Předplacené karty: platnost kreditu a SIM

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod snowboarder 24. 6. 2008 10:04

Petr S: jak řekl Snekac, to není "platnost karty", ale "platnost kreditu". Ten poté expiruje a poté je další čas (většinou měsíc, u starých tarifů by to mělo být 6 měsíců), který je určen na obnovu karty. V tomto období při dobití dojde k "restartu karty" a nové platnosti kreditu. Snad už je to jasnější? 8-)

Mimochodem, za tu větu na předchozí stránce musíš dostat ocenění, to je bez debat :mrgreen: Zamotal jsi nám hlavu pořádně :D
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Michal P 24. 6. 2008 10:26

Petr_S píše:Ovšem dozvěděl jsem se, že při nabití se neprodlužuje platnost karty o 12 měsíců, jak je uvedeno výše, ale že platnost je 12 měsíců od posledního dobití.

Logiku to má, někdo by si mohl myslet že dobitím se mu ke stávající době platnosti přičte dalších 12 měsíců.

//Snekac: No to by mě nenapadlo, že by to snad někdo mohl pochopit takto :eh Tak já to tam polopaticky doplním
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod .neo 26. 6. 2008 11:39

Ahoj, mám na svojí staré kartě tarif O2 Quatro, který má nehorázně vysoké ceny, tak by mě zajímalo, když ho změním na nový O2 Fajn, jestli se mi taky nezmění platnost kreditu podle dobití za 100-499,- (6 měsíců) a nad 500,- (1 rok) a nebo zůstane 13 měsíců při jakémkoli dobití, jak to mám teď.
.neo

Odeslat příspěvekod radim 26. 6. 2008 12:08

Řekl bych, že se to řídí fyzickou simkou, ne softwarově nastavenou tarifikací. Mám staré karty s fajny, kde mám platnost rok, na nových už jenom půl roku. Ale neber to na 100 %, spíš to ověř na *88-2-6.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snekac 26. 6. 2008 17:30

Platnost kreditu se řídí zvoleným tarifem, takže se opravdu zkrátí při změně na jakýkoliv aktuální tarif O2.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .neo 26. 6. 2008 17:42

A jak to bude s tím kreditem co mám teď ? Když mám 400,- a platnost je ještě 9 měsíců, tak se zkrátí na 6 měsícu ? Díky
.neo

Odeslat příspěvekod snowboarder 26. 6. 2008 18:16

Platnost kreditu se řídí tarifem, který byl aktivní ve chvíli dobití simkarty.

pokud přejdeš ze starého na nový tarif, zůstane nastavena stará doba dobití až do dalšího dobití. Pokud bys ale dobil tak, že by dobití neprodloužilo platnost kreditu (např. 200 je jen na půl roku), zůstává stará platnost kreditu a prodlouží se až s dobitím, které platnost kreditu skutečně prodlouží.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lovo 8. 7. 2008 11:52

T-Mobile taky nekrade kredit, mají to všichni tři stejně. :-)
Lovo
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 8. 7. 2008 12:00

no T-M ani nemůže "krást" kredit, protože kredit platí vždycky celou dobu platnosti simkarty :)
taky to má nejjednodušší, platí kredit rok při 200 a hotovo, proto mám na twistech "schovaná" 3 čísla :)
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod wit.cz 8. 7. 2008 12:08

takze kdyz mi platnost kreditu (-12kč) na jedne 02 karte vyprsi 27.7. mam pak jeste cas na dobiti predpokladam, stejne tak cislo bude aktivni 8-)
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 8. 7. 2008 15:28

nebuď línej a mrkni se dopředu, pokud ti vyprší 27.7., tak nemůžeme říct, co se stane, protože nevíme, jestli ti vyprší po půl roce, nebo po roce a nevíme u jakého operátora, pokud třeba po půl roce, simka se zbaví kreditu a měla by se bloknout, pokud po roce, totéž, všeobecně platí, že máš na záchranu simkarty do třináctého měsíce od dobití čas
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod wit.cz 8. 7. 2008 16:35

dobrej nápad :) kredit sestimesicni, na "zachranu" casu dost 8-)
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lovo 8. 7. 2008 23:06

Napíšu to tedy podrobněji: Po roce od dobití Twistu 'propadne' zbylý kredit. Je to více méně (rozdíl jen v čase) stejné jako u zbylých dvou operátorů. A stejně tak se i 'propadlý' kredit 'vrátí' při dalším nabití karty během třináctého měsíce. Nahoře není nic o 'navrácení' 'propadlého' kreditu u T-Mobilu, proto jsem napsal, že ani T-Mobile kredit nekrade.
Lovo
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 27. 1. 2009 18:41

Pokud u O2 neprovedete 3 mesice hovor, tak se karta deaktivuje, u ostatnich operatoru nevim.
Teda alespon to mi dneska tvrdili v prodejne o2.
Naposledy upravil evlo dne 27. 1. 2009 18:46, celkově upraveno 1
evlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 27. 1. 2009 18:43

Tak už to nefunguje. To byla stará podmínka u starých tarifů.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků