Nokia C5-00 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod korytnacka53 3. 10. 2010 13:25

dejvidek píše:Teda to je logika, nechceš mít povolený datový přenosy na telefonu se systémem.... tak si radši jdi do fronty u operátora.... bože to ty datové přenosy stojí několik tisíc měsíčně? :oboze
dejv

Nehnevajte sa na moju reakciu:
Nechcem do toho kecať, ale je to asi prípad ako ja ;-) !
Ja som si tiež objednal u TM Nokia C5-00 (nevedel som,že sa stále kazí.... >:-( ....), aby som za dostupnú cenu kúpil telefón s navigáciou...Ktorú všade inzerujú ako zdarma...!A výsledok bol ten, že 1. týždeň (za 5 dní) používania sa sám pripájal, aj celú noc, na internet a stálo ma to 410,- za NIČ!Vobec neviem, z čoho sa tých cca 7200 stiahnutých kB skladalo a čo stále sťahoval...asi GPS to nebolo,keď nebola zapnutá...? :/ ..A to by určite bolo "bože to ty datové přenosy stojí několik tisíc měsíčně? "... minimálne toľko ako píšete...! Vy na to máte vyhodiť za automatické sťahovnie, ani neviem čoho, mesačne 2-3 tisíce...?!Ja žiaľ nie.... :pozor
Až kým som to neošetril u operátora,aby mi odstrihol platené sťahovanie dát a na vašom fóre našťastie zistil,čo a ako nastaviť,aby mi to už nerobil :-) Ale prečo to nie je v NÁVODE?! (ktorý je prakticky na dve veci...!) :grr:
Nie všetci potrebujeme a nemáme ani na to čas,aby sme boli na 24 hodín spojení so svetom cez mobil...Ale radi by sme využívali GPSnavi, ja tiež iné nevyužívam! :oops:
Ale taký telefón asi neexistuje,čo by mal len NAVI a nie rozne prídavné služby na internet... :roll: ...ALEBO SA MÝLIM? Vy ste odborníci,ale na nič iné som u nás (rozumej ČR)- nenarazil ^^
Je síce pravda,že ste ma naučili ako používať internú GPS,síce naskakujú družice pomalšie,v miestnosti je to katastrofa...ale to neva... O:-) - inak spokojnosť,len akurát tam nedokážem dostať normálne pokyny v zrozumiteľnom jazyku pre pešiu navigáciu...len vibrovanie s pípaním,ale to oželím. Horšie to funguje,keď je zamračené...asi družice schované vysoko neznášajú odizolovanie vodivými kvapkami v mrakoch...
Inak je tá C5-00 celkom dobrý mobil,akurát,že nefunguje! :grr:
Po 2 týždňoch servis na 2 týždne,teraz som ho v stredu dostal a už sa raz nedal vypnúť, pri písaní správ sa sám resetoval s nutnosťou zadať kód telef., samo správa zmizla a nie je ani v konceptoch... :hmm: a vobec po oprave nedokáže riadne z telef. zálohovať kontakty na kartu (ani na origo 2GB,ani na novú 8GB) viac ako max. 6 kontaktov...čiže zajtra zase do servisu a to ho mám od 24.9.,
Čiže viac ako cca 2 týždne som ho nepoužíval...(sám sa vypínal pri navigovaní, snímaní videa,písaní sms, nešiel vypnúť, zamŕzal).
Máte s ním iné skúsenosti... ;-) ?
P.S.
V mojom veku už nie som počítačový maniak a odborník, základy zvládam...čiže mi stačí doma internet a v telefóne normálne bežné funkcie a k tomu GPS...a k tomu zodpovedajúci najmä FUNGUJúCI telefón (asi neexistuje... >:-( )
Juraj
korytnacka53
Junior

Odeslat příspěvekod Kniter 3. 10. 2010 16:11

Tak zamedzit platene pripajanie k internetu ide v nastaveni cielov aj prepisanim nezmyselneho miesta pristupu.
To samovolne nocne pripajanie na internet moze mat pricinu v inej aplikacii napr. Nokiamessaging, kontrola emailov, pocasie, facebook, atd. Treba to povypinat.
A-gps si vezme len par kB.
Rrestarty a mrznutie po kupe telefonu su niekedy normalny jav. Moj kolega tiez mal problem na nokii 5800. Formatoval tel a kartu. Aktualizoval firmware a bolo po problemoch.
A pri aktivovani datoveho balika (v SR je to 5eur, v CR urcite podobne) netreba platit nic naviac, ak nejde o roaming. Aj v roamingu je to napr.v Rakusku nejaka stovka a to z nacitanim map z internetu.

Tych 7200kB urcite nestiahla A-GPS. To viem urcite.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod korytnacka53 3. 10. 2010 17:00

Ďakujem za príspevok.Teraz už to nepripájanie asi funguje,už sa nechce pripájať,keď sa navi chce pripojiť, dá ZRUŠ...Ešte som zrušil písmenko "T" z prístupového miesta.Ani pri GPS nesťahuje dáta....Ale i tak je to zakázaním plateného prístupu u TM dobré,lebo nič platené nemožem stiahnuť ani omylom...už som to kontroloval i na T zone aj v telefone,odmieta sa pripojiť...a je pokoj. Je ale divné, že blbne telefón, keď menili "mechanický díl" a nahrali nový FW!A to zálohovanie kontaktov na kartu pred tým fungovalo a ako píšem nefunguje ani na originál karte,ktorá bola s mobilom, ani na novej 8GB,hoci inak nahrané mapy (z OVI), fotka a všetko ostatné komunikuje z karty s mobilom!Tak neviem,čo s ním v tom servise urobili...Kartu im nemožem na dva týždne samozrejme nechať, lebo ju potrebujem do náhradného telefónu, ktorý počas opravy používam a keďže som s povodnou nič nerobil,len bola v zapožičanej Nokii od Tm počas servisu, tak neviem, kde je chyba...A nová karta bola len v tejto Nokii a pred tým v minikamere...Teraz som ju sformátoval cez WIN v PC a problém sa neodstránil...
Ja si tiež myslím, že GPS si stiahne pár kB,ale nik nevedel,čo to boli za dáta...TM to nerozlišuje...
Keď bude už telefón lepšie fungopbať, skúsim potom zase povoliť kvoli GPS (nastavím potom A GPS) len kvoli navigácii a keď som "upravil" prístupové miesto,dúfam,že už nič iné si nestiahne,keď žiadny iný účet nemám aktivovaný...na navi mám Internet vypnutý "offline", na NVi mám pamäť kartu E,a prenos paketových dát maám len napožiadanie...tak by top malo byť asi už potom bez poplatkov okrem GP?
A ešte jedna otázka:Keď si znovu aktivuje na TM prenos z netu, tak si GPS bude aktualizácie sťahovať vždy, keď je telón zapnutý,alebo keď mám paketové dáta nastavené "Podľa potreby", tak je to v poriadku a nebude si to sťahovať automaticky? Samozrejme prístupový bod opravím...
A ešte doplnok :-\
...po asi 3 hodinách experimentovania...
Okrem toho, že viackrát sa nedal vypnúť-prebehol celý proces včítane podaných rúk a potom sa telefón vrátil do zapnutého stavu,zrušila sa tapeta a zamrzol, som zistil, že proces zálohovania z karty do telefónu je bez problémov,ale opačne nie!Teda zajtra poputuje znova na záručný servis...to je fakt kvalita..bez poruchy predsa po servise vydržal skoro 2 dni :grr: to je fakt fantázia...zlatá 3310 a jediný bezporuchový telefón,čo som mal,bol SAMSUNG SGH 720! ;-)
TAK BABO RAĎ! Ako je možné, že to neustále zamŕza,nezálohuje a mizne tapeta...to je normálne...s novým FW...?
P.S. Ja som nikde v mojom MENU nenašiel odkaz na "NOKIA MESSAGING"..asi to mať nebudem...dúfam......mám tam len OVI a to nie je katívne...
Naposledy upravil korytnacka53 dne 3. 10. 2010 21:13, celkově upraveno 3
korytnacka53
Junior

Odeslat příspěvekod tomcat999 3. 10. 2010 17:02

no c5 jde z domu, sice má super klávesnici, ale to je tak všechno, vyměnim za navigaci do auta a bude klid.

mě furt není jasné, proč nechytá signál gps- i když budu uprostřed pole s max výhledem na oblohu.
Naposledy upravil Kniter dne 3. 10. 2010 20:11, celkově upraveno 1
Důvod: Prispevky zlucene
Ford Mondeo MKIV 2.0TDCI
Ford Focus II FL 2.0TDCI
tomcat999
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 3. 10. 2010 19:43

Viaceri ludia mali problem samovolneho pripajania, lebo od vyroby moze mat telefon nastaveny pokus o pripajanie na net. Ktory musi uzivatel jednorazovo povolit.Ja som mal tak nastaveny n97 mini. Nokia messaging, Accuweather, A-GPS(ktory sa pripaja pri pouzivani navigacie). A tiez casto nieco odkliknu. A nevedia co. Ale samozrejme musi byt aktivny internet(nie predplatene data) u operatora na sim karte. Co je spravidla vzdy. Nieje to len telefonom.
Tiez som cital v navode, alebo priamo zobrazene na displeji nieco ako: vystraha! Telefon moze pouzivat datove prenosy, ktore mozu predrazit vase sluzby, informujte sa u svojho operatora.
Smarfon bez neobmedzeneho internet je vyuzivany na 20% svojej funkcnosti. Pri pripojeni k intenetu bez aktivacie datoveho balika je internet maximalne predrazeny. Datovy balik stoji 5, 6eur na mesiac. A su to volne GB.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod korytnacka53 3. 10. 2010 19:50

tomcat999 píše:mě furt není jasné, proč nechytá signál gps- i když budu uprostřed pole s max výhledem na oblohu.

...viem, že je to na ... :grr: ale mne to tiež niekedy robil pri "offline" prenose,ale myslím, že by to na spojenie s dužicami nemalo mať vplyv, či sme Off alebo Inn...pretože pri používaní vnútornej navi by mal telefón používať len mapy z telefónu bez akejkoľvek možnosti zásahu do navigácie "zvonku" (TMC to nemá...) a družice sú vecou antény prístroja a nie sposobu pripojenia-moj názor... ^^
A ešte v prípade,ak je obloha zamračená, tak mu to dlho trvá, kým naskočí dole na ukazovateli úrovni spojenia aspoň pár čiarok aj vonku...a ešte po ceste autom veľakrát navi vypadne a hľadá družice...obyčajne ich nájde a chytí sa,ale raz si ich vobec nenašiel...až po reštarte a raz sa mi počas navigovania sám resetoval...čiže nič moc! :/ Ale keď funguje je dosť rýchla a presná-pri normálnych rýchlostiach autom do ccca 100km/hod...a najmä upozorní aj tesne pred odbočením... :-))
Neviem, ako dlho sa nenapojí tvoj mobil...ale asi dosť dlho, keď o tom píšeš a určite by si nepísal,keby to bolo cca 5-10 minút,ako to býva niekedy u mňa pri zamračenej oblohe... :eh
Ja by som to asi riešil servisom...moj C5 vydržal fungovať bez poruchy celkom 6 dní,teraz po dvojtýždňovom pobyte v servise dva dni..neustále zamrźanie pri vypínaní a rešterty pri písaní sms,nezálohuje telef.kontakty na kartu...ako píšem hore...Dobre vymyslený telefón...keby fungoval....mať ho 5 týždňov a z toho používať necelé 2 to je zlé... :-[

-- 3. 10. 2010 21:02 -- a ešte k ďalšj rade...
Ad..:příspěvek od Kniter 3. 10. 2010 20:43
Ďakujem za info...máš pravdu...akurát v návode na C5-00 nie aje absolútne nič,iba pri mapách sa píše,že navigácia a prenosy z OVI sú zdarma,ale operátor za prenos dát si može účtovať...ja som netušil,že je niečo také prednastavené tak, aby sa ma to nespýtalo a prenášalo...keď sa ma spýtal pri GPS použití,tak som vždy okrem 1 prípadu, odklikol ZRUŠ a to čo som zámerne preniesol, bolo podľa info operátora asi za 2,50 Kč...čo je zanedbateľné...GPS to nebude,čo žerie peniaze,ale ako píšeš rozne aktualizácie...ráno keď som sa dostal k mobilu,tam bol nejaký prehliadač otvorený a potom som dal samozrejme zruš...ale celú noc sa asi sám o niečo snažil bez mojho zásahu a príkazu!Teraz som zmenil ten príst. bod na internet a nechal nastavené paketové dáta podľa potreby a nechal si odblokovať zákaz dát u operátora a zajtra uvidím, či tam niečo pribudne...ráno zavolám na operátora...
A jedna otázka...mal som zálohované dáta na T zóne a dnes som chcel novoupravené kontakty v telefóne s fotkami vyzváňaním a pod...znovu dostať do databáze na T zóne a výsledok synchronizácie bol strašný!Nahralo mi to tam TRI kontakty z telefónu a naopak, ostatné (399) vrátilo v povodnej úprave z databáze do telefónu...teda zmizli všetky fotky a zvonenia priradené pracne ku kontaktom...Nevie niekto,ako sa dokáže nastaviť v telefóne alebo na T zóne smer prenosu dát?!Ďakujem!
Juraj
korytnacka53
Junior

Odeslat příspěvekod Pavel PS 4. 10. 2010 09:05

U mojí C5 bylo potřeba pro zamezení automatického připojování k netu změnit nastavení navigace (pouzer GPS, offline mod..) a poté vypnout kontrolu mailů! - to se připojovalo pravidělně, i když jsem nenastavil žádnou schránku (v aplikaci email "neoznamovat" a v pohotovosním režimu vypnout oznámení emailů). Tel. mám od VF, nastaveny datové profily, ale tel se nepřipojuje. Možná na to má vliv i to, že mám nastaven režim sítě pouze GSM. (snad to někomu pomůže)
A nemyslím, že pro využítí chytrého telefonu je nutné mít datový tarif, ale to je OT.
Ericsson A 1018s -> Nokia 3210 -> Siement MT50 -> Sony Ericsson T630 -> Siemens C75 -> Sony Ericsson V630i -> Nokia C5-00, LG F6
Pavel PS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod korytnacka53 4. 10. 2010 20:06

Ďakujem za odpoveď, ;-) ale teraz to skúšam, a to čo píšeš tam nemám...Kvoli tomu som i zmenil jazyk na český,ale i tak...keď zvolím nastaveni..nastaveni...obecné... @Email...obecné nastavení...tak tam mám:
1. Rozložení sezn.zpr...2 řádky
2. Náhled taxtu-Vypnuto
3. Oddělovače názvu-Vypnuto
4. Stahovat oznámení-Vypnuto
5. Upozornit před od...-Ano
A samozrejme pod Obec. nastavením je ponuka 4 mailov (Centrum,Seznam,TM-pop,TM imap...a v nich nikde som nič nepísal ani nezapínal)
Myslíš, že to je ono...? :potichu ...totiž nikde inde som Email nenašiel...alebo som zle hľadal...? :hmm:
Mám síce nastavenie siete DUÁLNE a GPS tiež OFF LINE...práve mi teraz operátor zisťuje, aký je stav sťahovaných dát v čase,keď som mal nimi blokované sťahovanie platených dát,ktoré mi včera večer znovu zapojili,lebo inak sa nedajú u nich na TM zálohovať na T zóne kontakty.Mám u nich zálohu, lebo mobil po oprave nedokáže na mikro kartu poslať viac ako 6 kontaktov,ale kartu od uložených kontaktov normálne vyčistí,tak ich mám aspoň u nich uložené...zajtra ide znovu na reklamáciu!
Som zvedavý,ako dopadnem s tými stiahnutými dátami za peniaze, pretože telef myslím, N6220, ktorý mi zapožičali v oprave mal byť nastavený tak, aby nič nesťahoval,lebo samo, k tomu návod nedajú...

-- 4. 10. 2010 21:20 --

Ďakujem za odpoveď, ;-) ale nejak to nefunguje...
keď dám...nastavenie..nastavenie..spojenie..cieľové lokality..., tak na 1 mieste Nové miesto prístupu je prázdne,
na 2. mieste mámInternet-2 miesta prístupu:
Pripritné:1 T-Mobile Internet, Pripr. 2 T-Mobile Internet a keď som odstránil písmeno "T" na prior. 1, tak som dnes zistil,že keď som zálohoval kontakty na T-zónu, tak aj tak sa pripojil T mobil (je to služba zdarma) cez tentoprístupový bod, lebo keď som tam znovu chcel dopísať to "T"...tak mi oznámil,že to nejde,lebo sa práve používa...a po prenose už mi tam T nedovolí napísať,lebo "T-Mobile se už používá"...a zostáva mi tam stále -Mobile Internet...a funguje to i tak!Ale pred tým som musel prestaviť nastavenie Paketové dáta na SPOJENIE ak je dostupné, lebo pred tým som ho mal na radu niekoho tu z fóra nastavené na "Podľa potreby" a je to dobre,lebo kým som neprepol na Ak je dostupné...tak sa dáta neprenášali...a okamžite po prepnutí začal prenos dát... a sú tam. Čiže vidím, že prenosu dát zamedzí nastavenie paketových dát...ale tie som zámerne chcel preniesť ja...čiže pes bude zakopaný inde... :kuk: :-- ...viď aj moju rakciu na radu od "Pavel PS"...z dnešného dňa... Ale i tak ďakujem za rady... :-)
Juraj
korytnacka53
Junior

Odeslat příspěvekod jaydoo 4. 10. 2010 20:27

Preco si nezalohujes kontakty cez PC suite?? Mas to zadarmo, je to 100% zaloha. Takze nemusis mat ziadny balicek aktivovany.
Nexus 4 > SGN > Iphone 4 > N8 > Lumia800 > N97mini > C7 > C5 > E51 > HTC Diamond > N95> N80 > N70 > 6630 > 6600 > 7650 > 8210 > 6150 > 6110 > 5110....
jaydoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kniter 4. 10. 2010 20:36

korytnacka53:
vypnutie kontroly mailov (bod 11)
viewtopic.php?&p=7020165#p7020165

Vypnutie nokia messaging
viewtopic.php?&f=6&t=1103892&p=7688091#p7688091

to pismeno t si nahodou nemazal z nazvu spojenia? Ked das na tom mieste pristupu volby/upravit, tak tretia polozka je nazov miesta pristupu/internet. A ten prepis na x
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod korytnacka53 4. 10. 2010 21:00

Ďakujem za radu,ale tento program nepoznám, Ericssona som pripájal cez MY phone... a teraz som zálohoval cez T mobile na T zóne. Predpokladám, že sa dá niekde stiahnuť aj PC suite... ale mne išlo o to okrem toho zálohovania, aby som mal na karte všetky kontakty a keď mením talefón, tak ich len do telefónu stiahnem...ale C5 to nechce po oprave urobiť...lebo zajtra mi zase dajú na dobu opravy inú Nokiu a keď nemám kontakty na karte...tak v novom mobile žiadny nebude a preto mi to budú musieť stiahnuť v značkovej predajni T-Mobile zo servru TM zo záloh do mobilu...ale na kertu si ich zase musím dať cez svoj PC, kde mám skopírovanú celú kartu,ale žiaľ so staršími neupravenými kontaktmi...ale to by bolo až posledné riešenie...neviem, prečo odmieta kontakty zálohovať na kartu,keď inak z karty do telefónu ich ťahuje ale opačne nie...a ostatné funkcie včítane GPS s kartou bez problémov spolupracujú...Zatiaľ mám tú kartu celú zazálohovanú v PC už som niekoľkokrát zmazané kontakty z memory Micro SD znovu s Pc nahral...lebo ešte som cez PC windovs kartu formátoval a potom nahral všetky zložky spä´t a všetko okrem zálohovnia kontaktov smerom na kartu funguje... :-[

-- 4. 10. 2010 22:02 --

Ďakujem... :-)
...aha,to máš pravdu...ale bude sa to potom dať obnoviť...keď napr. budem potrebovať niečo stiahnuť vedome...napríklad tie zálohy kontaktov z T zóny...? ^^
Ale ja som si nikdy a nikde nezakladal žiadny účet ani nič,čo by malo spoločné s mailami na telefóne a tie články sa týkajú, keď som to dobre pochopil, už aktivovaných účtov...ale ja som nikdy nič nikde nezadával a nikde neprihlasoval... :oops: žiadne adresa ani účty nevolil, nezadával...


* Ohlásit tento příspěvek
* Poděkovat
* Odpovědět s citací

Odeslat příspěvekod ondraschoffka 13. 9. 2010 23:12
a k tomu N mess..:
Myslíš toto?:
Nokia Messaging odinstalovat nepůjde, bude napevno součástí FW přístroje, ale mělo by pomoci toto nastavení: Email - Volby - Nastavení - Nastavení účtu - Kdy synchronizovat - Synchr.nové aktualizace - Vypnout,
...ale ja nič také neviem na C5 nájsť...tam sa na mail dostanem cez: Nastav....Nastav...Všeobecné...@Email a keď dám Voĺby...tak je tam ukázať otvorené aplik.,Otvoriť,Pomocník a Ukončiť,nič iné! A keď dám Email...Otvoriť...Všeobecné nastave... tak sa mi ponúkajú len možnosti,aké som uvádzal pred chvíľkou...čiže toto:
1. Rozložení sezn.zpr...2 řádky
2. Náhled taxtu-Vypnuto
3. Oddělovače názvu-Vypnuto
4. Stahovat oznámení-Vypnuto
5. Upozornit před od...-Ano
A samozrejme pod Obec. nastavením je ponuka 4 mailov (Centrum,Seznam,TM-pop,TM imap...a v nich nikde som nič nepísal ani nezapínal)...ČO TEDA S TÝM...?
Naposledy upravil korytnacka53 dne 4. 10. 2010 21:41, celkově upraveno 2
korytnacka53
Junior

Odeslat příspěvekod Kniter 4. 10. 2010 21:04

Samozrejme. Prepises znovu nazov internet a bude fungovat.
Aplikacia roaming guard vie zakazat spojenie.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaydoo 5. 10. 2010 08:48

korytnacka53 : v príručke nič nepíšu k Nokia PC Suite ?
Ani tu ???
Nexus 4 > SGN > Iphone 4 > N8 > Lumia800 > N97mini > C7 > C5 > E51 > HTC Diamond > N95> N80 > N70 > 6630 > 6600 > 7650 > 8210 > 6150 > 6110 > 5110....
jaydoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod korytnacka53 5. 10. 2010 17:15

Nie v príručke nič o tom nepíšu,iba v diskuzii tu na fóru. :oops: V príručke je OVI SUITE,ktorý som si podľa návodu nainštaloval-cez to som si kontakty zazálohoval,len neviem, či budú použiteľné aj v prípade výmeny mobilu za iný model Nokie...predpokladám, že ano. Ale asi keby som kúpil inú značku mobilu,tak asi nie. :'( ...?
Preto, keď sa mi vráti mobil z opravy,skúsim nájsť na nete odkaz na PC suit a nainštalovať ho a stiahnuť si zálohu aj tam...predpokladám totiž,že odtiaľ by som ich dostal do hociakej značky telefónu, lebo si myslím,ako som to skúšal, že OVI Suite korešponduje len so zálohami NOkia...do zálohy zo Sony eric nie...! :-l
Ale to nerieši problém zálohovania kontaktov,aby som ich mal stále u seba na pamäťovej karte...ale zase nemám skúsenosti s tým, či túto zálohu prečíta aj iná značka,ktorá nepoužíva už starú Memory,ale Micro SD...?

-- 5. 10. 2010 18:22 --
:tleskani Ad...od Kniter 4. 10. 2010 22:04
Ďakujem, to je dobrá správa...čiže tomu rozumiem tak, že stačí zrušiť adresu internetu,alebo prepísať nejaké písmenko,napr posledné "z" a už sa mi telefón nedokáže bez mojho vedomia napojiť na internet...? To by bolo dobré, pretože by som to nemusel neustále zakazovať u operátora,ale hocikedy si zvoliť možnosť pripojenia alebo zamedzenia prístupu...a malo by to fungovať na všetky spojenia,t.j. všetky samovoľné aktualizácie i dáta GPS...? :potichu :idea:
Asi pre vás, čo počítačmi a modernou technikou žijete sa to zdá smiešne, takto sa pýtať...ale ja som obyčajný užívateľ, dávno narodený a teraz sa len priučujem,čo všetko obnáša kúpiť si "nabušený" telefón... :hm ...každý sa vyznáme v niečom inom,že...? :lol:
Juraj
korytnacka53
Junior

Odeslat příspěvekod Kniter 5. 10. 2010 18:04

korytnacka53:
pc suite stiahnes tu
http://www.nokia.sk/podpora-a-software/ ... stiahnutie

Ja ho pouzivam. Ovi suite mi nevyhovuje. Pred instalaciou odinstaluj ovi suite, zmaz vsetko od nokie v program files. Daj v pc spustit regedit a tiez vsetko od nokie pohladaj, vymaz a restartuj pc. Potom nainstaluj pc suite. Po pripojeni mobilu a najdeni ovladacov ku kablu daj aktualizovat v pc cez spravcu zariadenia ovladace usb.

zalohu kontaktov do ineho telefonu aj znacky dostanes cez pc suite -outlook - suite urcene pre inu znacku, alebo tento program
viewtopic.php?&f=1903&t=1086525

najlepsie je mat dva telefony a kontakty, sms, kalendar, poznamky si pravidelne synchronizovat cez BT. Je to len par kliknuti v mobiloch.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků