Předplacené karty: platnost kreditu a SIM

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod y750rr 23. 7. 2011 17:05

Snowboarder : sorry, že jsem se pána nějak dotknul … Já jen že jsem si teď aktivoval novou Twistku a má platnost jen na rok a ne na tři. A je přitom nová, žádna stará vykopávka, je s tím nejnovějším tarifem Povídám/Posílám. Ale když jsi tak dobře informovaný a všechno víš, tak bys nám běžným smrtelníkům aspoň mohl říct, jak v prodejně poznám, jestli jejích zaplombované SIMky budou platit rok a nebo tři? Pochybuju, že mi ji tam dobrovolně rozbalí a ukážou datum výroby.
y750rr
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 23. 7. 2011 17:07

y750rr: to opravdu neporadím, jsem bohužel běžný smrtelník, na 99% smrtelnější než vy a opravdu nevím, jaké jsou interní praktiky T-Mobile, proto vám v tomto neporadím. Popravdě mě to ani moc nezajímá :) T-Mobile je pro mne nejhorší operátor v této zemi :)
A informovaný opravdu nejsem - mluvím ze své vlastní zkušenosti. Aktivoval jsem Twist kartu, platí mi do 6.1.2014, proto jsem řekl, že zjevně mají Twistky platnost 3 roky. Pokud jste ji aktivoval vy a má platnost rok, je mi to líto, ale nic s tím neudělám.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod y750rr 23. 7. 2011 17:08

Snowboarder : a ještě jednou sorry, když jsem před chvíli reagoval, tak tam tvůj příspěvek ještě nebyl.
y750rr
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 23. 7. 2011 17:11

OK, beru na vědomí. Je to přesně o tom, že od T-Mobile člověk neví, co čekat. Maximálně kudlu do zad, když bude chtít třeba z rodinných důvodů vypovědět smlouvu dřív, nebo tak :)

Každopádně jsem rád za info, že to není u všech Twistek stejné. By mě zajímalo to kritérium :)
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod y750rr 23. 7. 2011 17:16

Snowboarder : právě jsem se dneska divil, že mi to na relativně nové Twistce zakoupené přes t-mobile web v jejích eShopu s Nokii jako Twist sada ukázalo jen rok. Čekal jsem totiž, že to teda budou ty 3 roky jak píšeš. Tak doufám, že se ještě někdo ozve, až bude aktivovat nějaké nejnovější SIMky.
y750rr
Junior

Odeslat příspěvekod legomaniak 23. 7. 2011 20:41

muzu potvrdit mam taky twist kartu ani jednou sem nenabijel a platnost je 3 roky. Tak se nedivim ze maj nejvic zakazniku kdys tu simku zahodim bude porad este 3 roky platit!
legomaniak
O2 fanatik

Odeslat příspěvekod Reku 23. 7. 2011 20:48

legomaniak - máš ji koupenou nebo ji máš grátis ?
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr T. 23. 7. 2011 21:34

snowboarder: tak mě napadlo: Ty máš teď platnost kreditu do r. 2014. Pokud by sis teď ale dobil, platnost se dozajista zkrátí na 12 měsíců. Nemůže se taky prvním použitím přednabitého kreditu zkrátit platnost ze 3 let na 12 měsíců?

Tj. pokud někdo kartu aktivuje prvním odchozím hovorem na bezplatné číslo (např. infolinku), což by k aktivaci mělo stačit, tak kredit ještě nepoužije a bude mít platnost 3 roky, pokud ji aktivoval placeným hovorem nebo už kredit nějak použil, tak se platnost zkrátí na 12 měsíců?

Opakuju, že je to jen spekulace, nemám to ani odzkoušeno, ani nikde vyčteno.

y750rr: Tys ten kredit už nějak čerpal, resp. aktivoval SIMku placeným hovorem?
Petr T.
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 23. 7. 2011 21:48

Ne, Petře. Doba se nezkrátí. Měla-li by být doma platnosti kreditu dobitím zkrácena, nedojde ke změně. To je jako bys u O2 dobil 500, prodloužila se ti platnost na rok a poté jsi druhý den dobil 200, zůstane ti ta platnost z dobití za 500.
Každopádně to můžu i tak vyvrátit, protože zhruba 2 měsíce po aktivaci, kdy mi to napsalo, že mám simkartu platnou do 6.1.2014, jsem dobíjel a platnost se nepohnula.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr T. 23. 7. 2011 22:09

No u toho O2 vím, že to tak je, mají to tak poměrně jasně popsáno někde v podmínkách, ale tam jde o prodlužování (nezkracování) platnosti kreditu, o kterou jsem se jaksi sám "zasloužil" tím, že jsem si sám dobil, tam by to zkrácení bylo dost nefér.

Ale u té 3-leté platnosti počátečního kreditu mě to tedy dost šokuje. To se může spoustě lidí, kteří mají mobil jen pro příjem hovorů, a na volání jen pro zcela mimořádné situace, docela hodit - koupí SIM, nabije 200, a 3 roky se nemusí o nic starat.
Petr T.
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 23. 7. 2011 22:16

Nemusí nabít vůbec, že jo. Výhodou to tedy může být do alarmů a podobných zařízení.
Nicméně na druhou stranu smutnější příběh je to počítání zákazníků. Jen aktivací karty už dáš T-Mobilu zákazníka na 3 roky. A neuděláš s tím nic.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr T. 23. 7. 2011 22:31

No jasně, že nemusí dobít vůbec. Ale pokud chce někdo mít ten mobil v pohotovosti pro nějakou krizovku, tak ty 200 se můžou hodit. A v tom alarmu taky. Dovedu si samozřejmě představit alarm, který jen prozvoní a tudíž kredit nespotřebuje, ale taky jsme ve firmě kdysi prodávali alarmy s telefonním hlásičem, který po vytočení nastaveného čísla přehrál namluvený text, že byl narušen objekt apod., a tam by to bez kreditu nešlo.
Petr T.
Junior

Odeslat příspěvekod legomaniak 24. 7. 2011 10:27

mam ji gratis do t-mobilu bych nevrazil ani korunu. Tak kdo chce nouzovej telefon staci aktivovat o2 zero ;-)
legomaniak
O2 fanatik

Odeslat příspěvekod y750rr 24. 7. 2011 11:40

Petr T. : Já jsem tu SIM aktivoval jen hovorem na infolinku (4603) a tudíž tam je pořad 10,- Kč. Jsem právě chtěl zjistit, jak je to s tou platnosti na 3 roky, protože jsem u ni nikde nenašel dobu, do kdy se musí aktivovat. . Ale asi to platí až od určitého data výroby SIMky. Jsem zjistil,že ta moje je vyrobena v prosinci 2010 i když mi byla dodána až tento rok. Takže pokud někdo máte zájem mít kartu aktivní na 3 roky, tak si dejte pozor, kde tu SIM koupíte a jak je stará (myslím nakup na inzeráty, aukro atd.). Protože si myslím, že třeba neaktivované SIM s tarifem Přátele se už asi nevyrábí a že když si koupíte takovou, tak bude po aktivaci platná jen rok.Ale je to jen můj názor, protože zatím nemám zkušenosti s tou platnosti na 3 roky.
y750rr
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 24. 7. 2011 12:20

y750rr: Tak to bude souhlasit, zřejmě to dělali od nového roku. Ta moje byla samozřejmě vyrobena 6.1.2011 > proto 6.1.2014. A to jsem ji kupoval u dealera.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků