LG GW620 - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod BigFoot007 15. 5. 2010 12:40

skoda ze lg nerobi na podpore, inak by sa to predavalo podstatne lepsie, takto clovek radsej mozno priplati vezme motorolu milestone...

btw, ako je na tom rychlost telefonu(zvlada pomalsi hw?)?
ako je na tom telefon s vydrzou?
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qual 15. 5. 2010 16:17

S tou podporou LG je to celkem škoda... Ale i Milestone se mi líbí, hlavně kvůli displeji, ale klávesnici má horší :) a je dražší, jinak by to byl býval asi jasný favorit i pro mě. Stojí skoro dvojnásobek, to je trošku jiná cenová relace :). I když nechápu proč CZ lokalizace přijde až v červnu, když už se jakou dobu prodává...

Co se týče GW620 - rychlost je přijatelná, na nic se většinou moc nečeká, jen při prohlížení webu je to někdy pomalejší. Výdrž je jak kdy, když mám zapnutý IM program (celou dobu co je telefon zapnutý, navíc asi 5 protokolů), prohlížím web (kolem 1 hodiny), poslouchám hudbu nebo rádio (30-60 minut), něco napíšu v DocToGo (30 minut), a další věci jako maily, Wi-Fi zapnuté tak 2-3 hodiny, bluetooth vůbec, tak potom vydrží cca 12-14 hodin. Někdy je ale zapnutý celý den s o něco menší zátěží a večer má ještě 70% baterie, nebo i se stejnou záteží a v noci, třeba o půlnoci, mám ještě 40%. Záleží asi jaké běží procesy na pozadí... Má celkem silnou 1500 mAh Li-Ion baterii.

DivX filmy asi jen přes yxflash, i když má telefon certifikaci na DivX. Na Java aplikace se musí použít aplikace Java/J2ME Runner, někde jsem to už psal.
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod edanovy 16. 5. 2010 17:57

S hodnocením souhlasím, vyskytuje se mi však následující problém:
nepravidelně zůstává svítit podsvícení, které rapidně vybije, pokud si toho nevšimnu, baterii. Přes nabídku nelze podsvícení vypnout ( změna délky podsvícení ), ani ukončení spuštěných aplikací nepomáhá. Jediné řešení je úplné vypnutí mobilu a pokud se zablokuje, pak vyjmutí baterie. Má s tím někdo takovou zkušenost ? Dík za info !
edanovy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Qual 16. 5. 2010 18:21

Ano občas se mi také stane, že displej zůstane svítit a někdy nezhasne, jedině pak ručně po zamknutí.... někdy to funguje OK. Zřejmě jde o nějaký bug v systému.
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qual 19. 5. 2010 21:00

Objevili se nějaké oficiální Korejské 1.6 ROMky, v citaci odkazy na V10Q_00 a V10R_00 ROMku. Postup flashe jako u předchozích ROM pro KH5200.
anarchymisc z XDA píše:csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/LGKH5200/AKTFBQ/V10q_00/V10Q_00.kdz
csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/LGKH5200/AKTFBQ/V10r_00/V10R_00.kdz

Did not see these two in the thread, guess they are new ones (Korean)

EDIT: V10R is with fixed ABI incompatible issue


ANDROID 1.6 úspěšně naflashován!

Naflashoval jsem Korejskou verzi V10R_00, jde bez problémů změnit na Angličtinu hned po startu telefonu, takže se člověk nemusí prokousávat menu s textem složeným z klikyháků :-D . Jde opravdu o 1.6 ROM, podle identifikace v nastavení (Kernel 2.6.29, atd.). Už jsem si všiml i novinek z 1.6. GSM (telefonování) funguje OK - testováno.

Mimochodem, ROM V10R_00 je z 13. května/máje.

Postup flashe, jak jsem to prováděl já:

1a) Stáhnout a nainstalovat LGUSBModemDriver_WHQL_ML_Ver_4.9.4_All.exe (případně nějakou novější verzi)
1b) Před instalací driveru vypnout "USB Debuging", je-li zapnut
2) Stáhnout a rozbalit LG-Utils-0.4.2.zip
3) Stáhnout B2CAppSetup.exe
4) Stáhneme si ROMku, nejlépe V10R_00.kdz
5) Spustíme KP500-Utils-EN.exe (z LG-Utils-0.4.2.zip). Ve Win7/Vista pod administrátorem
6) Stiskneme klávesu I - "I - Extract files from a KDZ file"
7) Zadáme cestu k souboru KDZ s ROMkou. ROMka se nám rozbalí do stejného adresáře jako máme KDZ soubor
8 ) Stiskneme klávesu J - "J - Flash with assistant (file .cab)"
9) Jako model telefonu zadáme "KH5200" (bez uvozovek), jinak nám program ROM nenaflashuje
10) Zadáme cestu k .CAB souboru
11) Zadáme verzi software, v případě V10R_00 tedy "V10R_00" (bez uvozovek)

Nyní se nám spustí flashovací program a naflashuje nám novou ROM. Počkáme několik minut až se vše dokončí a načte se na telefonu Android. Pak odpojíme USB kabel a můžeme si užívat 1.6 ROM ;-) .
Nebylo potřeba dělat "hard reset" nebo něco podobného. Telefon byl po flashi kompletně "čistý".

Za škody způsobené flashováním ROM neručím!

Novinky a mínusy v ROM na které jsem narazil (napíšu i standardní změny v 1.6)

Výhody/novinky:
- Aplikace pro elektromagnetický kompas (!) - funguje korektně, vyzkoušeno!
- Jiné ikony od LG (dle mě hezčí)
- Hlasový syntetizátor
- Jiný Android Market
- Novinky ve hledání
- Zobrazení, který proces nejvíce využívá(l) baterii
- Pokud se něco načítá (aplikace,...), obraz je "zahalen mlhou"
- Nové widgety
- Nově rozlišení QVGA (foto)
- Nově detekce mrkání (foto)
- Nové volby pro zostřování (foto)
- Větší možnosti nastavení expozice (foto)
- Více barevných efektů (foto)
- Tóny se nyní přehrají při výběru (foto)
- Více režimů scény (foto)
- Zřejmě vyšší stabilita i rychlost

Nevýhody Korejské ROM:
- Nefunguje zatím datové spojení přes GSM/UMTS (chybí nastavení pro CZ), Wi-Fi funguje OK
- Chybí čeština
- Chybí české znaky pro psaní na klávesnici
- Většina speciálních znaků je přeházená (neodpovídají vyobrazení na klávesnici)
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wisk 27. 5. 2010 21:44

Po delsi dobe opet zdravim.

Qual: diky za vyzkouseni tohodle firmwaru. Mas ho v telefonu porad? Ty zapory co jsi vypsal jsou podle me dost velky zapory. Myslim, ze bez fungujiciho datovyho pripojeni, bez cestiny a s prehazenyma znakama na klavesnici ztraci telefon s QWERTY klavesnici a Androidem svoje hlavni prednosti... :'(

Jak se vyviji situace ohledne ceske ROM? Kdyby pro tenhle telefon vysel Android 2.x , byla by to parada...
wisk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Qual 29. 5. 2010 14:23

Zatím FW stále mám, ale nejspíš se vrátím zpět k české 1.5. Ty přeházené znaky, nepodpora českých znaků a nefungující GSM připojení k internetu mě hodně štve a jak říkáš, ztrácí pak takový telefon své přednosti. Ty mínusy jsou opravdu hodně zásadní. Pokud by vyšla CZ (EURO) varianta bylo by to super, hned bych si jí nahrál, ale zatím o ničem nevím. Uvidím, třeba nějaké info najdu, teď mi nefungoval týden kvůli sousedovi (dělá střechu a odpojil kabel) internet, takže jsem trochu dezinformovaný :-))
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalenka 30. 5. 2010 10:06

Zdravim....poradite mi nekdo jak je to s tim BT ? samozrejme mi nefunguje prenos souboru. Nekde vyse jsem cetla,ze problem je davno vyreseny,ze se stahne aplikace na Android merketu...Ja jsem tam nasla jen jednu a tu kdyz jsem si stahla,tak mi pri pokusu o prenos souboru psala,ze funguje jen pod Android 2.0. Je tam tedy nejaka jina? Nebo je jine reseni? Prosim pomozte. Dekuju :-)
dalenka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Qual 30. 5. 2010 14:17

Funkce BT je u Androidu 1.5 problematická (spíše nefunkční), u 1.6 by již mělo fungovat (párování přístrojů funguje OK, ale přenos zatím ne a nezkoušel jsem ani žádnou aplikaci, možná ale zkusím).

Zac psal něco o tom, že bude zkoušet Android 2.2, pokud jsem správně pochopil, tak uvidíme...
Česká, resp. Evropská oficiální 1.6 ROM v nedohlednu...
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wisk 30. 5. 2010 16:16

Tak co se tyce oficialniho upgradu:

Dobrý den, Chci se zeptat, kdy bude v České Republice k dispozici aktualizace operačního systému Android u telefonu LG GW620?

Vážený pane Vacku, v současné době LG neplánuje aktualizaci operačního systému Android v modelu telefonu GW620. S přátelským pozdravem Andrea Orlowska Zákaznický servis LG
wisk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Qual 30. 5. 2010 16:30

Takže momentálně nám nezbývá nic jiného, něž se spoléhat na komunitu co vymyslí...
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qual 2. 6. 2010 22:32

GW620 má integrovaný FM vysílač (transmitter) a FM rádio podporuje RDS! 8-D Bohužel je obojí softwarově neaktivní :-\

Servisní manuál pro GW620 píše:
3. Technical Brief

3.8 FM Transceiver

This FM module is a single-chip FM Radio transceiver. It integrates the complete tuner and transmits functions for FM broadcast reception and standards-compliant, unlicensed FM broadcast stereo transmission.
It is performs FM modulation in the digital domain to achieve high fidelity, optimal performance versus power consumption. This equipment supports the European Radio Data System (RDS) and the US Radio
Broadcast Data system (RBDS) including all the symbol encoding, block synchronization, and error correction functions.
...
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qual 3. 6. 2010 22:52

I ROM bez integrované české lokalizace jdou jednoduše počeštit! Stačí si nainstalovat aplikaci Language Picker Widget. Android se po umístění widgetu na plochu a aktivaci češtiny kompletně lokalizuje, včetně aplikací výchozích v systému (budík, market, hudební přehrávač,...). Dokonce se správně nastaví layout hardwarové klávesnice včetně podpory háčků a čárek jak u české 1.5 ROM! Prostě bomba! Ještě doladit GSM připojení k internetu u Korejské ROM a bylo by to tak jak si to představuju 8-) . Android se mi líbí čím dál víc... :love:
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qual 13. 6. 2010 14:36

Takže, dnes jsem vychytal poslední nectnost korejské ROM - nefunkčnost GSM/3G internetu. Stačí si nainstalovat aplikaci "Any Cut" a vybrat v menu "Activity" volbu "Přístupové body". Na ploše se vytvoří zástupce nastavení přístupových bodů, které nejsou v nastavení normálně viditelné. Přes něj už se jednoduše nastaví veškerá potřebná APN :)). Takže směle instalujte korejskou ROM, teď už je to v podstatě bezchybné :)

Ještě se Zacovi podařili sehnat zdrojáky 1.6 ROM, takže by jsme se snad už konečně mohli dočkat Androidu 2.1, případně 2.2 :oboze
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wisk 13. 6. 2010 20:52

to Qual: Tak to uz zni zajimave. Takze ted uz mas telefon plne funkcni? 1.6 se vsim vsudy cesky?

Jeste mam jeden dotaz...je u Androuidu 1.5 (ted uz popripade i 1.6) hodne omezeni co se tyce nefunkcnich aplikaci? Myslim tim, jestli se porad vyviji aplikace pro tyhle starsi systemy, nebo se delaji aplikace spise uz jen pro 2.x?
wisk
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků