Nokia C5-00 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Petr H.. 16. 4. 2010 16:41

Já si ho asi po neděli hned objednám. Jen se mi zdá, že C5 nemá ani senzor okolního světla, ani LED na upozornění zmeškaných událostí, což je oboje docela škoda. Jsou to velmi praktické věci...
77. mobil - LG G3 16 GB
Petr H..
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kycltov 16. 4. 2010 22:56

Tady jsem našel fakt hezké video o C5, jeden den staré:

http://www.youtube.com/watch?v=tZJrVl85dD4

Jinak mě docela udivuje, jak teď Nokia "uniformuje" krabičky - balení; skoro u všech novinek jsou modré (C5, X3, X6, 6700 slide...) Nevím, proč to dělá, ale je to zajímavé O:-) Možná chce mít "pořádek" v řadách, neví někdo? :hm
iPhone 5S Space Gray
T-Mobile CZ
Kycltov
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 17. 4. 2010 00:14

Po zhlédnutí videa se mi snad líbí ještě míň než předtím. Symbian vážně pořád úplně stejný, navíc mi reakce telefonu nepřijdou zrovna moc rychlé. A pokud jde o vzhled, je to telefon naprosto bez "ksichtu", tedy bez osobnosti, nemastný neslaný... :-(
Deleted user

Odeslat příspěvekod ..H.A.Z.I..nove 17. 4. 2010 00:18

celkem příjemný ničím nepřehnaný telefon. Podle mě špička nižší střední třídy. +mám rád kov a ten tu zase je :-)
oproti 6700 dávám velký plus za 3,5jack
NAFTA PATŘÍ DO KAMEN!!!!!
2003 BMW 330i
2007 Dvě kola, 14trpm, 0-100kmh 3,4s
..H.A.Z.I..nove
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kycltov 17. 4. 2010 10:22

Mě se tedy moc líbí, přijde mi hodně povedená :hm
iPhone 5S Space Gray
T-Mobile CZ
Kycltov
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod otilrak 19. 4. 2010 11:27

C5 se mi hodně líbí a vážně o ní uvažuji jako svém dalším mobilu po 6300. Jen mě zajímá jestli bude mít čidlo na úpravu jasu displeje - světelné čidlo. Protože jestli ne, tak bych snad oželel symbian a kovové zpracování a šel bych do Nokie 2710 Navigation Edition. Displej bez světelného čidla žere prostě moc energie, viz. Nokia 6300, kterou teď mám.
Philips Savy>N 5110>Si A55>SE T230i>N 6610i>N 1600>N 2610>N 6300>N N79>Sa E1120>HTC Wildfire S>HTC Desire C>THL W100>Sa E1180>Lumia535>Ulefone U008>Xiaomi Redmi 6>Pixel4a5g
otilrak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr H.. 19. 4. 2010 12:54

Nad světelným čidlem jsem už taky přemýšlel, zdali ho C5 má nebo ne. Napravo od reproduktoru je "cosi", ale podle malé velikosti toho "cosi" mi to příjde spíš jako čidlo okolního světla, než jako kamera pro videohovory.

Každopádně slabá výdrž 6300 není způsobena jen nemožností regulace podsvětlení, respektive ono čidlo regulující jas displeje by jí výdrž nijak zásadně neprodloužilo. Navíc u Symbianu lze nastavit manuálně nejen intenzitu jasu podsvícení, ale i dobu po ktrerou má displej svítit; takže i bez čidla se energií dá šetřit.

Že je však čidlo okolního světla perfektní a praktická věc, o tom není pochyb. Odpověď na to zda jej C5 má nám přinesou asi až její první uživatelé.
77. mobil - LG G3 16 GB
Petr H..
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 23. 4. 2010 17:33

Tak se ptejte. Teď ji vezmu provětrat do centra Prahy a pak se ukážu s nějakými prvními dojmy :)

Obrázek
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigFoot007 23. 4. 2010 17:49

co baterka, co zvukovy vstup, aka je klavesnica? fotky su dobre?
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod u2kuba 24. 4. 2010 10:16

Měl bych dotaz, který úplně nesouvisí přímo s telefonem, ale se Symbianem, který v něm běží. Na své bývalé Nokii 6120 classic jsem si všiml, že když jsem si někoho v tel. seznamu přepsal, ve zprávách bylo pořád jméno původní. Je tento neduh i v tomhle novějším Symbianu?

Je tam nějaká dioda pro zmeškané hovory/zprávy? Je telefon svižný i když běží pár aplikací na pozadí? Jaké dělá videa? Dají se kontakty v telefonu nějak propojit s Facebookem?
Nokia 3210 > Siemens S35i > Siemens ME45 > Siemens CX65 > Sony Ericsson K700i > Nokia 6230i > Nokia 6120 classic > Samsung U800 Soul b > Nokia 6120 classic > iPhone 2G 16GB > iPhone 4 16GB
u2kuba
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ivo Kocera 26. 4. 2010 14:02

Ivo Kocera
Redaktor MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ondraschoffka 26. 4. 2010 14:37

u2kuba píše:... Na své bývalé Nokii 6120 classic jsem si všiml, že když jsem si někoho v tel. seznamu přepsal, ve zprávách bylo pořád jméno původní. Je tento neduh i v tomhle novějším Symbianu?
....


ano, Symbian se takto chová stále, zkrátka SMS je uložena se jménem kontaktu, který byl platný v době příchodu zprávy, následné přejmenování kontaktu na toto nemá vliv...
ondraschoffka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ivo Kocera 26. 4. 2010 14:53

u2kuba píše:Je tam nějaká dioda pro zmeškané hovory/zprávy? Je telefon svižný i když běží pár aplikací na pozadí? Jaké dělá videa? Dají se kontakty v telefonu nějak propojit s Facebookem?

dioda není, telefon nemá problém s rychlostí - najednou prohlížeč, galerie, přehrávač, videa VGA/15fps, kontakty propojit nelze
nevím, jestli znáte web, podrobné technické info nejen o snímkování videa atd. http://www.forum.nokia.com/devices/C5-00/
Ivo Kocera
Redaktor MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 26. 4. 2010 22:13

Telefon jsem předal kolegovi Filipovi Novákovi, zodpovím tedy jen dotaz na klávesnici.

Super, super a super! Asi nejlepší klávesnice za posledních...no řekněme dva roky, obrovská tlačítka, vyboulená, jistá odezva, tvrdý plast...prostě bomba. I ta ovládací není zlá.

Obrázek
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ujoslav 27. 4. 2010 20:47

Prave som ju doniesol z Alzy a prekvapil ma mizerny displej. Pri pohlade par stupnov z pravej strany sa zmeni na negativ. Pozorovacie uhly su neskutocne male. Postrehol niekto este tento problem, alebo mam vadny kus?
Na cesty: Clip+ => UE Triple.Fi
Do práce: iAudio X5L 120GB => UE Triple.Fi
Doma zdroj: Carat-Ruby 2 / ARCAM CD72T
Repro: ARCAM A85 => Monitor Audio RS6
Slúchadlá: Dispre II JFET => Sennheiser HD800
ujoslav
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků