Nokia C5-00 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ed760 3. 6. 2010 20:23

To už dělám pátý den, že při zamčené klávesnici hýbu středovou ovládací klávesou, abych zjistil, kolik je hodin. Ale není nad to, kouknou bez šahání na mobil a vědět kolik je :-) Snad to některá z dalších verzí FW napraví.
Ale jinak jsem z telefonu docela nadšený, lepší klávesnici jsem snad ještě na mobilu neměl. Tichý chod bez otravného hlasitého cvakání a ideální odezva. K tomu nízká váha, docela slušná konstrukce a tak akorát velký displej. Dobrý počin od Nokie. :tleskani A to jsem ještě nedávno nebyl zrovna velký příznivec téhle značky. Žádný jiný výrobce mi však dosud nenabídl bezdotykový telefon této velikosti s operačním systémem. Prostě C5 má více kladů, než záporů a pro mnoho lidí to bude jistě ideální telefon. Mě všechny ty dotykové nádhery nějak neberou, měl jsem k dispozici pár dotykových modelů různých značek a dal jsem vše pryč. Kéž tohle snažení při výrobě praktických telefonů Nokii vydrží.
ed760
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kolínko 3. 6. 2010 21:54

r626 píše:zdravim, stojim pred rozhodnutim c5 a nebo e52. mam ted starou e50 . pouzivam nejcasteji telefonovani, sms, kalendar a navigaci- mam tam tomtoma. ale chtel bych kvuli neaktualizaci map pouzit nokia mapy eventuelne garmim nebo sygic. mate nekdo zkusenosti techto dvou navigaci v techto telefonech? hlavne tedy v te C5. eventuelne kterej mobil mi doporucite? mam pocit, jestli neni ta e52 pouze designova zalezitost a rekneme zbytecne vyhozeny penize.. diky :-)


Pane kolego, pročtěte si 300 stránek, které toto fórum věnuje E52 a rozhodněte se sám, pro mě byla C5 volbou spolehlivosti a vyšší citlivosti při telefonování, navíc má i zřetelně lepší citlivost GPS.
historicky mnoho Ericsonů, A701, několik MDA, Siemensy, Sony-Eric, Samsungy (nejraději X820), nyní C5
Kolínko
Junior

Odeslat příspěvekod ed760 4. 6. 2010 06:07

1.
Moje C5 má takovou vlastnost, že jakmile ji dám do kapsy kalhot a později jí vytáhnu a mrknu na počet čárek ukazatele signálu, není tam nic a telefon se chvíli vzpamatovává, než naskočí běžný počet čárek. To se u E51 nestane. Známí nadávali, že se mi nemohli opakovaně dovolat a já nechápal, vždyť telefon mám stále při sobě a nepřišla mi žádná hláška o zmeškaném volání a ve výpisu hovorů žádný nepřijatý hovor. Dále když držím telefon v dlani, čárky opět většinou zmizí. Záleží na tom, jak telefon držím, naučil jsem se ho držet pouze prsty, abych dlaní příliš nezakrýval anténu umístěnou ve spodní části aparátu.
2.
Další drobný problém registruji při používání navigace. Pokud mám spuštěnou mapu a potřebuji udělat na telefonu něco jiného, např, napsat sms apod., mapu zminimalizuju a mohu jí opět ve správci úloh JBak Taskmanovi vyvolat. Ale totéž už nemohu udělat podruhé, mapa vždy spadne ( když ne po druhé, potřetí určitě ) a musím vše provést znovu. Už jsem třikrát formátoval přístroj a záměrně neinstaloval žádné programy, abych vyloučil všechny vlivy z nainstalovaných programů, ale stále stejné. Ale beru to tak, že nový telefon nemá dokonalý FW a časem snad dojde k nápravě.
3.
Další věc, kterou chci zmínit, je v navigaci nepoužitelné vyhledávání míst podle adres, jakmile zadám i hodně známou adresu např.velké instituce, prostě se nic neděje, navigace nereaguje a data zapsané adresy zmizí a nepomůže opakované vyťukávání. Možná dělám někde chybu, ale fakt už nevím. Na tomto videu http://www.mobilmania.cz/clanky/nokia-2710-ne-nejlevnejsi-navigace-v-redakci/sc-3-a-1125401/default.aspx to přitom v Nokia navigaci funguje korektně. Je to sice jiný model s S40, ale fungovat by to snad mohlo i v naší C5. Nakonec musím cíl vyhledávat buď zadáním souřadnic, nebo když chci jet např. do Prahy do Libně, vyhledat: Praha Libeň a zbytek už musím dohledat klikáním v mapě a konkrétní místo potvrdit a jet, ale to je dost zdlouhavé a jelikož matičku Prahu moc neznám, chvíli mi trvá, než doklikám na kýžené místo v mapě. Přivítám zkušenosti druhých s navigací.
4.
Poslední problém je nutnost opakovaného zapínání přístroje. Vypnu mobil, chci ho nastartovat a rozsvítí se sice displej, ale dál nic. Musím vyndat akumulátor a znovu zapnout, leckdy i opakovaně. Také mě překvapuje dlouhá doba nabíhání telefonu, Starší E51 je neporovnatelně rychlejší. Ale to samozřejmě není už tak důležité.
Naposledy upravil ed760 dne 4. 6. 2010 06:37, celkově upraveno 6
ed760
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kolínko 4. 6. 2010 06:33

ed760 píše:1.
Moje C5 má takovou vlastnost, že jakmile ji dám do kapsy kalhot a později jí vytáhnu a mrknu na počet čárek ukazatele signálu, není tam nic a telefon se chvíli vzpamatovává, než naskočí běžný počet čárek. .. Dále když držím telefon v dlani, čárky opět většinou zmizí. Záleží na tom, jak telefon držím, naučil jsem se ho držet pouze prsty, abych dlaní příliš nezakrýval anténu umístěnou ve spodní části aparátu.
..
4.
Poslední problém je nutnost opakovaného zapínání přístroje. Vypnu mobil, chci ho nastartovat a rozsvítí se sice displej, ale dál nic. Musím vyndat akumulátor a znovu zapnout, pak už je to v pohodě, Také mě překvapuje dlouhá doba nabíhání telefonu, u E51 je to neporovnatelně rychlejší. Ale to samozřejmě není už tak důležité.


to jednoznačně vypadá na HW tohoto kusu,
s těmito problémy jsem se nesetkal; jediná nepříjemnost - když jsem chtěl červeným tlačítkem zastavit vytáčení/volání ještě před propojením, stalo se mi někdy, že se telefon kousl a šel do teplého restartu (bez požadavku na vložení pin)
historicky mnoho Ericsonů, A701, několik MDA, Siemensy, Sony-Eric, Samsungy (nejraději X820), nyní C5
Kolínko
Junior

Odeslat příspěvekod py78 4. 6. 2010 07:48

Dá sa niekde nastaviť, aby budík zvonil viac ako 5x? Po piatich budeniach mi to už neponúka ponuku odložiť... Už 2x som kôli tomu zaspal :-/
py78
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 4. 6. 2010 07:52

To nejsi ani po tolika odloženích schopen vstát? Nastav si další budík
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod py78 4. 6. 2010 08:00

Kedy ako. Každopádne riešenie je to je, ale také "ruské".
py78
Junior

Odeslat příspěvekod r626 4. 6. 2010 20:01

Kolínko píše:
r626 píše:zdravim, stojim pred rozhodnutim c5 a nebo e52. mam ted starou e50 . pouzivam nejcasteji telefonovani, sms, kalendar a navigaci- mam tam tomtoma. ale chtel bych kvuli neaktualizaci map pouzit nokia mapy eventuelne garmim nebo sygic. mate nekdo zkusenosti techto dvou navigaci v techto telefonech? hlavne tedy v te C5. eventuelne kterej mobil mi doporucite? mam pocit, jestli neni ta e52 pouze designova zalezitost a rekneme zbytecne vyhozeny penize.. diky :-)


Pane kolego, pročtěte si 300 stránek, které toto fórum věnuje E52 a rozhodněte se sám, pro mě byla C5 volbou spolehlivosti a vyšší citlivosti při telefonování, navíc má i zřetelně lepší citlivost GPS.



dekuji za radu.. 300 stranek je az moc.. rad bych, aby mobil proste nedopadl za par mesicu bez dalsi podpory.. novy fw atd.. moc pocit, ze e52, tohle ma osetrenejsi dobre.
tezko rict, jestli bude mit nokia v zajmu rozvijet tel za "par " korun..
r626
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kycltov 4. 6. 2010 20:30

Nokia pravidelně vydává aktualizace FW každého jejího mobilu, je to úplně jedno jaký si vybereš (nový SW prostě dostaneš vždy). Nokia má tohle velmi dobře organizované a to se mi na ní líbí. Není se čeho bát.
iPhone 5S Space Gray
T-Mobile CZ
Kycltov
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r626 4. 6. 2010 20:48

jak jsem psal drive, mam e50 a na ni nevysel novy fw ani nepamatuju.. jen bych byl nerad, aby treba c5 dopadla po roce stejne.. rekl bych ze diky porizovaci cene ma e52 vetsi ambice na zivotnost v tomhle smeru. nevim, mozna se pletu..
Naposledy upravil Fíla dne 4. 6. 2010 21:12, celkově upraveno 1
Důvod: necituj předchozí příspěvek
r626
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SAKULPOL 4. 6. 2010 21:07

Ahoj

Nokia E50 se zacala prodavat v roce 2006 a prodej se ukoncil cca konec roku 2007 preci nechcete po Nokii aby udrzovala mobil ktery se neprodava jiz pres 2 roky ( jako novej kus ) posledni SW odladil urcite nedostatky.

Pokud si koupite novej telefon co vysel cca do roku tak SW pro nej Nokia vytvaret stale bude ;-)
SAKULPOL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r626 4. 6. 2010 21:19

ja ji mam 3 roky a nebejt toho, ze mi diky nedostatku ram pameti nejde spustit sygic, tak bych nemenil.. nejsem moc narocnej. je pravdou, ze E52 se mi libi vic. nekdo ji chvali a nekdo na ni na foru i nadava... tak nevim.. :-)
r626
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SAKULPOL 4. 6. 2010 21:33

Ahoj

pokud u telefonu nepotrebujes wifinu a jenom volas a sms tak ti C5 postaci je levnejsi

E52 pomerne casto rezonuje sluchatko co jsem videl ale tezko rict jak se k tomu lidi chovaji

na C5 ti pojede Navigace jak Nokia Sygic Ndrive Garmin si muzes vybrat nebo vsechny si tam nainstalovat bezproblemu mu¨ze met 16Gb kartu

Nokia ted dava k E52 drzak do auta primo v baleni
SAKULPOL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redbull- 5. 6. 2010 09:58

nevíte někdo jestli se tento telefon dá už hacknout?
redbull-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r626 5. 6. 2010 19:30

SAKULPOL píše:Ahoj

pokud u telefonu nepotrebujes wifinu a jenom volas a sms tak ti C5 postaci je levnejsi

E52 pomerne casto rezonuje sluchatko co jsem videl ale tezko rict jak se k tomu lidi chovaji

na C5 ti pojede Navigace jak Nokia Sygic Ndrive Garmin si muzes vybrat nebo vsechny si tam nainstalovat bezproblemu mu¨ze met 16Gb kartu

Nokia ted dava k E52 drzak do auta primo v baleni


dekuji za info, jeste pujdu udelat zive do obchodu finalni rozhodnuti a oak se pustim do nakupu.
slysel jsem, ze davaji drzaky i k tem c5, ale zatim jsem to nikde v nabidce v eshopech nevidel.
jinak ma ten mobil jeste dalsi nejake mouchy krome toho spatne viditelneho displaye a "neviditelneho" sporice? - to druhe nejspis vyresi novy fw, tak z toho obavy nemam.. diky :-)
r626
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků