LG KM900 Arena - obecná diskuze + FAQ

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod krystof0 18. 2. 2009 10:09

Tak jsem si porovnal Arenu a Renoira:
http://www.mobilmania.cz/default.aspx?c ... 079%2c8032

Displej - u Areny vyšší rozlišení, nové uživatelské prostředí a kapacitní multidotekový displej
Datové přenosy a konektivita - stejné u obou telefonů
Paměť - u Areny vyšší - 8 GB, u Renoira 8 MB
Procesor - neznámé, ale u Areny asi bude lepší
Multimédia - u Areny navíc televize, Renoir má TV-out( to mají asi v mobilmania katalogu chybu, ptž Arena by měla mít podle oficiálního videa taky TV-out), 3,5 mm jack u Areny
Programová výbava - u Areny ještě není známá
Fotoaparát - u Renoira lepší - 8 Mpix, krytka, xenon, Arena má diodu a o trochu lepší nahrávání videa
Organizační funkce, telefonování... - podle mě budou stejné, maximálně bude umět Arena nahrávat hovor

Celkové hodnocení Areny - 82 %
Celkové hodnocení Renoira - 79 %

Hodnocení není moc rozdílné, samozřejmě se to ještě po recenzi může změnit. Arena má hodně vylepšení. Renoir ale stojí 11 000 a to má index poměru cena/výkon mobilmanie 2,3 - musel by mít 3, aby funkcím odpovídala cena - Renoir není výhodná koupě.
Teď tedy záleží na tom, jakou LG nasadí cenu - pokud by to porovnávali s Renoirem, tak by to bylo okolo 12 500, jenže za tuhle cenu se dá pomalu sehnat iPhone. Kdyby tedy kromě funkcí LG konkurovalo i cenou, bylo by to okolo 11 000. Nokia Tube je taky z 11 000 a to je podle mě pro LG konkurence, protože tyto modely jsou si hodně podobné výbavou.
No, uvidíme, protože LG má hodně mobilu ve vyšší střední třídě předražené a za vlajkové lodě si nechává pěkně zaplatit.
krystof0
Junior

Odeslat příspěvekod Ramon 18. 2. 2009 10:53

Tady mate mensi ukazku prostredi a ovladani. Neni to cesky ani anglicky, ale jako ukazka to postacuje:

:arrow: http://webbtv.dn.se/index.aspx?id=5032

Uzasny displej a odezva je taky velmi dobra. Mam ted Viewty a chtel jsem zmenit znacku, ale diky tomuhle kousku u LG nejspis zustanu :-)
Ramon
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 18. 2. 2009 11:46

Taky se mi Arena líbí, dokonalý founek jen ta zadní strana je jaksi divná ku předku :) ale bojím se, že jak hodně stoupají ceny telefonů, tak bude stát zhruba 13 000 ,-
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krystof0 18. 2. 2009 11:51

Mně se líbí i zadní strana. Přijde mi taková decentí, žádné zbytečné experimenty. Když bude Arena drahá, tak budu muset sáhnout po Nokii Tube. Není tolik designově dobře zpracovaná, ale funkcemi je Areně podobná.
krystof0
Junior

Odeslat příspěvekod Shampoo 18. 2. 2009 15:00

krystof0: Souhlasím s tebou... Snad všichni výrobci teď nasazují konkurenci pro Nokii 5800, která se vážně povedla a cena není nijak přemrštěná (seženete i 8,4k Kč). Hned z počátku měla úspěch a výrobci se bojí, aby to nebyl mobil, který si koupí ta většina a po jejich dotykovém řešení nikdo neprahne. Musí konkurovat i cenou...

Navíc co se týče videa:
http://www.youtube.com/results?search_t ... km900&aq=f

Zatím snad všechny videa z MWC09, tak se mrkněte a myslím, že budete natčeni :)
Shampoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tano 18. 2. 2009 18:08

Víte o tom, že březen tu máme už za necelé 2 týdny? :-) Jestli se jim to povede dodat na trh tak rychle, tak klobouk dolů. U SE a Nokie se po oficialním představení vlajkových lodí čekalo asi půl roku, než se začaly prodávat. Takže jsem vážně zvědav, jak to LG zvládne. Každopádně počítám, že nejdříve to půjde na západní trhy a pak až k nám (možná s měsíčním zpožděním).
Tano
Junior

Odeslat příspěvekod krystof0 18. 2. 2009 20:12

Už i z modelu v Barceloně bylo podle videí poznat, že jde o (téměř) finální kus. Je vidět, že LG chce konkurovat Tube, proto tento model vydává už brzy, takže se podle mě bude snažit, aby vydali mobil co nejdřív.
Ale o ČR se nikdo nezmiňuje... jen v jednom článku na idnes.cz je toto:
...Telefon by se měl začít prodávat v Evropě během března a časem by měl dorazit na trh i do Česka....

Pro mě je slovo časem velmi znepokojivé, ale co, můžeme být rádi, že se to do naší zemičky vůbec dostane(možná).
krystof0
Junior

Odeslat příspěvekod Tano 18. 2. 2009 21:06

Na MobilManii v článku "Novinky u LG: Arena a průhledný Crystal" zase celkem jasně píšou toto ......
"Telefon se bude prodávat i v České republice a na Slovensku, na pulty obchodů se dostane už v březnu. K dispozici bude ve stříbrném a titanově černém provedení."

Napíšu dotaz do českého zastoupení LG a zeptám se jich přímo, je možné, že to ještě ani nebudou vědět. Uvidíme.
Tano
Junior

Odeslat příspěvekod gulda... 18. 2. 2009 22:31

zase by to mohlo bejt prinosem pro renoir, kdyz vyjde dalsi a nejlip vybavenej mobil tyhle kategorie znacky lg, tak by mohla jit cena kc910 dolu, ne?
gulda...
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stalak 18. 2. 2009 23:10

gulda... píše:zase by to mohlo bejt prinosem pro renoir, kdyz vyjde dalsi a nejlip vybavenej mobil tyhle kategorie znacky lg, tak by mohla jit cena kc910 dolu, ne?


přínosem pro potenciální zákazníky jsi nejspíš myslel,Renoir je velmi dobře vybavený mobil a cena určitě půjde dolů,nemyslím ale že to bude nějak velké zlevnění,alespoň ne hned,vždy se vyčkává na prodejní úspěch toho či onoho mobilu a nebo se cena upraví z důvodů konkurence vlastní značky k jinému modelu,bude záležet i na tom s jakou cenou přijde Arena,jelikož ale Renoir je i nadále v užším výběru pro nástupce mé Viewty,nebyl bych proti aby cena spadla dolů,mohla by k tomu pomoci i nová Nokia 5800 (novinka,operační systém a lepší cena)tak uvidíme co na to LG :hm
.............................
.......(relaxuji)...8-).
.............................
stalak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krystof0 19. 2. 2009 12:43

Zlevnění Renoira je opět závislé na ceně Areny - když bude cena Areny vysoká, cena se zas o tolik nesníží a když bude nižší, bude muset LG zlevnit i KC910.
krystof0
Junior

Odeslat příspěvekod gulda... 19. 2. 2009 12:54

jasne, tak sem to myslel...
gulda...
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krystof0 19. 2. 2009 15:54

Tano píše:Na MobilManii v článku "Novinky u LG: Arena a průhledný Crystal" zase celkem jasně píšou toto ......
"Telefon se bude prodávat i v České republice a na Slovensku, na pulty obchodů se dostane už v březnu. K dispozici bude ve stříbrném a titanově černém provedení."

Napíšu dotaz do českého zastoupení LG a zeptám se jich přímo, je možné, že to ještě ani nebudou vědět. Uvidíme.


Na první pohled to vypadá jednoznačně, ale když se nad tím zamyslím, tak o pultech obchodů není řečeno, že jsou české. Jinak se mi víc líbí černé provedení.
A už máte od LG nějaké zprávy?
krystof0
Junior

Odeslat příspěvekod Tano 19. 2. 2009 16:51

Přišla mi odpověď od LG a docela mě pobavila

"Dobrý den, Volejte infolinku 810555810 S pozdravem LG"

Teď jsem tam volal a ta paní mi řekla, že to zjistí a dá mi vědět. Dal jsem ji můj email, tak vám tady tu odpověď pak přepošlu.
Jen mě trochu štve, že mi neodpověděli emailem přímo. Doufám, že mi zase nepříjde odpověď ....

"Dobrý den, Volejte infolinku 810555810 S pozdravem LG"
Tano
Junior

Odeslat příspěvekod krystof0 19. 2. 2009 17:15

No to je skvělý... Možná LG překvapí, ale vsadil bych se, že se odpověď nedozvíme...
,,Je nám líto, ale tyto informace nemůžeme v tuto chvíli poskytnout.."
Nebo něco na ten způsob, ale uvidíme.
krystof0
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků