Nokia C5-00 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod korytnacka53 5. 10. 2010 19:02

Ďakujem za kvalitné odpovede! :-)
1.Len by ma zaujímalo, či cez BT napríklad možem zálohovať aj kontakty napr. na NOKIU z Ericssona a opačne....alebo to musia byť rovnaké značky?
Myslím, že tieto zálohy sa uloža len do telefónu a nie na kartu...?
Ako napr. zistí Eric,že posielam do neho kontakty a zaradí to v správnom formáte medzi kontakty...? a opačne...?
Takto si práve chcem stiahnuť tie zvonenia,čo mám uložené na memory micro zo SE do Nokie...s tým už skúsenosti mám. ale s kontaktmi nie....
2. V prípade, že mám nahranú Micro SD v počítači,tak by sa údaje mali dať nahrať na akúkoľvek Micro SD a použiť v príslušnom mobile...? :hm
...len u Nokie nedokážem zatiaľ po spojení s PC mobil "čítať"ako "flash"- otvoriť tak, aby som sa dostal aj do telefónu. :eh
Ako tomu bolo u SE, kde sa telefón prihlásil zvlášť a karta zvlášť...(možem si to prehliadať len v správcovi súborov telefónu), v PC sa dostanem len na pamäťovku...takáto komunikácia s PC funguje, len neviem, či by sa potom kontakty preniesli aj s fotkami a zvoneniami...to som ešte neskúšal, lebo keď som stiahol kartu Nokie C5 a vrátil späť, tak mobil priradil ku kontaktom fotky normálne...ale urobí to napr. aj Samsung, keď do neho nahrám kontakty uložené v PC ako kopiu micro SD Nokie...?
Zatiaľ to mám len odskúšané cez zálohy na servre T mobile...tam sa to uloží správne vždy na každý telefón...
Ale ko som pochopil, cez ten PC Suite by to problém nemal byť a bude pokoj :idea: ...Dúfam...
Pekný večer... :roll:
korytnacka53
Junior

Odeslat příspěvekod hokysan 5. 10. 2010 19:55

Zdravím všechny,
poku bych k tomu samovolnému připojování mohl něco říct,zkuste si vypnout funkci My Nokia.Je to jedna z věcí,kterou si většina lidí zapne hned po koupi telefonu,aniž by si toho všimla.Já jsem samovolné připojování řešil i na své E5.Platím si net v mobilu,takže o peníze nešlo,ale taky mi ,,nedalo spát'',proč se pořád telefon někam připojuje.Jakmile jsem vypnul fci My Nokia,kdy telefon pořád s něčím radí a informuje,měl jsem klid.Zjistil jsem,že např.při zkoušce map nebo připojení k netu se telefon přihlásil na net nokie a kontroloval,co se děje a pak mi hlásil nápovědu.Takže,zkuste to vypnout a pozorujte mobil a dejte vědět,čauky.
hokysan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neller 5. 10. 2010 20:09

Zdravím,

Mám Nokii C5 (nebrandovanou), nefunguje mi na ni update FW "on air" nic mi to v mobilu nevyhledá (operátor T-M). Připojil jsem tedy mobil k PC, ale ani přes Nokia OVI to nenajde žádný nový FW, ikdyž podle informací na netu je již nová verze dostupná. Jak jste na tom vy? Povedl se již někomu flash firmwaru. Poraďte pls jak nato.

Díky moc.
neller
Junior

Odeslat příspěvekod Kniter 5. 10. 2010 20:14

korytnacka53:
ked nainstalujes pc suite, pripojis mobil, najprv bude pisat v pc bublina (novy hardwer, nove ovladace, je nainstalovany a pripraveny k pouzitiu) a v mobile po pripojeni odkliknes pc suite(alebo zakladny rezim, nie ukladanie dat), tak v okne tento pocitac klikni na nokia browser a prehliadaj pamat telefonu.
Kontakty asi pojdu posielat do se cez BT ako vizitku po jednom. Mozno aj synchronizovat.
Uz tu riesili tento problem viac krat.
viewtopic.php?&f=15&t=1096613
viewtopic.php?&f=6&t=1110809
viewtopic.php?&f=15&t=1075265
viewtopic.php?&f=15&t=1110665
viewtopic.php?&f=6&t=1090232
viewtopic.php?&f=15&t=1095953
viewtopic.php?&f=6&t=1099850
viewtopic.php?&f=15&t=1101497
alebo zaloha na zyb.com
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod korytnacka53 5. 10. 2010 21:17

Ďakujem, za vyčerpávajúcu odpoveď...akonáhle príde z opravy,dúfam do 14 dní,tak na to vletímmm..... :-D
korytnacka53
Junior

Odeslat příspěvekod hadasek 5. 10. 2010 22:31

neller píše:Zdravím,

Mám Nokii C5 (nebrandovanou), nefunguje mi na ni update FW "on air" nic mi to v mobilu nevyhledá (operátor T-M). Připojil jsem tedy mobil k PC, ale ani přes Nokia OVI to nenajde žádný nový FW, ikdyž podle informací na netu je již nová verze dostupná. Jak jste na tom vy? Povedl se již někomu flash firmwaru. Poraďte pls jak nato.

Díky moc.


Já jsem Flashoval firmware C5 o víkendu přes Phoenix upraveným FW. Bez problémů jsem tedy otevřel systémové adresáře a provedl HACK telefonu. Pak jsem to zkoušel přes J.A.F a také bez problémů. Vše funguje jak má.
Samsung Galaxy S4 - White
hadasek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaydoo 6. 10. 2010 09:44

korytnacka53 : presne ako pise Kniter.
Nokia PC suite puzivam dlhe roky, nikdy som neprisiel o kontakty, vymeil som desiatky telefonov od Nokia.
To je aj jednen dovod, preco som jej verny. a zalohuje aj SMS.
OVI suite - moj nazor, ze je to dost velka sra...čka. Parkrat som skusil ,ale sa mi vobec nepaci.

A medzi platformami PCS - Outlook, ale musis mat spravne priradene cisal ku kontaktom - ukladaj cisla ako mobilne, domov a apod a vo formate +421XXXXXXXX. a nie ako všeobecné.
Nexus 4 > SGN > Iphone 4 > N8 > Lumia800 > N97mini > C7 > C5 > E51 > HTC Diamond > N95> N80 > N70 > 6630 > 6600 > 7650 > 8210 > 6150 > 6110 > 5110....
jaydoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod korytnacka53 6. 10. 2010 19:58

Ďakujem, skúsim to po vrátení mobilu z opravy...ja mám čísla ukladané tak, že mobilné mám s medzinár. predvolbou a pevné linky bez nich...:shock: ...to znamená, že sa mi pevné linky neuložia a budem ich musieť všetky prepísať na medzinár. tvar...? :kuk:.

P.S. A jedna laická, možno blbá otázka: Čítal som, že E 52 má inštalovanú na karte PC suite 7.1...to znamená, že je to ten istý program, ako na zálohovanie kontaktov, ktorý mi odporúčate...?
To znamená, že po napojení na moj PC by sa do neho z telefónu inštaloval a priamo by som potom z tohoto telefónu mohol zálophovať kontakty a ostatné záležitosti...?Alebo je to úplná blbosť? Pýtam sa preto, lebo syn ma ukecáva,aby som si namiesto C5 zobral E52, v prípade,že by som moju C5 vytreklamoval...tak už zháňam info pre budúcnosť...
korytnacka53
Junior

Odeslat příspěvekod Kniter 6. 10. 2010 21:56

Tomu nechapem, ziadny telefon nema nainstalovany v sebe pc suite. Bud je pribalene cd, na ktorom je pc suite, alebo uz na novych vzdy ovi suite,ktore nainstalujes do pc. O pc suite sa starat ci je pribalene netreba. Vzdy sa da stiahnut zo stranky nokia najnovsia verzia programu. Pc suite okrem zalohy kontaktov, dokaze pripojit tel ako modem pre pc, dokaze odosielat a spravavat sms, kalendar, prehravanie, konvertovania a prenos videa, hudby, fotky, synchronizacia vsetkeho, aktualizacia firmware, nahratie map, instalacia aplikacii do telefonu
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaydoo 7. 10. 2010 08:44

Co riesis ??? Stiahni z nokia.sk, nainstaluj, vyskusaj. Tak ako vacsina ludi.
alebo poriadne aspon citaj.
PC suite ti prenesie vsetky kontakty Nokia - Nokia.
A ten format som pisal k outlooku! Starsie MSO mali problemy s formatmi a umiestnenim.
Nexus 4 > SGN > Iphone 4 > N8 > Lumia800 > N97mini > C7 > C5 > E51 > HTC Diamond > N95> N80 > N70 > 6630 > 6600 > 7650 > 8210 > 6150 > 6110 > 5110....
jaydoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kahas 9. 10. 2010 09:10

Dobrý den, ahoj,
chtěl bych se zeptat na nastavení budíků - jeho vyzvánění.
Jde nějak změnit? Protože mobil první asi 4x vibruje a velice potichu zvoní vybraná melodie. Lze to přenastavit?

díky martin
kahas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Venca68 9. 10. 2010 19:15

ed760 píše:Nezobrazuje se mi na displeji více než jedna nadcházející událost z kalendáře, máte to tak všichni? U jiných symbianů se zobrazuje vždy více událostí.


Mám stejný problém a dotaz jako ed760. Neměl by někdo radu? Prolezl jsem vše, co se dalo, a odpověď nikde (ani tady) nenašel. Díky. :)
Venca68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod korytnacka53 10. 10. 2010 22:16

Ďakujem, tak je to jasné. ;-] Všetko z Nokie dostanem do PC a do Nokie...hociakého typu...Ale keď si nainštalujem PC suite, tak to bude fungovať len s Nokiou,ak tomu dobre rozumiem. Čiže z karty memory micro z telefónuSE tam asi údaje nenatiahnem a potom odtiaľ do Nokie,že?Zo SE dostanem údaje do Nokie (ide mi o hudbu a zvonenia)cez BT priamo medzi telefónmi a potom všetky údaje z Nokie, včítane hudby, možem zálohovať na PC suite a potom s tým už s Nokiou neobmedzene pracovať...ako tu uvádzaš... :tleskani
korytnacka53
Junior

Odeslat příspěvekod jaydoo 11. 10. 2010 09:11

No po tebe je inak aj dost tažko čítať.
Ved s datami typu obrazok a hudba nemas problem , ved su to obycajne data. Zo karty z SE do PC a z PC do Nokie, pomocou čítačky. Neviem, aka je karta v SE, ale je to jedno. Hlavne nie cez BT, to by si sa načakal :-) Ale ako chces.
A načo zalohuješ hudbu ? Potom mas velky zalozny subor. Hudbu kopiruj normalne ako z vymenitelneho media. A ked davas zalohu z NPCS, tak daj iba kontakty, kalendar, poznamky, sms. ostatne mas zbytocnosti. Ale to zistis casom.
Nexus 4 > SGN > Iphone 4 > N8 > Lumia800 > N97mini > C7 > C5 > E51 > HTC Diamond > N95> N80 > N70 > 6630 > 6600 > 7650 > 8210 > 6150 > 6110 > 5110....
jaydoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod korytnacka53 11. 10. 2010 17:17

Ďakujem, ;-) tak to som nevedel, že je to tak jednoduché... :-] ja som si myslel,že čo mám zálohu súborov z memory micro karty zo SEv PC včítane hudby (jedná sa mi asi o 40 MP3 a 4 krátkych skečov a zvonení), nie je možné prehrať korektne na normálnu Micro SDHC..ale keď píšeš, že je to bez problémov,tak keď si teraz stiahnem do zálohy z karty Nokie,(ktorú mám v PC) zložku melódie zo zálohy SE a keď mi príde z opravy Nokia,len prehrám na jej kartu všetky súbory zo zálohy v PC a(včítane zložky melódií zo SE) tým ako píšeš Nokia normálne uloží prečíta (rozpozná) zložku s melódiami zo SE a bude to fungovať! Niekto mi totiž tvrdil u nás v práci, že Symbian nerozozná zložky z jednoduchšieho počítača nahrané normálne...vidím, že to bol teda blud :-! To je super...Ďakujem, urobím to tak jednoducho, ako píšeš...človek sa učí celý život... :nenapadne
korytnacka53
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků