Nokia C5-00 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod swenak 14. 5. 2010 13:06

tak jsem si taky poridil vcera C5 a jsem docela prekvapen...mel jsem 5 kousku E52 a nespokojenost strasna, takze jsem se ji vzdy zbavil a vratil se ke staremu HTC S740. C5 me ale prakvapila, vse funguje, GPS prijima signal, hovor je taky v pohode, mala, lehka, tenka. WiFi nepotrebuju. Co mi trosku vadi je horsi display, ale zadna traga, schazi mi notifikacni diodka a svetelny senzor. JInak co do HW, spokojenost, nic moc nevrze, vse dobre sedi. Na to, ze je to lowend se docela povedla. Budu si muset na par veci zbyknout, je to prechod po letech z WM smartu, neco budu muset vyresit zmenou stylu prace, ale asi to za to stoji, dela mi to radost :-)
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod Kycltov 15. 5. 2010 22:53

Já pro změnu řeším dilema, jestli koupit bílou nebo tmavší variantu - jsou fakt obě moc hezký :hm
iPhone 5S Space Gray
T-Mobile CZ
Kycltov
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kolínko 15. 5. 2010 23:30

První zkušenosti s GPS v C5:
1. pozitiva:
- překvapivě citlivé GPS (i při vypnutém aGPS, i uvnitř budovy, kde Holux nebo Dynavix Delta neukáže nic, C5 má 3-4 družice a naviguje)
- docela podrobné mapy (v Praze pro chodce i cestičky v parcích)
- rychlý procesor - např. přepočet trasy je příjemně rychlý (pokud nenatáhnete zbytečně velké množství map, pak se samozřejmě třeba hledání silně zpomalí)
2. negativa:
- chyb v mapách je stále dost; už sice srovnatelně s Atlasem, ale čekal bych, že při rychlejším update Nokia/Navteq budou vychytanější - problém je možná v tom, že Nokia nemá efektivní systém hlášení chyb v mapách - pokud by systém fungoval, byl by Navteq vzhledem k počtu navigací Nokia a tudíž počtu odezev nejvychytanější mapou)
- občas se stane, že hláška pro odbočení přijde až po křižovatce, naštěstí většinou hlásí nadcházející odobočení chvíli předem
- zřejmě je nízká frekvence refreshe, protože přepočet po nerespektování doporučené trasy neproběhne hned, ale až po řádově desítkách sekund
- malý displej, na slunci nečitelný
historicky mnoho Ericsonů, A701, několik MDA, Siemensy, Sony-Eric, Samsungy (nejraději X820), nyní C5
Kolínko
Junior

Odeslat příspěvekod digitom 19. 5. 2010 07:23

Ahoj, potřeboval bych prosím poradit jak zprovoznit GPS v tomto mobilu, je potřeba po koupi telefonu nahrát do mobilu mapy? jak a kde je stáhnu? nikde totiz nenabízí k tomuto typu žádný software? Myslel sem si že když je Ovi Maps 3.0 předinstalovaný tak k tomu nic nepotřebuji. Včera mi bylo operátotrem řečeno že telefon musí byt připojen k internetu, aby GPS fungovala. Prosím o radu jak na to. Díky.
digitom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod satapp 19. 5. 2010 10:18

Manželka si koupila C5 a je smutná z toho,že nemá podporu smajlíků.Chtěl jsem se zeptat,zda se to dá nějak pořešit??Díky :-)
satapp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swenak 19. 5. 2010 13:32

digitom píše:Ahoj, potřeboval bych prosím poradit jak zprovoznit GPS v tomto mobilu, je potřeba po koupi telefonu nahrát do mobilu mapy? jak a kde je stáhnu? nikde totiz nenabízí k tomuto typu žádný software? Myslel sem si že když je Ovi Maps 3.0 předinstalovaný tak k tomu nic nepotřebuji. Včera mi bylo operátotrem řečeno že telefon musí byt připojen k internetu, aby GPS fungovala. Prosím o radu jak na to. Díky.


vse tam je uz po zakoupeni a neni potreba zadneho internetu...na karte jsou nektere mapy, CZ a SK urcite, je tam i hlas, takze staci jen spustit, nastavit a muzete se navigovat...mapy nejsou nejcerstvejsi, co jsem si tak vsimnul, ale pomoci Ovi, nebo MapLoaderu si nahrajete novejsi, priapdne dalsi, stejne tak hlasovou navigaci...
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod slovacik 21. 5. 2010 06:36

Ked mam v mobile ikonku mapy a tam ked kliknem nic nemam tak som stiahol mapy z internetu na pocitaci mi ukaze ze tam su ale otvorit mi ich nejde kde je chyba? pise mi ze nepodporuje subor. Telefon Nokia 2700
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod Andyca 24. 5. 2010 13:43

Ahoj, prosím vás, jak mám vypnout GPRS? bere mi to strašně moc peněz :( >:-( děkuji
Andyca
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swenak 24. 5. 2010 13:47

da se tam nastavit, ze se ma pripojit ne dle dostupnosti site, ale dle potreby...v takovem pripade se pripoji jen kdyz spustis neco, co bude chtit na net a pak se to odpoji...
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod Andyca 24. 5. 2010 14:04

děkuji :)
Naposledy upravil Fíla dne 24. 5. 2010 14:53, celkově upraveno 1
Důvod: necituj předchozí příspěvek
Andyca
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swenak 24. 5. 2010 14:09

nastaveni - nastaveni - pripojeni - paketova data - spojeni paketovimi daty ..........tam nastavit podle potreby...taky je mozne v nastaveni - nastaveni - pripojeni - cile....nastavit, aby se pripojeni dotazovalo...
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod Tony Lapacka 24. 5. 2010 14:50

Drobný problém s C5: pořád mi bliká ikonka doručené zprávy a nevím, jak se toho zbavit. Všechny zprávy jsem přečetl.

Předem dík za radu...

Mobil celkem dobrý, jenom ta tlačítka C a Menu bych zpropadeně potřeboval trochu větší.
Tony Lapacka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swenak 24. 5. 2010 15:00

to bude nejaka SMSka co sla, nebo prisla od Nokie, koukni do odchozich, pripadne jestli to neni na SIMce...nekdo tu myslim v teme o E52 psal, o co jde, uz si to nepamatuju...jinak tlacika by mohla byt vetsi, to jo, ale i tak jsem prekvapen, po mnoha letech jsem spokojen a to nemluve o cene :-) jen musim poresit par veci jeste a bude to OK
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod redbull- 24. 5. 2010 16:19

Zdravím. Nevíte někdo, kde v tomhle telefonu najdu správce souborů? Na své staré 6120 jsem ho celkem často využíval, tak mě to teď trošku znepokojuje :D
redbull-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 24. 5. 2010 16:28

Manuál k telefonu máš? Prolistuj si stranu 86. K tomu vlastně ani nepotřebuješ manuál, stačí pár minut a telefon si prozkoumat, ne se hned hloupě ptát na fóru :-|
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků