciek.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kolda55 4. 4. 2012 08:03

Ahoj,

přecházeli jste někdo na tento telefon z Nokie E52 ? Zajímalo by mě, jak je to s výdrží baterie, pokud by jste mobil používali jak E52. Je mi jasné, že díky většímu a dotykovému displeji bude 701 více využívaná jak E52, ale pokud ji používáte jen na volání,sms,kalendář,budík a přehrávání hudby. Chci totiž nahradit dosluhující E52 novým mobilem a opět mi vycháízí njlépe E52. Jenže bych chtěl už přece jenom něco nového i když jsem s E52 až na pár věcí spokojen. Měl jsem na zkoušku Xperii neo V s androidem, ale nějak mi androiud nesednul a stvalo mě rychlé vybíjení mobilu, když jsem měl zapnutou aplikaci na nahrávání hovorů, která navíc nefunungovala tak jak měla (jedna strana šla slyšet méně hlasitěji)..U E52 mám super program na nahrávání hovorů i když bylo třeba hacku. Pokud vůbec někdo občas používáte mobil méně (tzn. nechodíte na internet a máte vypnuty datové přenosy) a využíváte ho jen na volání a sms, tak vydrží aspoň 3 celé dny ?
Chci se ujistit (jelikož jsem zblbý z Androidu) zda má symbian belle od základu klasické profily, jak jsem zvyklý z E52 a zda mobil vzbudí i když je vypnutý či dojde baterka. A jestli náhodou někdo na 701 nepoužíváte nějaku aplikaci, která Vám umožní přistupovat přes wifi ke sdíleným složkám v PC a třeba k síťovému disku a můžete ihned přehrávat třeba hudbu či filmy z těchto sdlíených složek. Na E52 byla aplikace domácí média, ale ta byla popravdě na nic. Trvalo strašně dlouho než se začala písnička přehrávat (jako by se nejdříve stahovala) a filmy t nepřehrálo samozřejmě vůbec..Na androidu byl skvělý program (es správce souborů), který ihned přehrál věci ze síťového disku (jak hudbu,tak i třeba HD filmy !). Pořád se rozhoduji co koupit za mobil a jde mi hodně o výdrž..Chci se na mobil spolehnout, že něco vydrží.pokud ale vzbudí i když se vybije, tak přežiju i horší výdrž..A hlavně jestli není u symbianu takový neduh jak u androidu, že jede milión aplikací na pozadí a ty žerou nbaterku..Jinak to nahrávání hovoru bez pípání bude fungovat,taky až po hacknutí mobilu anebo to půjde hned ? A poslední věc, která mě hodně zajímá je jak je to s hlasitosstí u přehrávání hudby přes sluchátka...Je to aspoň jak u E52 (pokud můžete porovnat) ? Cestuju často MHD, tak ať slyším hudbu a ne hlášení zastávek a bavící se lidi..
kolda55
Junior

Odeslat příspěvekod k0n0p 4. 4. 2012 19:40

to kolda55:
- Myslim, že ty by ses mohl s výdrží na 3 dny dostat. Já mám pohodlný 2 dny, ale to si s tim občas hraju, čumim na net atak. Hudbu teda moc neposlouchám.
- S tim buzením jsem to zatim nezkoušel, ale předpokládám, že tuhle vlastnost si nokie nenechali vzít.
- Profily tam na drobný změny jako u každý nokie.
- Nahrávání řešeno tady http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1149136&st=0&sk=t&sd=a&start=375

edit: aha, tam jsi se už ptal :)
Siemens S25 -> Nokia 6120 -> SE k700i -> Nokia 6300 -> Nokia 701 -> Samsung Galaxy J5(2016) Duos
Canon 350D -> Canon EOS 700D
k0n0p
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kolda55 4. 4. 2012 19:54

Děkuji moc za ochotu pomoci a poradit ! Ještě bych se prosím zeptal, zda zvládne mobil přehrát videa např. z internetových archívů českých TV přes internetový prohlížeč (ne přes aplikace). tzn. zda podporuje flash player. Díky
kolda55
Junior

Odeslat příspěvekod k0n0p 5. 4. 2012 12:51

Ani opera ani vestavěný explorer nepřehrává flash. Ale možná by něco stačilo jen doinstalovat Zatim v tom nejsem tak zběhlej.
Siemens S25 -> Nokia 6120 -> SE k700i -> Nokia 6300 -> Nokia 701 -> Samsung Galaxy J5(2016) Duos
Canon 350D -> Canon EOS 700D
k0n0p
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 5. 4. 2012 13:00

Pro plnohodnotný Flash musíš mít Android, případně Meego, které má Flash addon do prohlížeče Firefox.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 5. 4. 2012 14:07

Popř. Maemo :mrgreen:
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 6. 4. 2012 08:56

Malý dotaz. Co znamená ikonka pozemního satelitu v horní stavové liště? Občas mi tam problikne i ve chvílích, kdy nemám nic spuštěného.
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 6. 4. 2012 15:05

Přidávám screenshot. V pozadí opět nic spuštěného.
Scr000003.jpg
Přílohy
Scr000004.jpg
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod obluda zelená 6. 4. 2012 19:56

Znamená to hledání/používání GPS. Může to dělat i nějaký widget, např. pro počasí.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků