Mobil s xenonovým bleskem

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod radekc 16. 1. 2012 20:42

Hledám už delší dobu a vypadá to, že na trhu není mobil, co bych chtěl :roll:
Potřebuju xenonový blesk a operační systém Symbian nebo raději Android.
Ze symbiánu je jediný model Nokia N8, už jsem jí chtěl koupit i přesto, že má trochu slabší HW, ale potom jsem se dozvěděl o problémech s barvami na displeji a to nejsu ochoten riskovat...
Další a zároveň poslední variantou je Motorola Milestone XT720 s androidem, ničím mě nezaujala kromě xenonového blesku, je to 1,5 roku starý model, HW nic moc...

Nevíte o jiném mobilu s xenonovým bleskem? Momentálně mám nefunkční N82, tak pokud se nic nenajde, tak jí budu muset zpravit.
radekc
Junior

Odeslat příspěvekod SmOkYi 16. 1. 2012 20:58

N8, nemyslím si, že by si ještě dovolili, prodávat telefony s vadnými displeji :))) Určo to už budou mít vychytané ;)


Co se týče symbianu, až vyjde BElle, tak si JÁ OSOBNĚ sednu na pr*del, Symbian mi vyhovuje, aplikae, které využiji stejně jsou :)
Nokia C7 Symbian ANNA (looking fwd to Belle)
SmOkYi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beaumont 16. 1. 2012 21:31

No, displeje u N8 ještě úplně vychytané nejsou, ale řešení existuje: koupit v kamenném obchodě nebo v e-shopu s osobním odběrem a displej si při převzetí vyzkoušet (testovací obrázek na flashce) a případně prostě ten který kus nepřevzít..
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rondil 16. 1. 2012 21:50

Ahoj, je třeba si uvědomit, že při Xenonu nelze nahrávat Videa. Nelze jej natrvalo aktivovat.

Dejv
Rondil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 16. 1. 2012 21:59

To asi ví, když má/měl Nokiu N82...
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radekc 16. 1. 2012 22:14

Vyzvednou N8 osobně za přijatelnou cenu je pro mě komplikace, mám to do obchodu min. 80Km, to už je přijatelnější ji případně vrátit do 14 dnů, ale rád bych našel lepší model. N8 je už moc kompromisů: problémy s displejem, slabší HW, radši bych bral Androida
radekc
Junior

Odeslat příspěvekod marcello 16. 1. 2012 22:48

Samsung Galaxy S10e; One UI 3.1, Android 11
Nokia Lumia 830, WM10, RM-984_1070
marcello
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 16. 1. 2012 23:02

radekc: Ná nemá slabý hardware. Na běh Symbianu stačí. Android potřebuje silnější hardware. Porovnávat papírové hodnoty je nesmysl.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pedroeu 16. 1. 2012 23:11

N8 je perfektna. Mam ju uz rok a bez problemov. Ak to chces primarne pre fotak tak lepsi fon dnes na trhu nenajdes. Aj nepriek tomu, ze od jej predstavenia ubehli takmer dva roky, nikto ju neprekonal. Belle uz len doriesi grafiku UI, ktora si pyta update. Bez vahania by som N8 kupil opet a tesim sa na jej nastupcu samozrejme so symbianom :)
The less you bet, the more you loose, when you win
pedroeu
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 17. 1. 2012 07:19

No nevím s tím HW u N8. Třeba já když poslouchám internetové rádio a pootočím telefon tak i blbé přetočení displeje způsobí krátké přerušení přehrávání. A hlášku o nedostatku paměti jsem taky viděl nejednou a to toho v telefonu moc najednou nepouštím.
Internetový prohlížeč je taky dost slabý.
Dobrý je foťák, výdrž, telefonní funkce, navigace, čitelnost displeje venku. I proto ho mám jako hlavní mobil.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod paulis2 17. 1. 2012 10:55

Dost se ovšem zlepší s příchodem aktualizace Nokia Belle.
HTC One S (O2 ČEZ Standard)
Testuji: BlackBerry Z10, HTC Desire 601, HTC One max
paulis2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod radekc 17. 1. 2012 11:39

Nakonec teda asi risknu tu N8, nebude u Belle problém s kompatibilitou aplikací pro starší verze (anna, symbian^3)?
radekc
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 17. 1. 2012 11:45

No u mě je to tak, s N8 vydržím dokud nebude něco s lepším foťákem za rozumnou cenu. Na Belle jsem zvědavý, ale zázraky nečekám.

S kompatibilitou normálních aplikací by snad neměl být problém, doufám.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cicous 17. 1. 2012 13:05

brrrr proc se vsichni bojite neceho ,belle pouzivam od prvnoho leaku co byl ted momentalne posledni verze Delight 3.9 jede vse co pozaduju zadne problemy nevidim , ale vzdy se najde vul co bude rypat a spochybnovat to co jeste beztak ani nevidel ,serte na kecy narvete tam belle uz ted a pak mudrujte a neni se ceho bat je to otazka 5 minut pres Phoenix
DELL XPS 1645 STUDIO i7 4GB RAM 500GB ,ASUS 1005PR HD NETBOOK ATOM 1.6Ghz ,N8,SE k850i ,Panasonic X800
cicous
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beaumont 17. 1. 2012 14:34

Moju potvrdit. Koupil jsem N8, je to nejen můj první Symbian, ale i první mobil s OS vůbec. A první co jsem udělal, byl flash a nahrání Belly, zatím samozřejmě neofiko verze. Když si člověk rozumě vybere, přečte diskuze na fórech a drží se návodu, tak není problém.
I s touto neofikou Bellou jsem během prvního měsíce používání musel dělat jen dva restarty, což je IMHO v pohodě.
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků