Nokia C6-00

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mobil-man 27. 8. 2010 08:16

2Krystof : Podle dejva mame teda posledni verzi fw... Klavesnice je ok, rychle si na ni zvykam a myslim, ze uz ted na ni pisu rychleji nez ciste na dotykove qwerty.
pred chvili se mi podarilo telefon poprve zaseknout a restartovat...vysunul sem klavesy a prohlizec se kousnul pri otaceni,ale zase muze jit spis o problem flashe,kterej ho dost vytezuje.
2Matusum: mapy jsou bohuzel ve starsi verzi 3.03, ale pres aktualizaci soft doporucuji provest update. Nova verze ma lepsi vykreslovani a hledani pozice pomoci wifi;)
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod Neonym 27. 8. 2010 08:43

Zkus prosím co nejrychleji za sebou zmáčknout P a O, jestli se napíšou oba dva. Na 5730 se napíše vždy jen první a když píšu hodně rychle, tak potom vynechává znaky, které jsou vedle sebe. Zkus to prosím
Nokia 5510>Nokia 6230>Nokia 6233>Nokia 5310XM>Nokia 5730XM>Nokia 5110>XperiaMini ST15i>Xperia L>Xperia X Compact> Galaxy S9> Xperia 5
Neonym
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 27. 8. 2010 08:50

Napisou:)
to uz musim mackat jak zbesilej, aby nejakej vynechal, kdyz zmacknes dve klavesy najednou...
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 27. 8. 2010 09:03

Já to teda zkoušel (asi jsi se ptal na Twitteru) a mě to vynechávalo pořád :)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radek6ak 27. 8. 2010 09:18

Tak jí mám už taky skoro týden doma, a pocity zatím vcelku dobré. Zadní kryt baterie se mírně vaklá. Foták za šera je horší než u 6220 classic, zřejmě kvůli slabšímu blesku. Vysouvací mechanizmus celkem v pohodě. S malou ramkou jsem potíže zatím neměl, ale nenutím telefon mít spuštěnejch deset aplikací najednou, spíš tak 2-3 (QIP 3000, opera mobile 10, hudební přehrávač). Párkrát denně zkouknu facebook, emaily, youtube, přes jejich aplikace. Často se stává, že spadne opera mobile (operu mini jsem zatím nezkoušel) při otočení displeje, nebo vysunutí klávesnice. Dost mě štve otáčecí čidlo, které mi často přetočí displej i při menším naklopení telefonu, tak jsem ho vypnul. Zvuk je docela kvalitní (s vlastnímy sluchátky). Hlasité handsfree je opravdu hlasité a mikrofon spolehlivě funguje i na větší vzdálenost (asi metr?). Překvapila mě velká citlivost GPS čipu, který chytne satelity i pod střechou, bez asistovaného GPS do minuty, s ním do pár vteřin. Na klávesnici se píše dokonale, nestávají se mi překlepy ani to, že by nestíhala.
shrnutí:
+klávesnice, widgety, citlivost GPS, audio výstup.
-foťák, kryt baterky, chybějící slot na stylus(občas by se hodil, ale dá se překousnout), pohybové čidlo
radek6ak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 27. 8. 2010 09:19

No takhle, pokud dam na kazdou klavesu jeden prst a mackam to stridave jako divej, tak to pak zacne psat treba jen ooo nebo jen ppp :-D
Ale pri beznym psani se mi to nestalo. Kdyz sem tedka zkousel jiny kombinace, tak ty to pise presne ... treba SLSLSL i pri rychlym mackani, ale to PO je skutecne nejaky zasekany:)
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 27. 8. 2010 09:19

Opeře Mobile sem nějakej nepřišel na chuť, nahoď Operu mini, nikdy sem s ní neměl problémy.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod radek6ak 27. 8. 2010 09:23

Ještě mě napadla jedna věc, držák na poutko je ze spoda a jack zhora, takže kdyby to někdo nosil na krku se sluchátky, bude to vypadat dementně. Tohle mi přijde jako demence konstruktérů, zvlášť když je tam místa dost. Dále nenabíjí přes USB což je škoda.
radek6ak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod legopark 27. 8. 2010 09:29

Osobne som moc ludi s mobilom na krku nevidel... ;)
Nokia 6150 -> Nokia 7110 -> Siemens S55 -> Nokia 3110c -> Nokia 9300 -> Samsung SGH i600
legopark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod silk75 27. 8. 2010 09:42

Tak mam take C6ku a zatim nejsem vylozene zklaman :). Zadni kryt je opravdu kapanek volny coz vypada dost odflakle, nicmene verim, ze neupadne. Trosku jsem bojoval s vkládáním hudby do telefonu. Nakonec se nejsnadnejsi cestou zda synchronizace s Media playerem coz me prekvapilo nicmene dulezity je vysledek :). Korektne to prevedlo i film, takze video take beha jak ma. Klavesnice je skutecne skvela a nemam k ni vyhrady. Je to muj prvni telefon s HW klavesnici a velice rychle si zvykam. Co zatim sleduji jako jeden z vetsich nedostatku tak je baterka, jeji vydrz je na muj vkus velice mala. Jinak po cca 8 dnech testovani hodnotim jako spise povedeny kousek od Nokie.
silk75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod noHPstone 27. 8. 2010 10:48

Vlastním Nokii C6 od minulého čtvrtka. Zkusím přístroj trochu zhodnotit.

Co se týče RAM a padání systému, zatím jsem musel restartovat telefon(nuceně) jen jednou. (fotogalerie, hudeb. přehrávač, vestavěný web. prohlížeč, Swiss Manager, TTD, Aplikace pro FB, nUnlock, a chtěl sem něco vyfotit :-) )Widgety nepoužívám, jen jeden na zkratky.(Zprávy, WiFi, Bluetooth)
Po restartu telefonu jsem měl cca(a to mě docela udivilo) 58Mb RAM volných. :shock:
Konstrukce je pevná, až na ten zadní kryt, který má drobnou vůli. Vysouvání funguje perfektně. Akorát při zavřeném stavu se mi zdá, že u spodní strany není tak pevné, jak by mělo být. V otevřeném stavu je vše jak má být.
Otáčení obrazovky pomocí pohybového čidla je rychlé(srovnávám s 5530XM, kterou mám k dispozici) ale je až moc citlivé. Při mírném odklonění z landscape se ihned převrací na výšku.
S rychlostí systému problémy nemám. Jen fotogalerie se otevírá hroznou dobu :hm . Teď tam mám 185 položek a jejich procházení(kinetické) je o dost plynulejší než u zmiňované 5530.
Fotoaparát za dobrých světelných podmínek odvádí skvělou práci. Večer v pokoji, nebo v úplné tmě to je o dost horší. Video je koukatelné, plynulé.
Co se týče hudby, přehrává velice dobře, tady jsem byl mile překvapen z hlasitého reproduktoru. Proti tomu chrastítku, co jsem měl předtím(SE K850i) je to o mnoho lepší. Stereo to sice není, ale i tak jsou tam slyšet i ty nižší frekvence.(Samozřejmě, na 5800 to nemá, ale opravdu to není tak špatné..Slyšel jsem už o dost horší. ;-) )
Na klávesnici jsem si zvyknul psát už druhý den a řekl bych, že píšu už docela rychle a bez překlepů. Jen si občas spletu Shift a Funkční tlačítko pro čísla a diakritiku. :-)
Displej je pro mě tak akorát, nepotřebuju pádla typu 4" a pod. Barvy zobrazuje dobře, ale na přímém sluníčku je čitelnost velmi špatná. Ovládá se dobře prsty, i když někdy bych si tužtičku přál. (Např procházení webu..pokud je více odkazů pod sebou, je problém se prstem trefit na ten správný.)
Kvalita hovoru je dobrá, akorát mě štve, že tu anténu nedali trošku výš. ;-) Pokud chytnu mobil v místě čtyřsměrné klávesy, dokáže signál spadnout až o 3-4 čárky. :-( A to bydlím v místě s horším signálem, takže na tohle si budu muset dávat pozor.

Celkově na mě mobil dělá dobrý dojem (to asi taky proto, že je to moje vubec první dotykovka a první mobil s HW klávesnicí :-) ) a za tu cenu kolem 7000,- je to pecka (Z oficiálního Nokia E-Shopu jsem jí měl za 7150,- ale aspoň mám jistotu :-) )

Kdo váhá, ať váhat přestane, tenhle mobil se podle mě vyplatí. ;-)
noHPstone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 27. 8. 2010 11:39

Zadni kryt se da vyresit prehnutim papirkem :-D , ten nikdy nezklame.
S tou antenou bych rekl, ze telefon ji ma v spodni casti jako 5800, zato GPS musi byt uplne navrchu, protoze pri beznem drzeni je signal 100% a u 5800 tak 80% u viditelnych druzic. Pokud ale vemu 5800 jen dole, tak taky stoupne na 100%. GPS nachazi signal neuveritelne rychle oproti treba E52 nebo starsim nokiim a to bez pomoci a-gps a wifi.
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod LiberaleMiguel 27. 8. 2010 12:32

podle mne je dementni nosit mobil na krku :-D

Co se mne tyce tak doporucuju surfovat jedine prez Operu. Dycky kdyz koupim novy telefon tak je to snad prvni aplikace co do toho instaluju a nikdy mne Opera nezklamala....
Siemens M35 -> SE T310 -> Nokia 3650 -> SE P800 -> Nokia 3310 -> Nokia 6600 -> Nokia N90 -> Nokia 9500 -> Nokia 9300 -> SE P990i -> Nokia N93 -> Nokia E71 -> Nokia N97 -> Nokia E7 -> Lumia 920
LiberaleMiguel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod legopark 27. 8. 2010 12:40

Otazka len znie, ci Operu Mini, alebo Operu Mobile?
Nokia 6150 -> Nokia 7110 -> Siemens S55 -> Nokia 3110c -> Nokia 9300 -> Samsung SGH i600
legopark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 27. 8. 2010 12:54

Jestli Operu mini nebo Operu Mobile záleží na velikosti displeje a rychlosti připojení k netu, vzhledem k tomu že mám na telefonu malej displej a většinou jedu přes EDGE, tak používám Operu mini.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků