Nokia 701 – k dispozici Belle FP2 (říjen 2012)

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod omezenec 3. 1. 2012 06:43

nazdar pánové..jenom taková zkušenost..včera jsem 701 připojil poprvé k Pc-Suite a ihned mi to nabídlo důležitou aktualizaci o velikosti asi 420Mb..všechno jsem odklikal a asi po 30 minutách to zatuhlo na chystané aktualizaci...sice tam bylo varovávání o zničení přístroje..přes správce úloh jsem to ukončil a zkusil znova..pak už všechno OK..tak pokud by se někomu stalo něco podobného..aby věděl. Jinač telefon nebrandovaný, koupený v Alze..dneska zkusím bluetoth..přes Wifi zatím ok..
Alcatel,Philips,Siemens,Ericsson...N8,E 701
omezenec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topro83 5. 1. 2012 22:03

Zatím jsem se 701 maximálně spokojen, šla bez problémů... Jen mě trochu mrzí, že už si v detailech kontaktů nemůžu změnit popis detailu a jsem odkázán jen na přednastavené obecné popisky...
Topro83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavekm 18. 1. 2012 13:15

Je mozne oznacit text pro funkci copy/past nejak sikovneji nez se trefovat prstem na obrazovce na znak? Zkousel jsem si v obchode 701 a tohle mi prislo dost nesikovne. Jinak se da na ovladani na displeji v pohode zvyknout. Chci prejit z klasicke klavesnice, kde oznacuji text bud dvojhmatem - drzim krizek a kurzorovou klavesou se oznaci text, pripadne se text da vybrat pres nabidku v menu "Volby uprav - Kopirovat/Vyjmout". Na 701 jsem volbu v menu "Volby uprav" nevidel. Kopirovani casti textu celkem vyuzivam a nerad bych po prechodu na 701 vzteky triskl s novym mobilem o zed :-D
slavekm
Junior

Odeslat příspěvekod Kniter 18. 1. 2012 20:54

Ja mam na n97 mini na pruznej snurke pripnuty stylus a ak nepouzivam klavesnicu, tak oznacujem stylusom. Aj na kapacitne displeje su stylusy.
Kedze nema klavesnicu, dvojhmat, ktory je najlepsie riesenie nefunguje. Keby boli v menu volby pri uprave. aj tak by bolo treba oznacovat text prstom.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavekm 21. 1. 2012 08:48

V menu "Volby uprav" jsem myslel tak, ze by se to dalo pouzit pri editaci textu, vedle mezerniku byly myslim sipky prava/leva, coz by stacilo pro oznacovani textu pri editaci.
Jdu ho koupit a uvidim, jak se s tim poperu. Zadny mobil neni uplne idealni ;-)

ad dotykove pero - koukal jsem, ze jsou varianty, ktere se daji zasunout do 3.5mm zdirky pro sluchatka.
slavekm
Junior

Odeslat příspěvekod spire25 23. 1. 2012 03:57

Zdravim vsetkych,

mam Nokiu 701 presne jeden mesiac a chcel by som sa podelit o skusenosti ktore som zatial nadobudol. Vseobecne je to velmi dobry telefon a nebudem teda velmi opisovat dobre vlastnosti ale skor sa zameriam na veci ktore mi vadia. No a prva vec je Prehravac hudby resp. Music player. Zo svojej starej nokie som bol zvyknuty na rychle vyhladanie skladby len tym ze som zacal na klavesnici pisat nazov skladby a skladba sa mi uz hned nasla...pri 701-tke toto necakajte, vobec nerozumiem nokii tento krok vzad, povedal by som doslova ze downgrade...v OVI store je ponuka inych music playerov velmi slaba a tie lepsie su platene no tazko povedat ci vedia hladat tak ako to ja pozadujem... Cize toto vnimam ako jedno velke negativum, ak niekto ma nahodou nejaky tip na iny prehravac tak prosim napisto to sem.
Druha vec je vydrz baterie - prve 2 tyzdne ked som sa z telefonom vkuse hral tak som ho nabijal kazdy den, no ale aj potom uz pri standardnom pouzivani mi vydrzal len jeden den, tak som sa tomu snazil prist na klb. Zminimalizoval som pocet widgetov na uvodnych obrazovkach ale hlavnym pozieracom bola pravdepodobne Wi-Fi. Totiz vo Wi-Fi nastaveniach som nasiel polozku setrenie energie, tu som dovtedy nemal aktivovanu a moj telefon je v praci aj doma stale pripojeny na wifinu, takze odvtedy co som to zaktivoval, zminimalizoval pocet widgetov a telefon mam stale na rezime setrenia energie, uz mi vydrzi aj 2 a pol dna, co uz je celkom slusne.
Dalsia vec je rychlost - cim viacej widgetov na uvodnych obrazovkach, tym trhanejsie prepinanie medzi nimi a zaroven aj nacitavanie odkazovych ikon, nehovoriac o tom ze tie miniaplikacie maju dost velky podiel na odbere energie na pozadi. (inak pri ohladom tych widgetov - widget oblubene kontakty nepodporuje pridanie kontaktu zo SIM, ale len z pamati tel.)

Dalsia negativna skusenost je ze niekedy niektore aplikacie aj ked su pripojene na Wi-Fi neustale pozaduju pripojenie cez mobilne data (robilo mi to dost casto pri Ovi store)...toto je niekedy az nepochopitelne, hoci da sa to obist tak ze si nakonfigurujete Wi-Fi siet ako prednastavene spojenie v mobilnych datach, ale aj tak je to "bug that needs to be fixed"
Dalsia neg. vec - ked bolo vonku pod nulou a snazil som sa napisat sms, tak zaroven mi mrzla aj obrazovka...teda tukal som, tukal som a ziadna odozva, ale prisiel som na jednu fintu ktora fungovala, a to je zablokovat telefon a hned ho odblokovat, potom to zrazu znovu islo...tazko povedat ci prave chlad bol navine ked to potom znovu islo, no v interieri sa mi to nikdy nestalo...niekedy displej nereagoval na dotyky aj pri inych aplikaciach, ale to bolo naozaj len zopar krat, takze to som skor bral ako vynimku...
No a uplne posledna vec o ktorej som sice pred kupu vedel ale musim to tu tiez spomunut - autofocus na fotaku...nokia - no comment, tak ochudobnit inak super smartfon... :( Inak fotky robi kvalitne a takisto aj video, k tomuto nemam ziadne vyhrady.

Cize odhliadnuc od tychto veci som s telefonom spokojny, displej je velmi kvalitny a naozaj aj na priamom slnku dobre citatelny, na telefone sa dobre surfuje na nete (pouzivam Operu), snad v Ovi store by mohlo byt viac aplikacii pre Symbian Belle pretoze s android marketom sa to stale porovnat neda...Este jedna vec by bola super keby som si mohol prezerat vsetky flashove videa na nete, ale to je zatial asi este scifi, 701 ma len light flash player ako vacsina mobilov... Takze to je zatial vsetko, ak mate nejake komentare & tipy tak sem s nimi, hlavne ak niekto moze doporucit nejaky dobry music player (najlepsie neplateny) s aktivnym vyhladavanim skladieb! Vopred vdaka!
spire25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod obluda zelená 28. 1. 2012 16:07

spire25: Ano, je to tak, u WiFi musíš mít zapnuté šetření energie, jinak to neskutečně žere baterku.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pma 1. 2. 2012 14:00

S tim "zamrzanim" displeje se mi to stava celkem casto, vzdy jen venku, displej prestane uplne reagovat a pomuze jen zamknuti a odemknuti, premejslim o reklamaci, ale to by se asi tezko prokazovalo.
pma
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kady1 7. 2. 2012 07:14

Ahojky jde vám někomu hra Wooden_Labyrinth_3D?Nevím proč ale nechce se mi spusti.
kady1
Junior

Odeslat příspěvekod jojr 9. 2. 2012 14:47

Našel jsem na youtube video, kde s držákem CR-115 fungovala C7 krásně jako autokamera. Nepoužíváte někdo podobně 701-čku? Je stejně velká, ptám se jen jestli někdo nevíte o lepším držáku, jinak jdu do tohodle. Dík.
jojr
Junior

Odeslat příspěvekod lumix22 11. 2. 2012 10:20

Zvažuji koupi Nokie 701 a chtěl bych se zeptat majitelů tohoto telefonu na pár věcí:

1, Jak jste s telefonem zatím spokojeni
2, Aplikace z Nokia Store a programy odjinud: Fungují na Belle bez problému stejné programy, jako na starších modelech se Symbiánem Anna a ^3? Třeba Swype, Skype, svítilna atd.
3, Jak jste spokojeni s fotakem? Fotí opravdu tak špatně, jak se o něm píše?
4, Jak kvalitní je video natočené v 720p?
5, Pokud má někdo možnost srovnání 701 s N8 nebo C7, pozorujete u ní větší výkon s tím 1GHz a 512MB RAM o proti jejich 680MHz a 256MB RAM u N8 nebo C7? Je ovládání svižné nebo se zasekává?
6, Jaký je grafický výkon? Dají se na 701 hrát i náročnější hry? Četl jsem, že třeba Asphalt 6 moc nezvládá a seká se.
7, Jaký je IPS LCD display? Je na slunci dobře čitelný? Jaká je úroveň černé barvy a ostatních barev? Jsou o proti AMOLEDu méně syté ty barvy nebo to není pravda?
8, Widgety: Jak jste s nimi spokojeni? Jsou opravdu lepší než u starších verzí Symbiánu?
9, Je u Belle předinstalovaný nějaký program na Office a PDF?
10, Co WiFi? Nepadá připojení, třeba v místech se středním nebo slabým signálem?

Díky všem za odpovědi. ;-)
lumix22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pma 12. 2. 2012 04:46

1) Musim rict, ze s telefonem jsem spokojen, az na obcasne "zamrzavani" displeje - viz nekolik prispevku vyse
2) Aplikace co jsem pouzival na C6-01 mi funguji i na 701. Je pravda, ze u swypu jsem mel problem s cestinou, ale neresil jsem to, protoze jej stejne nepouzivam.
3) Vetsinou nefotim, ale dle meho je kvalita vyborna, dokonce snad (za dobrych svetelnych podminek) lepsi nez u Olympus 8mpx kompaktu.
4) Video je dle me super.
5) Oproti C6-01 a C7, co jsem mel moznost porovnat, bezi system o trochu lepe. Nikoliv vsak nijak extremne. Ovladani tedy svizne - nebe a dudy oproti starsim verzim.
6) Jediny co jsem hral bylo: Angry Birds a Fruit Ninja. U nich naprosto bez problemu.
7) Displej je na slunci vyborne citelny, cerna ale neni tak cerna jako u C6-01 AMOLED ClearBlack. Barvy jsou dle meho jinak dobre. Subjektivne lepsi nez u AMOLEDu.
8 ) Widgety me ze zacatku pekne s**** - nejdou velikostne, ani barevne menit. Pro me maji oproti Anne prinos v lepsim vzhledu. Widget kalendar zobrazuje pouze jednu nasledujici akci, coz je u me minus. Mailovej je naproti tomu dobrej v tom, ze se v nem da scrollovat.
9) Ano, mel jsem tam QO a Adobe PDF - pouze prohlizeni, bez uprav.
10) Wifi pouzivam vetsinou jen doma, ve skole, pripadne v restauraci a nemuzu si stezovat. Pripojeni nepada ani pri jedne carce. Shrnuto - kde jsem nasel signal, tam jsem se taky pripojil.
pma
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k0n0p 12. 2. 2012 12:31

to lumix222: pěkný shrnutí dotazů, ale stačilo si projít tohle forum:) Nicméně, jako ucelenej seznam dobrý a je fakt, že je to pro kdekoho přehlednější.

to pma: dík za ucelený seznam odpovědí :) Ještě bych se poptal, jak to máš s baterkou. Vypadáš jako běžný uživatel, nikoliv jako mobilfreak.
Nezkoušel jsi ten kalendář vyřešit nějakým jiným pgm?
Siemens S25 -> Nokia 6120 -> SE k700i -> Nokia 6300 -> Nokia 701 -> Samsung Galaxy J5(2016) Duos
Canon 350D -> Canon EOS 700D
k0n0p
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pma 12. 2. 2012 17:39

Baterka opravdu zavisi hodne na pouzivani - neni problem se pri par hovorech, obcas internet, dostat na 3 dny. Ale staci byt celej den na wifi, nebo pres 3G a baterka je za jeden dan v tahu. V prumeru mi 2 dny vydrzi.
Kalendar je mozny resit programem (widgetem) Coming Next, ale zatim jsem jej nezkousel.
pma
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumix22 12. 2. 2012 19:41

Zatím to vypadá na velmi dobrý mobil. Původně jsem uvažoval o N8 nebo C7, ale odradily mě ty stížnosti na ten fialový display. 701 je zatím horký favorit. o<:)


Díky všem za odpovědi. Dost mi to pomohlo. Každopádně, pokud budu mít v budoucnu nějaký podobný dotaz, tak využiju vzkazník. ;-)
lumix22
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků