Nokia C5-00 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jzwi 27. 7. 2010 22:44

Já to mám pod mapy -> nastavení -> navigace -> navigace pro chodce
Mám tam na výběr všechny možný jazyky, ale asi záleží kdo to má jak nainstalovaný

Takže je ta moje navigace šmejd, jo? :(
jzwi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kolda55 28. 7. 2010 18:57

ja uplne zapomel ze na simce muzu mit nejake zpravy.e51 me na to v zivote neupozornila tak me vazne nenapadlo ze by v tomto mohl byt ten problem kdyz mi blikala ta obalka.s telefonem se szivam,zda semi svizny,skvele se na nem pise(toto ted pisu z mobilniho internetu,kdyz uz se mi opet aktivoval :-( a to sem omylem klikl na nejaky program v aplikacich ktery potrebuje net,do sekundy sem ho vypnul a za dalsi sekundu mi prijde sms od vodafonu ze mam aktivni net na den)toto me vazne vylozene sere,kdyby stal net v mobilu do 100 mesicne tak o nem uvazuju ale takto vazne ne.opravdu to vyresim jen tvrdym smazanim profilu internetovych pripojeni ?a dalsi vec kterou sem uz zminoval a dnes jsem ji bohuzel zase zazil v praxi bylo ze kdyz mi dosla baterka tak displej se zase automaticky snizil na nejnizsi jas ale problem bxl venku ze clovek na displej nevidel,takze bych stejne s mobilem nemohl pracovat a navic hrozi nechtene vytoceni cisla a znate to nahoda je blbec a zrovna vytocite treba cislo sefa ktereho budete pomlouvat a dilo je hotovo.pokud se toto vyresi tak u9 mi nebude nic vadit,kdyby jste nekdo prisli nato jak se toho zbavit dejte prosim vedet.
kolda55
Junior

Odeslat příspěvekod schwott 28. 7. 2010 21:12

To jzwi: Díky, už taky vidím různý jazyky. Teď ještě přijít na to, jak smazat nepotřebné jazyky a mapy.
schwott
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kniter 28. 7. 2010 22:05

schwott tie jazyky niesu nainstalovane. Tam je len zoznam. Ked nan kliknes tak ten jazyk stiahnes, Ak stiahnes viac jazykov. mozes prepinat medzi nimi bez stahovania. Pri stiahnutom jazyku je v zozname jazykov ikona telefonu.
Jazyk je ulozeny v E:/cities/diskcache/voices
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomhrusk 28. 7. 2010 22:39

Ahoj, předem se omlouvám a raději se přiznám - nechce se mi pročítat celé forum, takže prosím majitele C5 o opodvěď...Všude se píše, že C5 má navigaci A-GPS, což znamená nutnost stahovat nějaká data. Otázka tedy zní jak to je s navigací? Používám navigaci docela často, takže teď aktuálně 5230, tam se nemusí stahovat nic, má čistě GPS...Takže jak? Mohl by někdo hodit obrázek display s nastavením "metody určování polohy" -> v 5230 je to umístění - poloha - meto určování polohy (Asistované GPS, Integrované GPS, Bluetooth GPS, Wi-Fi/síť, Podle sítě)Děkuji za odpověď...
tomhrusk
Junior

Odeslat příspěvekod schwott 28. 7. 2010 23:12

To tomhrusk: zaškrtnout pouze integrované GPS a mapy a jazyky stáhnout přes Nokia Map Loader. Ověřeno v Německu, bez stahování jakýchkoliv dat, může být i hozená na sedadle spolujezdce (už mám objednaný držák z HongKongu), najde i čp. Telefon od Vodafonu za 7 Kč, navigace zdarma = velká spokojenost. Dříve zmíněné nedostatky potvrzuji, ale za tyto peníze odpouštím.
to Kniter: Díky, zkusil jsi nepotřebné jazyky jednoduše vymazat? Mapy jsi nikde ve složkách na kartě neobjevil?
schwott
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomhrusk 29. 7. 2010 07:53

Aha, takže má čistě GPS bez dat...Všude totiž psali pouze o aGPS, což žere data a já naviguju docela dost, takže by to akorát stahovala a já platil a platil...Tak to je potěšení, děkuju moc za odpověď...
tomhrusk
Junior

Odeslat příspěvekod Kniter 29. 7. 2010 15:35

schwott:
mapy nahrane cez maploader su myslim v zlozkach cities/diskcache/0 - 6
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pcwifi 3. 8. 2010 15:39

Zdravim

pred cca. 14dny si znamy C5 koupil. Bohuzel behem tydne se asi 30x vypnula za probihajiciho hovoru a casto nesla zapnout s hlaskou na display typu : mobil nejde zapnout,kontaktujte servis.

Dnes se vratila z opravy : zavada se neprojevila, problem je zpusoben uzivatelskymi daty,nutny format pametove karty,nutna vymena SIM. Priznam se ze pri prebirani v servisu sem to nejak moc necet ale pak uz ano a vesele jsem se tomu zasmal te kravine. Sim karta v jinych MT zcela ok,zaloha taktez, v jine nokii no problema.Pametovku radeji nezminuji, jeste by tam priste mohli napsat at pouzivam jen original nabijecku pribalenou k C5 modelu v krabici a nic jineho a to by uz byl vrchol blbosti...

Nechal jsem mobil v hovoru na nejakou bezplatnou linku, kde automat mlel furt cosi dokola a po cca. 30min udelal co jsem cekal,kousnul se a vypnul se. Takze po hodine putoval opet Z5 do servisu v Brne a jestli se i tentokrat vrati jako : zavada se neprojevila, tak uz tam udelam fakt vitr...co hur, kdyz se neprojevil problem, tak je to jakoby nebyl mobil v servisu a timpadem stale musi byt mobil 3x na stejnou vadu opravovan aby sly ve finale vratit love...to mne taky zarazi...

Ke vsemu tam nejaky nespokojeny zakaznik reklamoval taky C5-tku,tentokrat nabijeni baterie,taky 2 reklamace,baterie se nenabiji,taky zavada se neprojevila,donesl to po par dnech zas z5 a zavada se projevuje i nadale, to je asi kurna pech na par dodrbanych kusu C5-tky nebo nevim no...
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 3. 8. 2010 18:21

Spíš nějací blbci v servisu. Zkus to vzít/poslat jinam.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pcwifi 3. 8. 2010 18:32

nelze poslat jinam, byl jsem v autorizovanem servisu Nokie - MobilASK :D pokud vim vse jde k nim i od operatoru je li RMA podana u nich...
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 3. 8. 2010 22:51

Co třeba CellNet? Sice je to v Praze, ale autorizovaný je taky a zkušenosti mám jen nejlepší.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pcwifi 3. 8. 2010 23:02

Tam ta C5-tka skonci kdyz MobilAsk vyplodi zas nejakou kravinu :mrgreen: , ja doufam ze uz se neco praktickeho bude dit, neco jako servis,potazmo vymena nejakeho dilu...proste aby to fachcilo uz poradne.
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jnew 6. 8. 2010 14:32

pcwifi píše:Dnes se vratila z opravy : zavada se neprojevila, problem je zpusoben uzivatelskymi daty,nutny format pametove karty,nutna vymena SIM.


Tak stejné doporučení jsem našel u své C5, kterou jsem koupil u Vodafonu a hned za dva dny ji šel reklamovat, protože se mi restartuje jen co na ni sáhnu. Zapnu Ovi Maps, po dvou minutách navigování spadne a to pravidelně. Zajímavé, že Garmin XT drží jak přibitý. Když odemykám klávesy, restartuje se jednou z deseti případů. Taky se restartuje, čas od času když napíšu zprávu, někdy se restartuje jen tak, že venku začne pršet. Tak jsem čekal dva týdny a těšil se, jak si budu trasovat výlety na kole. Chm...leda tak na devětkrát za jeden den.

A frajerka ve Vodafonu mi říká: to se nám nestává často, aby se nám telefon vrátil bez opravy, že tam závada není...No na to se fakt nedá nic říct. Takže příští týden půjde zase pá, snad jí v servisu pověnují víc jak 3 minuty času.
jnew
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pcwifi 6. 8. 2010 20:30

no dneska uz ziju spise v domeni, ze kdyby me flusly do xichtu v servisu a rekli ze si za problemy s C5 muzu sam, ze by me to mozna vic "potesilo" :mrgreen: , i vic nez ty kydy, co vyplodil beztak nejaky robot, ne ani technik...uvidime v tydnu, snad uz bude ok opravena a ne jen ohrabavana nejakym patlalem, co ji zkousi pul hodiny a pak konstatuje, ze za to muze uzivatel, to je pomalu na facku uz...

asi je na case utect od Nokie, nebo proste rok pockat, jak moc se ten ci onen model sere...nebo uz nevim...E66 neudelala jediny vazny kyks za celou dobu pouzivani, ano asi jako kazdej symbian se sem tam restartla, ale to bylo 2x do mesice a jela jak drak dal...kde jsou ty casy...

apropo, udajne se da pri prvni poruse telefon vratit tam, kde se zakoupil do 6 mesicu, ne hned na servis, proste udajne ti vrati love, je to udajne uvedene i v zarucnim listu, na to me ta teta upozornovala pri opetnem davani do servisu, tak az budu mit zarucak v ruce, prectu si ty jejich blechy velikosti pisma 5 a uvidime...

EDIT : tak na zarucaku TM je absolutni prt, vemu ho s sebou az pujdu pro C5-tku opet...
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků