Nokia C5-00 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kniter 30. 11. 2010 19:43

Hujerot: nainstaluj Jbak Taskman, podrz tlacidlo menu a tym zavret aplikacie.
tom1993: skus phone torch, alebo nTorch
aplikaci mam v podpise
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hujerot 1. 12. 2010 17:08

Děkuji...nemáš nějaké zkušenosti s Gdeskem /viz můj druhý dotaz/? ;-]
Naposledy upravil Kniter dne 2. 12. 2010 12:06, celkově upraveno 1
Důvod: Necituj predchadzajuci prispevok
Hujerot
Junior

Odeslat příspěvekod Kolínko 2. 12. 2010 09:39

Hujerot píše: ....1/vypínání otevřených aplikací. Když zmáčku v nabídce"ukázat otevř.aplikace, tak již nevím,jak nepoužívané vypnout....


Podržet "menu", najet na tu aplikaci, kterou chci zavřít, stisknout "del" (pravá úzká jako je "menu" levá) a potvrdit.
historicky mnoho Ericsonů, A701, několik MDA, Siemensy, Sony-Eric, Samsungy (nejraději X820), nyní C5
Kolínko
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 2. 12. 2010 12:36

No a vsadím boty, že je to i v návodu. V tom návodu, jak se říká, že je pro blbce
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miska1712 4. 12. 2010 12:29

Ahoj, mám v plánu koupit si C5 - White.. Na nějaké diskusi jsem narazila na to, že se dotyčnému po dvou týdnech používání nějak sloupaly tlačítka (bohužel nevím, které barevné provedení měl), stalo se vám to někomu taky? Je to pro C5 typické nebo to byla spíše výjimka, že se mu to sloupalo.. Moc děkuju za odpověď i za další užitečné rady, které jsem se dočetla tady na fóru ;-)
miska1712
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 4. 12. 2010 12:42

To bude spíš vyjímka. Neviděl jsem to u žádné C5.
Taky máš záruku..
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miska1712 4. 12. 2010 13:49

Díky za odpověď :)
miska1712
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod blackknight 4. 12. 2010 21:34

miska1712 píše:Ahoj, mám v plánu koupit si C5 - White.. Na nějaké diskusi jsem narazila na to, že se dotyčnému po dvou týdnech používání nějak sloupaly tlačítka (bohužel nevím, které barevné provedení měl), stalo se vám to někomu taky? Je to pro C5 typické nebo to byla spíše výjimka, že se mu to sloupalo.. Moc děkuju za odpověď i za další užitečné rady, které jsem se dočetla tady na fóru ;-)


Já mám tento mobil týden a dva dny a zatím jsem naprosto spokojen.

K otázce: Klávesy se neloupají.

Moje postřehy, začnu negativy, těch je málo:

a) špatná čitelnost displeje na sluníčku. Jelikož jsem měl doposud SE W200i, tak jsem zvyklý, navíc je čitelnost o něco lepší v porovnání s SE W200i

b) absence WIFI - v rámci ceny se to dá pochopit. WIFI síť doma nemám, na vysokou už taky nechodím, abych používal zdejší WIFI a v restauracích na WIFI není čas (některé nabízejí WIFI zdarma).

c) blesk fotografii moc nepomůže - fotky ve tmě jsou prostě se šumem, jinak jsou ale dobré, viz klady.

To by bylo ze záporů asi vše, snad jsem na nic nezapomněl.

Klady:

1) klávesnice - na nic lepším jsem zatím nepsal. Pravda, měl jsem jen Siemens M35i, Siemens CT65 a SE W200i, ale osobně si myslím, že klávesnice je opravdu hodně povedená.

2) navigace - integrovaná navigace od Nokie je také velmi povedená, ač se jedná o mou první, ihned jsem si na ni zvykl a neměl jsem žádný problém (manuál jsem nepotřeboval). Dle mého je velmi podrobná a zná i postranní uličky a podobně. Nevýhodou je, že pro rychlejší činnost potřebuje mobilní data - jedno použití navigace = 1-2 kč z kreditu (použit = nalezení pozice, pěší navigace cca max. 15 minut), bez mobilních dat je to prý daleko pomalejší, nezkoušel jsem, četl jsem to na internetu

3) překvapil mě fotoaparát za dobrého osvětlení, ale přiznám se, že nejsem odborník na fotografii, jiní by jistě našli chyby. Na momentky to krásně stačí - scéna musí být dobře osvětlena, čili venkovní prostory či dobře osvětlené interiéry.

4) Další (shrnu do jednoho bodu): mobil umí přehrát i DivX (nezkoušel jsem titulky), ale je potřeba jiný přehrávač, integrovaný umí jen 3GP a MP4. Zkoušel jsem i videa v původním rozlišení, zde dochází již k ubýtku plynulosti u některých přehrávačů, u jiných nikoli, potřeba vyzkoušet. Osobně raději používám videa v rozlišení 320x240 (čili rozlišení displeje mobilu), zde problémy zatím nezpozorovány. Potěší i 3G, vlastní OS (Symbian 9.3, 3.rd vydání, 2 FP ("druhý "feature pack")) díky kterému můžete instalovat jak aplikace pro tento OS, tak i JAVA aplikace.

Edit:

5) Přijemné prostředí pro psaní SMS, detailní výpis provedených datových spojení (jednak vidíte kolik kB bylo celkem prosurfováno, také vydíte stejné údaje pro každé jednotlivé spojení).

6) Podpora Exchange - toto se hodí např. pro synchronizaci GMailu, Google Kalendáře, úkolů a podobně.

Další otázky rád zodpovím, budu li vědět ;)
blackknight
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romo.11 5. 12. 2010 08:39

Tiez ho mam, predtym som mal 6303. Jedinym minusom je displej - jeho horsia citatelnost z roznych uhlov pohladu. 6303 mal rovnako velku obrazovku, ale kvalitnejsiu.
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod khr.info 5. 12. 2010 14:20

Ahoj,
C5 mám od srpna, pro mě jako nenáročného uživatele je plně dostačující, jediné co bych vytknul je zadní kryt, který je po čtyřech měsících na výměnu (extrémně poškrábanej).

Měl bych dotaz ohledně bílé varianty krytů, věděl by někdo kde by se dal nejlevněji sehnat (komplet)? Něco málo sem našel, ale to by vyšlo na cca čtvrtinovou cenu toho telefonu, tak hledám jestli neni levnější řešení (rákosníci?) ..

Obrázek

Díky :-]
khr.info
Junior

Odeslat příspěvekod Jarbi 5. 12. 2010 14:37

Aukro , nebo zahraniční ebay možná něco bude na dealextreme

Nebo zkusit vyleštit po vzoru Radka Hulána

http://myego.cz/item/lesteny-zadni-kryt-htc-hd2
Naposledy upravil Kniter dne 5. 12. 2010 19:33, celkově upraveno 1
Důvod: odkazy netreba davat do code
Jarbi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 5. 12. 2010 14:42

Takove kryty jsou bohuzel ubohe kvality a moc nesedi..
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod khr.info 5. 12. 2010 14:52

Jarbi píše:Aukro , nebo zahraniční ebay možná něco bude na dealextreme


Díval sem se na aukro, tam je kompletní sada nejlevněji za 390,- , případně za 499,- , ale i tak mi to přijde hodně, když vidim nabídky úplně nových C5 kolem dvou tisíc.
Důvod proč bych překrytovával neni ani tak hodně poškrábanej zadní kryt, ale prostě ta bílá varianta je asi tak o sto bodů před šedivou :love: :D

uiqjirka píše:Takove kryty jsou bohuzel ubohe kvality a moc nesedi..

Takže nekupovat? :-|
khr.info
Junior

Odeslat příspěvekod Deleted user 5. 12. 2010 16:08

Levné neznačkové raději nekupovat. Existuje sice i sem tam nějaká pozitivní zkušenost, ovšem ty negativní je hravě přetlučou, když si o tom pročítáš...
Deleted user

Odeslat příspěvekod Jarbi 5. 12. 2010 16:43

Tak je jasný že za 400kč komplet kryt nebude nic extra kvalita

khr.info: no mě taky láká bílá je určitě o dost hezčí než šedá
Jarbi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků