Blokování IMEI ve všech českých sítích - spuštěno!

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod bj27 3. 10. 2007 19:23

Konečně to spustili........ ale stejně mám pocit, že s naší Policií to bude o ničem.....
bj27
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod borelli 3. 10. 2007 19:25

Jak vám funguje aplikace mGuard na starších telefonech jako K750 nebo K310 ? Jedná se přeci o Java aplikaci která prostě musí běžet byť na pozadí telefonu a vzhledem k tomu, že tyto starší telefony neumějí multitask tak si její běh nedovedu představit se spuštěnou jinou Java aplikací...
borelli
Junior

Odeslat příspěvekod Szapet 3. 10. 2007 20:48

2 Mike-biker : lokalizaci telefonu by asi Policie opravdu nedělala ... V tom máš určitě pravdu, ale věř tomu že operátoři mají dost velký přehled o pohybu telefonů, pokud ví který sledovat ... A pokud je v telefonu identifikovatelná SIMka (napsaná na někoho) - není co řešit, policajti si pro telefon prostě dojdou na adresu, kterou jim dodá operátor ... Co je na tomhle složitého ? ... A jinak - ty si myslíš, že krádež není trestný čin jako každý jiný ? Postupy při vyšetřování jsou dané a pokud to je trochu možné, výsledky jdou vidět ...
A nejhorsi ze vseho jsou trpaslici - ty potvory vam vlezou vsude ...
Szapet
Junior

Odeslat příspěvekod wit.cz 3. 10. 2007 21:34

Szapet píše:policajti si pro telefon prostě dojdou na adresu, kterou jim dodá operátor ... Co je na tomhle složitého ?
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike-biker 3. 10. 2007 22:08

Ad 1) operátor nesmí lokalizovat telefon bez soudního rozhodnutí!
Ad 2) Soudní rozhodnutí nelze na toto vydat. Musel bych silně tlačit na ministra spravedlnosti. A ten na mě dost peče. Opravdu to nejde, mám na policii známého, není to žádný pěšák a nemůže s tím nic dělat! Jinak souhlas - pokud by se chtělo, šlo by to snadno! :tleskani
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kubííík 4. 10. 2007 05:46

borelli píše:Jak vám funguje aplikace mGuard na starších telefonech jako K750 nebo K310 ? Jedná se přeci o Java aplikaci která prostě musí běžet byť na pozadí telefonu a vzhledem k tomu, že tyto starší telefony neumějí multitask tak si její běh nedovedu představit se spuštěnou jinou Java aplikací...j/quote]

EDIT (původně jsem napsal něco jiného):
Ten mGuard se po zapnutí telefonu sám spustí?
Protože k výměně SIM je zpravidla nutné vypnout a zapnout telefon.
Pokud to tak funguje, tak multitasking není třeba - Jimm nebo Opera Mini se samy po zapnutí telefonu naopak nespustí.
Maximálně zloděj nebo novopečený majitel kradeného mobilu po vložení jiné SIM a po zapnutí telefonu zjistí, že by možná chtěl pustit Jimma nebo Operu Mini, které v telefonu našel... ale že mu to z nějakého důvodu nejde.

EDIT:
A už vůbec se mi nelíbí ta registrace pro získání Unlock Key, kde se musí zadat IMEI.
Dexmobile tak získá databázi IMEI, která je teoreticky zneužitelná - např. k vložení "neukradených" IMEI do kradených telefonů.
Možná je to příliš katastrofická domněnka, ale do toho nejdu.

Nakonec co může udělat člověk, když takto zjistí, že jeho telefon s jeho IMEI je v tuto chvíli provozován s číslem xxxyyyyyy?
Může na dotyčné číslo zavolat, poslat SMS nebo se nějak pokusit vypátrat majitele čísla.
A co potom?
Jít za tím člověkem a ukrást si telefon zpátky?
To asi ne.
Zase by byla potřeba spolupráce s policií.
Od začátku tvrdím, že místo blokování IMEI by se mělo zavést vysledování mobilu a dopadení pachatele, případně nového "majitele" kradeného telefonu.
Nakonec když si koupíte kradené auto a policie na to přijde, tak vám je taky seberou, tak proč to neudělat i s mobily.
Je fakt, že často je cena mobilu (zůstatková hodnota) tak nízká, že se to prostě nevyplatí a navíc policie je zavalena mnohem důležitějšími věcmi.
Naposledy upravil Kubííík dne 4. 10. 2007 07:39, celkově upraveno 5
Kubííík
Junior

Odeslat příspěvekod Kubííík 4. 10. 2007 05:54

Anger.I píše:Ten registr blokovaných telefonů by měl být k dispozici i na wapu.
Ne vždy mám po ruce internet.e/quote]

Ale vždy můžeš mít po ruce Operu Mini v mobilu. ;-)
Kubííík
Junior

Odeslat příspěvekod Kubííík 4. 10. 2007 05:59

Mike-biker píše:[b]Nejdůležitější je to oznámit policiio/b], aby mohli tel. bloknout. Když to budou dělat důsledně všichni, krádeží výrazně ubyde. :tleskani :tleskanis/quote]

Nebo možná paradoxně přibude - viz http://www.mobilmania.cz/Titulni-strana ... aspx?forum
Kubííík
Junior

Odeslat příspěvekod radim 4. 10. 2007 07:27

Szapet píše:A jinak - ty si myslíš, že krádež není trestný čin jako každý jiný ? Postupy při vyšetřování jsou dané a pokud to je trochu možné, výsledky jdou vidět ...l/quote]


No, pokud to je do 5000, je to jen přestupek, a tím se moc nezabývají. Kdyby někdo lohnul kamion mobilů za několik mega, to by byla jiná. Mně ukradené telefony (měl jsem u sebe zrovna dva) ohodnotili na 4800, takže smůla, případ odložen. Ale překvalifikování na trestný čin by stejně nic nezměnilo.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kubííík 4. 10. 2007 07:37

2 radim: Přesně tak. Bohužel... :-(
Kubííík
Junior

Odeslat příspěvekod Mike-biker 4. 10. 2007 07:39

Změnit IMEI jde, ale není to tak jednoduché. Spousta lidí tvrdí, jak je to snadné, ale když jim řeknete ať vám to zařídí, tak jim sklapne. Stejně jako fotbal umí hrát spousta fanoušků líp než repre. Ale jen hubou. :lol: Laco ani Dežo se svými třemi třídami to nezvládnou a překupníci a majitelé zastaváren se do vykupování tolik nepohrnou. Je to práce navíc a vyplatí se jen u mobilů vyšší cenové kategorie. No čas ukáže. :hm
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Szapet 4. 10. 2007 07:53

Vidím že žiju docela v iluzích, že to bude služba k něčemu ... Takhle je to na houby, když zlodějům bude stejně jedno, že podle mobilu by ho mohli najít - v nejhorším ho zahodí ... ! Okradeným nezbyde, než aby si kupovali nové mobily, místo aby dostali zpět, co jim patří ... Že by lobby operátorů a prodejců mobilů ? Změní se akorát to, že bude v republice další hromada nepoužitelného šrotu ... Tohle mě teda vůbec, ale vůbec netěší ... :oboze Jedním slovem - opět PASKVIL ...
A nejhorsi ze vseho jsou trpaslici - ty potvory vam vlezou vsude ...
Szapet
Junior

Odeslat příspěvekod Já Osobně 4. 10. 2007 08:26

Lidi, probuďte se už konečně! Nikdo nebude hledat vaši Nokču za pár šupů, když k tomu nepřibude něco závažnějšího, jako třeba vyrabování platební karty v bankomatu atd. Pokud nahlásíte ukradení mobilu, policie se většinou opa zeptá, jestli mají údaje SIMky, která v telefonu je. Když mají - jdou pro něj, když nemají - kašlou na to. Aspoň doteď to tak bylo, teď se změní akorát to, že když neznají údaje, tak to IMEI prostě bloknou. Vaše utopistická představa, že budou každý mobil hledat s Agátou je naprosto nerealizovatelná :mrgreen:
Mám sto chutí (a asi to i udělám) jít na policii a nahlásit ty ukradené mobily z dřívějška. Dneska už sice nemají cenu ani dvou stovek, ale jestli je někdo používá, tak je koupil bez dokladů a krabice, a bude se pěkně divit, až mu do ucha řeknou ať tu čórku odnese na policii :lol: Takovej já budu prevít :D

Já Osobně 8)
Já Osobně
Pokročilý

Odeslat příspěvekod p@p@ t. 4. 10. 2007 08:33

Taky jsem měl původně radost z té zprávy, ale po přečtení tohoto vlákna se vracím ke svému realistickému optimismu (čti pesimismu). Souhlas se Szapetovo rezultátem :(
p@p@ t.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kubííík 4. 10. 2007 08:46

Mike-biker píše:Laco ani Dežo se svými třemi třídami to nezvládnou a překupníci a majitelé zastaváren se do vykupování tolik nepohrnou. Je to práce navíc a vyplatí se jen u mobilů vyšší cenové kategorie.
Kubííík
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků