Nokia C6-00

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 27. 8. 2010 21:07

paulis2 píše:Za sebe tedy řeknu, jednoznačně Operu Mini ve verzi 5 či 5.1. Na mobilu chci surfovat rychle a nějaký flash apod fíčurinky mě v tuch chvíli nezajímají.

Jsem myslel, že Opera Mobile flash neumí, tedy alespoň ta na PC ne.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Panda1991 27. 8. 2010 22:25

Koupila jsem aplikaci Quickoffice premier 6. Nákup jsem provedla přes pc na http://www.quickoffice.com/. Telefon jsem uvedla nokia N97 mini, protože C6 nebyla v nabídce. Placeno bankovním převodem. Přišel email s aplikací ve verzi 6.2.240 a odemykací kód. Aplikaci jsem se pokusila nainstalovat, ale neúspěšně. Protože v telefonu je verze 6.2.296 (není to plná verze). Nenašla jsem ani kde mám odemykací kód v telefonu odemknout. Při vytvoření nového souboru mi to neustále píše žádná licence a pošle mě to na internet do obchodu. Jak mám koupenou aplikaci zprovoznit?
Panda1991
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod funt 28. 8. 2010 09:45

Mam prosbičku pro ty kdo už ma c6 doma.Jstli mužete vyskoušet Garmin mobile xt jestli na tom novem symbianu pojede nebo ne?Moc-moc potrebuji vedet...podle toho se rozhodnu jestli pujdu do c6.Dekuji všem!!!
SAMSUNG GALAXY N7100 NOTE II (ROOT)
Nokia C7-00 Belle Refresh 111.030.0607 Hacked Edition
Sygic 13.1.1
Navitel Navigator 7.5.0.200
funt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 28. 8. 2010 09:48

Zadny novy symbian C6 nema, klasicky stary, nezkousel jsem to, ale na 5800 sel, takzw na C6 pujde taky, ale nevim proc chces pouzivat garmina , kdyz tam mas zdarma Ovi mapy celeho sveta.
Slawall
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod funt 28. 8. 2010 10:00

Ano to vim že na 5800 sel..hodne lidi jsem tam daval Garmina.skus prosim te na c6...nevim jestli ma novejsi ale je jiny než 5800,e52 a n97 a t.d.Sice to je Symbian 9.4 S60 5th Edition ale ma trosku jine oznaaceni Symbian^1.Garmin je nejpodrobnejši...ovi ma ulice treba jen vetšich mest což Gamin je jako tom tom a t.d.Nemuže byt lepši to co je zadarmo i když s časem to bude na urovni,tomu veřim.
SAMSUNG GALAXY N7100 NOTE II (ROOT)
Nokia C7-00 Belle Refresh 111.030.0607 Hacked Edition
Sygic 13.1.1
Navitel Navigator 7.5.0.200
funt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 28. 8. 2010 10:05

Sorry, ale nehodlám to zkoušet, nemám důvod...a ten Symbian není nový, je stejný.
Slawall
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neonym 28. 8. 2010 10:37

funt píše:Ano to vim že na 5800 sel..hodne lidi jsem tam daval Garmina.skus prosim te na c6...nevim jestli ma novejsi ale je jiny než 5800,e52 a n97 a t.d.Sice to je Symbian 9.4 S60 5th Edition ale ma trosku jine oznaaceni Symbian^1.Garmin je nejpodrobnejši...ovi ma ulice treba jen vetšich mest což Gamin je jako tom tom a t.d.Nemuže byt lepši to co je zadarmo i když s časem to bude na urovni,tomu veřim.


Nechápu tu logiku, proč nemůže být lepší to, co je zadarmo... Dřív to zadarmo nebylo, tak to bylo lepší než teď?
Nokia 5510>Nokia 6230>Nokia 6233>Nokia 5310XM>Nokia 5730XM>Nokia 5110>XperiaMini ST15i>Xperia L>Xperia X Compact> Galaxy S9> Xperia 5
Neonym
Junior

Odeslat příspěvekod jindra999 28. 8. 2010 11:01

Slawall píše:Zadny novy symbian C6 nema, klasicky stary, nezkousel jsem to, ale na 5800 sel, takzw na C6 pujde taky, ale nevim proc chces pouzivat garmina , kdyz tam mas zdarma Ovi mapy celeho sveta.


Jelikož Nokia mapy nesahají Garminu po kotníky. A je jedno, jestli zdarma nebo za prachy, prostě srovnávám aplikace bez ohledu na cenu. Do Garmina jde nahrát velmi podrobná mapa čr nebo turistická navigace nebo mapa komplet celé Evropy naráz a taky adresy čr 1.0 kde jsou čísla všech domů v čr, včetně všech vesnic o čtyřech chalupách. Jen u vesnic často nejsou názvy ulic, ale jen název hlavní ulice a domy jen jako jejich číslo popisné.
jindra999
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LiberaleMiguel 28. 8. 2010 11:16

nemuzu si pomoct, ale podle Ovi map jsem taky dojel ke kazdemu baraku v Horni Dolni podle cisla s presnosti cca na par metru, tak v cem je problem ? Mapy jsou dost podrobne celeho sveta, funguje tam aji pesi turisticka navigace, aji terenni, takze neni problem s tim provozovat geocaching a nebo proste jenom lozit po kopcich....fakt nechapu na co potebujete garmin ? Navic mam takovy pocit, ze Garmin a Ovi Mapy(navteq) pouzivaji stejne mapove podklady od teleatlasu, takze to bude dycky na stejno, co se podrobnosti map tyce....
Siemens M35 -> SE T310 -> Nokia 3650 -> SE P800 -> Nokia 3310 -> Nokia 6600 -> Nokia N90 -> Nokia 9500 -> Nokia 9300 -> SE P990i -> Nokia N93 -> Nokia E71 -> Nokia N97 -> Nokia E7 -> Lumia 920
LiberaleMiguel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod funt 28. 8. 2010 11:51

jindra999

vi o co se jedna....
Je to težke-každemu se libi neco jineho a nikomu to neberu ale jen ty co se s tym setkavaji v každodennim použiti vedi ten rozdil.nebo treba jen to nastaveni co maji jine navigace oproti ovi maps,proste to pohodli ovladani a t.d.Ale uz s tym skoncime protože to je diskuze o nokii c6 a ne o navigecich.
SAMSUNG GALAXY N7100 NOTE II (ROOT)
Nokia C7-00 Belle Refresh 111.030.0607 Hacked Edition
Sygic 13.1.1
Navitel Navigator 7.5.0.200
funt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LiberaleMiguel 28. 8. 2010 12:12

rekni mi, co si muzes v tech "lepsich" navigacich nastavit co by Ovi mapy neumely ?
Siemens M35 -> SE T310 -> Nokia 3650 -> SE P800 -> Nokia 3310 -> Nokia 6600 -> Nokia N90 -> Nokia 9500 -> Nokia 9300 -> SE P990i -> Nokia N93 -> Nokia E71 -> Nokia N97 -> Nokia E7 -> Lumia 920
LiberaleMiguel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jindra999 28. 8. 2010 12:51

Tak tak, nechci žádnej flame. Sám znám garmina a ovi v mobilu a aktivně v autě používám jen velkýho garmina (nuvi 760) a rozdíl je nebe a dudy. Už kvůli velkýmu a matnýmu displeji a alternativnímuu hlasu. A nemá cenu teoretizovat, je to o praxi. V jiným mobilu než N97, kde nebude tak zdrbaná GPS anténa, může být praxe jinačí.
jindra999
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulis2 28. 8. 2010 13:33

Mám porovnání navigací Tom Tom a Ovi Mapy. NA celé čáře u mě vyhrály Ovi Mapy svou aktuálností. Popisky sebemenších ulic, nově značené i vybudované ulice, vše je zaneseno.

Jinak pro další šťiorálky v názvech: Symbian S60 5th ediiton = Symbian^1. Nokia jen starý Symbian označila podle nových názvů, co zavádí.
HTC One S (O2 ČEZ Standard)
Testuji: BlackBerry Z10, HTC Desire 601, HTC One max
paulis2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dejvidek 28. 8. 2010 17:16

LiberaleMiguel píše:Navic mam takovy pocit, ze Garmin a Ovi Mapy(navteq) pouzivaji stejne mapove podklady od teleatlasu....

Pocit máš špatný. Firmě Garmin dodává většinu podkladů firma Navteq, která je vlastněná Nokií - Nokia Navteq koupila za cca 8 miliard dolarů.
A k navigaci Garmin a Ovi maps. Dlouhou dobu sem používal Garmina 765, Ovi Maps používám od doby co jsou uvolněny zdarma.
Garmin 765 (či jiná navigace)
+ velký displej
+ lepší ergonomie
+ TMC příjímač - v zahraniční k nezaplacení
+ Garmin má bezkonkurenční pokrytí popisných čísel v ČR (nutno doinstalovat)
+ možnost doinstalovat turistické podklady ČR

Ovi Maps
+ zcela zdarma
+ aktualizace zdarma
+ srovnatelné pokrytí Evropy (jinou oblast sem neměl možnost srovnat)
- chybí popisná čísla ČR (resp. jich není tolik)
- turistické podklady jsou zatím nekonkurenceschopné
- ergonomie odpovídá používanému telefonu
- chybí TMC

Už Garmina nemám, protože nehodlám těm šmejdům nadále platit nehorázný ceny za aktualizace map. S Ovi Maps sem procestoval tisíce kilometrů a nemůžu si stěžovat. Co opravdu chybí je TMC přijímač - v zahraničí to ušetří dost peněz. Ergonomii neřeším, nevejrám tupě na displej navigace, nechávám se navigovat hlasovým výstupem, což stačí, stejně není čas v rychlosti něco na navigaci vyťukávat.
Pokud někdo říká, že Ovi Maps mají špatné podklady, že často jede "mimo silnici" a podobně, měl by říci i "B" a to, že u Garmina je to naprosto totožné, neexistuje navigace, která by byla bez chyby. Ještě k aktualizaci, Ovi Maps zaktualizuje i nemehlo, připojí telefon k PC a je to. U Garmina aby měl vysokou školu než vyplní všechny jejich registrace a podobné ptákoviny. Ovi Maps budou stačit odhadem 80% lidem co chtějí používat navigaci. Zbytek si z různých důvodů koupí vysloveně autonavigaci (mapové podklady pro kamiony, lepší popisná čísla a tak dále).
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mobil-man 28. 8. 2010 18:09

V cesku TMC docela nahradi dopravni zpravodajstvi, ktere ovsem stahuje data z internetu, takze to chce dat. tarif.
Mobil-man
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků