Jak utratit kredit na nepoužívaném čísle? (+ Přehled)

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dr.jakub 22. 6. 2008 11:16

Zdravím,

nevíte jak co nejefektivněji utratit kredit na předplacené kartě? Používám totiž už delší dobu služební telefon a na starém čísle mě zbylo asi 800,- Kč kreditu a nevím co s tím. Jen tak provolávat se mě to nechce, když to mám zdarma ze služebního. Nejlépe kdyby tím šlo něco zaplatit, nebo převést na jiné číslo. Máte někdo nějaký tip?

díky
Jakub

-------------------------------------------------------------------------------------
PŘEHLED:

Naposledy upravil Snekac dne 11. 6. 2010 20:50, celkově upraveno 2
Důvod: Aktualizace
dr.jakub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 22. 6. 2008 11:17

Dárcovské sms? I na druhé musíme myslet... :D
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.jakub 22. 6. 2008 11:25

Aha, to je pravda. Ale přece jenom, něco bych si chtěl nechat i pro sebe :-) Dík za typ
dr.jakub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snowboarder 22. 6. 2008 11:29

a co je to za operátora? ;)
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dr.jakub 22. 6. 2008 11:36

Jej, zapoměl jsem. Je to O2.
dr.jakub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snowboarder 22. 6. 2008 11:39

bych neřešil :-)
pokud máš u O2 paušál, tak bych z toho udělal tandemku, kredit ti vrátí na bankovní účet a jsi v pohodě. Pokud nemáš, založil bych si ten nejnižší a pak zrušil. 800 není zas tak málo ;)
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ovi 22. 6. 2008 17:24

Mám obdobný "problém" zbyly minějaké korunky ( asi 500,- ) na Twist kartě, poraďte, co s tím. Jinak mám Nabitý program u Vodafone, ale budu asi za měsíc přecházet k T-mobile, ale bude to kreditní program ve firemní flotile.
Samsung Galaxy S9+
ovi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TuT 22. 6. 2008 19:51

T-mobile vraci nevycerpany kredit
TuT
Junior

Odeslat příspěvekod stano.mania 22. 6. 2008 19:56

Na Slovensku nikto nevracia nevyčerpaný kredit (možno len v prípade - nie som si istý, že keď niekto donesie úmrtný list a dokáže, že je blízka osoba) :shock:
Jedine, čo je možné, tak s kartou prejsť na paušál a kredit sa prenesie (ale nie tzv. bonusový, čo daroval naviac operátor).
Ďalšia možnosť, kartu preregistrovať na iného, predať.
Alebo na darcovské SMS, pred cca 2 rokmi som takto daroval na obete povodní Ázie. :idea: Alebo na nejaké zvonenia, témy a podobné daromnosti :twisted:
T-Mobil Sk má nejaké možnosti, ako to obrátiť na svoje konto pre SMS z internetu, resp. zaplatiť nejaké cestovné poistenie, resp. s kartou s TM kartou prejsť na Partner kartu ku materskej karte iného paušálu a kredit sa prenesie...
Faktom ale je, že operátori nevracajú kredit a podľa mňa by mali, a NIE takto vykrádať naše peňaženky :shock:
V žiadnom prípade nedovoliť, aby sa na tom obohatil operátor, zadarmo :!: :?: :pozor
stano.mania
Junior

Odeslat příspěvekod dr.jakub 23. 6. 2008 10:09

Díky všem za tipy.
Takhle ještě nějaký obchod nebo službu, kde by se dalo platit kreditem, neznáte?

J.
dr.jakub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radim 23. 6. 2008 10:25

Třeba za SMS jízdenky, ale ty mají jen v Pze, Ústí n./L a Zlíně, jestli se nepletu. Kreditem se dá ještě platit v půjčovně ČT, za podání inzerátu na různých serverech nebo za zvětšení e-mailové schránky na seznamu. Jinak pro sebe nejvíce získáš přechodem na paušál a zrušením paušálu. Jenže u O2 je výpovědní lhůta měsíc plus první účetní období (část měsíce), což při nejnižším paušálu za kilo vychází tak na 130 Kč ztráty.

ovi: Jednoznačně převést na tarif T1 a pak zrušit. Pozor, výpovědní lhůta je měsíc od podání, takže taky neotálet. Ale paušál je 35 Kč, takže to není tak hrozné jako u O2. Já to tak udělal před 14 dny, kdy ještě v eShopu dávali jako dárek twistovou sadu se samsungem c140.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 23. 6. 2008 10:29

radim: :roll: výpovědní lhůta možná, ale převod na předplacenou kartu zpátky je možný do 24 hodin (většinou je to do hodinky), tak podávej kompletní info, čistě může mít při dobrém výsledku paušál jen 3 dny.

a když už, tak výpovědní lhůta je od 1.dne v měsící následujícího po měsíci, ve kterém byla výpověď podána po dobu 30dní. Např. podám 30.6., číslo se zruší 31.7., podám 1.6., číslo se zruší 31.7. Když už chceš někomu radit, zjisti si info.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod sioga 23. 6. 2008 19:31

a nevite jak zajimave vyuzit nevycerpany kredit na kartach od vf s tarifem 350kc.
dms atd...se pripocitavaji nad pausal ne ?
tady nechatuji, jelikoz mi na pauze predschvaluji prispevky lini moderatori s nekolikadennim zpozdenim.
sioga
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 23. 6. 2008 20:35

Ano započítavají se nad paušál.
Do paušálu je zahrnuto pouze volání na běžná mobilní a pevná čísla a sms.
Taky mi kredit propadá ale neřeším to, už takhle značně ušetříme.
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod andre (novy) 23. 6. 2008 21:35

no doporucil bych jedine prevod na neon XS, nic nizsiho u O2 neni, ale pozor na zpetny prevod na kartu. Nez to budes zpetne prevadet na kartu tak by si mel vedet

- prevod na kartu je za 300,- ktere budes mit na posledni fakture
- neprevadej to hned zpatky na kartu, nejdrive doporucuji overit zda uz je v systemu videt preplatek, respektive penize, ktere jsou z puvodni GO karty, pokud nejsou videt, tak neprevadej, pak to trva hodne dlouho nez se penize najdou.
,,The World is not Enough"

Blackberry 9700 Bold
andre (novy)
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků