Utajené čísla verejne dostupné na www.zoznam.sk TMOB-SK

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MaTTo S 20. 5. 2007 01:45

Neviem ako ostatny uzivatelia ale ja som velmi znechuteny tym ze vsetky nase u operatorov utajene cisla su verejne dostupne na http://telefonny.zoznam.sk ,, nieje mi tato situacia vôbec prijemna a vyslovene si nezelam aby sa moje cislo po jednoduchom zadani mena zobrazovalo verejne na internete . Budem v tomto podnikat urcite kroky pretoze co sa na slovensku deje je uz moc velka drzost . Najprv si uplne nezname firmy zistia moje cislo a mam nezelane telefonaty a aby to nestacilo tak este su vsetky moje utajene cisla verejne zobrazene na internete .
Moje utajene cislo v ORANGE sa v zozname nezobrazuje no TMOBILE sa bezproblemov zobrazi a navyse su prinom aj osobne udaje ako adresa atd.
Uz som pisal email do TMOBILE no ako ich poznam odpoved bude trvat tyzden takze cezden budem kontaktovat zakaznicku linku nech mi vysvetlia co v TMOBILE znamena utajene cislo . Pretoze pri aktivacii pausalu mi bolo povedane ze moje cisla nebudu zverejnene inym osobam .
Naposledy upravil MaTTo S dne 20. 5. 2007 10:30, celkově upraveno 1
MaTTo S
Junior

Odeslat příspěvekod mario13 20. 5. 2007 08:15

No parada...

Najlepsie je, ze podla mena a priezviska vam to ukaze az dom v ktorom byvate.

A pozeram, ze data zrejme pochadzaju z nejakych starsich ukradnutych databaz, pretoze konkretne pri mne mi to ukazuje adresu, ktoru som pred rokmi zmenil (OR). Predpokladam, ze ak by to mali legalne nejako vybavene s operatormi, tak by dostali aspon aktualne udaje. Tak sa mi zda, ze porusili zakon a je to skor na podanie trestneho oznamenia, myslim ze su za to celkom slusne palky...
mario13
Junior

Odeslat příspěvekod Jaro:) 20. 5. 2007 08:33

mne to ukazuje aj cislo ktore som bral na vianoce takze stara databaza to neni,este tam mohli zobrazit rodne cisla a je to ok :D na slovensku je mozno vsetko kua
Jaro:)
Junior

Odeslat příspěvekod atomic_8 20. 5. 2007 08:50

u mna je vsetko v poriadku, skuste si preverit, ze ci ozaj mate u operatora utajene cislo

a k tomu zobrazovaniu, ved kto nesuhlasi, tak ten sa zobrazovat nebude
exModerátor diskusného fóra MobilMania

HTC Touch HD, Nokia N95 8GB, Dell XPS 1330, SE Xperia X10
atomic_8
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stano.mania 20. 5. 2007 09:01

Zoznam je z podozrivých zdrojov :potichu
Ak dam vyhľadať v T-Mobile nenájde mi nič, pričom na Zoznam až 3 záznamy. Hneď zajtra dám sťažnosť na T-Mobile aj Zoznam.sk ako je to možné. :roll:
stano.mania
Junior

Odeslat příspěvekod romanznm 20. 5. 2007 09:16

U mna je to okey, mam utajene dve cisla od roku 2002 a neukazuje mi ani cislo, ani adresu, a mam TM od roku 2001!
romanznm
Junior

Odeslat příspěvekod mario13 20. 5. 2007 09:26

Mozno su databazy z roznych obdobi pri roznych operatoroch. Zavisi aj ci je to pausal alebo predplatena karta, boli to dve rozne databazy.

Jaro: to cislo na vianoce si u koho bral? Ja mam Orange Pausal a minimalne pred 4 rokmi som adresu menil...

Ak niekto dlho nic dlho nemenil, tak ma zrejme udaje v poriadku aj dnes...
mario13
Junior

Odeslat příspěvekod earwey 20. 5. 2007 10:09

Takze v momente, ked som videl ze sa moje osobne udaje potulovali na internete som poziadal o utajenie cisel, uvidim ci tam budu aj neskor.. inac im z toho vyvodim dosledky.. nemci... :twisted:
earwey
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MaTTo S 20. 5. 2007 10:21

Ja som si aktivoval pausal , nove cislo v TMOBILE SK , a hned pri podpise zmluvy a aktivovani simkarty som dal utajit telefonne cislo cize ide tu jasne o porusenie zakona a mna teda naozaj vôbec nezaujima ako to tmobile chce riesit je mi to uplne ukradnute ,pri mojom mene je moje sukromne cislo a adresa co je mi dost neprijemne pretoze ostatne cisla nech si zistuje kdo chce vypinam telefony, ale aspon jedno cislo mam nonstop dostupne pre rodinu a osobne potreby ,no teraz ked je len tak zverejnene uz vidim ako si po tyzdni mozem menit cislo .
Najlepsie natom je ze v ORANGE mam utajene cislo a ani v zozname sa nezobrazuje .
ATOMIC8: a k tomu zobrazovaniu, ved kto nesuhlasi, tak ten sa zobrazovat nebude

Ja nesuhlasim, mam ist do kostola a pomodlit sa zato lebo v TMOBILE sluzba utajenie cisla neznamena nic ?? Pretoze moje cislo je utajene odkedy vzniklo a ajtak sa zobrazuje na internete cize je to ciste svinstvo a vôbec to nezalezi natom odkedy kdo mate pausal a utajene cislo .

Napisal som email do TMOBILE :

Otazka (pripomienka): Dobry den,
dnes som zazil sok ktory sa tyka spustenia novej sluzby na portale
http://www.zoznam.sk . Tato sluzba sa vola telefonny zoznam, a dost ma prekvapilo
a zaroven aj znechutilo ze moje utajene telefonne cislo je verejne dostupne
na internete a jedine co k tomu staci je zadat meno a stlacit vyhladat .
Mam vo vasej spolocnosti pausal na t.c. 0903 xxx xxx ,uz pri aktivacii som
poziadal o utajenie telefonneho cisla a okrem toho ze mi obcas volaju cudzi
ludia ktory moje cislo dostali neviem odkial kedze je utajene a chodia mi
SMS od inych operatorov ktory sa k mojemu cislu taktiez nemali ako dostat
!!! ... tak aby toho nebolo dost je moje cislo verejne vystavene na
internetovej stranke http://www.zoznam.sk ,, naozaj som velmi znechuteny touto
skutocnostou ktora ma casom zrejme donuti k zmene mojho telefonneho cisla a
preto by som vas chcel poziadat o urychlenom informovani ako je to mozne ze
vasu databazu ktora ma byt tajna si moze teraz hocikdo pozerat na internete
.A okamzite ziadam aby sa v tej!
databaze moje telefonne cislo nezobrazovalo .Telefonne cislo ktore mam
utajene v ORANGE sa tam nezobrazuje takze je to vas problem a mali by ste
ho co najrychlejsie riesit .
Pockam na odpoved na tento email ,pripadne budem kontaktovat zakaznicku
linku pretoze mi je tato situacia dost neprijemna .Pri aktivacii pausalu mi
bolo vyslovene povedane ze moje cislo sa nebude zverejnovat inym osobam tak
vas ziadam aby ste to aj splnili .
Vopred Vam dakujem za rychlu odpoved na tento email a dufam ze dostanem
vysvetlenie preco su moje sukromne cisla dostupne verejne na internete a
ako tomu zabranit .

Prisla mi dnes odpoved :

Vazeny pan xxxxx,

dakujeme Vam za Vas e-mail zo dna 20. 5. 2007.

Vas e-mail sme zaevidovali. Vzhladom na to, ze riesenie tejto zalezitosti
si vyzaduje dlhodobejsie setrenie, dovolujeme si Vas poziadat o
zhovievavost. Ihned po obdrzani stanoviska Vas budeme v danej zalezitosti
informovat.

Za porozumenie Vam dakujeme.

S pozdravom


Martina Mokosova
Sluzby zakaznikom
T-Mobile Slovensko, a. s.
P.O. Box 54
838 01 Bratislava 38
e-mail: office@t-mobile.sk
http://www.t-mobile.sk
tel: +421 903 903 903 (12345)

Tato odpoved je premna absolutne nepostacujuca ,a preto by bolo dobre ak by viacej ludi napisalo do tohto fora ktory stym maju problem a mozno tmobile zhodnoti svoje dlhodobejsie setrenie na expresne rychle setrenie lebo unich ked povedia dlhodobejsie tak to je 60 dni zrejme .
MaTTo S
Junior

Odeslat příspěvekod stano.mania 20. 5. 2007 11:30

Mňa to šokuje :shock: :shock: :shock:
Pri hľadaní na T-Mobile nenájde moje údaje, pričom na Zoznam.sk sú.
Prečo :?: :?: :?:
čo je za tým?
Únik informácií, kradnutie, zneužívanie údajov?
Ide tu aj o bezpečnosť občanov a pod.
Ak čísla majú byť utajené, tam sú utajené.
Je to hanba aj pre zoznam.sk.
Posledná otázka: prečo toto robí zoznam.sk, kto ich najal a čo im za to platí :potichu :pozor2 :twisted:
Týmto VEREJNE a OTVORENE žiadam zoznam.sk,
aby prestal uverejňovať telefónny zoznam do vyriešenia podozrenia ZNEUŽITIA údajov od operátorov.
:!: :!: :!:
stano.mania
Junior

Odeslat příspěvekod vlkodrak1 20. 5. 2007 11:38

No to si mohol už dat dnes!Ja som dal!!!
vlkodrak1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zilincan 20. 5. 2007 11:40

Ja mam cislo v T-Mobile utajene asi pol roka a na stranke sa mi nezobrazilo.
zilincan
Junior

Odeslat příspěvekod stano.mania 20. 5. 2007 11:59

Teraz som poslal mal na info@zoznam.sk
...
Týmto VEREJNE a OTVORENE žiadam zoznam.sk,
aby prestal uverejňovať telefónny zoznam do vyriešenia podozrenia ZNEUŽITIA údajov od operátorov.
stano.mania
Junior

Odeslat příspěvekod MaTTo S 20. 5. 2007 12:24

Uz som nasiel zopar dalsich mojich znamych ktory su teda poriadne ***** ze je ich cislo na internete ...
Co si myslite o tom co mi povedala operatorka : utajenie telefonneho cisla je len zo strany tmobilu teda ze toto cislo nebude poskytovane osobam cez zakaznicku linku ani cez internetove stranky .. - presny citat co mi povedala do telefonu !!!!
Tym chcela povedat co ?? Ze ked sa hocijaky hacker nabura do databazy tmobilu a stiahne si vsetky zoznamy bez ich vedomia tak to uz nieje vec tmobilu a vôbec sa ich to netyka ?
Naozaj ma prekvapuje pristup tmobile ktomu , ja som sa odbit nenechal a som jej vysvetlil ze si myslim ze je dost smutne ked moje utajene sukromne cislo je verejne zobrazene na zozname , a myslim si ze je odost horsie ked je cislo zadarmo dostupne na internete kazdemu , ako ked ho platena infolinka bude utajovat ... tak pani povedala ze aj napriek tomu mi praje pekny den a dopocutia .

A NAVYSE INFORMUJEM SPOLOCNOST T-MOBILE O TEJTO DISKUSII PRETOZE NIESOM TAKY CLOVEK KTORY BUDE OHOVARAT A POD. INEHO CLOVEKA ALEBO FIRMU BEZ ICH VEDOMIA .A CAKAL BY SOM ZE SA MI TMOBILE OSPRAVEDLNI ZA VZNIKNUTY STAV .
MaTTo S
Junior

Odeslat příspěvekod stano.mania 20. 5. 2007 12:33

Napísal som dôrazny protest, sťažnosť na info@zoznam.sk ako aj office@t-mobile.sk
Bolo by dobre, keby:
1. zoznam. sk OKAMŹITE prestal uverejňovať telefónny zoznam
2. operátori, T-Mobile, možno aj Orange a o nejaký čas aj O2 by mali povedať ako to myslia s pojmom utajenie tel. čísla a prečo tie čísla unikajú, unikli?
stano.mania
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků