Funkčnost BlackBerry jako telefonu

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod pinochio 14. 7. 2008 19:32

Zdravím, chci se zeptat jak je na tom BlackBerry (8820 nebo 8310) s funkčností jako telefon pro osobní použití?
Funguje normálně i bez serveru a jaké služby nebudou fungovat? Přečtu si na něm email přes pop3 a půjde edge? A co synchronizace s PC?
Díky za odpověď
pinochio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Spinnhadz 15. 7. 2008 20:29

Mam BB 8320 od Orange SK, bez Blackberry sluzieb. Funguje absolutne vsetko, az na prijmanie/odosielanie mailov cez vstavaneho klienta. Ale to nieje problem, je koopa aplikacii ktore to vyriesia (napr. Gmail).
Spinnhadz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Solverino 18. 7. 2008 22:37

Nazdar, hrozně se mi líbí BB Bold, jen nevím - globálně u BB telefonů, jestli jdou do nich doinstalovávat další aplikace? Potřeboval bych něco na čtení emailů (včetně připojování k exchange), navigaci -nejlépe TomTom a něco na čtení .pdb knížek? existují takové věci na BB? díky za odpovědi :o)
Solverino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spinnhadz 20. 7. 2008 16:22

No, takto..Bold je v prvom rade perfektny nastroj, ale na navigaciu nieje ziadne BB stavane, TomToma tam rozhodne nedas. Bez aktivacie BIS/BES sluzieb ide vsetko, az na vstavaneho mailoveho klienta, ktoreho ale mozes nahradit bezplatnou aplikaciou, a tak mas telefon funkcny na 100%. Takze, je to na tebe, az na tu navigaciu je to pecka!
Spinnhadz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Solverino 20. 7. 2008 19:50

aha, a budou mi chodit emaily přes ms exchange? jde doinstalovat např. Opera nebo nějakej emailovej klient ve stylu ms outlooka? jsou tam prohlížeče ms office? jaká navigace na tom funguje = resp. když bude mít Bold i interní aGPS na co by šla vůbec použít?
Solverino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spinnhadz 20. 7. 2008 20:30

K integrovanemu GPS ma Bold vlastnu aplikaciu - Blackberry maps. Neviem ako je to s MS Exchange, v tomto sa neorientujem, ale POP3/IMAP zvladaju aj pridavne programy zadarmo. Operu Mini si samozrejme mozes doinstalovat.
Spinnhadz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Solverino 20. 7. 2008 20:35

aha, a dá se te Blackberry Bold už někde koupit? jaká je cena? zatím jsem na něj nikde nenarazil... vypadá nááádherně :o)
Solverino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ga100n 22. 7. 2008 09:58

Blackberry má nativní podporu připojení přes MS Exchange. Musíš mít tarif od operátora na BB, pak Exchange s podporou BESu (Blackberry Enterprise server)
BB 8100 - BB 9000 - BB 9550 - BB 9700 + PlayBook
ga100n
Junior

Odeslat příspěvekod kalimero99 15. 8. 2008 09:59

Spinnhadz píše:Mam BB 8320 od Orange SK, bez Blackberry sluzieb. Funguje absolutne vsetko, az na prijmanie/odosielanie mailov cez vstavaneho klienta. Ale to nieje problem, je koopa aplikacii ktore to vyriesia (napr. Gmail).


Daju sa vam odosiela a prjimat MMS, mne to bez sluzby nejde.A tak isto mi nejde kontrola spotreby cez SMS na cisle 360.

Dakujem za odpoved.
kalimero99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ga100n 9. 9. 2008 09:11

Všechno jde přes Blackberry Enterprise Server, tzn pokud to nemáš aktivované....nepůjde to.
Bold se v ČR ještě neprodává (brzo bude). BTW mám ho 2 týdny a jsem nadšenej.
Naposledy upravil seterwohipikule dne 9. 9. 2008 12:00, celkově upraveno 1
Důvod: příspěvky sloučeny
BB 8100 - BB 9000 - BB 9550 - BB 9700 + PlayBook
ga100n
Junior

Odeslat příspěvekod MrViki 24. 9. 2008 09:15

Takže u O2 se na net a email bez tarifu za 474 Kč měsíčně s Blackberry nedostanu, jo? :-|
MrViki
Junior

Odeslat příspěvekod CECDM 25. 4. 2009 07:07

Zdravim vsetkych,
prave som sa registroval a mam na uzivatelo BB Bold hned dve otazky. Nejakym sposobom sa mi podarilo deaktivovat led diodu t.j. teraz neblika ani na zeleno - aktivny stav, ale ani na cerveno - oznam o prijati spravy. Dalej ma stve, ze ked odoslem email, tak mi vzapati pride email sprava, ze som odoslal spominany email. Nie potvrdenie o prijati emailu druhou stranou, ale v podstate mi pride cely obsah spravy, co som poslal. Kde sa to da deaktivovat?
Dakujem
CECDM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arrow79 25. 4. 2009 21:16

CECDM:
LED dioda sa nastavuje napriklad aj v profiloch, resp. Moznosti > Obrazovka/Klavesnice.

Ohladom mailu, ide o gmail ucet?
iPhone 4 32GB White (iOS: 5) - Orange
Arrow79
Junior

Odeslat příspěvekod Mila_11 30. 4. 2009 21:48

Spinnhadz píše:Mam BB 8320 od Orange SK, bez Blackberry sluzieb. Funguje absolutne vsetko, az na prijmanie/odosielanie mailov cez vstavaneho klienta. Ale to nieje problem, je koopa aplikacii ktore to vyriesia (napr. Gmail).

Jak se da pripojit s BlackBerry na internet bez BB sluzeb?
NOTE:HP 6510b T7250 / GR690EA / 2GB / 120GB / 14.1" / DVD±RW / XPp
GSM:Blackberry 8900
FOTO:Sony DSC-T2
AV:Samsung PS42Q97,Samsung LE32R71W
Mila_11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Frki 2. 5. 2009 11:51

Mila_11:Nedá, prohlížeč nefunguje. Aspoň u 8800 ;-)
...:::BlackBerry forever:::...
Frki
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků