Internet v mobilu

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod UmbroR 25. 10. 2009 07:30

Jeste jedna otazka.Tady ctu ze u Slicku musim nastavit port 80 aby u Surf+ byl zadara.Musi se neco nastvit i u Opery mini a u tech Gogle map?
Ericsson T10--Alcatel OT--EricssonT39m--Nokia 3310--Nokia 3410--Motorola--Sagem myX-5m--Motorla mpx220--SE T230--SE T610--SE K750i--SE P990i--Nokia N70--HTC kaiser--Nokia E60--SE k790i--HTC Kaiser
UmbroR
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jackoneill 1. 11. 2009 01:48

takovej dotaz...možná trochu OT...:
momentálně mám Vodafone...a i když on 3G konečně má taky, není to tolik pokryté jako u o2 a i když časem bude, tarif VF je přinejmenšim předražený. Proto uvažuju, že bych kvůli netu šel k o2. Chci se zeptat - v centru Prahy a poté ulicích Pomořanská/Svidnická, jak to je s pokrytím? Jede tam EDGE, 3G i 3.5G (HSDPA)? Protože VF 3G tam už chytnu...diky...a ještě jaká je cena? někdo mi říkal že jen cca 170kč? na netu maj napsany ale něco jinýho
Nokia N900 - Objevujte nové možnosti. Online, ať se děje cokoliv.
jackoneill
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snekac 1. 11. 2009 04:38

Ahoj, pokrytí O2 je téměř všude v Praze, nepochybuji že když tam je VF, tak tam bude i O2. Vodafone spouští síť postupně, pokrytí bude růst. Ovšem že by byl předražený... Ceny si najdi v prvním příspěvku, u O2 to je 150 Kč za měsíc a u VF 177 Kč za měsíc. Pokud je opravdu to nejnutnější pro tebe internet, tak k O2 jdi. Ale jinak nedoporučuji, přeci jen ceny za volání a sms má obecně Vodafone lepší. Výhoda internetu u O2 je neaplikace FUP, takže je vlastně neomezený.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zekon 1. 11. 2009 07:50

Přechod ke konkurenci bych ještě odložil a počkal, až T-Mobile nasadí nové datové tarify a zvýhodnění. Jeho 3G se pomalu ukazuje a co jsem si všiml, zatím je na více místech než Vodafone (tam kde se já pohybuji). O2 asi nedožene rychle ani jeden z nich, ale pokud bude 3G tam kde potřebuješ ty, není důvod přecházet nebo zvážit všechy tři operátory.
R.

PS: zrovna jsem na vesnici (55 km od Prahy, 10 km Kolín), kde je O2 nepoužitelné (NTB se připojí sotva z 20ti % a i tak to stále padá) a ostatní tu mají EDGE...
Zekon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snekac 1. 11. 2009 09:35

S tím 3G u T-M - to je opravdu jen náhoda, rozhodně ho má nyní Vodafone mnohem více. A nové tarify? Jak dlouho už o nich básníme...
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Balda_87 1. 11. 2009 09:47

Protože je UPC vaginální sekret, musím teď na PC k síti přez mobil. Takže jsem se odhodlal, řešit, co mě už nějakou dobu zajímá.

Kolísání 3G, u O2? Stává se to někomu?
Neřeknu, když jedu vlakem, pak tramvají, že mám někdy astronomický ping, to mě nepřekvapuje. Ale když jsem doma, chvíli mám plný signál, 3G. Někdy se mi objeví i 3,5G a někdy 1,5G, proč někdy to spadne úplně? A to sedim stále na stejném místě, někdy se pohnu třeba jeden, dva metry... nic to nemění na tom, že doma se stabilitou celkem bojuju. Je to telefonem?
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snekac 1. 11. 2009 09:52

Není to třeba tvou polohou? Můžeš být někde na hranici překryvu BTSek apod.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Balda_87 1. 11. 2009 10:10

Nevím jak tohle zjistím. Každodpádně, pokud to tak je (ono mě to taky napadlo), dá se zařídit abych se přihašoval jen k jedné? Myslím že takovéto chování signálu, má negativní vliv nejen na ono připojení k netu, ale také na výdrž baterie.
Neříkejte, že pro vyřešení problému, se musím přestěhovat :-D
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod havros 1. 11. 2009 10:15

Nastavit telefon na UMTS only? :-)
| iPhone 12 Pro Max |
---
havros
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 1. 11. 2009 23:04

jsou mista ,kde je treba v okoli jen jedna btska a me v jedny mistnosti na 3 metrech skace gprs, edge a hsdpa. kdyz das zas jen 3 g only tak vic to zere baterku a sem tam jsou mista kde 3G v praci nemam.
doma treba kdyz potrebuju misto adslka pripojit se pres mobil tak si dam jen 3G only a v pohode mi to chytne na stole 1 m od okna btsku 13 km daleko s hsdpa i kdyz ve meste mame vlastni bts ale jen s gprs.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Soustruh 4. 11. 2009 11:50

Ahoj všem, mám problém s nastavením internetu v mobilu u O2 v Nokii 5220. Zkoušel jsem to nastavit ručně i nechat si poslat konfigurační zprávu, vždy jsem konfiguraci s APN internet aktivoval jako standardní ve všech aplikacích, ale přesto se mi jde připojit jen přes integrovaný prohlížeč, Opera Mini nebo Mapy Google mi prostě nejedou. :-(

Při každém spuštění se zobrazí dotaz, jestli chci povolit přístup aplikací k internetu, samozřejmě odpovím ano, ale nic se neděje, až po chvíli se zobrazí chyba, že připojení není k dispozici. Prošel jsem snad všechna nastavení, povolil přístup aplikací k síti, už fakt nevím, co s tím. :-/
Asus P9X79 Pro | Intel Core i7-3820 | 32 GB RAM | GeForce GTX 1650 passive
Benq GW2470 24" | Razer Abyssus 2000
Soustruh
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 5. 11. 2009 13:20

a nemas tu 5220 nak custominizovanou treba od tm ci vdf?bych smazal vsechny typy pripojeni a zadal znovu/pripadne reset tovarniho nastaveni. me taky nejde treba lg od vdf zaboha nastavit na o2 .o2 active jede ale v opere ani tuk.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Soustruh 5. 11. 2009 13:48

Mám přizpůsobenou verzi od Orange no, ale smazal jsem veškeré pokusy o jejich profily připojení, nemělo by tam nic být...
Asus P9X79 Pro | Intel Core i7-3820 | 32 GB RAM | GeForce GTX 1650 passive
Benq GW2470 24" | Razer Abyssus 2000
Soustruh
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JYZWA 6. 11. 2009 07:13

Ahoj,chtěl bych požívat internet v mobilu a potřeboval bych od Vás poradit.Mám mobil Nokia 6234, simku od O2 bez paušálu a chtěl bych občas použít v mobilu internet.Nechci ale platit žádnej paušál,jen platit za stažená data nebo strávený čas na netu.Internet budu využívat spíše jen na přečtení e-mailu,zjištění sportovních výsledků a podobné stránky,nic stahovat do mobilu nebudu a denně na internetu strávím tipuji maximálně 15minut.Jaké připojení bude pro mě nejvýhodnější platit za strávený čas,nebo za přenesená data?Děkuji za odpověď.
JYZWA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Snekac 6. 11. 2009 07:25

U O2 vždy IVM, vzhledem k jediné alternativě = účtování 10 minut za 20 Kč. Máš to ale napsané na první straně ;)
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků