Nokia C6-00

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod romo.11 8. 9. 2010 08:06

ake mate skusenosti s cetifikaciou na cer.odpa.cn, cakam uz tyzden a stale nic ...
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mindwarp.cz 8. 9. 2010 08:56

Ahoj, mám pár dotazů, uvažuji o koupi C6 (ale váhám, zda-li nepočkat, jestli se tu neobjeví C6-01, ta je lepší, což bych pak docela litoval), může mi nějaký majitel prosím odpovědět? Budu moc rád.

- Je C6 Made in Finland? Nebo má pod baterií Made in EU?

- Má určitě úplně stejnou velikost RAM, jako N97 mini? (Nokia píše 240 internal memory...to znamená 128 MB RAM + 240 MB internal memory, nebo je těch 240 MB společné pro RAM i internal memory? N97 mini to totiž má oddělené, má 8GB internal memory a 128 MB RAM)

- Pokud na N97 mini jde dobře emulátor vBag, půjde i tady? Respektive, na N97 mini jde dobře, ale kvůli absenci HW ok tlačítka a směrového kříže, se musí používat virtual keyboard - což by u C6 snad být nemělo, protože ta směrový kříž i Ok tlačítko má. Teoreticky může být C6 vhodnější pro hraní gameboy her (což nutně chci), než N97 mini, právě díky směrovému kříži.

- Podporuje stisknutí dvou tlačítek naráz? Například při hrách, aby se dalo jedním běžet, druhým střílet. Bez toho totiž nelze hrát třeba střílečky, hopsačky jako Mario a tak - tedy vůbec nic kromě nějakých naklápěcích nebo dotykových her a ty hrát nechci. E72 více tlačítek naráz podporovala.

- Je zvukový výstup na sluchátka dostatečně hlasitý? U E72 jsem totiž měl problém s tím, že hlasitost skutečně dostatečná nebyla - výstup byl sice čistý, ale relativně tichý (na in-earech), což nemám rád. To taková E63 mi sice hodně šuměla, ale měla výkonnější sluchátkový zesilovač, takže jsem byl spokojen se zvukem víc - šum mi ani nevadí, vadí mi, když to hraje potichu, rád poslouchám hodně nahlas.

- Je pro Symbian 60 5th edition nějaký dobrý e-book reader? Koukám totiž, že můj oblíbený Mobipocket Reader pro tuhle dotykovou verzi symbianu není, což je velká škoda a já hodlám na tom mobilu hlavně číst ebooky a určitě chci reader s funkcí automatického scrollování textu a když nebude existovat, asi to bude hlavní důvod, proč C6 nevezmu.
mindwarp.cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noHPstone 8. 9. 2010 12:51

mindwarp.cz:
-Made in Hungary

-Možná se ti to trochu plete, RAM a vnitřní paměť nemůže být společná. RAM má 128Mb a vnitřní paměť kolem těch 240Mb.

- s tím zkušenost nemám, ale u většiny her funguje ten kříž tak jak má.(např závodní hry, strategie atp.)

-řekl bych, že podporuje, neměl by v tom být problém. Ale zatím jsem neměl potřebu mačkat dvě tlačítka naráz.

Jinak co jsem četl, tak C6-01 by neměla mít HW klávesnici( ani C6-02) možná bych zahrnul do rozhodování i E7, ale ta bude o dost dražší(Měla by mít qwertz klávesnici)
noHPstone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trutnovacek 8. 9. 2010 15:45

Jsem játro, já vím, ale

Zkouším aktualizovat firmware.
Ale....

připojím C6ku k PC....(soft nokia Ovi Suite) - nástrojích najdu aktualizace softwaru - chvilku to chroupe, ale pak se objeví "Chyba připojení k síti" Služba aktualizace neodpovídá...

Přitom mapy se mi to aktualizovalo dobře

Co s tím..

A další dotazy budou následovat O:-)



Ještě by mě zajímalo,
- jak poznám, že neprobíhají žádné datové přenosy
- stále mi bliká obálka SMS, přitom v telefonu není ani jedna zpráva
- kde najdu počítadlo zpráv, hovorů a přenesených dat
- co znamená rozsvícené 3G pod stupnicí síly mobilního signálu
Naposledy upravil trutnovacek dne 8. 9. 2010 16:03, celkově upraveno 1
Motorola D520 > Nokia 3310 (2x) > Sony E. K700i > Nokia ??? > Nokia C6-00 > BlackBerry Z10
trutnovacek
Junior

Odeslat příspěvekod mindwarp.cz 8. 9. 2010 16:03

noHPstone: dík...no, maďarskou nokii asi za ty prachy nechci...maďarský a rumunský jsou prostě horší, už přes deset let...tak nevim...navíc co jsem viděl fotky z toho foťáku C6-00, tak to má hrozně moc šumu - i fotky zvenku na sluníčku, což je hodně špatný...bohužel i kompakt za 1500 fotí 100x líp...

jinak, asi to s těmi modely bude tak, že C6-01 bude mít QWERTY a pak ještě C6-02, ta jí možná mít nebude...ale nikdo moc neví, kterej mobil je kterej...

každopádně tenhle obrázek ukazuje jednu z nových C6 a podle boční fotky je na 99% jasné, že to má QWERTY a podle zadní je úplně jisté, že to má ten lepší foťák a přepracovanou, hezčí, zadní stranu...

Obrázek

už se to začalo objevovat někde v Bulharsku a je docela možný, že C6-01 bude spíš bez QWERTY a C6-02 s QWERTY a přijde později, aby si lidi zatím ponakupovali původní C6-00, kvůli QWERTY, a nakonec přijde ta lepší s QWERTY, aby si moc nekonkurovaly na trhu...jestli to tak bude, tak je to docela svinstvo...když si teď koupím C6 s QWERTY a za necelý půl rok přijde za tu samou cenu, co jí koupím dnes (a ten původní spadne třeba na 4 litry), ve všem lepší model, dost to naštve...
mindwarp.cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 8. 9. 2010 16:34

QWERTY C6-01 nemá, na 99%.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mindwarp.cz 8. 9. 2010 16:44

tak je na té fotce C6-02, to je jedno, jedna z těch dalších vylepšených verzí jí mít bude, na 99%...
mindwarp.cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 8. 9. 2010 17:08

No, vypadá to, že ji mít nebude ani C6-02 ;)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod legopark 8. 9. 2010 17:25

Ved je na nej napisane C6-01 ! :roll:
Nokia 6150 -> Nokia 7110 -> Siemens S55 -> Nokia 3110c -> Nokia 9300 -> Samsung SGH i600
legopark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mindwarp.cz 8. 9. 2010 17:31

hmm, uvidíme až bude oficiálně...třeba jí Nokia původně plánovala jako C-01 a pak to změnili...
mindwarp.cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpkozel 8. 9. 2010 18:13

legopark píše:Ved je na nej napisane C6-01 ! :roll:


Ano, opravdu je na zadním krytu napsáno C6-01, vtip je ale v tom, že zatímco na pohledu z boku a zezadu je opravdu C6-01, tak na pohledu zepředu (s vytaženou klávesnicí) je C6-00, takže to může být trochu matoucí..
vpkozel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trutnovacek 8. 9. 2010 18:24

Prosím, jaká je poslední verze Firmwaru pro C6 k dnešnímu dni?


Stránky Nokia CZ píší 10.0.024... Může to způsobovat hlášku "vnitřní chyba při pokusu o aktualizaci" Sice mi Nokia Ovi Suite něco k nainstalování napíše, ale zatuhne to..


Či jaký jiný software použít pro aktualizace dat, map a pod? Děkuji
Motorola D520 > Nokia 3310 (2x) > Sony E. K700i > Nokia ??? > Nokia C6-00 > BlackBerry Z10
trutnovacek
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 8. 9. 2010 18:40

Měl by být už ten 11kový FW.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 8. 9. 2010 18:42

Instaluj pres PC suite nebo pres FOTA v telefonu.
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod vpkozel 8. 9. 2010 18:43

Poslední verze fw je 11.0.029
Pokud máš zdarma net v telefonu nebo za net platíš paušál (nebo chceš za stažená data zaplatit), můžeš aktualizovat přímo přes menu telefonu:
Menu -> Nastavení -> Telefon -> Správa telefonu -> Aktual. přístroje -> Volby -> Zjistit aktualizace.
Ale tím aktualizuješ firmware přístroje, to nemá například s mapama vůbec nic společného.
vpkozel
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků