Nokia C5-00 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pavel PS 22. 6. 2010 10:35

To je mi taky divný.
Když si do telefonu uložím třeba průhledný čtvereček png (v PC průhledný), tak jej telefon zobrazí jako bílý. To samé gif a to samé i při poloprůhlednosti.
Chtěl jsem to využít jako poznámku na display, protože jsem nenalezl, jak jinak na pohotovostní obrazovce zobrazit krátký text poznámky - myslel jsem si, že si udělám kontakt poznámka a přiřadím k němu průhledný gif/png, a v akt. pohotovostním režimu se bude zobrazobvat jen jméno = krátká poznámka. Ale jak říkám, moje C5 mi nezobrazuje transparentnost, ale barvu pozadí.
Na AJ fórech jsem právě našel, že s průhledností jsou na Symbianech problémy a možná se ikonky řeší přes masku, ale moje AJ není tak dobrá a neměl jsem čas to víc zkoumat. Ale zajímá mě to...
Ericsson A 1018s -> Nokia 3210 -> Siement MT50 -> Sony Ericsson T630 -> Siemens C75 -> Sony Ericsson V630i -> Nokia C5-00, LG F6
Pavel PS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Deleted user 22. 6. 2010 12:22

Nějaké screenshoty by nebyly? Myslím, že Symbian jako takový s těmi grafikami problém mít nemusí, ale další aplikace mohou tu grafiku zpracovávat pro svoje potřeby a s průhledností moc nepočítají.
Deleted user

Odeslat příspěvekod Pavel PS 22. 6. 2010 13:10

Tak jsem zkusil na rychlo udělat transparentní png obrázek: průhledný čtverec se žlutým X. V PC se to zabrazuje správně, v telefonu viz obrázek: defaultní prohlážeč fotek tomu udělal šedé pozadí, v galerii těžko říct, a v aktivním pohotovostním režimu má ten zkušební obrázek černé pozadí...
Přílohy
transparentnost_problem.jpg
transparentnost_problem.jpg (39.82 ) Zobrazeno 21289 krát
Ericsson A 1018s -> Nokia 3210 -> Siement MT50 -> Sony Ericsson T630 -> Siemens C75 -> Sony Ericsson V630i -> Nokia C5-00, LG F6
Pavel PS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metyn 23. 6. 2010 06:19

dotaz na majitele nebo admina, umí navigace i čísla popisné např. na malém městě nebo na vesnici?
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 23. 6. 2010 13:20

tak dopoledne dorazil od vf, s navigací spokojenost až na ty čísla popisné - na dědině musím zadat místo z mapy, hlas navigaceje dobře slyšet a reaguje vcelku rychle, zkoušel sem jet podle hlasu( ne podle map na displ), dobrý je i přepočet trasy, akorát se chci zeptat, pokud tel zapnu, tak displ naběhne asi za 10 vteřin, je to normálka nebo ne. s os nemám žádné zkušenosti, zatím sem jel pouze na s40.
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 23. 6. 2010 15:26

Navigace neumí popisná čísla.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod neller 23. 6. 2010 21:50

metyn píše:tak dopoledne dorazil od vf, s navigací spokojenost až na ty čísla popisné - na dědině musím zadat místo z mapy, hlas navigaceje dobře slyšet a reaguje vcelku rychle, zkoušel sem jet podle hlasu( ne podle map na displ), dobrý je i přepočet trasy, akorát se chci zeptat, pokud tel zapnu, tak displ naběhne asi za 10 vteřin, je to normálka nebo ne. s os nemám žádné zkušenosti, zatím sem jel pouze na s40.



Ano, je to normalka!!! u me to je alespon 12-15sec!!!
neller
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 24. 6. 2010 06:07

poradíte někdo jak zakázat to stupidní uvítávání tím vytvořením si účtu u služby ovi by nokia?
mám ji od vf, dík.
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod Kolínko 25. 6. 2010 14:48

magips píše:C5 jsem radsi rychle vymenil ve Vodafonu za stejne drahy SE Elm ktery jede jak vino ma WiFi ,gps,.


Nic proti SE, zvažoval jsem jej také, uzavřený systém, nemusí vadit, pokud je vybaven, ale třeba GPS je problémem - funguje jen se stahováním dat online.
A já GPS nepotřebuji ani tolik v ČR, ale někde na roamingu - to bych si za poplatky za data mohl za chvíli koupit dospělou navigaci.
Navíc s online mapami je problém - není-li signál, není ani navigace (resp. přístroj určí polohu, ale dál se musí pracovat s papírovou mapou - když je). A v takovém rozhlehlém Norsku se skutečně nevyplatí GSM natož 3G pokrývat celé neobydlené území.
historicky mnoho Ericsonů, A701, několik MDA, Siemensy, Sony-Eric, Samsungy (nejraději X820), nyní C5
Kolínko
Junior

Odeslat příspěvekod jirrka22 27. 6. 2010 12:09

Mam tento telefon asi tyden a nejak mi nejdou nainstalovat java aplikace JAR. Jak jste na tom vy?
jirrka22
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FILIPSN007 27. 6. 2010 15:53

Dobrý den.
Chtěl bych si pořídit tenhle mobilní telefon a mám pár otázek, za každou odpověď děkuji.
1)Jaká je stabilita ? Restartuje se často ?
2)Lze si na tomhle telefonu zahrát starší symbian hru Asphalt 2 ?
3)Jaký je prohlížeč ?
4) Je nějaký prohlížeč na přehrátí flash videa třeba na Stream.cz?
5) Znáte nějaký kvalitní přehrávač hudby ?
6) Byl by to můj první symbian, jsou nějaké věci na které bych se měl připravit ? momentálně mam SE
7)stačí HW na plynulí běh SW ?
FILIPSN007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 27. 6. 2010 18:31

2)asphalt 3 a 4 by mal ist.
3)ako prehliadac doinstaluj operu mini a operu mobile
4) prehliadac skyfire
5) LCG jukebox (spoplatneny)
6) napr niesu smajliky viewtopic.php?p=7022163#p7022163
viewtopic.php?f=13&t=36390
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FILIPSN007 27. 6. 2010 18:49

Díky za odpovědi, měl bych ještě otázku k aplikacím a hrám obecně. Jak je to s těma certifikátama ? Musí se vždy dohrávat a nebo jen když je aplikace pirátská kopie ? Když bych stahoval třeba přímo od výrobce a třeba bych i kupoval aplikace tak se to musí taky ?
FILIPSN007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 27. 6. 2010 18:52

Ne, to se nemusí. Certifikuje se jen něco, ani pirátský software se někdy nemusí.
Pokud budeš kupovat a stahovat třeba z ovi.com, tak tě certifikace trápit nemusí.
Já jsem na posledních třech Symbianech, co jsem měl, E90, 5530 a N97mini necertifikoval vůbec, nepotřeboval jsem to a nic mi nechybělo. Dle mého se tento problém dost zveličuje
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FILIPSN007 27. 6. 2010 18:56

ok díky, četl jsem téma na antiviry a vůbec nevím jestli to má nebo nemá cenu. Narazili jste někdo na nějakej vir ?? Nebo to nemá smysl zatím?
FILIPSN007
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků