Nokia C6-00

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod legopark 26. 8. 2010 13:24

josh73 píše:Mám dotaz, jelikož jsem to nikdy nedělal... Jakým způsobem skopírovat tel. seznam (cca 600 čísel ;-] ) z dosud používané E51 do C6? Díky.


Cez SIM ?
Nokia 6150 -> Nokia 7110 -> Siemens S55 -> Nokia 3110c -> Nokia 9300 -> Samsung SGH i600
legopark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 26. 8. 2010 13:32

josh73 píše:Mám dotaz, jelikož jsem to nikdy nedělal... Jakým způsobem skopírovat tel. seznam (cca 600 čísel ;-] ) z dosud používané E51 do C6? Díky.

Pomocí funkce "Přenos", potažmo "Přenos dat" se dají PIM data obou mobilů synchronizovat. V E51 by měla být v menu Nástroje, pokud jsi ji nepřesouval jinam.

Screenshot0053.png
Deleted user

Odeslat příspěvekod dejvidek 26. 8. 2010 13:33

Přes SIM to dělá fakt už jen zoufalec, vícepoložkové kontakty jsou ta tam. Řešením je použít vestavěnou aplikaci Přenos Dat, která v C6 je (vycházím z toho, že v rok staré E52 aplikace je přítomna). Přes bluetooth se pak přenesou kontakty, kalendář a další údaje. Služba musí být alespoň v jednom ze dvou telefonů.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod marcello 26. 8. 2010 13:47

tak tak, z telefonu do telefonu cez BT.
A ešte čo tak použiť PC Suite.
Samsung Galaxy S10e; One UI 3.1, Android 11
Nokia Lumia 830, WM10, RM-984_1070
marcello
Junior

Odeslat příspěvekod josh73 26. 8. 2010 16:34

Takže normálně zprovoznit C6, a kontakty uložené ve starém tel. pomocí přenosu dat - bluetooth by se měly zkopírovat do C6. Pokud tomu správně rozumím. Dejvidku, kalendář jde taky? Tak to je super. :-)
josh73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LiberaleMiguel 26. 8. 2010 17:12

prez Penos dat jde presunout prakticky vsechny co mas v telefonu a funguje to skvele, staci nastavit, spustit a nejaky cas pockat. Myslim, ze je to aji mnohem jednodussi nez prez PC suite...
Siemens M35 -> SE T310 -> Nokia 3650 -> SE P800 -> Nokia 3310 -> Nokia 6600 -> Nokia N90 -> Nokia 9500 -> Nokia 9300 -> SE P990i -> Nokia N93 -> Nokia E71 -> Nokia N97 -> Nokia E7 -> Lumia 920
LiberaleMiguel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LiberaleMiguel 26. 8. 2010 18:42

Tak ted jsem byl v Nokia obchode v Tescu v Havirove podivat se na C6. Po deseti minutovem ukecavani jsem slecnu presvedcil, ze si telefon chcu vyzkouset, tak at mi do neho da baterku, bo jinak to nema smysl..... Co se tyce konstrukce, tak je sice plastova, ale vsechno je pevne, nikde nic nevrze ani se neprohyba a vysouvaci mechanismus beha na 110% bez jakekoliv vule. Zameril jsem se hlavne na otestovani nedostatku pameti RAM. Tak jsem spustil Ovi Mapy, nechal zapnute widgety, pustil jsem hudbu, kalendar, FB klienta a zkusil jit na net prez wi-fi a vestaveny prohlizec. Telefon sice z pocatku po spusteni prohlizece vypadal, ze uz to nezvladne, ale po asi dvou sekundach prohlizec najel a fungoval uplne v pohode....Mozna jsem vybral spatne program, mozna to bude nekde jinde, ale myslim, ze telefon z RAMkou problemy nema, mi to prislo celkem v norme....
Siemens M35 -> SE T310 -> Nokia 3650 -> SE P800 -> Nokia 3310 -> Nokia 6600 -> Nokia N90 -> Nokia 9500 -> Nokia 9300 -> SE P990i -> Nokia N93 -> Nokia E71 -> Nokia N97 -> Nokia E7 -> Lumia 920
LiberaleMiguel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 26. 8. 2010 20:11

Me se zda, ze se docela zakuckava na webu jako mobilmania.
A to i pokud mam pouze pusteny prohlizec. Stejny stav jako na moji 5800.
Celkove me prijde rychlosti stejnej, mozna pomalejsi, jelikoz na 5800 mam nejnovejsi fw.
Ale zase je stabilni, i pri pusteni vic aplikaci a pak prohlizece s flashem se C6 nerestartovala.
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 26. 8. 2010 20:22

Není na ní nový FW? koukal ses?
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sjone 26. 8. 2010 20:36

Myslím si, že při použití Opery Mini by nemusel být problém... na flashi se totiž "zakucká" kde co... Kolikrát i kdejaký netbook s tím má problémy, ale to už jsme někde jinde.

Osobně by mi spíš zajímalo, co s ní udělá Spb Shell s vypnutými widgety na původním homescreenu... Můžete to někdo vyzkoušet?

Prý jsou pro RAMku největším problémem widgety na home screenu. Pokud tedy vypnu takové ty facebooky, počasí a podobné vylomeniny, co se rádi a často aktualizují, nemuselo by to být tak zlé...

Mám o C6 velký zájem, chtěl bych tím upgradovat z E51
Sjone
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 26. 8. 2010 21:12

Kryštof Korb píše:Není na ní nový FW? koukal ses?

Koukal, ale zatim pro ten jeji PC neni.
Na druhou stranu nejde cekat nejaky zazracny zrychleni telefonu, ktery ma stejny hw...

Pokud bude nekdo prechazet z E51, tak spis zaznamena zrychleni, mohu taky porovnat, ale nemam tedka E51 vedle C6, mozna az o vikendu. Je mozne, ze po vypnuti widgetu bude telefon rychlejsi nez 5800.
A vic nez operu mini doporucuji operu mobile a nastavit rezim turbo. Aspon na mym telefonu funguje znatelne rychlejc a treba kineticke scrollovani strankou je s operou mobile plynulejsi nez vestaveny prohlizec.
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod Sjone 26. 8. 2010 21:19

Velmi příjemné zprávy, děkuji :)
Sjone
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 27. 8. 2010 00:46

A pro jiný je? Klidně jí ten PC změň, jestli to půjde, oni se z toho v Nokii nezblázní když se to dá zpátky :)

Co klávesnice? Mě se na ní na poprvé nepsalo úplně nejlíp...
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 27. 8. 2010 06:46

Pro C6 je nejnovější firmware 10.0.024.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod matusum 27. 8. 2010 07:44

C6 mám několik dní a je naprosto v pohodě. Mám spuštěné widgety a při spuštění dalších aplikací zatím žádné problémy nebyly.
Klávesnice je perfektně zpracovaná, je to jenom o zvyku. Vysouvací mechanika sedí v pohodě.
Navigace taky kvalitní, mapy jsou už nahrané na kartě, stačí pouze stáhnout hlasového průvodce.
Dotykáč reaguje přesně a dost rychle. Zvuk je až nečekaně kvalitní.
Celkově je telefon lepší, než jsem čekal.
Co potřebujete vědět, tak se ptejte. Co vím, nebo už mám odzkoušené, tak napíšu :-)
matusum
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků