Nokia C6-00

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Slawall 5. 9. 2010 11:25

Momentálně vyšel nový FW tak aktualizuj.
Slawall
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 5. 9. 2010 17:59

Changelog firmwaru 11.0.029. Už je dostupný i pro CZ Product Cody.
dejv

Data package content, corrections or changes :
• Provide a list of selected updated features / changes in the SW release with most important features / changes first.
• No major changes
• Any other changes visible in the phone UI (including icons and the order of the icons) done to applications?
• None
• Any changes done to phone default SW settings?
• PRC: Additional emergency numbers removed (China SRR 3.4: PRC emergency call 110/119/120 should be handled as normal call due to operator network problems on emergency call).
• India: additional emergency numbers for India added (100 for Police, 101 for Fire and 102 for Ambulance).
• Any changes to memory card/mass memory content? (Applications or other content added, removed or changed?)
• None
• Any changes to vanilla SW UDA content? (Applications or other content added, removed or changed?)
• None

• Country and OTC cases fixed:
• PRC emergency numbers changed to correspond existing CMCC infra – Same configuration as is in use with N97 and N97mini
• Airtel - GSM/WCDMA - OTC - "OTC_Airtel_Eve_Indian Emergency numbers are not implemented“.
§ Added numbers 100 and 101 to the additional emergency numbers lit of India variant (53).
• Clock Timezone and Worldclock: Wrong name for Islas Malvinas in LTA languages other than Spanish - Changed to Mid-Arlantic
• Too short translation for Slovak in tn_light_breathing_set_folder/breathingsettingplugin
• Start up settings update for France SFR settings
• OTC - Fails to Sign out from Ovi Store
• OTC - Unable to send mail with attachment
• OTC - Stroke input doesn't work for phonebook lookup (China)

• Other important cases fixed
Stability
• Browser baseline updated, about 250 corrections
• Widgets are leaking RAM, amount of memory leak decreased a lot
• MPX Harvester stopped scanning when encounters File System corruption or other issues
• Improvement to refreshing library in Music player
• Securewidgetpreinstaller slows phone start
• Boot up improved in production
Email
• Mail for Exchange: calendar sync improved
• E-mail message gets scrambled by Email - forwarded or replied email are scrambled and full of foreign (mostly Chinese) characters
• Special characters are not displayed correctly in opened mail
Usability
• Big Clock not shown when device lock activated
• Device lock fixed
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LiberaleMiguel 6. 9. 2010 00:40

vrest: kdyz pripojis telefon k PC a zapnes Ovi Suite, tak tam je nahore Nastroje, Aktualizace software, chvilku pockas a ono ti to napise jestli pro tvuj telefon je novejsi firmware nebo ne, jestli bude tak staci parkrat kliknout a do pul hodinky mas aktualizovano...

devjidek: nemoh bys to pro ty co jejich anligtina nesaha do tehdle odbornych koncin prelozit ? Aspon ty nejzakladnejsi poznatky ?
Siemens M35 -> SE T310 -> Nokia 3650 -> SE P800 -> Nokia 3310 -> Nokia 6600 -> Nokia N90 -> Nokia 9500 -> Nokia 9300 -> SE P990i -> Nokia N93 -> Nokia E71 -> Nokia N97 -> Nokia E7 -> Lumia 920
LiberaleMiguel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vahač.X 6. 9. 2010 07:20

romo.11 píše:Dnes som sa bavil s C6 kou a ponuklo mi update firmware 11.029. Tak som spravil. Bez kábla, len "vzduchom", hmmm. Uvidim ake su zmeny, zatial je skoro. Mobil ako keby bol rychlejsi, ale mozno si to len nahovaram :)


Lze aktualizovat FW bez PC a připojení k internetu prostřednictvím OVI??? A jak to probíhá - taky na konci zcela "smaže" data???

LiberaleMiguel píše:takze co se mne tyce tak: AKTUALIZOVAT, AKTUALIZOVAT, AKTUALIZOVAT, zvlast kdyz je to tak jednoduche....


Nevím jak je to u této Nokie - já jsem z aktualizací FW měl vždy jeden problém - smazání všech dat a pak složité vracení do původního stavu (třeba kontakty nebyl větší problém, ale SMS, poznámky apod. už problém jsou)

A obdobně - chci si C6 koupit - v současné době ale používám telefony od konkurence a děsím se představy, že budu přepisovat na papír všechna data a zase je do nového telefonu ručně klepat ... Mezi telefony různých výrobců je "synchronizace" buď nemožná, nebo problémová.

Vím, že vždy existuje možnost alespoň většinu dat nějak "zachránit" - např. přes Outlook - ale nejsou to obvykle všechna data (viz výše) a navíc - outlook v současné době nemám ve svém soukromém PC (nekradu SW a licenci na Office mám bez Outlooku).
Aktuálně LG G2 a S GS3 ... ale začínal jsem už s Motorolou 160 :-)
Vahač.X
Junior

Odeslat příspěvekod noHPstone 6. 9. 2010 13:52

Vahač.X : Aktualizoval jsem FW, Mapy a nějaké Ovi kontakty během připojení přes operátora a nebyl rpoblém. Balíček se stáhne do mobilu a nainstaluje, potom se telefon sám restartuje. Všechna data(Kalendář, sms, kontakty..) zůstaly beze změny ;)
noHPstone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vahač.X 6. 9. 2010 14:15

noHPstone píše:Vahač.X : Aktualizoval jsem FW, Mapy a nějaké Ovi kontakty během připojení přes operátora a nebyl rpoblém... Všechna data(Kalendář, sms, kontakty..) zůstaly beze změny ;)


Díky za info - to je dobrá zpráva, že se nemažou data. :D

Ovi kontakty 8-D to sice nevím co je (používal jsem telefony jiné značky), ale za domácí úkol dostuduju ;-) Mapy - jakou verzi lze v tomto telefonu používat (3.03, 3.04 nebo nějakou jinou) - na stránkách Nokia jsem podporu u map pro tento konkrétní typ nenašel, ale odvozuju z příbuzné N97, že by to mohlo zvládnout i nejnovější verzi 3.04?
Aktuálně LG G2 a S GS3 ... ale začínal jsem už s Motorolou 160 :-)
Vahač.X
Junior

Odeslat příspěvekod radek6ak 6. 9. 2010 14:32

Mám český product code a ve firmwaru je v základu 3.03. V aplikacích je možno aktualizovat na verzi 3.04. Používám, funguje.
radek6ak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod josh73 7. 9. 2010 09:05

Na E51 jsem byl upozorňován dost dlouho o tom, že je baterka vybitá, než opravdu klekl. C6 zahraje jednou a hned je mrtvá. Dá se to něčím ,,vytunit" aby mi to dalo vědět dřív, že je vybitá? Často jsem pryč, tak abych měl čas najít zásuvku ;-)
A někde mi zmizly nabídky (přejít do off-line a pod) po zmáčknutí Volby. Je tam jen : Ukázat otevř aplikace, Upravit obsah, Skrýt obsah a Nápověda. Neví někdo jak to obnovit, bylo tam nabídek podstatně víc. :oops:
Jinak s C6 spokojenost, vše funguje jak má! :tleskani
josh73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trutnovacek 7. 9. 2010 09:10

Rozhoduji se mezi E5 a C6

Jak je C6ka vybavená s ohledem na standardní kancelářskou práci? Vytváření, čtení a editace dokumentů.

Pak bych měl ještě jeden dotaz, který se netýká přímo tohoto telefonu, ale map. Sice jsem ho již pokládal jinde:

Jak je to s body zájmů na Ovimapách. Mám na mysli tyto : http://www.poi.cz

Pak, na co lze nastavit navigování?
na město
na ulici
na konkrétní adresu
na konkrétní bod - zadaný pomocí souřadnic.
atd.

Lze nějak optimalizovat vypočtenou trasu? Na rychlejší, kratší....
Lze nastavit čemu se třeba vyhnout? Dálnice, mosty, trajekty...

Jsem trošku zmlsanej Garminem, jenže toho netahám věčně po kapsách...

Děkuji za odpověď
Motorola D520 > Nokia 3310 (2x) > Sony E. K700i > Nokia ??? > Nokia C6-00 > BlackBerry Z10
trutnovacek
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 7. 9. 2010 09:55

navigovat lze na vsechny ty veci, co jsi napsal. Jen dodam, ze konkretni bod pomoci souradnic se zadava do oblibenych bodu.
Trasy jsou rychlejsi, kratsi a optimalni, lze se vyhnout dalnicim, trajektum, placenym usekum , tunelum...
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod silk75 7. 9. 2010 10:21

Niokie ma celkem dobrou navigaci jen me obcas zarazi, ze najiti trasy trva neskutecne dlouho. Mozna neco delam blbe, ale zatim jsem neprisel na to co. Take se mi stalo, ze nezna misto cile a na mape v telefonu ho potom v klidu najdu :(.
silk75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 7. 9. 2010 13:25

Mas stazenej index pro offline vyhledavani? Taky jsem se s tim setkal, kdyz nebyly kompletne stazeny mapovy podklady a s nima i index. Doporucuji pres map uploader prehrat mapy.
K vypoctu trasy, me treba trasu 120km pocita tak 5-7 vterin. Mozna je problemem, ze nemas hotovy gps fix, protoze nejdriv to ceka na nej a az potom dojde na samotny vypocet trasy.
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod silk75 7. 9. 2010 13:38

Hmm zkusim to tedy prehrat a uvidim, ale cekani neni ani tak na vypocet trasy jako, ze to pise cekani na GPS. Pritom kdyz dam vyhledat polohu kde zrovna jsem je to v podstate najite hned.

Smazána citace, předchozí příspěvek se necituje. dejvidek
silk75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod romo.11 7. 9. 2010 19:57

josh73: Prejsť do offline/online sa zobrazuje len vtedy, ak je aktívny nejaký widget čo to používa - napríklad Facebook zo štandardného nastavenia. Pokiaľ si ho dal preč, nie je čo nastavovať.
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod josh73 7. 9. 2010 20:05

romo.11: Díky, to bude tím, dal jsem to pryč :-) S tou baterkou asi nevíš jak si pomoct...
josh73
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků