Nokia C5-00 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Jaroslaf007 8. 7. 2010 16:55

no právě, že nic. Jak mi přišel telefon od Vodafonu, tak jsem jen strčil sim. Udělal jsem si jen základní nastavení a menu. Ani na web jsem se nepřipojoval. Pak jsem si toho všiml až za 3 dny, když jsem hledal číslo v protokolu a nestačil jsem se divit. Za 6 dní ( po 3. dni jsem deaktivoal net ) mám cca 500 položek připojení k webu nebo na live! Operátor mi říkal, že telefon sám stahuje aktualizace, tak jsem odpojil ten net z telefonu, ale jak vypnout ty údaje se spojením s webem v protokolu mi nedokázal odpovědět. Že to musí být někde v nastavení...ale zkusil jsem už všechno. Ale stále přibývají....a nechce se mi moc telefon posílat na reklamaci, tak hledám cestu....
Jaroslaf007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jirrka22 8. 7. 2010 17:28

Tak tohle jsem ze zacatku resil taky. Telefon stale neco stahuje.Pak jsem mu odrizl pristup na internet a bylo po problemu ale i tak je to celkem omezujici protoze do budoucna chci internet vyuzivat. Takze zkus : Menu - Nastaveni - Nastaveni - Pripojeni - Cile . Tady zrus vsechna pripojeni. Je to ale pouze reseni pro lidi co internet nechcou vyuzivat vubec. Jestli se tenhle problem podarilo vyresit bez techto drastickych reseni, bylo by to fajn. Zatim
jirrka22
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaroslaf007 8. 7. 2010 18:31

Díky moc...zatím to vypadá, že to funguje. Naštěstí net na tomhle mobilu nepotřebuju. Ale kdo má stejný problém a kdyby přeci jen potřeboval, tak nejlepší radu lze získat asi přímo na Helplince Nokia 239000540
Jaroslaf007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondraschoffka 8. 7. 2010 22:52

na 99% bude tenhle problém způsobený Nokia Messagingem, tak jsem to řešil (na E52), je potřeba vypnout všechna nastavení aktualizace e-mailů (Menu - Email - Nastavení - Nastavení účtu - Data pro synchronizaci - Synchronizovat el.poštu - Vypnout, pak Zpět, dále Kdy synchronizovat - Synchr.nové aktualizace - Vypnout, pak Zpět a Časovaná synchronizace - Vypnout...
To by mělo kompletně odstavit Nokia Messaging od netu, zkus toto projít a uvidíš, jestli se telefon stále samovolně připojuje...
ondraschoffka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 9. 7. 2010 06:01

Nebo použí aplikaci Roaming Guard. Tam si lze vše zakázat
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lama666 14. 7. 2010 15:45

Zdravím
Nevíte jak u navigace vypnou hlasovou navigaci ? Furt to kecá a mně stačí jen graficky ukázat.
lama666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondraschoffka 14. 7. 2010 16:31

lama666: zeslabit bočníma tlačítkama na regulaci hlasitostí (+ a -) až do úplného ztišení.. ;)
ondraschoffka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stohoven 16. 7. 2010 11:30

Ahojki,
z hrůzou jsem zjistil že nemá žádné smajlíky,nemáte někdo vyzkoušenou aplikaci co na něm běží? díky za odpovědi :)
stohoven
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 16. 7. 2010 14:06

Pohledej tady viewtopic.php?f=1903&t=1093900
Pro zrychlení ctrl+f
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod schwott 17. 7. 2010 00:18

Zdravím,
nevíte, jak se dají vymazat nepotřebné hlasové povely (arabštinu a maďarštinu fakt neupotřebím) a jednotlivé mapy? Nokia Ovi Suite nabízí pouze možnost "Vymazat vše" , ale nechce se mi vše potřebné instalovat znova. Kde najdu volbu jazyka pro povely? Pěší trasy mám v angličtině, autem v češtině. Dík za typy. Petr
schwott
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mrakoplaš 18. 7. 2010 20:38

Ahoj mám mobil tři týdny a hned ten druhý jsem si všiml docela otravného problému. Když připojím handsfree (originální sluchátka) telefon je automaticky zaregistruje ale po vytažení je neodpojí a já musím restartovat telefon. Po znovunačtení se mě pak telefon znovu zeptá na zvolení typu připojených sluchátek. Já dám zrušit a vše funguje normálně. Tedy až do znovuzapojení sluchátek nebo restartování telefonu. Je nějaká rada, jak toto opravit, nebo mám dát telefon rovnou do reklamace? Udělal bych to hned ale bohužel poslední dva týdny jsem neměl možnost a ted bych nechtel zažít mesíc bez telefonu. Díky za rady...
Mrakoplaš
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kolínko 20. 7. 2010 13:34

Navigační zkušenost z cesty do Norska a zpět (cca 4 500 km):
Mapy NOKIA/NAVTEQ fungují v záp. Evropě výborně, i když poslední dostupná verze nezahrnuje některé i hlavní silnice, existující už déle než půl roku. Jinak spokojenost i s dodávanými POI a radary, i varování překročení rychlosti sedí (až na aktuální úpravy). Umím si představit různá vylepšení, ale i tak jsem zahodil autonavigaci DYNAVIX a poslouchal jen NOKII. Ale nejsme tu kvůli mapám. Postavil jsem C5 na nanopodložku ležící v kapličce přístrojů, a ocásek dobíječky ji fixoval vůči horní straně kapličky. Viditelnost malého displeje ve stíněné kapličce je překvapivě dobrá, i když návvy ulic za jízdy přečíst nejdou. Hlasitost dostatečná i při vysokých rychlostech. Používám americkou dámu, která čte i názvy ulic/ čtrvtí/ měst, kam nás směřuje - někdy je to legrační, když vyslovuje dánská či česká slova anglicky, ale rozumět tomu je a je to lepší, než jen vědět, že zahnout doleva, ale už nevědět, kam.
A teď problémky, spojené patrně s C5:
- naprosto idiotsky na méně než 1 vteřinu vyskakuje hláška, že baterie je nabita a přístroj se odpojuje od nabíječky, a za čas se zase ohlásí, že se připojuje k nabíječce - to vše i se zvukovým signálem. naštěstí to zase zmizí, takže neotravuje dlouho
- naprostou bezpečnostní katastrofou je varování, které se objeví po přejezdu každých hranic, totiž že za stohování info z webu můžete platit víc. Toto varování nezhasne a musíte je potvrdit dotekem klávesy (což je nepatřičné z hlediska bezpečnosti, protože se trefujete do malé klávesy v jedoucím vozidle).
- velmi nepříjemné je neuspořádané ovládání navigace, různá nastavení najdete na 4 místech a nejméně ve 4 různých obrazovkách ;
- nesnadné komplexní zrušení spojení s internetem bylo ve fóru už popsáno

Souhrn: OVI MAPS 3.0 i fw C5 chtějí ještě doladit, ale přes počáteční nedůvěru mě navigace hodně pozitivně překvapila, rozdíl proti dedikovaným přístrojům není zásadní.
Výhoda použití jako ručního přístroje se slušnou výdrží a prakticky neomezené mapové pokrytí jsou užitečné i pro návštěvy ciziny třeba letadlem nebo autobusem.
historicky mnoho Ericsonů, A701, několik MDA, Siemensy, Sony-Eric, Samsungy (nejraději X820), nyní C5
Kolínko
Junior

Odeslat příspěvekod schwott 20. 7. 2010 20:07

Jakým způsobem jsi vybral americkou dámu? Tím, že jsi všechny mapy a hlasové pokyny smazal a nainstaloval jenom potřebné? Řeším problém, jak smazat jednotlivé nepotřebné mapy a jak volit jazyk pokynů, ale zatím jsem na to nepřišel. Jinak na Ebay je držák na Nokii do auta za 4-6 USD včetně poštovného z HongKongu. P.
schwott
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kolínko 22. 7. 2010 21:21

ano, v Map Loaderu vše smazat a dohrát potřebné.
české hlasy zatím nečtou ulice/cíle
historicky mnoho Ericsonů, A701, několik MDA, Siemensy, Sony-Eric, Samsungy (nejraději X820), nyní C5
Kolínko
Junior

Odeslat příspěvekod kolda55 23. 7. 2010 05:13

Tak jsem si výhodně pořídil na zkoušku tento telefon a mám smíšené pocity a jsem naštván, protože Nokia udělá vzhledově hezký telefon, funkcemi taky vyhovující alespoň mě a zase to musí něčím zmršit…Aktuálně mám Nokii E51 a už jsem vystřídal několik Nokií(6230,N70,N73,N95,N82, a chvilkově E52). Právě na E52 jsem se těšil jak malý kluk a měl jsem plno očekávání ale po třech dnech šla do světa (známé problémy, zamrzáváíní,problém se signálem,z ničeho nic telefon nevyzváněl apod). E51 už mám přes dva roky (nejdéle ze všech mobilů co jsem kdy měl) a to jednoduše z důvpdů,že má opravdu málo chyb (myslím si,že je to jeden z nejpovedenějších mobilů v historii Nokie). Samozřejmě mám stále chutě ho nahradit něčím co by bylo více "IN" ale jelikož mě neberou dotykové telefony, tak jsem celkem omezen a jelikož chci jen mobil s operačním systémem tak jsem omezen ještě víc..Proto jsem přivítal příchod C5 s nadšením ale nepotěšily mě negativní reakce hned po uvedení do prodeje..Ale abych si mobil opravdu ošahal tak jsem se ho rozhodl pořídit (do světa pak může jít vždy).

První dojem byl skělý, mobil je opravdu sympatický kousek. Bohužel šok na který jsem se připravoval po přečtení uživatelských recenzí mě bohužel neminul. Displej je opravdu blbě čitelný ale to bych ještě překousnul protože s tím má problémy hodně mobilů a i E51 je dle mého subjektivního názoru jen o něco více viditelnější na slunci než C5. Co mi vadilo více byly ale pozorovací úhly, samozřejmě na mobil stačí abych viděl jen já ale aby i při minimální změně orientace nešlo na displeji skoro nic ostře vidět mě opravdu nepříjemně dostalo…

Další věc, která mě dostala byla když mi 10 minutách co jsem měl mobil puštěný přišla zpráva od Vodafonu, že mi byl právě aktivován internet na den (nic jsem nidke nenastavoval a na net zásadně nelezu), řekl jsem si fajn 17 kč mě nezabijke ale kdyby měl člověk ty taridy kde se to počítá po kB tak ho to opravdu zrujnuje, protože mám pocit,že to šahá na net co 10-20 minut neustále…Co jsem si tady pročítal tak někdo psal, jak se toho zbavit ale ten postup bude asi jen na E52, v C5 jsou ty menu asi jinak "schované" jelikož o nemůžu najít. Víte jak zarazit aby mobil nešel na net ?

Další věc nevím jestli je to kvůli toho,že už mám baterku na jedné čárečce ale tato věc mě naštvala úplně nejvíc, z ničeho nic mi nejde skoro vidět na displej, tak jdu do menu displeje abych si zvýšil jas, ale jak to chci provést tak mi vyskočí hláška "Nelze změnit nastavení, režim úspory energie je aktivní" Neříkejte mi,že to bdue dělat vždy když mi bude chcípat baterka a že to nejde vypnout, protože jestli ne tak jde mobil hned z domu a nedám mu dále šanci.

Jinak co se týče písma jak každý psal,že nejde zvětšit tak kromě hlavního displeje se mi podařilo všude písmo zvětšit a mě osobně nepřipadá úplně titěrné ale je pravda,že starším ž to může činit problémy (mám 25).

Jinak chci otestovat hlavně výdrž, protože jestli mobil vydrží opravdu tak dlouho jak jsem si četl tak by to bylo super.

Škoda těch nedodělků ze strany Nokie,čitelnost displeje už asi nikdo nevyřeší ale co se týče toho ostatního co jsem psal tak existují nějaké rady ?

Chci dát mobilu ještě šanci, jinak to vypadá že E51 se mnou i zestárne :-)
kolda55
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků