Nokia C5-00 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kycltov 5. 6. 2010 22:59

K C5 ty držáky nedávají co jsem četl :hm Jinak co jsem zkoušel já v prodejně, žádné mouchy jsem kromě toho displeje neobjevil, vše v pohodě, rychlý procesor dělá své a myslím, že se C5 Nokii povedla.
iPhone 5S Space Gray
T-Mobile CZ
Kycltov
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel PS 6. 6. 2010 08:27

Ahoj!
Mám prvně telefon s OS, už jsem toho přečetl hodně, ale na pár věcí bych se rád zeptal (asi už to tu na fóru někde bude, ale já to nenašel, omlouvám se, ale kdyžtak prosím hoďte link)
1. skrytí fotek - přes Y-Browser nastavím atribut Skrytý, v originálním správci souboru fotky není vidět, ale v galerii ano, zmizí až po vypnutí a zapnutí telefonu, asi bude nějak cashovaná, není jiný způsob? (preferuji freeware)
2. tip na nějaký hezký freeware pro prohlížení obrázků místo orig. galerie (žádný jsem nenašel)?
3. nejsou někde ke stažení původní motivy, co byly v telefonu (já měl Dark, Light, Nokia Theme) ve formáto .tdf (pro úpravu v theme editoru)?
4. jde nějak upravit/přidat styl pohotovostního režimu, konkrétně, zda jdou do "svislé čáry" přidat zástupci (ne jen pod položku "Klávesové zkratka")
5. lze vypout průvodce nastavení: Pořád to po mě po zaputí chce nastavit maily
6. spíše na okraj: jde změnit odbrázek při zapnutí a vypnutí telefonu? Mám ta loga od vodafonu :-)
Děkuji za odpovědi
Ericsson A 1018s -> Nokia 3210 -> Siement MT50 -> Sony Ericsson T630 -> Siemens C75 -> Sony Ericsson V630i -> Nokia C5-00, LG F6
Pavel PS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r626 6. 6. 2010 08:50

tohle mozna nekomu usnadni rozhodovani.. ja bohuzel stale nevim..

http://mobil.idnes.cz/konzervativec-do-firmy-i-na-cesty-za-dobrou-cenu-recenze-nokia-c5-p8z-/mob_nokia.asp?c=A100517_173027_mob_nokia_ham
r626
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kycltov 6. 6. 2010 08:51

Mám dotaz, jak je to s kvalitou videa? Vím, že má rozlišení 640x480 při 15ti snímcích/sec.; jaký na vás ale budí dojem? Je plynulé, neseká se? Dřív jsem měl Nokii E65 a tam mě kvalita videa opravdu potěšila a ještě teď na ní rád vzpomínám - bude to tu ještě lepší? Díky za odpověď.

PavelPS: Promiň, s tvými dotazy ti neporadím, ale měl bych na tebe také nějaké :-) Jak je to s verzí od Vodafonu, konkrétně - jak se liší v prostředí od telefonu z volného prodeje? A potom ještě - jak jsi spokojen se zpracováním; především zadní kryt (teď jsem se v jedné recenzi dočetl, že jim nelícoval, tak se ptám.) Díky moc.

edit: Rozhodování je to těžké, sám taky nejsem stále rozhodnutý a pořád váhám, nicméně na mě C5 udělala dobrý dojem :hm
iPhone 5S Space Gray
T-Mobile CZ
Kycltov
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod py78 6. 6. 2010 09:48

r626 píše:tohle mozna nekomu usnadni rozhodovani.. ja bohuzel stale nevim..
http://mobil.idnes.cz/konzervativec-do-firmy-i-na-cesty-za-dobrou-cenu-recenze-nokia-c5-p8z-/mob_nokia.asp?c=A100517_173027_mob_nokia_ham

K tým negatívam z recenzie.
* malé pozorovací úhly displeje
- áno, sú horšie. Len som nenašiel situáciu, kde by mi to vadilo. (Mobil nieje TV.)
* problémy s konstrukcí telefonu
- kryt batérie ozaj nelícuje, ale keby som si neprečítal recenziu, tak o tom neviem. Odhadujem to tak na 0.3 - 0.4 mm. Jednak to pri používaní vôbec nieje cítiť a za druhé - som zvedavý, kedy ten kryt budem musieť trošku otvoriť. Tie kontextové tlačidlá ozaj mohli byť aspoň trochu vypuklé, ale dá sa na to zvyknúť.
* absence Wi-Fi
- ozaj netuším, prečo by to Nokia v tejto kategórii mala robiť. Ak by mal mať tento mobil wifi, tak by bol cenovo niekde úplne inde...
* horší kvalita fotoaparátu
- neviem posúdiť, používam príležitostne.
py78
Junior

Odeslat příspěvekod Kycltov 6. 6. 2010 10:00

Taky si myslím, že v té recenzi na mobil.cz udělali z komára velblouda, například pro tu Wi-Fi bude dobrá zase Nokia C3, zkrátka nemohou všechno nacpat do jednoho modelu, to by byla cena na šesti tisících a zároveň by si telefony konkurovaly ve vlastních řadách.
iPhone 5S Space Gray
T-Mobile CZ
Kycltov
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel PS 6. 6. 2010 10:20

Mě přijde zpracování C5 dobrí, působí robustně a trvanlivě. Zadní kryt malinko nelícuje, ale přijde mi, že drží. A je z plechy, takže se nebojím. Klávesnice je pro mě super a kntextová tlačítka jsou o zvyku, já spíše bojuji se zvykem ze sterého mobilu. Display: pozorovací úhly mi vůbec nevadí, čitelnost na slunci je horší, ale při max jasu mi to přijde v poho, záleží na kontrastu použitého motivu.
Úprava od Vodafonu: nemám moc srovnání, ale jsou tam zapínacá a vypínací animaco VF, datové nastavení a nejde vypnou zvuk fotoaparátu (nevím jestli je to customizací). A víc jsem si nevšiml, ale jak říkám, nemám srovnání, ale ani VZ schéma tam není.
A pokud by někdo věděl odpovědi na moje dotazy, které se týkají spíše symbianu, sem s nimi
Ericsson A 1018s -> Nokia 3210 -> Siement MT50 -> Sony Ericsson T630 -> Siemens C75 -> Sony Ericsson V630i -> Nokia C5-00, LG F6
Pavel PS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod satapp 6. 6. 2010 11:49

r626 píše:tohle mozna nekomu usnadni rozhodovani.. ja bohuzel stale nevim..


Nechápu co tady řešíte, mobil stojí 4000,-Kč a není určen na speciální použávání. Za tuto cenu si myslím, že Nokia vypustila na trh dobrý mobil který dostatečně stačí na funkce pro které je určen. Pokud se někdo nemůže nebo nechce rozhodnout, tak počká na N8 za kupu peněz!!! Nespokojený člověk bude hledat stále nějakou chybu! :/
satapp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ed760 6. 6. 2010 14:09

Nezobrazuje se mi na displeji více než jedna nadcházející událost z kalendáře, máte to tak všichni? U jiných symbianů se zobrazuje vždy více událostí.
ed760
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod crashpc 6. 6. 2010 18:56

Já jsem naopak z C5ky nešťastnej. Mohl to bejt právě slušnej decentní konzervativní telefon, ale horní klávesnice se neovládá vůbec pohodlně, a autofocus u foťáku chybí hodně, a to spíš na práci než na zábavu....
Připlatil bych třeba na lepší, ale ani E52 nemá autofocus, a další telefony také ne. ty co ho mají, zas nevyhovují jinak. Pozoruji, že tohle Nokia provádí už roky, a asi proto jsem si od nich nic nikdy nekoupil. Dobře jim tak. Až se polepšej, dostanou šanci - jenže teď mi hoří koudel u zadku. Ostatní značky se také zhoršily, a já budu potřebovat tento rok jistě telefon měnit. Snad to vydrží na Vánoce na nové modely.
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Junior

Odeslat příspěvekod ed760 6. 6. 2010 20:16

Já jsem na mizerné klávesy u mobilů hodně háklivý, ale kupodivu jsem si i na ty malinké klávesky zvykl a vyhovují mi. Jinak v současné době je to z hlediska mých potřeb jediný telefon za tuhle cenu, který je schopen nahradit dosluhující E51. Nokia E52 je už taková plácačka na mouchy, C5 sedí mnohem lépe v ruce. Pokud bych nepotřeboval Symbian, bral bych Nokii 6303, která se dá koupit i v černé. Má dobrý kalendář, pevnou konstrukci, bezvadný diplej a fotky z ní jsou díky autofokusu prý docela ucházející.
ed760
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sniperJ 7. 6. 2010 03:30

Chci si tento telefon koupit. Kolik máte volného místa v paměti telefonu po jeho koupi? Celkem má 50 MB, tipuji tak 35 MB volného. Ptám se proto,že mám trochu obavy,jak jsem četl o Nokii E52,jak jí ubývá paměť a to jí má o 10 MB více. Vím,můžu si aplikace nainstalovat na kartu,jenže většinou se zapisují data i do vnitřní paměti telefonu.
Nokia E51 Black - Nokia N95 8GB - Nokia 6303 classic MATT BLACK - LG GT 505 -
Nokia E52 Black Al. fw: 051.018, microSD 8GB
sniperJ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r626 7. 6. 2010 12:28

me by zajimalo, jestli ma nekdo zkusenost s navigaci v tomto mobilu.. konkretne sygic nebo garmin. jak to funguje, jestli to pada nebo seka.. diky :-P
r626
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kolínko 7. 6. 2010 16:12

Re: na C5 ti pojede Navigace jak Nokia Sygic

Mám oficiální sdělení od Sygicu 3 týdny staré, že E52 oficiálne podporována není, a na fóru jsou zkušenosti různé. Na C5 se pracuje.
historicky mnoho Ericsonů, A701, několik MDA, Siemensy, Sony-Eric, Samsungy (nejraději X820), nyní C5
Kolínko
Junior

Odeslat příspěvekod satapp 7. 6. 2010 16:55

Na C5 jede Sygic a i na E52 a v pohodě. Jen problém je jeden, když stahujete navigace cracknutý tak se to kouše. Buď zaplatíš a naviguješ bez problémů, nebo neplatíš a kouše se ti a je pomalá - daň za neorginál!!
Naposledy upravil Kniter dne 7. 6. 2010 17:33, celkově upraveno 1
Důvod: necituj predchadzajuci prispevok
satapp
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků