LG G7 ThinQ - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Carismatico 16. 5. 2019 07:58

Co mám poslední info, tak bychom se měli dočkat poslední týden v květnu či první týden v červnu.
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deglaser 16. 5. 2019 10:23

Jak zabránit tomu aby se mi aktualizoval na 9. Diky
Samsung Galaxy S10e
deglaser
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deawon 16. 5. 2019 12:08

Stačí zablokovat aktualizace v nastavení "Centrum aktualizací".

No jsem zvědavý, zda opravdu dorazí do začátku června. 5měsíců po Korei.
Motorola T180 Talkabout(jo, kde jsou ty časy), Alcatel 302, Alcatel 535, SE W810i, HTC Touch Pro, Nokia N86 8MP, Samsung Galaxy S2, Samsung Galaxy S4 LTE-A (I9506), LG G4 leather black, LG G7 Platinum, Samsung Galaxy A52s 5G
Deawon
Junior

Odeslat příspěvekod deglaser 16. 5. 2019 12:16

To jsem udělal ale bojím se že mi to nepomůže jako u s9.
Samsung Galaxy S10e
deglaser
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rakepka 18. 5. 2019 08:51

Máte někdo srovnání výdrže baterie u Lg G7 a předchozího modelu LG G6?
rakepka
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 18. 5. 2019 11:20

Výdrž na baterii je u obou velmi podobná (slabá) s vypnutým AOD, se zapnutým je to pak naprostá tragédie:
https://www.gsmarena.com/lg_g7_thinq-review-1786p3.php
https://www.gsmarena.com/lg_g6-review-1590p3.php
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 18. 5. 2019 12:38

G6 vs g7 +- stejne, takze v pohode.

U AoD je minimalni rozdil, par procent max v realnem provozu.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod deglaser 18. 5. 2019 14:04

S G7 bez problémů den někdy i dva záleží jak intenzivně ho používáš.
Samsung Galaxy S10e
deglaser
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KevinTenSpravnej 18. 5. 2019 14:15

Tak nalijme si čistého vína. Obecné užívání smartphonu je takové, že během dne fotíme, koukáme na displej, obča nějaký ten web, tu a tam hra, tu a tam youtube vide nebo písnička.

Neznám nikoho, kdo by si kupovat telefon jen proto, že displej vydrží non-stop svítit 18h a 11 minut, zatímco G7 vydrží jen "17h a 44 minut".

Chápete tu zoufalost argumentace, že G7 je špatná jen proto, že vydrží o 17 minut méně svítit od rána do večera..?

Naopak nikde nemůžu najít, jak se u Xiaomi nebo Honoru projeví opotřebění a snížení kapacity baterie po 1 roce používání. U LG víme, že svoje akumulátory si nechávají dlouhodobě sami pro sebe (i za cenu nižší kapacity - v poslední době LG dává max. 3000-3500mAh baterku. No, za cenu 100% spolehlivosti. To by zrona modrý výrboce (kucky-kuck) nemohl, když vzpomenu na indcidenty s Notem. :mrgreen:

Navíc baterie už není tak omezená jako před 10 lety. Není potřeba ji nabíjet o 1%, díky chipsetům podpruje fast charge, dokonce i bezdrátový QI PDP fast charge.

Takže za mě vyoká spokojenost. Teď jsem si navíc koupil Samsung rychlonabíjecí powerbanku EB-U1200. Nu což, funkci plní skvěle, jen mi Samsung zatajil, že při bezdrátovém nabíjení (u kterého navíc není rychlonabíjení!!!!!!!! a trvá 5h z nuly na sto!) je ztrátovost 1/3. Takže místo 10000mAh powerbanky mám 6000mAh. No, bravo, Ťamťunku. Jsem se zase nechal napálit.
KevinTenSpravnej
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rakepka 18. 5. 2019 17:36

Já jen, že na Dtestu jsem našel údaje z jejich měření a G7měla výdrž 21,5 h (G6 25h)
a po 15 min nabíjení vydržela G7 3h (G6 5h). Přece jen bych čekal, že novější model bude
mít minimálně stejně parametry baterie, spíše o něco lepší. Takže přechodem z G6 na G7
mě čeká horší úhel u širokoúhlého objektivu a horší baterie. Předpokládal bych, že novým modelem si v ničem nepohorší a mohu čekat jen posun k lepšímu.
rakepka
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 18. 5. 2019 19:45

KevinTenSpravnej píše:
Neznám nikoho, kdo by si kupovat telefon jen proto, že displej vydrží non-stop svítit 18h a 11 minut, zatímco G7 vydrží jen "17h a 44 minut".
Chápete tu zoufalost argumentace, že G7 je špatná jen proto, že vydrží o 17 minut méně svítit od rána do večera..?


Já to chápu tak, že novější generace vydrží na baterii méně, než ta předešlá.

KevinTenSpravnej píše:
Naopak nikde nemůžu najít, jak se u Xiaomi nebo Honoru projeví opotřebění a snížení kapacity baterie po 1 roce používání.


Protože pokud s tím nemá daný typ telefonu / série problém, jedná se o těžko změřitelnou hodnotu. Subjektivní.

KevinTenSpravnej píše:
U LG víme, že svoje akumulátory si nechávají dlouhodobě sami pro sebe (i za cenu nižší kapacity - v poslední době LG dává max. 3000-3500mAh baterku. No, za cenu 100% spolehlivosti.


Aha, a nějaké důkazy, studie, oficiální stanoviska z testlabu LG? Mohl bych je vidět? :-)

KevinTenSpravnej píše:
To by zrona modrý výrboce (kucky-kuck) nemohl, když vzpomenu na indcidenty s Notem. :mrgreen:


Ano, u Note 7 Samsung pochybil, ale jistě sis všiml, proč tomu tak bylo a jaký dopad to mělo na následné generace (jistě máš nastudovaný i upravený testovací proces baterií, protože jsi očividně velmi znalý).

KevinTenSpravnej píše:
Navíc baterie už není tak omezená jako před 10 lety. Není potřeba ji nabíjet o 1%, díky chipsetům podpruje fast charge, dokonce i bezdrátový QI PDP fast charge.


Nemyslel jsi spíše, že baterii není nutné vybíjet na 0 % a zároveň poté nabíjet na 100 %?
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maarten 21. 5. 2019 18:06

Zdravím, už je tedy na LG G7 ThinQ dostupný android 9?
Dnes mi přišel telefon a po spuštění stáhli se nějaké aktualizace, ale verze V10s-EUR-XX a úroveň zabezpečení je 1 února 2019, žádné další aktualizace to nenabídlo, někdo tu psal že už má A9.
Maarten
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 21. 5. 2019 18:17

A9 na LG je, jen ho nikdo jeste nevdel, jako pani Colombovou. 9tka už je tak dlouho slibovana, az je z toho komedie. Ale kdo zna LG, vi, ze sw podpora je jedna z nejhorsich.. Tezko v tomto hledat konkurenta.
Takze bych se tim netrapil, proste jednou to prijde. ;-)
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deawon 22. 5. 2019 05:40

Posledni info z netu je posledni tyden v kvetnu nebo prvni tyden v cervnu. V Korei vysel koncem ledna takze je to slusny vysmech zbytku sveta.
Deawon
Junior

Odeslat příspěvekod PaulHot 22. 5. 2019 09:59

Když to funguje, v čem je problém. Líbí se mi, že vychází jako u Android One aktualizace v max. 60 denních periodách. Tohle je pro mě podpora a tedy rozhodující, zbytek je jen "nice to have".

Už G6 měla tuto podporu.
PaulHot
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků