Nokia C5-00 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod pcwifi 28. 8. 2010 20:05

mel jsem vedle sebe E51 a C5, displaye mi prijdou cca. stejne ale nemohu soudit treba na primem slunci...
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaydoo 28. 8. 2010 20:21

Kolínko píše:
Kniter píše:alebo aktualizuj firmware


Od 18.8. je k dispozici nový firmware 032.010.
Tuší někdo, v čem jsou změny? Oficiální sdělení NOKIA je jen great reklama (http://discussions.europe.nokia.com/t5/Cseries/C5-Release-notes-for-Phone-software-update/m-p/743918#M1363).
Poznatek - něco se zdá být rychlejší, ale zatímco předtím se mi C5 kousla 2x za 4 měsíce, s novým fw 2x za večer (při browsení).


Uz ma niekto tento novy firmware ? Ake su zmeny ??
Nexus 4 > SGN > Iphone 4 > N8 > Lumia800 > N97mini > C7 > C5 > E51 > HTC Diamond > N95> N80 > N70 > 6630 > 6600 > 7650 > 8210 > 6150 > 6110 > 5110....
jaydoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kolínko 29. 8. 2010 06:09

vybírám pár věcí z vyhledávačů, kompletní popis snad na http://www.a2phone.com/nokia-firmware-c5-00-rm-645-caredp-2-0-europe-032-010, jinak z odezev:

Nokia today released a new firmware for the Nokia C5-00 phone. The new version number is 32.010, and it can be obtained OTA or via NSU. Here is the changelog for version Nokia C5-00 version 32.010:
This software release brings a number of performance improvements, including improved browser, improved search, and a new version of the Facebook application. This release also includes the Qik application for recording and sharing videos live from your device.
************
Bunch of benign bug fixes. So I went ahead and upgraded the firmware to 032.010. The only noticable thing is it's showing up some of the mp3's embedded artwork which it did not earlier.
Maybe the update is more helpful to those who were seeing hangs/crashes.
**************
Recently having the C5 firmware upgraded to ver.032.010, a problem popped up when activating Power Saver directly from the Power key and the phone fails to set the brightness to a minimum by default and cannot be adjusted.
**************
problem of RINGING VOLUME REDUCTION in 32.010.....Am experiencing it.....
Is there any way to revert the firmware to 31.022??? I want it to be louder as before.....
nebo
I also the face the problem of volume reduction of ringing and music player as well. Seems like Nokia have corrected all other problems with this update, but they ended up messing up the volume part that was working correctly in the previous firmware version.
vskutku, problém s hlasitostí při novém fw mám i já, a nelíbí se mi, i kdyby to byl bohulibý cíl NOKIE omezit hlasitost kvůli spotřebě nebo snad ochraně našich ušisek; jinak pozoruji s novým fw rychlost originálního browseru trochu vyšší

**************
historicky mnoho Ericsonů, A701, několik MDA, Siemensy, Sony-Eric, Samsungy (nejraději X820), nyní C5
Kolínko
Junior

Odeslat příspěvekod jaydoo 29. 8. 2010 15:30

A ten šetrič je stále neviditelny ?
Nexus 4 > SGN > Iphone 4 > N8 > Lumia800 > N97mini > C7 > C5 > E51 > HTC Diamond > N95> N80 > N70 > 6630 > 6600 > 7650 > 8210 > 6150 > 6110 > 5110....
jaydoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sonnak 30. 8. 2010 12:53

metyn píše:display katastrofa, tento foun nebrat ani zadarmo, rohoduji se mezi c 6 a se xperia mini pro

Ani zadarmo? Trochu soudnosti. Displej je špatně čitelný na sluníčku a stačí malá změna úhlu k rozhození barev. Ale s light theme motivem a vyšším konstrastem JE čitelný i na přímém slunci, i když o žádný zázrak nejde. Displej je rozhodně největší chyba C5ky, jinak ale moc chyb nemá, pokud nechytnete vadný kus (nebo pokud tam nešoupnete ten novej vadnej firmware :D, ten se moc nepovedl, počkám na další).
sonnak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jarbi 30. 8. 2010 14:09

Přesně JAS na max světlý téma a je vyřešeno (mít černý téma je hrůza)
Jarbi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 30. 8. 2010 20:44

takže trochu soudnosti: od zapnutí trvá cca 15 vteřin než mohu zadat pin, dalších asi 15 vteřin se načítá ůvodní téma, pak tam skočí od nokie nastavování účtu el. pošty. téma mám světlé a jas tak na 80 proc s za slun dne musím schovávat displ do dlaní abych viděl kdo mi volá. na 6303 tyto problémy vůbec neexistují. nasočí ihnde po zapnutí a displ je min 100 x čitelnější, jinak ho mám od vodkafounu a zatím od roku 2000 , co jsem u nich, mám asi 3 - 4 founy ročně, je to nejhorší co jsem kdy měl v ruce, už je v šuplíku s 10 kč tarifem, těch mám asi 6. u nich mám ročně nárok na 4 aparáty a tak to točím dokola.
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod dr.spiritus 31. 8. 2010 08:43

kolínko: je po flashi nového fw už konečně viditelný spořič, nebo ne? Zatím čekám, ale pokud se tento problém nevyřeší, tak telefon vyměním za jiný.
dr.spiritus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtek7 31. 8. 2010 09:31

Zdar, maniaci. Rád bych se zeptal šťastných (nešťastných) majitelů tohoto kousku, jak jim drží zadní kovový kryt? Lisuje pevně a neviklá se?
Nokia N96 + telefony na testování
Acer Aspire 5542
Já myslím, že mají všichni pravdu, kromě mě, takže zapomeňte, že jsem něco řekl.
krtek7
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarbi 31. 8. 2010 10:22

Mě drží v pohodě ale dole uplně nelícuje (nevim o kolik tak 0,1-0,2 milimetrů)
Jarbi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pida.69 31. 8. 2010 17:01

Dobrý den,žádám o radu jak zadat do mobilu (mapy) souřadnice mam nokii c5..Děkuji s Pozdravem Petr
Pida.69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 31. 8. 2010 17:32

Těžko. Je třeba vylézt z map, najít si aplikaci Orientační body a tam si pak přidat bod, kde už jde vyplnit konkrétní souřadnice. Pak se na něj lze podívat z map (Oblíbené).

-- 31. 8. 2010 18:32 --

Ale bacha, neznamená to, že na něj půjde navigovat!
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod schwott 31. 8. 2010 19:00

Pokud je manuálně zadaný bod na komunikaci, půjde na něj navigovat autem. Pokud je mimo, půjde to pouze pěšky. Podmínkou je stažení příslušné mapy. Dělám to běžně, v PC si v Google maps zobrazím souřadnice, přenesu manuálně do mobilu, bod uložím a vložím do trasy nebo na něj rovnou naviguji.
schwott
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 31. 8. 2010 19:58

Přesně tak, aby na něj šlo navigovat autem, musí ležet na silnici, kam lze vypočítat trasu. Takže doporučuji, když to jde, psát adresu.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kolínko 3. 9. 2010 17:38

Pozor na vyhledávání třeba v telefonním seznamu - je totiž fulltext a také fullCzech. Pojímá totiž hlásku C a CH jinak.
Příklad - chcete hledat jméno Schulz, dáte do vyhledávacího rámečku "sc" a ono nic, jako by tam Schulz nebyl, takže nemá cenu psát dál. Ale kdybyste napsali ještě to "h", okamžitě Schulze najde.
Musím říci, že proti tupým seznamům, které obvykle vyhledávají jen podle začátku jména či příjmení, je fulltext požehnáním - jen je třeba dát pozor na tuto specificky českou zradu. Když si dáte angličtinu, hledá anglicky a Schulze prozradí již po "sc".
historicky mnoho Ericsonů, A701, několik MDA, Siemensy, Sony-Eric, Samsungy (nejraději X820), nyní C5
Kolínko
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků