Nokia C6-00

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod legopark 8. 9. 2010 18:57

Najnovsia verzia je 11.0.29.
Zdroj: *****
Naposledy upravil Kniter dne 8. 9. 2010 19:38, celkově upraveno 1
Důvod: odstraneny odkaz na stranku z warez forom
Nokia 6150 -> Nokia 7110 -> Siemens S55 -> Nokia 3110c -> Nokia 9300 -> Samsung SGH i600
legopark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trutnovacek 8. 9. 2010 19:02

Mobil-man píše:Instaluj pres PC suite nebo pres FOTA v telefonu.



píše mi to, že to pomocí tohoto programu nejde. Cpe mi to nokia ovi suite...


Jinak, přes wifi v telefonu by to nešlo?


Hups...Tak hotovo... aktualizováno přes Wi-Fi....
:oboze
jdu si hrát dál :tleskani
Motorola D520 > Nokia 3310 (2x) > Sony E. K700i > Nokia ??? > Nokia C6-00 > BlackBerry Z10
trutnovacek
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 8. 9. 2010 19:36

Jo presne to jsem myslel:)
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod trutnovacek 8. 9. 2010 19:49

Jestli se mohu zeptat, je někde v menu čítač

- odchozích a příchozích dat, hovorů a sms?
Motorola D520 > Nokia 3310 (2x) > Sony E. K700i > Nokia ??? > Nokia C6-00 > BlackBerry Z10
trutnovacek
Junior

Odeslat příspěvekod Slawall 8. 9. 2010 20:11

trutnovacek píše:A další dotazy budou následovat O:-)
Ještě by mě zajímalo,
- jak poznám, že neprobíhají žádné datové přenosy
- stále mi bliká obálka SMS, přitom v telefonu není ani jedna zpráva
- kde najdu počítadlo zpráv, hovorů a přenesených dat
- co znamená rozsvícené 3G pod stupnicí síly mobilního signálu

Než budeš mít příště takové dotazy, tak si přečti manuál, datový přenos poznáš tak, že pod ikonou 3G, EDGE nebo GPRS budou dvě šipky, obálka bliká, protože máš plnou SIM zpráv, počítadlo zpráv si musíš stágnout, ikona 3G znamená, že jsi v pokrytí 3G signálem, pokud nepoužíváš 3G tak si příjem 3G (UMTS) vypni.
Slawall
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Infarkt 9. 9. 2010 06:13

Ahojte,

potrebujem poradit od profikov ;-)

Asi tyzden citam navod od mobilu...a bez vysledku...takze otazka :
Da sa nastavit vstavany Nokia messaging na uvodnej obrazovke pre 2 emailove schranky ?
Alebo mam pouzit inu aplikaciu pre kazdy email zvlast ?

Vopred velikanske DIKY ! 8-)
Infarkt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LiberaleMiguel 9. 9. 2010 07:29

Co se mne tyce tak na aktualizace FW doporucuju pouzivat spis Nolia Software updater a na nahravani map Map Loader. Je sice fajn, ze to jde vsechbo prez Ovi Suite, ale ten taky mnohem vic zaseka PC a to nejsou zrovna operace, ktere trvaji chvilku. Navic s Ovi Suite jsou porad nejake problemy a s tema dvema zminovanyma programa jsem jeste nikdy zadne problemy nemel....
LiberaleMiguel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trutnovacek 9. 9. 2010 09:12

Nokia Sofware Update a Map loader - Kde to, u všech čertů stahujete? Prolejzám jak českou verzi nokiackých stránek, tak i "evropskou" a stále mě to nakonec vyhodí k odkazu na stáhnutí Ovi suite. Pokud tedy něco najdu.

Ten Map loader mi na českých stránkách Nokie nenabídne telefon ( a jestli by to šlo "nahradit" jiným nevím), nebo z anglických jsem stáhnul MapLoader, ale byl to nějaký *zip. Po rozbalení to bylo něco s příponou *.app.....

Pak zápasím s nahráním POI do telefonu. Už jsem si přečetl, že to musím převést do formátu lmx, i když někde jsem četl, že to schroupne i garminový ".gpx".
Jenže už jsem nepřišel na to, jak to poslat do telefonu.

Buď k tomu používám blbý software, nebo je problém mezi židlí a NTB...to asi spíš >:-(
Motorola D520 > Nokia 3310 (2x) > Sony E. K700i > Nokia ??? > Nokia C6-00 > BlackBerry Z10
trutnovacek
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 9. 9. 2010 09:40

http://www.nokia.cz/ziskat-podporu-a-so ... e-telefonu
tady stahnes NSU, a Map loader sem si stahnul pres ikonku v PC suite tusim.
EDIT: a tady je taky nabizen: http://www.nokia.cz/sluzby-a-aplikace/n ... /stahovani

Jinak tenhle system, kdy existuje PC Suite, ktere je vyladene, funguje temer bezchybne a ovlada mnoho funkci a zaroven OVI suite, ktere je narocne, nefunguje jak ma, neumi tolik funkci jako PC suite, ale je propagovane a PC suite vas nuti si ho stahnout, je velice nestastny.
Nokia by to mela sjednotit nebo dat na vyber, co pouzivat a necpat lidem OVI suite, ktery je akorat svoji nefunkcnosti nasere.
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod paulis2 9. 9. 2010 09:44

Infarkt píše:Ahojte,

potrebujem poradit od profikov ;-)

Asi tyzden citam navod od mobilu...a bez vysledku...takze otazka :
Da sa nastavit vstavany Nokia messaging na uvodnej obrazovke pre 2 emailove schranky ?
Alebo mam pouzit inu aplikaciu pre kazdy email zvlast ?

Vopred velikanske DIKY ! 8-)


Spravovat lze více schránek, ale na pohotovstní obrazovce lze myslím mít jen jednu zobrazenou.
HTC One S (O2 ČEZ Standard)
Testuji: BlackBerry Z10, HTC Desire 601, HTC One max
paulis2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod trutnovacek 9. 9. 2010 09:46

děkuji za tip.
Nejdřív se pokusím vyčistit veškeré "smetí" co jsem si zatím natahal do NTB a vyzkouším.
Ještě že mám dovolenou a venku prší...času je na to tak celkem dost....
Motorola D520 > Nokia 3310 (2x) > Sony E. K700i > Nokia ??? > Nokia C6-00 > BlackBerry Z10
trutnovacek
Junior

Odeslat příspěvekod mindwarp.cz 9. 9. 2010 10:52

Ještě jeden dotaz prosím - máte na C6 už někdo odzkoušený nějaký dobrý e-book reader?

Já zatím vím, že pro tuhle verzi Symbianu je akorát docela dobrý qReader, ale to je asi tak všechno. Navíc jsem četl něco o tom, že se tam listují stránky buď tlačítky ovládání hlasitosti telefonu, nebo virtuální klávesnicí či co a to se mi vůbec nelíbí, chtěl bych tou stránkou normálně posouvat, nebo kineticky skrolovat, nebo prostě aby se to četlo pohodlně + třeba automatické skrolování.

Máte to už někdo nějak odzkoušené, třeba i z jiného podobného mobilu jako je C6?
mindwarp.cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trutnovacek 9. 9. 2010 18:07

Nokia Software Updater - instalace proběhla dobře, jen v druhém kroku na mě vypadla hláška: "Chyba konfigurace, že ji aplikace zjistila". Když kliknu na nápovědu vyběhne na povídání o potřebě portu č. 62716, že ho aplikace a Nokia používá a blablabla...Firewall mám pro tento program uvolněný

Pak pomocí programu, který byl v nápovědě uveden jsem zjistil, že uvedený port je uzavřen.
Setkal jste se s tím někdo?


Nokia PC Suite nainstalovaná v pohodě....ale opět jsem maploader nenašel, a zase mě to nahání k nainstalování Ovi Suite.... No nic, tohle zatím nebudu řešit.

Jinak počítadlo hovorů a dat jsem našel Menu > Aplikace > Nastroje > Protokol
Kde se dá najít data o volání a datových přenosech. Zprávy jsem nenašel, ale to volání a data mají často větší zákus do účtu. Možná jsem objevil Ameriku, ale někomu podobně neznalýmu to třeba pomůže.
Motorola D520 > Nokia 3310 (2x) > Sony E. K700i > Nokia ??? > Nokia C6-00 > BlackBerry Z10
trutnovacek
Junior

Odeslat příspěvekod aellis 9. 9. 2010 18:44

Ahoj, mám jen pár dotazů:
- v současné době se rozhoduji co za telefon a C6 mě celkem zaujala, bohužel s telefony (řekla bych modernějšími nemám zkušenosti) a tak by mě zajímal něčí objektivní názor, zda tenhle telefon je pro běžného uživatele ( který posílá SMS, volá a chtěl by využívat navigaci a občas foťák a vyjímečně internet přes wifi) tento telefon postačující...jediná má zkušenost je s N900, kterou jsem měla asi před rokem možnost testovat a krom toho, že mi ten telefon přišel jak super závaží v kapse pro mě naprosto nevyužitelný, jediné co jsem shledala jako dobrou funkci bylo řazení zpráv jako konverzaci...s čímž souvisí ještě můj dotaz četla jsem, že to C6 nemá, ale není nějaká aplikace která by se dala nainstalovat a ta by to uměla?
- a ještě jeden dotaz někde jsem četla názory lidí, že telefony vyrobené v Maďarsku mají právě zmiňovaný problém s hýbajícím se zadním krytem u baterky a z jiné výroby ne, tak pokud s tím někdo má zkušenosti, případně jak moc nekvalitní a život omezující to hýbání se je...

děkuji za jakékoli odpovědi
aellis
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 9. 9. 2010 19:03

Myslim si, ze jinou vyrobu C6-00 nez madarsko nesezenes stejne. A je jedno, kde to je vyrobeny, spis jde o navrzenou konstrukci a hlidani kvality.
Jako priklad muzu uvest Nokii E52, ktera se honosila made in finland a pritom konstrukcne byly ty prvni varky tragicky. Lepsi viklajici se zadni kryt, kam jde dat papir a je to opraveny, nez viklajici se cely ram telefonu.
Mobil-man
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků