a2mobile roaming (v PL neomezený net)

O zahraničních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Virtual2015 9. 1. 2019 19:13

Dobrý den, koupil jsem si v Polsku předplacenou kartu a2mobile, na které je v rámci balíčku neomezený internet, jen omezené rychlosti při překročení 5 / 10 / 15 GB.

Říkal jsem si, jestli by to nebylo možné nějakým třeba i omezeným způsobem používat v ČR. Po příjezdu do ČR mi přišla SMSka s vypsanýma nějakýma limitama, je tam něco 1.3 GB a pak 1.6 GB.

Nemá s tím někdo z vás prosím zkušenosti? Po kolika vyčerpaných MB mimo Polsko se tedy doplácí, když si nechám aktivovaný balíček s neomezeným internetem?

Za případnou pomoc předem děkuji.

-- 26. 1. 2019 19:09 --

616 zhlédnutí a absolutně žádná reakce? :hm zajímavý :-)
Přílohy
Screenshot_20190109-180155.png
Virtual2015
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 9. 3. 2019 20:42

Nějaké info tady : https://www.skrblik.cz/blog/polska-sim- ... c-mesicne/
V diskuzi je uvedeno že už se nedá dobíjet přes internet jenom kupóny z nějaké ladronky. Má někdo zkušenosti?

-- 11. 3. 2019 13:06 --

oprav tak ne z ladronky ale z biedronky.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gejzic 15. 3. 2019 04:24

Byl bych rád,pokud by se zde diskuse na téma polských operátorů trošku rozjela.Taky mám tarif u A2Mobile a používám ho v česku.Volání za 64,-Kč/měs.,neomezené volání s neomezenými daty za 94,-Kč/měs.-tento tarif mám já.Jediné omezení je u dat.Pokud ho používám v ČR,je tam omezení na 1,31 GB. Takže volám neomezeně + 1,31 GB,to vše za cca.90,-Kč.Poprvé jsem musel do Polska koupit kartu v obchodech Žabka.Nechal jsem si dobýt kredit 500,-Kč,což mi vyjde skoro na půl roku při spotřebě 90,-Kč/měs.Poté lze bez problémů dobíjet platební kartou přes stránky operátora.
Jedinný problém,který nemám vyřešen,je ten,když mi někdo bude volat z česka na moje polské číslo,se kterým budu také v česku,tak je to volání do zahraničí nebo se na to vztahuje také roaming ????
Jelikož mám duální telefon,tak z polské sim volám a na českou sim přijmám hovory.
Na závěr chci pozdravit všechny lenochy,kteří každý měsíc tupě platí českým operátorům nekřesťanské částky.Pokud by se vás několik tisícovek chytlo za nos a přešli do polska,tak by jste viděli,jak by u nás slevnili.Příští týden už přivezu z Polska dalších osm sim karet pro své kamarády.
Čekám na reakce !!!!

-- 15. 3. 2019 05:52 --

a2 1.jpg
Polská sim by měla v česku fungovat cca 1 rok,pokud během používání vyjedete do polska,doba se prodlužuje.
I kdyby měla fungovat rok,tak si po roce koupím jinou a na volání budu mít jiné číslo,na příjmání hovorů však pořád to stejné české,což je snad jediná nevýhoda.Ale za 90-ti korunový paušál jsem ochoten to překousnout.
Níže ještě zasílám foto svého účtu u polského operátora pro nevěřící Tomáše a pro pořádek ještě kurs :
1PLN = 6Kč.

-- 15. 3. 2019 05:54 --

a2 1.jpg
Přílohy
a2 0.jpg
gejzic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 15. 3. 2019 06:13

Očividně tobě nikdo nevolá, takže na tvé účely je to použitelné.
Ale pro ostatní, kteří chtějí, aby jim známí běžně volali, už tak ne...protože se takový hovor jim účtuje jako Volání do zahraničí - a ten někteří operátoři naopak zdražili.
Ovšem v evropském parlamentu už se vedou řeči na jeho postupné sjednocení až úplné zrušení, tak uvidíme.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 15. 3. 2019 21:17

Pokud ti někdo s cz kartou v domácí síti zavolá na polské číslo tak platí "mezinárodní hovor" viz ceníky našich vydřiduchů. Paradox je když s CZ kartou vycestuješ a budeš v roamingu tak na volání kamkoliv do eu z cizí sítě voláš levněji max. za cenu domácího hovoru. Ale pokud máš neomezené hovory tak není problém když ti někdo volá na PL číslo tak to típnout a zavolat zpátky ne? Jinak pro příjem na cz číslo je ideální Kaktus platnost 12 měsíců a prodloužení o další rok za 50 Kč. Nebo Emtéčko mini za 3,63kč/měsíc. Ještě se chci zeptat opravdu jde momentálně dobíjet přes internet? Na diskuzi u Skrblíka někdo psal že už jde jen přes kupóny.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gejzic 16. 3. 2019 12:01

Pro kolegu,který psal,že mi nikdo nevolá :
Právě naopak,zvedám denně cca. 100 hovorů a právě proto to řeším duálním telefonem.Z polské sim volám a na českou sim příjmám.
Pro kolegu,který se ptal na dobíjení přes internet :
Jezdím z Brna do polska každý měsíc na nákupy,vše je tam stejně jako tarify za babku.Při prvním nákupu jsem v obchodě Žabka zaplatil 100 PLN (600,-Kč) na kredit a to mám na půl roku při odečítání 90,-Kč/měs.Pro mě není problém dobýt v polsku,takže přes internet jsem to nezkoušel.Ale zkusil jsem zahájit proces placení přes stránky operátora a už se mě to zeptalo i na kartu,takže to určitě půjde.
Děkuji za každou další reakci,která povede k levnějšímu volání ať už s českými nebo polskými operátory.
Naposledy upravil gejzic dne 16. 3. 2019 18:35, celkově upraveno 1
gejzic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr-21 16. 3. 2019 16:35

Tak jsem si kartu take poridil a nejak skvele to nefunguje. Mam uvodni balicek nevycerpatelne vse, ale volani funguje jen v ramci Polska, v ceskych sitich se mi nespoji zadny hovor. Internet v Cesku jde jen na 2G/3G, do LTE site se to nechce prihlasit - zkouseno ve vice telefonech a modemech. Dobijeni pres web nefunduje - zkouseno zacatkem brezna i pred chvili.
petr-21
Junior

Odeslat příspěvekod gejzic 16. 3. 2019 18:32

Pro Petra.
Chyba je v nastavení telefonu.Po zakoupení sim jsem řešil stejný problém. Numím polsky,tak jsem pomocí překladače chatoval na FB s help deskem polského operátora a telefon jsme nastavili a vše funguje bez problémů-mohu poslat návod,když bude zájem.Internet mám pouze LTE,takže taky funguje a zase bude problém v nastavení.Je tam pouze omezení na 1,36 GB,pokud internet využíváte mimo území polska,což mi však bohatě stačí.Po překročení se platí 0,06 PLN/MB,což je v přepočtu 0,18,-Kč.
Placení přes internet určitě bude fungovat.Spojil bych se přes FB s help deskem a určitě poradí.Případně vám to někdo může v polsku dobít třeba i na rok a máte klid.Mě to však nedá a nějakou symbolickou částku si zkusím přes internet dobít a hned sem napíšu,jak jsem dopadl.Nejmenší balíček je 50 PLN (300,-Kč).
Abych to shrnul.V den zakoupení karty mi polovinu různých přihlášení a dobití kreditu udělala prodavačka v Žabce a pak jsem nějaký čas strávil chatováním kvůli přenastavení telefonu.Vzalo mi to tedy nějaký čas,ale už asi měsíc si užívám tohoto tarifu a jen se směju článkům o drahém volání v česku.
gejzic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr-21 16. 3. 2019 18:47

Pokud muzete dodat nejake dulezite nastaveni, budu rad. Pokud zadam APN a2mobile.pl, tak internet jede, ale jen ve 2G/3G. Dobijeni pres web opravdu nejde - zkousel jsem jen 10PLN, ale to zase tak nevadi, koupim si nejake dobijeci kupony v Biedronce nebo dobiju v bankomatu. Jeste jsem je nekupoval, jsou to a2mobile nebo Plus?

Diky
petr-21
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 16. 3. 2019 19:25

Mrkněte na link co jsem postoval výše u Skrblíka, doporučuji pročíst i diskuzi pod článkem. Tam je i rada nutnosti výběru sítě MANUÁLNĚ jinak to většinou přihlásí do 2g pokud je automatický výběr sítě.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petr-21 16. 3. 2019 21:45

Skrblika jsem cetl jeste pred koupi a manualni vyber site jsem samozrejme zkousel...

-- 16. 3. 2019 22:11 --

Volani uz jsem vyresil. V samoobsluze moje.a2mobile jsem povolil mezinarodni volani a volani v roamingu. Prepinace sluzeb v te samoobsluze byly aktivni jen pres webovy prohlizec v telefonu s touto polskou SIM. Na pc s ceskym internetem a Chromem nesly sluzby ovladat. Na LTE sit zadneho ceskeho opa se stale neprihlasim.
petr-21
Junior

Odeslat příspěvekod gejzic 17. 3. 2019 05:15

Tohle by mohlo pomoci :
https://a2mobile.pl/konfiguracja?fbclid ... PxBAjB6334
Ještě si pamatuji,že při chatování s operátorem jsem mu musel napsát svoje polské tel. číslo a on musel něco řešit a osvobodit tohle číslo.Zde je doslovný překlad :
Problém byl spojen s osvobozením čísla opce mezinárodní volání účastníkem, což způsobilo problémy s telefonováním.

-- 17. 3. 2019 06:28 --

Zkoušel jsem zaplatit 10 PLN a vše probíhá bez problémů až do zadání kodu z SMS,kdy to napíše,že je problém s autorizací karty.Zítra to vyřeším s operátorem a dám vědět.
gejzic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr-21 17. 3. 2019 11:29

Na tech strankach je jen nastaveni APN, coz uz mam. Nijak to neresi problem s pripojenim k LTE. Co se tyka hovoru, tak mezinarodni i roamingove jsou defaultne zakazane a jsou potreba povolit v samoobsluze.
petr-21
Junior

Odeslat příspěvekod gejzic 17. 3. 2019 17:35

Spojil bych se tedy osobně s help deskem operátora na FB a věřím,že i v angličtině to vyřešíte,opravdu je to jenom v nastavení.Popište jim svůj problém.Jak jsem již psal,taky jsem ty potíže řešil přes překladač a vše jsme vyřešili.Můžete to řešit v klidu během celého dne.Já jsem si vše nejdříve přeložil a odepisoval jsem třeba až za dvě hodiny.Věřte,že tato oběť se vám i ostatním určitě vyplatí.Já budu zítra s operátorem řešit platbu kartou.
gejzic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr-21 18. 3. 2019 07:34

Dzień dobry,

uprzejmie informujemy, że technologia LTE w roamingu nie jest dostępna we wszystkich krajach.
Pozdrawiam,

Katarzyna Dziedzic
Młodszy Specjalista ds. Obsługi Zgłoszeń i Reklamacji

Dział Obsługi Klienta
M: 720 20 30 40
E: bok@a2mobile.pl
petr-21
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků