O2: Platí to Kvído (minutové volání zdarma)

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Která ze služeb zdarma (výměnou za reklamu) vás oslovuje nejvíce?
Bezplatné minutové volání u O2 (Platí to Kvído) 100 %  64%  [ 100 ]
SMS Grátis Vodafonu (pouze pro studenty) 24 %  15%  [ 24 ]
Bezplatný portál O2 Active 14 %  9%  [ 14 ]
Reklamu v mobilu odmítám 17 %  10%  [ 17 ]
Celkem hlasů : 155

Odeslat příspěvekod Snekac 11. 4. 2008 17:37

Obrázek
O2 si již před nějakým časem zaregistroval nové ochranné známky spojené se jménem Kvído (bleskovka MM). Z různých zdrojů jsou již známy tyto podmínky služby:

:arrow: Internetové stránky http://www.platitokvido.cz

:idea: O2 nabízí minutu volání zdarma výměnou za přehrání krátkého reklamního spotu před uskutečněním volání. 15 vteřin před ukončením hovoru slyší volající zvukový signál, který ho informuje po pětivteřinových intervalech celkem třikrát. Hovory zdarma platí do všech českých sítí. (předvolba 910 nelze) od 23.7.09 pouze do sítě O2

:arrow: Telefonní číslo služby (bezplatné): 829 829 829 (dostupné pouze ze sítě O2)

:!: Nevýhodou je to, že číslo volaného zadáváte po dovolání se na hlasový automat, takže nemůžete využít seznam ve vašem telefonu.

:idea: Po registraci na webu služby získáte další "volné minuty" navíc.
-------
FAQ

Kdo je to Kvído?
Kvído je symbolem inzerenta, který sponzoruje váš hovor. Díky němu získáte až 20 minutových hovorů týdně do jakékoliv sítě (mobilní i pevné) v ČR zcela zdarma.

Kdo může tuto službu využívat?
Kvídovo volání může využít jakýkoliv zákazník Telefónica O2, tzn. jak uživatel pevné linky, tak vlastník kteréhokoliv mobilního tarifu O2. Službu není možné využít při volání z veřejného telefonního automatu (telefonní budky).

Jak často můžu službu využívat?
Kvídovo volání můžete využít až 10krát během kalendářního týdne. Pro registrované zákazníky pak nabízíme další minuty navíc.

Jak dlouho trvá reklamní spot?
Jedná se celkem o dva reklamní spoty, z nichž první trvá 3–5 vteřin a druhý 15–20 vteřin.

Za jak dlouho od registrace můžu využít dalších 10 Kvídových volání?
Již za jednu hodinu od registrace.

Po provolané minutě zdarma se začne hovor účtovat nebo úplně skončí?
Bezplatný hovor trvá právě jednu minutu, poté je automaticky ukončen. Patnáct sekund před koncem hovoru jste zvukovým signálem upozorněni na blížící se konec.

Vztahuje se čas provolaný přes Kvídovo volání na mé volné minuty v rámci paušálu?
Ne, na volné minuty v rámci vašeho paušálu nemá tato služba žádný vliv.

Co se stane, když po vyslechnutí reklamního spotu zjistím, že je volané číslo obsazeno nebo nedostupné?
Pokud se tak stane, můžete si zvolit jiné číslo, se kterým byste chtěli hovořit. Spojení s novým číslem pak už nevyžaduje opakovaný poslech reklamního spotu.

Kam se můžu obrátit v případě reklamace?
Je možné volat na bezplatnou Kvídovu zákaznickou linku 800 225 225, případně využít emailové adresy info@platitokvido.cz

Musím se registrovat, pokud chci službu využít, nebo mohu rovnou volat 829 829 829?
Ne, není třeba žádné předchozí registrace ani jiných závazků. Nicméně registrací získáváte další výhody.

Je služba platná i pro volání do a ze zahraničí?
Ne, služba je platná pouze na území České republiky.

Mohu se službou volat i na čísla jiného operátora?
Ano, můžete volat na jakékoliv mobilní nebo pevné číslo v ČR. Vyloučena jsou jen prémiová čísla, která jsou zpoplatněna vyšší sazbou a tarifem. (9xy a 8xy).

Mohu si přednastavit číslo 829 829 829 ve svém telefonu u konkrétních čísel a pak jen vytočit tuto volbu?
Ne, nejdříve zadáte 829 829 829, a až pak číslo účastníka, se kterým chcete být spojeni.

Mohu tuto službu využívat i pro volání z pevné linky?
Ano, Kvídovo volání lze využít jak z pevné tak i mobilní sítě.

Mohu tuto službu využít i pro volání z telefonní budky?
Tato služba bohužel není z telefonní budky dostupná.

Pozná nějak volaný, že právě využívám Kvídovo volání?
Ne. Volaný nijak nepozná, že využíváte službu Kvídovo volání. Zobrazuje se mu pouze vaše číslo stejným způsobem, jak je tomu u běžného hovoru..

Pokud si požádám o spojení s inzerentem, je tento hovor pro mě zpoplatněn?
Ne. Hovor je hrazen inzerentem, pro vás tedy zdarma.

-------
Přidávám hlasování o sponzorovaných službách operátorů. :hmm:
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 11. 4. 2008 17:51

Tak o takovou kostrbatou službu zájem nemám.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andre (novy) 11. 4. 2008 18:13

ale sluzba neni v nabidce zatim oficialne, protoze se ji nepodarilo 100% dotahnout do konce.

Určeno pouze pro zákazníky O2
Limit pro volání maximálně 10 hovorů za týden
Možnost získání 20 minut volání po zaregistrování uživatele na webových stránkách.
Naposledy upravil Radek E. dne 21. 4. 2008 09:03, celkově upraveno 1
Důvod: příspěvky sloučeny.
,,The World is not Enough"

Blackberry 9700 Bold
andre (novy)
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod le_fox 11. 4. 2008 18:18

hlavně to nikdo zatím nezkoušejte volat z mobilu, třeba z go se zatím odeřítá 9,40Kč, z pevné už je to zdarma, ale vyslechnete si pouze hlášku "Chyba databáze" :)

Služba měla být spuštěna 31.3.2008, na Kvídův svátek, bohužel jsou nějaké komplikace
| Svět je šílené místo, ale jsem rád, že jsem jeho součástí
_________________________________________________
NENÍ UMĚNÍ UDRŽET SE NA VRCHOLU, ALE BÝT NA NĚM NĚCO PLATNÝ.
le_fox
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snekac 11. 4. 2008 18:23

Mamka s tím volá, má GO a v pohodě, nic se neodečítá.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 11. 4. 2008 18:23

No tak teď mají necelý rok na doladění služby :D
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod le_fox 11. 4. 2008 18:44

heh edit, jsem to zkusil ještě jednou a šlo :) tak v poho a ten chlap má docela i příjemnej hlas ;)

akorát to moc okecává :-D ještěže se takhle nemusí volat zadarmo záchranka :-D
| Svět je šílené místo, ale jsem rád, že jsem jeho součástí
_________________________________________________
NENÍ UMĚNÍ UDRŽET SE NA VRCHOLU, ALE BÝT NA NĚM NĚCO PLATNÝ.
le_fox
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 11. 4. 2008 19:39

Tak jsem to zkoušel, funguje to, akorát na nomadická VoIP (910 XXX XXX) čísla se volat nedá a přitom jsou při běžném hovoru účtovaná jako volání na běžnou pevnou linku.
Volání na VoIP stejného provozovatele s normálním číslem (312 XXX XXX) funguje .
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod snowboarder 11. 4. 2008 20:26

Také mi to zaplatil Kvído ;) Uvidíme, jak se služba vyvine dál a kdy to spustí. Snad nebudou čekat na další Kvídův svátek :-)
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod andre (novy) 12. 4. 2008 12:59

no melo byt to byt od zacatku kvetna, bude to nebrandovana sluzba, neco jako 1188, take tam nikde neni O3 uvedene.
,,The World is not Enough"

Blackberry 9700 Bold
andre (novy)
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teplice 13. 4. 2008 09:11

Tak to je celkem smutné provedení...kdyby to technicky zajistili jinak, možná by to bylo fajn ;-) ale takhle?
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Missák MobilMania
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod le_fox 13. 4. 2008 10:43

co je na tom špatného? rozhodně mi to přijde pohodlnější, než používat speciální aplikaci na smsky, jediné, co by mohli udělat lépe je předem si zvolit počet minut a tím i reklam, ale to je už věc jiná; taky nezapomínejte, že to ještě není spuštěné
| Svět je šílené místo, ale jsem rád, že jsem jeho součástí
_________________________________________________
NENÍ UMĚNÍ UDRŽET SE NA VRCHOLU, ALE BÝT NA NĚM NĚCO PLATNÝ.
le_fox
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teplice 13. 4. 2008 11:33

Chápu správně, že před samotným hovorem ti někdo řekne reklamu a až po reklamě naťukáš číslo? Jestli ano, tak právě tohle je smutné.

Rozhodně poslání sms přes aplikaci je pohodlnější. Jak časově, tak uživatelsky.
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Missák MobilMania
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod le_fox 13. 4. 2008 11:42

ne, zavoláš, ozve se Kvído, přivítá tě, zadáš číslo, pak se se přehraje reklama a hovor se spojí (reklama tam zatím není)

hovorem vyřešíš vše, smskou ne
| Svět je šílené místo, ale jsem rád, že jsem jeho součástí
_________________________________________________
NENÍ UMĚNÍ UDRŽET SE NA VRCHOLU, ALE BÝT NA NĚM NĚCO PLATNÝ.
le_fox
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.i.j.a 13. 4. 2008 13:56

m.i.j.a
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků